Jump to content
ADAM78

Bomoh Hebat

Recommended Posts

Cerita bab bomoh ni memang sedap..tapi bagi pendapat aku macam mana hebat sekali pun bomoh ke ustaz ke..atau sapa sapa, boleh keluar suara lainlah, boleh keluar asaplah, telu boleh keluar darah dan macam macam lagi..yg penting kena ingat pesan Ustaz Ismail kamus..tengok akidahnya..kalau sembahyang 5 waktu, puasa, amal ayat alquraan, dan takdak guna menda halus, ha yg tu kita boleh respect.

Sume yg magic boleh jadi sangat tetapi kalau pakai atau bela jin buat apa..itu dah syirik besar tu..

Pengalaman aku pernah tengok wife aku kena sakit kepala yg tak hilang hilang..walapun dah seminggu. Macam jenis ubat dan Panadol dah telan tetapi sume tak hilang.

Aku pun bawak jumpa ustaz ni..dah dekat 2 tahun jugak aku kenal dia..dia memang gunakan ayat al quraan ajer..so yg aku tengok sakit kepala dalam kepala wife aku tu boleh bergerak dari kiri kekanan mengikut tanan ustaz tu. Rupanya menda angin tak baik dah masuk..dengan gunakan telur sebijik sakit kepala tu hilang ...

Percayalah ustaz yg power power takkan tunjuk magic yg lebih lebih pada kita sebab itu akan menimbulkan riak pada dirinya..fikirlah..

Salam Semua,..

Betul tu, kalau nak diceritakan tentang kehebatan, macam macam yang boleh kita ceritakan, tetapi yang penting, janganlah kita jadikan cerita itu sebagai satu kepercayaan yang boleh menggangu gugat akidah kita.

Jagai lah akidah, Silap peyampaian, silap kefahaman, silap keercayaan maka akan "Jatuh" lah kita kejurang Api Neraka....

Allahu alam...

aboh aku mase kecik slalu ikot aki dia berubat. tp aboh aku x suke sbb aki aboh aku tu campur aduk ayat al quran dgn bahasa siam yg x paham.

bagi aku cukup senang nk terpesong akidah. skrg semer omoh ngaku + tunjuk kono gune ayat al-quran jek. tp kena hati2 dgn akidah.

bagi aku klu bomoh tu kate kena sediakan ayamke, xpon juz benang warna-warni pon sbb jin mintak pon dah pesong dah akidah. sbb tuhan berkali2 suruh sembahyang (melalui al-quran) pon aku slalu tinggal. ni plak baru sekali jin perintah sediakan benang kite dah ikot.

kena ingat iblis pon dlm bangsa jin sentiasa nk pesongkan akidah kite.

aboh aku mase kecik slalu ikot aki dia berubat. tp aboh aku x suke sbb aki aboh aku tu campur aduk ayat al quran dgn bahasa siam yg x paham.

bagi aku cukup senang nk terpesong akidah. skrg semer omoh ngaku + tunjuk kono gune ayat al-quran jek. tp kena hati2 dgn akidah.

bagi aku klu bomoh tu kate kena sediakan ayamke, xpon juz benang warna-warni pon sbb jin mintak pon dah pesong dah akidah. sbb tuhan berkali2 suruh sembahyang (melalui al-quran) pon aku slalu tinggal. ni plak baru sekali jin perintah sediakan benang kite dah ikot.

kena ingat iblis pon dlm bangsa jin sentiasa nk pesongkan akidah kite.

askm,inilah yang pelik tentang bomoh ni,kena pakai banyak benda terutama benda warna-warni,aku pun tak pasti untuk aper........ada juga pakai macam sembelihan....ayam,kambing kononnya ada minta pengeras.....hi dunia ni moden macamanapun benda ni tetap ada..........

ni lagi satu cerita..pernah anak sedara aku umur 12 tahun kena penyakit kuning. Adalah satu bomoh ni dari indonesia ..aku ingatkan ustaz tapi bomoh. Ada ke dia mintak pulut kuning, kain puteh dan emas 2 batang (setiap satu 100gram, dibuat bentuk jarum). Katanya emas tu nak cucuk pada pulut kuning dan dihanyutkan ke laut..bapak sedara aku termenung nak bagi emas 2 batang tu..

dia ambik keputusan tak jadi ikut kata bomoh tu..alhamdulillah anaknya sihat macam biasa setelah makan ubat doktor..

ni lagi satu cerita..pernah anak sedara aku umur 12 tahun kena penyakit kuning. Adalah satu bomoh ni dari indonesia ..aku ingatkan ustaz tapi bomoh. Ada ke dia mintak pulut kuning, kain puteh dan emas 2 batang (setiap satu 100gram, dibuat bentuk jarum). Katanya emas tu nak cucuk pada pulut kuning dan dihanyutkan ke laut..bapak sedara aku termenung nak bagi emas 2 batang tu..

dia ambik keputusan tak jadi ikut kata bomoh tu..alhamdulillah anaknya sihat macam biasa setelah makan ubat doktor..

Askm,benda begini memang wujud dan pelbagai elemen diguna malah ramai yang tertipu akibat magic murahan bomoh penipu ini,tapi walaubagaimanapun jangan bagi ruang anda jadi mangsa penipu.

Kenapa bomoh itu jadi hebat?

kerana ilmu nye ? ...

Bukan..

Kerana nama nye ?...

Bukan..

tetapi kerana kita semua..

kenapa ?

Kerana kita asyik menceritakan hal mereka, asyik menceritakan kehebatan ilmu mereka yang tidak seberapa itu..

asyik memperkatakan cerita cerita yang menjadi buah mulut, cerita yang didengar dari satu mulut ke satu mulut..

cerita zaman moyang kita dulu, cerita zaman datuk kita ler...

maka kehebatan bomoh bomoh ini akan terserlah dengan gaya penceritaan kita!!..

Jadi pada hemat saya, tidak perlulah lagi kita bercerita tentang mereka... kerana tidak sehebat mane mereka itu..

Saya berharap benar agar Kes ditutup!.

Wassalam...