Jump to content
hafiziester

Subhanallah..kagum Aku Akan Kebesarannya

Recommended Posts

Subhanallah,Memang layak la Madinah dikenali sebagai bandar bercahaya..Cuba tgk imej dr satelit,hanya madinah je yg cerah...kawasan sekeliling semuanya suram dan gelap..Bukti kebesaran Allah

MEKKAH BERKILAU --

Ini adalah hasil pencitraan dari IKONOS Satelite milik Space Imaging Inc, AS. Masjidil Haram yang 'diintai' oleh AS pada 31 Oktober 1999 itu menampilkan fenomena menakjubkan. Terlihat di gambar hanya bagian Masjidil Haram saja yang berkilau sementara bangunan di sekitarnya tampak lebih gelap. Subhanallah. (NASA Astronomy Picture of The Day) (sumber : http://www.spaceimaging.com/gallery/ioweek...2-09/index.htm)

Mcam mana pendapat korang pulak???Ni semua bukti kebesaran Allah...Memang mekah dan Madinah tempat suci yg Allah pelihara..Kagum aku..

itu la sebabnya kita patut selaaaaaaaaaaaalu bersyukur kerana kita terpilih dilahirkan sebagai seorang Muslim..dan kita patut memelihara dan mempertahankan agama Islam ini sehingga ke akhir hayat..tengok la si Amerikan celaka tu duk intai & skodeng Mekah & Madinah..tak habis²!!

itu la sebabnya kita patut selaaaaaaaaaaaalu bersyukur kerana kita terpilih dilahirkan sebagai seorang Muslim..dan kita patut memelihara dan mempertahankan agama Islam ini sehingga ke akhir hayat..tengok la si Amerikan celaka tu duk intai & skodeng Mekah & Madinah..tak habis²!!

Lepas iraq,Palestin,Lubnan dia dah dapat,ada hati nak skodeng Mekah & Madinah....Jangan harap la US...

Teringin betul aku nak gi mekah....Orang kata,klu dah gi mekah buat haji,rasa dah mcm tak nak blk dah...nak dok sana.Tapi apakan daya,Tabung Haji tak kasi...aku ingat tahun lepas,aku nyaris-nyaris mak aku nak bawak aku gi umrah..Tp apakan daya,aku ada exam...huhuhu..Melepas aku

slain drp tuh byk lagi bukti kebesaran Allah..

kenapa dorg xnk percaya kebesaran Allah n still nk pertikaikan...

xphm ak...

dulu ad satu kes yg satu deretan pokok mmbentuk kalimah lailahaillallah

ramai yg convert islam sbb tu tp pihak dorg tutup tmpt tu x bg org awam tgk

slain drp tuh byk lagi bukti kebesaran Allah..

kenapa dorg xnk percaya kebesaran Allah n still nk pertikaikan...

xphm ak...

dulu ad satu kes yg satu deretan pokok mmbentuk kalimah lailahaillallah

ramai yg convert islam sbb tu tp pihak dorg tutup tmpt tu x bg org awam tgk

Gambar yg ni ke??

Mula aku tgk gmbr ni aku tak phm lg,pastu mmber aku terangkan...br la pham susunan pokok di sepanjang jalan..Kiri kanan pulak tu..Subhanallah

Gambar yg ni ke??

Mula aku tgk gmbr ni aku tak phm lg,pastu mmber aku terangkan...br la pham susunan pokok di sepanjang jalan..Kiri kanan pulak tu..Subhanallah

yup...

Kagum aje..? <_<

Apakah cukup dengan mengatakan kagum ajer...?

Apakah langkah2 kita untuk mengZahirkan kekaguman kita itu...?

Kagum aje..? <_<

Apakah cukup dengan mengatakan kagum ajer...?

Apakah langkah2 kita untuk mengZahirkan kekaguman kita itu...?

dah kita org Islam,bila kagum kita bersyukur..Pastu banyak kan ibadat kepadanya untuk menunjukkan ketakwaan kita kepadanya..tak gitu?termasuk jugak jauhi larangannya

assalamualaikum...

:: SengkaraiWeb.com ::

http://sengkaraiweb.com/web/tazkirah/t.halakah.html

yg lama punyer klik 'Arkib Terdahulu' (kaler purple)

site nih slalu ada update...

:: Subhanallah :: :)

Edited by MalaYneuMaya

respek!

nak kene gi mekah gak lah lepas nih (ckp cam kaya)

Edited by PinguSpy

assalamualaikum...

ni ada lagi:

http://www.islamcan.com/miracles/index.shtml

TAPI yg nih musti korang akn marah!! jgn caya artikel yg camnih..kita sbg muslim musti ada pgangan n percaya semua itu xmustahil dgn kuasa-Nya.. :o

http://www.faithfreedom.org/Articles/sina/...es_of_allah.htm

kiter harus mengagungkan kebesaranNya cuma jangan sampai ngko takleh bezakan antara tanda yang nyata dengan sesuatu yang sengaja dicipta samada oleh musuh ataupun "musuh dalam selimut" yang tujuannya untuk menyebabkan kiter leka. pahamkan maksud aku nih. maksud aku, kena bijak untuk menafsir jangan terima membuta tuli.

by the way, off topik, amenda yang mamat ataih aku nih cuba nak kasik tau? stakat reply guna simbol camtuh takyah ler wei :rolleyes:

assalamualaikum...

kiter harus mengagungkan kebesaranNya cuma jangan sampai ngko takleh bezakan antara tanda yang nyata dengan sesuatu yang sengaja dicipta samada oleh musuh ataupun "musuh dalam selimut" yang tujuannya untuk menyebabkan kiter leka. pahamkan maksud aku nih. maksud aku, kena bijak untuk menafsir jangan terima membuta tuli.

hmm.. btul tuh :)

mmg ada yg segelintirnya guna tekno utk buat baik n jahat. cth cam gamba2 tuh mungkin cuma rekaan phhotshop n xharus dipercayai.. senang kata wallahua'lam.. :)

Err...Bukan nampak terang sebab lantai dia mmg putih ke? Kan keliling tu tanah + pasir + rumput?

Kalau tgk betul2, ada je bangunan2 kat tepi tu yg kaler same putih. Yg menyerlah kat tgh tu sebab kawasan tu luas dan mmg lantainye gitu.

Aku rasa, kalo tunjuk kat org bukan islam reaksi kita kat sini, sure ada yang tersinggung antrara kita ni. Jangan la sebab tu gambar Mekah, kita pun jadi kagum automatik. Apa impression yang kita bagi kat org lain nanti? Cuba bayangkan kalo, contohnye, orang kristian katholik nampak gereja vatican city terang benderang setompok tu je, lain gelap, apa pulak kita cakap? so, fikir secara rasional. jangan senang leka dengan benda2 superficial.

peace.

betul gak tu.. ntah2 sebab mmg kat situ guna mar mar yg mmg sgt putih dan memantul cahaya.. pastu luas lak, tu yg nampak sgt.. sepe yg dah pegi, cuba cerita sikit....

Selawat keatas rasul junjungan.

Masa saya menunaikan haji pada tahun 1997, tidak tergambar perasaan dikala melihat dengan mata kepala Masjidil Haram, Masjid Nabawi. Ada perasaan kagum, sedih, bersyukur, terpaku dan macam-macam lagi.

Sebagai seorang muslim, kita mestilah kagum dengan kekuasaan Allah. Dan saling ingat memperingati.

Semoga Allah yang pemurah berkehendakkan kita menjadi hambanya yang dijanjikan Syurga.

Amin ya Rabbal 'Alamin.

Edited by Website Komuniti

aku tengok komputer je dah cukup kagum...

inilah anugerah akal yang Allah berikan kepada manusia.

Belum dgn semut lagi....bertambah kagum aku.

Tak payahlah nak pandang jauh-jauh baru nak kagum dan ingat kepada Allah...

Edited by powerabu

Subhanallah .. :ph34r:

tahun 2001, aku pernah mengunjungi Masjidil Haram, perasaan sedih, gembira tak terkata.. merasa keinsafan terhadap kebesaran Allah SWT. saat yg paling sedih semasa tawaf wida sblum saat berangkat balik ke msia, masih trbayang2 kaabah di hadapanku. insyallah aku akan kembali ke sana satu hari nanti,.

Edited by haphiz

Tapi ingat ye,

Jangan samakan atau letakkan kebesaran Allah tu pada ciptaan manusia, mahupun ciptaan tuhan tu sendiri. Letakkan kebesaran dan kekaguman tu pada Tuhan tu sendiri. Sebarang bentuk kekaguman melampau terhadap ciptaan adalah haram dan membawa kepada syirik. Sedangkan perlembagaan Islam yang tertinggi [Al'Qur'an dan Hadis] tak kita sembah, jangan wujudkan sebarang sebab lain untuk adakan punca kita tersesat kagum dengan selain Allah. Ini suma nanti xde beza dengan sembah berhala.

“Sesungguhnya Allah tidak mengampuni dosa syirik dan Dia mengampuni segala yang selain daripada itu (syirik) untuk sesiapa yang dikehendakinya.†(An-Nisa’:48)

Mekah berkilau dan pokok berbentuk syahadah tu nanti takkan beri manfaat pada kita kiamat nanti.

pengalaman aku sendiri, waktu tinggal di asrama

waktu : lepas solat magrib

ada awan-awan bercantum dan terbentuk ruang kosong seperti kalimah allah,

dari ruang kosong itu terpancar cahaya matahari yang kemerahan (cahaya senja)

selang beberapa minit, kalimah allah semakin kabur, kemudian terbentuk pula kalimah muhammad.

lepas tu semuanya seperti biasa.

aku aggap ini sbg bukti kebesaran & peringatan kepada hambanya yang mula lupa akan tanggungjawab utama mereka dilahirkan di muka bumi ini...

P/S: bukan ciptaan manusia.. subahanallah..

Assalamualaikum..

Xyahla nak tengok kalimah Allah kat langit baru nak merasa akan kebesaranNYA...tengok la diri kita ni sendiri...Cuba bayangkan macamana kita boleh gerakkan tubuh badan kita,kita boleh melihat,mendengar,merasa....sejuk,panas,sakit,berfikir..perasaan sayang,kasih,marah,benci dan memacam lagi..semua itu memg Allah dah ciptakan dengan sempurnanya....

senang cite tengok ape yg ade disekeliling kita dulu

just my 2 cents