Jump to content
Sign in to follow this  
slaughters

San ?

Recommended Posts

Aku skang ade kat Pusat Latihan DELL, bayan lepas, pulau pinang. Di atas permintaan pihak pengurusan tempat aku kerja ini untuk menambahkan ilmu aku di dada ni. Hehe,

First2 sampai kat DELL ni, aku masuk kat kafeteria, perghhh.. bapak besar kafeteria die.. makanan murah2 plak tu, bayangkan chicken chop RM5 je!

Hehehe..

ok2.. biar aku start a tentang SAN nie.

ok.. tempat aku kerja ni, diorang pakai EMC SAN. Kerjasama ke ape ntah status dengan DELL nie. lantak pi la. ( dah ter'slang' plak ).

Dari kursus aku nie, diorang ada bagi satu salinan buku tebal gile.. bile dapat buku tu, pandangan aku terhadap buku itu ialah, aku rasa pasti buku tu hanya akan ada kat tangan aku masa kursus aje.. pas tu ilang ntah kemana. Tapi bile start sesi kursus, ade sorang pengajar yang bernama Prasant Lal. Dari DELL gak, die pandai menaikkan mood aku untuk belajar mengenai SAN nie. seorang yang tak kedekut ilmu langsung. tanya je mesti jawab ( tapi aku tak tanya ape2, member aje )

Dari kursus ni, baru a aku faham sket konsep dan terminologi SAN nie. Menggunakan switch yang digabungkan dengan menggunakan teknologi SLI ( Switch Link Interface ) ISL ( Inter Switch Link ) :lol:

Penggunaan jenis2 kabel. pemasangan dan sebagainya.

Pas aku balik tempat kerja nanti aku akan ceritakan sket pasal EMC SAN nie. skang aku kat CC, so bising sket, membantutkan usaha aku untuk carik idea nak ceta kat korang.

Kesimpulan sebelum aku keluar.

Aku tau ape tu I-SCSI, BHA, SDA. ( ni akan aku terangkan nanti )

Aku harap ade a antara korang yang sudi bagi reply kat thread yang aku buat nie. Terutamanya yang tau tentang SAN nie.

Aku letak kat sini sebab ianya ade kaitan dengan NETWORK. Thanks.

nanti aku sambung.

Edited by slaughters

OooOO, patutla 2,3 hari tak nampak, gi training ehh ehehe, banyakkan bertanya masa khursus tu, jangan malu-malu sementara ada peluang.

nanti lukis diagram lagi yer dik ^_^

aku tunggu ko sambung artikel ko :D , gudluck