Jump to content
matrik02

Kereta Malaysia Kena Kutuk

Recommended Posts

nak wat cemane.. ntah2 die mmg tak suke ngan malaysia kot. tu yang die buat camtu. agak2nye kalo die hentam kete produk diorg ngan hammer tu, jadi camtu ke tak eh?

nak kualiti camane. budget tinggi ma. lagipun negara kecik. keuntungan tak besar sangat. pasaran pun terhad. kalo proton@naza@perodua nak buat kete berkualiti tinggi, risiko tinggi oi...

hehe mungkin dia pilih kelisa sebab rancangan tu takde bajet nak bli kete2 yang lebih mahal kat uk tu . kang rugi pulak kalo hancurkan keta mahal2 . :lol:

sebenarnya yang memburukkan kereta malaysia tuh orang malaysia sendrik. takpyah pi jejauh. dalam forum nih pun ader :)

[/quote

sapa aa? aku tak kutuk. i love m'sia

Saya rasa jika pihak PROTON membuat rekabentuk kereta canggih seperti Nissan Skyline,Lancer Evolution dan Subaru Impreza, dan menjualnya pada harga yg berpatutan,saya yakin ramai rakyat Malaysia akan membelinya.

sebenarnya yang memburukkan kereta malaysia tuh orang malaysia sendrik. takpyah pi jejauh. dalam forum nih pun ader :)

kalau duk puji lagi teruk gamaknyer...terus lupa diri... :lol:

JM:bila nak abis bayor keta aku ni....

Saya rasa jika pihak PROTON membuat rekabentuk kereta canggih seperti Nissan Skyline,Lancer Evolution dan Subaru Impreza, dan menjualnya pada harga yg berpatutan,saya yakin ramai rakyat Malaysia akan membelinya.

reka bentuk?...bagi aku baik tambah quality besi keter tu..kalau bentuk dah kira lawa...tengok waja dan v6..,,memang lawa kan..tapi body lembut plak.. :ph34r:

Aku x kisah byr mahal MAHAL sikit dari kete import(sikit je ker,heheh)asalkan ade kualiti...ni kualiti xde cam proton..problem sane sini..last2 nak sokong buatan mesia pun mls,makin lame sakit hati...kalo htr oversea punya la jaga kualiti..

Tapi perodua kualiti ok..jgn risau...em tp dgr kate daihatsu nye so ni kire mesia ke?

Sokong la brgn buatan mesia...Makin sokong makin naik lemak..

No offense

perodua mmg wat dgn daihatsu. tp perodua amik design pas tu pasang sndri kat msia. pasal komponen dlmn tu tak pasti pla. pendek kata proton aja la yg milik nasional...mula2 copy dr jepun jah, pas tu skrg dh blh wat sndri. tp malang ciket kreta tak laku. takpa2 proton, sbr ja pas ni msti naik..berusaha berjaya

boleh upkan kualiti tu...kuba kurangkan keter import..

nak kurangkan kete import? menjerit menteri pompuan tu nanti...

korang jgn la kutuk proton...proton adalah satu2 nya syarikat kete yang apabila saham naik ditukarnya CEO. mana ada lg kompeni buat macam tu.hanya proton jer...hidup proton....kuikuikui

Edited by a_damanhuri77

entahla..tak silap aku dia ada kete ford...tapi dia pakai ke atau untuk test ke aku tak tau la plak

Askm,nak mencelah kereta malaysia antara yang terbaik di dunia sebab nama dah cukup popular,siapa tak tahu kereta malaysia,proton semua tau aper...........kat negara mat salleh berlambak dah kereta proton.Kereta malaysia adalah gandingan teknologi beberapa buah negara yang unggul dalam pengeluaran kereta ni.

Aku bangga jadi rakyat malaysia,harga pun cantik,apalagi keretanya ...............jimat minyak.

Kereta luar negara bagus cuma harga 2 mahal sangat....Tapi aku tetap sokong kereta Malaysia.Merdeka,merdeka.

nak kurangkan kete import? menjerit menteri pompuan tu nanti...

korang jgn la kutuk proton...proton adalah satu2 nya syarikat kete yang apabila saham naik ditukarnya CEO. mana ada lg kompeni buat macam tu.hanya proton jer...hidup proton....kuikuikui

sape?. Rafidah ker....ntahla

tapi aku rasa...cam takde kaitan jer..hehehe..

keter proton kat luar negeri tu lain ngan kat malaysia la..memang lain ..jenama jer sama.. :lol:

ala ko ni mcm buat2 tak paham...

apa kata hati ko...itu la yang aku maksudkan...

kuikuikui

en. adam

kete mesia memang terbaik...tp kalau terbaik di dunia tu aku rasa ko kena betulkan dulu fakta tuh...aku pun bangga ngan proton. selama aku pakai iswara + waja tak de pun problem besar. minyak murah. tapi yang peliknye apasal kena bayar cukai kastam plak walhal kan itu kete tempatan :huh:

Edited by a_damanhuri77

hahaha terbaik di dunia la, bersepah kat oversea la. nilah dia suara katak bawah tempurung jaguh kampung yang main cakap semberono je macam die penah gi overseas.

Askm,nak mencelah kereta malaysia antara yang terbaik di dunia sebab nama dah cukup popular,siapa tak tahu kereta malaysia,proton semua tau aper...........kat negara mat salleh berlambak dah kereta proton.Kereta malaysia adalah gandingan teknologi beberapa buah negara yang unggul dalam pengeluaran kereta ni.

Aku bangga jadi rakyat malaysia,harga pun cantik,apalagi keretanya ...............jimat minyak.

Kereta luar negara bagus cuma harga 2 mahal sangat....Tapi aku tetap sokong kereta Malaysia.Merdeka,merdeka.

belambak siot!! sampai nak berdarah mata ako tengok bilangan proton yang begitu banyak kat ostolia.

kalo sesape taktau, kenari takde orang kenal kat overseas. tapi sume penggemar kerete kat sane tau pasal kete tu, pasal mereka panggil kete tu kete washing machine :D

jeremy clarkson ade berpuluh2 kereta kepunyaan die sendiri. so kalo ade sesiapa yang boleh bagitau kerete ape yang bagus, kete ape tak bagus, die lah orangnya.

nak wat cemane.. ntah2 die mmg tak suke ngan malaysia kot. tu yang die buat camtu. agak2nye kalo die hentam kete produk diorg ngan hammer tu, jadi camtu ke tak eh?

janganla jadi benak sangatttttttttttttt :):):)

the purpose die buat camtu hanyalah pasal kete kite susah sangat nak berlawan dengan kete2 lain di sana, sampaikan diorang bagi absolute gerenti wang dikembalikan tak kira apa2 yang jadi kat kete ko. ni lah contoh bagaimana kita dianak tirikan oleh "kebanggaan" manusia cetek otak cam adam78, tapi manusia2 cam imam lebih rela dan lebih suka tipu diri sendiri dan mengeluarkan teori konspirasi yang satu dunia termasuk mesia sengaja maupon dibayar oleh sesetengah pihak untuk membenci dan mengutuk barangan kita, sungguhpon memang kita buat kete cabuk.

kalau nak kata kereta kita best, then kata lah. itu pendapat korang, itu hak korang.

tapi kalau nak kata kereta kita terbaik di dunia, kereta kita dipakai merata2 di dunia, itu hanya menunjukkan betapa gemoknya korang disuap oleh media kita.

Edited by TJ-Ariff
Jangan gunakan bahasa yang tidak elok...

loh walau pun bersepah kat luar tak semestinya terbaik. harga pun direndahkan ikut pasaran luar

bab terbaik di dunia tu je aku tak pasti sangat....

sedarkah kamu yang media2 di dunia adalah rata2 lebih bebas daripada media di malaysia, di mana mereka bebas mengutuk dan memuji hampir apa2 yang mereka mahu. kalau kerete kita tak bagus, maka mereka bebas mengatakan begitu. lain dari negara tercinta kita ni, yang hanya menyuap kita dengan berita yang kita patut dengar, macam kereta kita bessssssssssssst :)

tapi kalau nak kata kereta kita terbaik di dunia, kereta kita dipakai merata2 di dunia, itu hanya menunjukkan betapa gemoknya korang disuap oleh media kita.

support lah boneka media tempatan sebagaimana anda support kete tempatan... kuikuikui

hehe...aku masa tu dah tfikir nak beli kia spectra. tp installment mahal, cam installment rumah lak. lagipun aku org bisnes, bukan ada gaji tetap. kalau tiba2 ada problem, takut susah nak byar pulak.

aku bukan jenis biar papa, asal bgaya. biar la kete aku kecik je. minyak pun murah, asal aku tak hidup susah...

aku guna kia spectra..beli bulan 8 tahun lepas..consume 1/3 dari gaji aku la..psl minyak, setakat ni ok..aku isik full tank (rm65++) hari khamis mampu bertahan sampai ahad..aku siap pegi sg. buloh dari sentul, then g OU then masuk area KL, pegi Sri Petaling, Jalan Duta, Kg Baru, area Gombak then Sg Buloh smula..tp aku maintain je la 60 - 80 km/j..heheh..

tp apa² hal, aku setuju kita beli kereta ikut kemampuan, itu semestinya..bukan kereta je, benda lain pun la..

tanya aku psl keta M'sia, aku approve MyVi je..yg lain kurang meyakinkan..ni Proton keluarkan kerata Proton Iswara 1.3 cuma RM26k..monthly 265-285..9 tahun..murah giler tapi kualiti tak tau la macam mana..mungkin tin Coca Cola pulak kut..ayak..

bawak tu behati2 la. tin biskut ke, tin susu ke, kalo jage elok2, tahan lame kan? :P

@honeybon

60-85 je? pemandu yg berhemah nampak? huhuhu

ttg kemampuan tu, org gile je yg beli yg hargnya di luar kemampuan diorg sndiri.

aku rase, kancil ok ape? tahan lame atau tak, begantung la pada owner. macam pc la. kite rajin tukar itu ini, servis itu ini, vakum dan lain2.

kalo kete kite tau nak lenjan je, 1bulan petame jage macam org gile, basuh siang malam, mmg la ok. bulan ke 2 dan seterusnya, kene la rajin jugak.

sape?. Rafidah ker....ntahla

tapi aku rasa...cam takde kaitan jer..hehehe..

keter proton kat luar negeri tu lain ngan kat malaysia la..memang lain ..jenama jer sama..

makcik kantin kat skola rendah ko kot. huhuhu

hmm...kete kat luar negeri tu lain? jenama sama? musykil2... kire diorg amik lesen jenama je la? abistu kire kete2 luar negara yg ade kat sini, barang dari malaysia la eh? bukan kete impot? jenama je same?

:blink::wacko::ph34r::huh: penin.....

a'ah, berhemah le nampaknye cara pemanduan aku ni..heheh..kalo jumpa kia spectra slow dengan driver perempuan tu, aku le gamaknya.. :P

aku pun ada terbaca / dengar org kata keta Proton yg di eksport ke luar lebih kualiti dari yg di pasarkan di Malasia sendiri..nak jaga status ke..kalau betul, sudah sah la kita dianaktirikan di negara sendiri..sesuai la pepatah 'anak di hutan di susukan, anak di rumah mati tak makan'...

Kalo korg nak tau eg BMW yg standard,mitsubishi EVO sebelum cukai harga lebih kurang 100k...lepas cukai 300k

ko bandingla ngan kete mesia eg proton perdana 100k gak yg kualiti n features yg x seberapa

tula aku ckp harga kete mesia ni lg MAHAL dari kete luar

Diorang untung gile beb tapi still boleh rugi...aku pun x phm la....

Kita dah berkorban selama ni tapi apa kita dapat? :ph34r:

Aku guna kancil tahun 1999, sekali jer buat hal tak dapat jalan bukan sebab engine rosak, cuma aku lupa nak ganti isi bateri kereta.. setahun yang lepas baru ganti.. mmg jimat giler kau guna kancil 850..Bila traffic jam..kereta lain tak dapat cilok site kiri sbb tak muat bila dihampit dgn lori, tapi kereta kancil mmg boleh punya lepas beb.Isi minyak RM 50 pergi balik..jimat giler.

Aku guna kancil tahun 1999, sekali jer buat hal tak dapat jalan bukan sebab engine rosak, cuma aku lupa nak ganti isi bateri kereta.. setahun yang lepas baru ganti.. mmg jimat giler kau guna kancil 850..Bila traffic jam..kereta lain tak dapat cilok site kiri sbb tak muat bila dihampit dgn lori, tapi kereta kancil mmg boleh punya lepas beb.Isi minyak RM 50 pergi balik..jimat giler

kancil mmg saving. tapi sesuai utk org yg badan kecik la. badan beso ni susah sket. huhu pergh...tujuh taun takde masalah agi? hebat2. aku pun nak beli kancil je la. malas nak kuar masuk workshop.

bila traffic jam, moto la paling best. kete2 yg nampak moto lalu pun, tau dah nak ke tepi. kang tak pasal2 ilang side mirror. moto la paling bes bile traffic jam. huhuhu

Kalo korg nak tau eg BMW yg standard,mitsubishi EVO sebelum cukai harga lebih kurang 100k...lepas cukai 300k

ko bandingla ngan kete mesia eg proton perdana 100k gak yg kualiti n features yg x seberapa

tula aku ckp harga kete mesia ni lg MAHAL dari kete luar

Diorang untung gile beb tapi still boleh rugi...aku pun x phm la....

Kita dah berkorban selama ni tapi apa kita dapat? :ph34r:

jadik ko mengeluh la jugak pasal kete kita tak best..kui..kui..kui..