Jump to content
mosabiro

Hospital...

Recommended Posts

salam...

hospital... untuk kecemasan & orang sakit... skang ni nak parking pun kena bayar??? sok luse nak kencing pun kena bayar!!! ape nak jadi ni... dah la skang ni ade ura-ura nak masuk KL pun kena bayar???? makin di UNDI, makin bertambah beban rakyat...Ape cite???

tambahan... menurut Buletin utama, selas 20/3/2007... kat BU TV3 kata bayaran tu sebab nak kurang kan jumlah kereta yang bukan pesakit dihospital tu... tak perlu la minta bayaran parking... cuma letak guard yang betul2 jaga parking dan uruskan petak2 parking tu biar tersusun dan teratur... keta kuar masuk pun senang... kan mudah... macam yang penjaga2 parking haram tu selalu buat... kan teratur.. senang.. guide pemandu ke tempat parking yang kosong...

biasa la skrg. ape yg x kena bayar? semua nak kena bayar, nak melepas pun kena bayar.

satu benda jer free dlm dunia ni.......bernafas. hargai la nikmat tuhan

biaselah tu bos. strategi kerajaan kan. kerajaan tu pilihan sape? pilihan kite gok. ikutlah kerajaan nok buat ape pun. nok perabih duit memang cukup senang tapi nok buleh duit cukup payah. baik jadi org asli, aman bahagia die duk dlm hutan. diorang tak pening2 kepale pun pikir karenah2 ni semue. :lol:

erm...

saje nk kongsi cerite...

dulu aku keje site technician, utk jage parking system..

kalo mesin rosak ker, installation ker... keje aku la tu...

slalu nye aku tk rase sgt fee parking ni, sbb company aku provide card utk go throw...

bnyk gak site aku kt kl...

so aku tk peduli dgt la ttg fee parking...

nk jd cite, kebetulan aku kene g tgk nenek aku sakit kt hospital.. (area pj)

parking tu bkan company aku punye, so card aku tk leh la gune kt situ...

aku pun amik la tiket, then terus parking....

bile nk balik tu, aku g la byar kt autopay machine...

terkejut beruk aku fee yg aku kene, dkat rm20

sejak ari tu bru aku tau nape org bising2 psal parking kene byar...

byaran nye d luar jangkaan...

tp nk buat mcm maner, nk tk nk...

kite kene parking gak...

-_-

peace

salam,

aku tak setuju parking kat HKL kene bayar tp aku faham kenapa jadik camnih. mmg betul apa kata berita tu masalah lagi besar ialah orang awam salah guna parking hospital tu buat cam parking sendiri sedangkan kawasan tu khas utk mereka yg ada urusan kat spital tu. takleh nak salahkan pihak spital tu sebab punca dia dari org ramai sendiri yang tak beradab dan tak pikir langsung kepayahan org yang dtg sebab ada temujanji doktor atau nak buat checkup.

sebelum ni aku selalu ke HKL buat cek-up bini aku masa ngandung, appt kol 10.30pg tp aku kene dtg sebelum 8.00 kalau tak alamatnya letak keter kat luar laa.. jauh nak kene jalan ke wad. pastu time bini aku bersalin aku berkejar ke HKL, sampai jer takde parking terpaksa parking nuu kat luar sana.. terhegeh-hegeh la aku nak kene bw barang2 bukan dekat...

kat yg bagi pandangan nak letak guard tu... kene ingat HKL tu bukan tertutup dgn 1 jalan masuk jer ada byk akses. takkan semua tu nak kene jaga sepenuh masa.. sapa nak tanggung? pastu kawasan dlm HKL tu bukan luas cam padang bola boleh susun keter senang2. kawasan HKL tu sempit sebab pembangunan dia tak berapa terancang... yer laa bangunan lama pastu buat tambahan blok baru dll. kalu cam HUKM ke HSB ke takpe la nak buat camtu... sedangkan HUKM pon kene bayar parking dia, lama dah diamalkan.

aku bukan sokong sgt tindakan parking berbayar ni tp kalau sesapa yg penah jadi mangsa mesti rasa puas hati.. biar la org yg betul2 ada keperluan je yg letak kereta dlm kawasan hospital....

coretan aku ni bukan utk buat debat ok, cuma nak citer pengalaman aku... kalau ada salah silap tu minta maaf bebanyak..

ramai org tak reti bahse park keter diorg sehari suntuk kat HKL tu...mmg menyusahkan org yg btul2 memerlukan...

mmmm... anak aku sakit ari tu.. kena masuk ward jam 2 pagi... ape lagi aku parking la kat tempat rezab doktor pakar HSA JB. Blok B. Aku tidur dalam kete le malam tu.. pagi tu aku naik ke ward sat hantar barang kat bini aku .. turun jek kete aku kena blok ... rapat punya.. cam tanak kasi aku keluar je.. aku tunggu sampai jam 4 petang .. takde pun kuar.. aku angin satu badan.. ade ke doktor pakar perangai cam tu.. aku cuba keluarkan kete dalam 30 minit baru lepas.. tu pun aku main langgar jedepan kete dia ...

dan tak lama lg aku dengar nak buang sampah pun kena bayar.... kerajaan MALAYSIA sgt menyayangi rakyat nye.... hahahhaa

dan tak lama lg aku dengar nak buang sampah pun kena bayar.... kerajaan MALAYSIA sgt menyayangi rakyat nye.... hahahhaa

haa... kalau buang sampah merata2 kena denda..

tu ako setuju... nii kiranya pada kaum2 yang tak ada adab...

menyusahkan orang awam yang sakit beringatlah kamu..

nanti kena kat batang hidung sendiri baru tahu...

jangan arr.. nak sibuk2 parking kat hospital.. kalo tak ada urusan kat hospital...

tapi cadangan parking kena bayar tuk pelawat dekat hospital memang ako tak setuju..

:ph34r::ph34r::ph34r:

tu la kekadang orang lain wat hal orang x bersalah jadi mangsa.... patutnya orang yang x berurusan ngan hospital yang kene bayar atau x bagi langsung parking dalam tu...

cam kalo kat hospital sultanah aminah JB tu orang nak pegi singapore parking kat parking hospital tu pastu naik bas ke arah bandar pastu pegi keje kat singapore lalu tambak... nyusahkan betul... last2 kalo nak pegi hospital naik bas tambang jer, paking penuh :ph34r:

tu la kekadang orang lain wat hal orang x bersalah jadi mangsa.... patutnya orang yang x berurusan ngan hospital yang kene bayar atau x bagi langsung parking dalam tu...

cam kalo kat hospital sultanah aminah JB tu orang nak pegi singapore parking kat parking hospital tu pastu naik bas ke arah bandar pastu pegi keje kat singapore lalu tambak... nyusahkan betul... last2 kalo nak pegi hospital naik bas tambang jer, paking penuh :ph34r:

parking ar kat mesjid abu bakar tu,xpun rembat parking kat jabatan agama johor

parking ar kat mesjid abu bakar tu,xpun rembat parking kat jabatan agama johor

aku x tau kenape diorang suke sangat paking kat hospital, nak 'masuk hospital' sangat kot :lol:

aku rase kene wat sekuriti kat hospital,

wat macam sekuriti yang slalu letak kat parking kondominium atau perumahan bungalow... nak masul tulis IC atau tinggal IC terus, amik pas pelawat...huhuhu

la wan lo.. takka ko tak sedar yang buang sampah pun dah kena bayar le. kat perumahan kendalian majlis.. maintenance fee tu termasuk buang sampah lerrr. bukan setakat kerajaan menyayangi rakyat malah rakyat yang mengundi pun syg ngan kerajaan nyerrrr.

bila rasa sendiri baru tau... nak bayar parking klu setakat RM1 takper..

kalau mencecah RM20.....

itu baru sekali, kalau kerap melawat hospital sbb ada sedara kat dalam??? <_<

rasenyer nak kenekan saman triple nilai baru nak sedor diorang ni??

ke diorang nak mengelak bayar kupon parking? tau la banyak hospital parkingnya free <_<

*off topik: aku tengok masjid punyer parking penuh gile tapi orang yang sembahyang satu saff jer

Edited by neko

tahun 2020... nak lalu kaki lima pon bayar tol kot????

adeh.... tuu bukan wawasan 2020 daa tuu...

tuu.. daa nama WAH PENGSAN...

huhuhuhuhuhu... jangan arr.. doa benda2 macam tuu...

takut ako dengarnya... mau kita jadi macam indon buat demontrasi.. :ph34r::ph34r:

Salam semua,

Apa yang saya lihat dalam isu ini iaitu, jangan kita lihat dari sudut perlaksanaan undang undang itu, tetapi mesti kita lihat kenapa undang undang tersebut diujudkan.

Seperti apa yang berlaku dalam undang undang Islam sekali pun, dalam menetapkan undang undang Islam, Rasullullah tidak terus mengujudkan sesuatu undang undang tanpa berlakunya sesuatu perkara yang memerlukan undang undang tersebut diujudkan.

Samalah juga isu undang undang atau peraturan yang di tetapkan oleh kerajaan, jika sesuatu perkara itu tidak berlaku maka undang undang untuk perkara tersebut tidak akan diujudkan. Sebagai contoh, Tandas awam ; pada tahun tahun 70-80an, semua tandas awam percuma, tetapi sekarang dikenakan bayaran, ini kerana sikap pengguna tandas sendiri.

Jika semua pengguna tandas menjaga tandas2 yang disediakan seperti tandas dirumah masing masing, iaitu menjaga dari segi kebersihannya, saya boleh kata bahawa sampai sekarang tandas awam akan percuma.

Apa yang penting disini adalah sikap keperihatinan dan sivik individu itu sendiri.

Saya nak bertanya, saya rasa ada dikalangan kita yang merokok, betul tak ?,

ok, berapa ramaikah yang membuang putung rokok nya kedalam tong sampah yang disediakan oleh kerajaan ?

Remeh tapi impak nya besar.

Tak ramai kan ? ,

Jadi janganlah kita selalu menyalahkan orang lain apabila satu musibah itu terjadi kepada kita,

cuba cuba lah Renung diri, muhasabah diri.

Wassalam.

Edited by TJ-Ariff

wat macam aku, kalo nak pegi ke arah bandar JB naik bas

kalo dekat x pe nih kene jalan dari rumah dekat setengah kilometer baru jumpe bus stop jalan besar... baru amik bas

naik teksi kene ketuk

tumpang member nanti kete dier kene cas parking

*patut pon aku makan banyak cane pon x gemok, badan melidi, sebab kene gitu la

Aku pun pening bab ni....Cuba la upgrade skit hkl ni,aku tgk buruk semacam je..kalau parking x cukup wat la parking bertingkat ke..

bernas gak cadangan ko tuu..

wat parking btingkat2..

5,6 ting. pon daa ja di daa... :ph34r::ph34r:

Samalah juga isu undang undang atau peraturan yang di tetapkan oleh kerajaan, jika sesuatu perkara itu tidak berlaku maka undang undang untuk perkara tersebut tidak akan diujudkan. Sebagai contoh, Tandas awam ; pada tahun tahun 70-80an, semua tandas awam percuma, tetapi sekarang dikenakan bayaran, ini kerana sikap pengguna tandas sendiri.

Jika semua pengguna tandas menjaga tandas2 yang disediakan seperti tandas dirumah masing masing, iaitu menjaga dari segi kebersihannya, saya boleh kata bahawa sampai sekarang tandas awam akan percuma.

Apa yang penting disini adalah sikap keperihatinan dan sivik individu itu sendiri.

Saya nak bertanya, saya rasa ada dikalangan kita yang merokok, betul tak ?,

ok, berapa ramaikah yang membuang putung rokok nya kedalam tong sampah yang disediakan oleh kerajaan ?

Remeh tapi impak nya besar.

Tak ramai kan ? ,

Cuma sekarang ni, adakah ko berani claim yang tandas berbayar sekarang di merata2 tempat di Malaysia bersih dari kekotoran? ako tak berani, kerana ako tau realitinya bukan sebegitu.

ako rasa kalo nak listkan tandas2 awam di seluruh Malaysia yang bersih, tak basah2, tak sampai satu mukasurat pon.

see the thing about undang2 baru is, ia patut diwujudkan mengikut budi, dalil, dan penyelidikan yang mendalam, sungguhpun dalam hal2 remeh seperti bayar dalam tandas.

BUKAN MENGIKUT EMOSI RAKYAT DAN EMOSI SURATKHABAR.

And yet the reality is, that is not always the case. Selalunya mengikut 3 step - 1. problem disiarkan dalam paper 2. public marah 3. undang2 dibuat dan diluluskan dengan segera.

Kalau sampai sekarang tandas bersih, maka tandas percuma?

KLCC ada tandas yang bersih. yang percuma. So then diorang start caj RM2 untuk letak mamat bangla bagi kain dalam tandas kat ground floor.

Tandas berbayar, adalah peninggalan kuno masyarakat melayu lama yang hanya menunjukkan kecetekan dan kebodohan masyarakat sekarang untuk tidak ingin memperbaiki mutu hidup sendiri, sebaliknya lebih suka menyalahkan itu dan ini serta lebih suka membuat andaian demi andaian yang dirasakan akan jadi untuk rasa best terhadap diri sendiri.

tandas kotor adakah kesalahan management, dan pengguna yang tidak ada kesedaran sivik. kalau menggunakan logik akal orang asli pon, jika tandas berbayar, bagaimana bayaran tersebut boleh menaikkan kesedaran sivik dan membetulkan kesalahan management? 100% TIADA KAITAN LANGSUNG.

kesalahan management dari segi design toilet itu sendiri (letak paip kat mane, jangan gune lantai licin, etc), tukang cuci yang tidak cukup, dll. tiada langsung jaminan kalo berbayar maka tukang cuci akan bersih dengan lebih elok, barang cuci akan lebih canggih, tandas akan diperbaiki. inilah fakta. bukan "oh kalo kite buat camtu nanti mesti jadi camni".