Jump to content
electron

Windows Vista RTM/final/retail

Recommended Posts

menda nih mmg leh pakai selama 30 ari je ke???

x de cara utk [biskut tawar] ke???

anyway aku pakai home premium oem skung..

balik kl aku bli dvd vista enterprice nih...saja nk try..

tp mmg leh gna 30 ari je ke???

Tapi aku penah terbaca guide nk extend smp jadi 120 hari...

Try kat sini..

http://www.pcworld.in/news/index.jsp/artId=5079044

Maksud ko? Member aku beli kat kedai DVD ni... :unsure:

yg member ko beli DVD tu mmg bebetul [lanun] no kuality........ko kena beli satu CD-R biasa pastu ko burn balik pada kelajuan yg paling rendah......aku selalu buat macam ni..........kalo disk VISTA tu ada error ko gunakan Alchohol Software 120% tu ko create dan skip error tu pastu burn lagi...............

menda nih mmg leh pakai selama 30 ari je ke???

x de cara utk [biskut tawar] ke???

anyway aku pakai home premium oem skung..

balik kl aku bli dvd vista enterprice nih...saja nk try..

tp mmg leh gna 30 ari je ke???

Dah cuba pakai biskut tawar...tapi tak bley lagilah....dah cuba pakcik google...biar dululah.

Ana saje nak try2 je...nengok VISTA nih...tak berapa ok sangat lagi.Banyak hardware/software tak boleh pakai lagi.

Tunggu service pack 1 keluar untuk Vista ni.

Lepas ni ok la Microsoft Vista ni.

Tapi Vista ROCKSSSS ....

Tunggu service pack 1 keluar untuk Vista ni.

Lepas ni ok la Microsoft Vista ni.

Tapi Vista ROCKSSSS ....

Payah gak derang (100%) nak guna sebab hardware mesti baru. Baru VISTA bley jalan...tip-top. Habis PC yang ada sekarang pakai SD RAM 256 M (XP dah bagus dah nih) nak letak mana?Kecian plak!

So far no problem 4 me

but eat a lot of my ram

bila pakai xp rase buruk semacam lak..........huhu ;)

Iyelah ana pun rasa camtu jugak...bila buka Mozila kat XP...rasa macam silau je...skrin tuh...pun begitu ada yang baru...yang lama dilupa jangan...JANGAN!..patah tumbuh hilang berganti...yang diganti tidak semestinya lebih baik dari yang sebelumnya.

aku rasa aku dah dpt membiskutkan vista nieh....heheheh

ada cara kot....

mcm nih..dlm sistem tu ada timer kan...makin lama makin kurang la nilai hari dia...

stat dari 30 [time baru install] dan berkurang pd hari berikutnya....

jd apa yg kita lakukan ialah...biskutkan timer tuh....

jadi bebila je kita login windows vista tu...ermmm kita akan dapati

dia nyer hari utk validate tu x berubah..[tgk kat ms host script]

jd hari2 kita bukak pon time left dia dok tinggal 30 ari jugak...<---- sampai lebam...

ermmm tp aku bkn nk suruh korang bli yg lanun nyer la...saje buat kajian...

sbb aku pon ada yg oem nyer...tp just home basic je...tiga rat lebih aku bli....

ada pendapat lain??

ohoho tangguh2 je takbesh. baik validate trus. lagipun, dah ade biskut yang validate. watpe nak gune yang tangguh2.

ttg vista ni, lawa mmg lawa. same la jugak bile kite gune xp pastu gune win95. tak ke bes camtu.. tak baik lupakan yang lame.

electron, kau dah baca guide pasal vista ni, kalau belum pegi ke sini dulu http://support.microsoft.com/kb/934550/en-...737&sid=156 kalau tak dapat searc masalah shutdown di http://support.microsoft.com

Tq... Lan Party...ana dah baca guide pasal VISTA nih...ana dah cuba kes nih pada mobo yang lain ok je.... tak de masalah shutdown.Masalah hanya timbul bila pakai HD sata...kalau HD ide tip-top langsung takde masalah.Lagi pun ana ada baca dulu forumer pernah cita pasal mobo Asrock nih ada isu pasal sata.

Masalah pada Microsoft Vista ni selepas sebulan aku gunakan adalah :

1. Primo pdf tak boleh digunakan. Bila nak convert ke pdf dia tak jalan. Not responding.

2. Bila aku nak pasang Lime Wire je.. Vista akan tukar scheme color Aero kepada Basic. Java platform bermasalah kot.

3. Windows defender ni untuk kesan spyware, kena update online. Ada kesan ke bagi pengguna yang menggunakan versi kapten jack ? Kalau update online M$ akan detect dan kunci system.

4. Apa beza hibernate dengan mode sleep ? Macam serupa je.

5. Macam mana nak disablekan User Acces Control (UAC) dalam Vista ni ?

Tips :

6. Untuk adakan balik menu file, edit, view, tool, help tekan alt kat keybord.

7. Tekan Ctrl dan scroll mouse up dan down untuk besar dan kecik kan ikon kat desktop

8. Game dalam vista ni memang cun. Catur 3D. Memang susah nak kalahkan. Aku baru menang sekali je. Huhuhu. Purble place pun okey gak.. Sesuai untuk kanak-kanak.

9. 3D-Flips memang cun. Tekan Windows logo + tab untuk aktifkan fungsinya.

10. Dah guna DirectX 10. Game mesti best lepas ni.

Contra :

Vista memang guna banyak memori. Minimum dah 512 mb dan ia dibangunkan untuk komputer dual core. (Tahun 2004 - ke atas boleh lagi kot)

So, komputer lama zaman tok kaduk memang tak leh guna la....

Kalau ada masalah lain share la sama...;)

Edited by hairulfadly

5. Macam mana nak disablekan User Acces Control (UAC) dalam Vista ni ?

Control panel>User acc and family safety>User accaunt>Turn user acc control on or off

Bende ni bagus gak leh halang virus etc tapi very anoyying so aku disable kan je...

aku dah ada tiga versi Vista yg ditorent! satu tu 3gb lebih, tp kosong, xde pape dlm fail image dia,

pelik jugak... dah tgk guna ISO Buster, MagicISO tapi semua xleh detect apa ada dlm fail imej tuh!

then aku delete je la! buang karen!

Ada dua lagi tu, masing2 ultimate, tapi aku tak sempat lagi nak test install, pc aku 'tak power'

utk dimasukkan vista... huhuhu, kena tunggu tester la...

Assalamualaikum.... cuba pki yg torrent ni... -Windows Vista Ultimate Edition x86 Oem - Permanently Actived Edition

carik yang ni, file dia 2.72 Gig... mmg run cantek punya... aku pki yang ni takda masalah sebab OEM punya.. taiplah nama file ni kat isohunt, file dia format *.daa (pki poweriso).... mmg cun, takda masalah lgsg...

Assalamualaikum....

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum.... cuba pki yg torrent ni... -Windows Vista Ultimate Edition x86 Oem - Permanently Actived Edition

carik yang ni, file dia 2.72 Gig... mmg run cantek punya... aku pki yang ni takda masalah sebab OEM punya.. taiplah nama file ni kat isohunt, file dia format *.daa (pki poweriso).... mmg cun, takda masalah lgsg...

Assalamualaikum....

Aku ade gak try beli DVD vista ultimate...(lanun)...mmg tempoh yg dier bg selama 30 hari jer....aku try rr cr kat web psl nak activate windows nih...nak mudahkan cite, jumpe lah aku ngan satu mnde nih...saiz kecik je..dlm 2MB...pas run, Vista Ultimate aku trus activate...siap bagi nombor produk lagi...cun btol...x yah cr yg ori...hehehe...aku dah pakai sebulan lebih x de prob pon...update pon ok je..sape2 yg perlu mnde tuh, leh rr request...nanti aku postkan link nyer...

masalah bila run aplikasi yg ada java tu dia tukar vista basic boleh diselesaikan dgn patch java dengan update yg terbaru..JRE SDK 6..setel problem.

masalah bila run aplikasi yg ada java tu dia tukar vista basic boleh diselesaikan dgn patch java dengan update yg terbaru..JRE SDK 6..setel problem.

Aku dah cuba install JRE yang latest. Tapi masih lagi berlaku masalah ni.

Sebab apa yek ? Mode Aero tukar kepada Basic ... <_<

Ada pandangan lain ?

aku gune home basic slambe jerk

bagi aku kalau bab window nie

kalau patah beli jerk yg baru trus

tak la

aku dulu gune win me lepas tukar ke win xp trus lupe win me

sekarang nak gune xp pown aku tak nak dah

gile jahat aku nie

Masalah yang ana jumpa...

1. setiap kali On PC..windows terpaksa adjust screen refresh rate supaya monitor jadi 85 Hertz

kalau tak adjust ia akan jadi default pada 60 Hertz

Sekarang ana dah tak pakai onboard VGA lagi dah...sekarang ana pakai - AGP 8X- GC NVDIA Geforce FX 5200 128M... tetapi masalah diatas masih terjadi pada Windows VISTA nih...dulu ingatkan sebab onboard tak bagus menyebabkan hal sedemikian terjadi.Lani dah pakai GC pun camtu jugak...tolong ye...kengkawan apa yang menyebabkan terjadinya perkara nih...bab2 camni kurang arif.

Mobo model: Asrock 775VM800