Jump to content
PinguSpy

Information Technology & Science Computer

Recommended Posts

Nape sume kate USM ni bagus CS .. UM, UKM,UTM, UPM x besh ke? (ni semua dalam borang permohonan aku nih .. :lol: )

hehe.. tidaklah tak best.. cuma tu pandangan saya je.. rasanya USM agak ok la dr segi CS punya course kot.

tP takpe, kalo dah pilih yg lain tu, kalau dah ada rezeki kat salah satu pun takpe. teruskan je. yg penting minat, usaha tu penting.

kalau stakat U je bagus cam MMU dgn lecturer overc, yuran mahal, equipment bagus (kekonon la.. cth ni) tp kalau xde minat & usaha, pun x guna jugak kan.. hehe.

apa yg penjual_sayur cakap tuh memang btul.....tapi komen aku tuh based on environment kat sini la u lain x tau....ISE more to System Analysis & Design......kepakaran dalam develop program

Kawan aku x terer gak, teruk gile English dier .. tapi lepas je dip IT kat sane , pahtu siap masuk degree lagi .. walaupun full English, tapi aku rase ko still leh survive kat sane melainkan ko dapat 8 untuk English ... kalu dapat 8, x digalakkan la ... hehehe

P/s: Kalu ko masuk mane2 pun skang nih, banyak yang dah full English melainkan sesetengah local university dan private college .. politeknik pun dah mula separuh English skang nih .. :lol:

dlm exam nnt dlm english ke BM?

UiTM fully english kan skrg?

U mana yg pakai BM lg? biar btul ada lg gne BM.... cikgu ckp matriks, STPM pun gne BI...

Edited by hideki

c"mon bro......even budak skolah rendah pon blajar math & science dalam english......ni kan yg dah smpai tahap university.....

dekat malaysia nih xder ker bidang "Computer Security Information" a.k.a CSI..

dekat IPTS aderla.. tp $$$ giler babat mahal.. Samer gak untuk software enginner... diploma IPTA xder.. ijz aderla... tp aku nak amik diploma = software enginer, IJZ = Security... nampaknyer terpaksa jugakla amik Software dekat kolej cap ayam!!

meh aku citer kat ko.......biasenya tahap diploma nih kalo IPTA la dia hanya tawarkan:CS, IT je xde majoring2 apa2 lagi...kalo dah ko ambik degree.... baru ada majoring networking ke, pure CS, ISE, DICE,NetCentric, pure IT, IT buss., dan apa2 je la......

meh nak citer lagi kat ko......kat kolej swasta tuh sebab dia tawarkan banyak kos yg menarik kta dengar mcm software enginering, software security, dll.....tapi sbrnya silibus diorang tuh under comp. science gak...meamng xjauh lari.....yg blajar security hanya review not majoring...kalo ko dah smbng degree baru la majoring btul2.....

ape yg aku mengarut nih korang paham2 je la

dlm exam nnt dlm english ke BM?

UiTM fully english kan skrg?

U mana yg pakai BM lg? biar btul ada lg gne BM.... cikgu ckp matriks, STPM pun gne BI...

Masih ader lagi .. pandai2 la 'kaw tim' ngan pensyarah tuh mase kuliah . Tapi exam aku x tanya lak dak2 ni camne ... :lol:

kalo pensyarah tu melayu, dia kompem leh considered bhs melayu,

dia pon paham, at least student dia paham ng apa

yang dia ajar....

and

overall aku ng pensyarah melayu yang cakap BI,

Pensyarah ni slalu cakap Basic English, so ko jgn riso laa

sbb aku amek dip CS jugak,

subjek aku lebey kurang pening gak, tp lama2 biasa ar

aku nampak subjek aku dah ar susah,pastu dah ar suma BI..

Don't worry k

sbb aku tgk rme y boleh...ko pon BOLEH

so, insyallah kalo ada usaha, ada kejayaan..

Gud luck

ape lak. mmu la best. aku dah tgk dah kat sana. tempat dia besau, ramai org asing. kali pertama aku kat sana fuhhhh. aweks cun2. Muahhahahahahaha. gurau je.........

universiti mane tk penting sngt bagi aku..kalo uni power tp student tk amik peluang untuk pandaikan diri & mahirkan diri dlm bidang diorang same je..

mmg btul, kalo tgk course structure CS ngan sesetengah kos IT kt MMU tak byk beza pun..

lg satu kalo aku la..aku pentingkan course tu dpt akreditasi dpd LAN bukan stakat approval.. sbb kalo ade akreditasi LAN senang nk smbung degree kt IPTA or mntk keja gomen tp tk sure la bende ni diguna pakai ke tk..

tp aku sendri yg stil studi kt mmu aku rasa stakat ni aku buat pilihan tepat utk studi IT kat sini..syllabus up to date, byk certification offer kt sini, cth kursus2 Microsoft,CCNA,Java, .net, Solaris 10, Linux.. ps2 relation ngan IT industry player pun kuat.

tapi bg aku Dip IT kt MMU still ok lg, ble dh degree baru mencabar btul2.

Skg dunia IT tak penting dah u study from where..yg diorg nak what knowledge do u have...even degree from UM pun keje sale brader..knowledege yg paling senang nak dpt keje ialah terer programming..unless nak mintak gov..the pointer must be excellent..and the college must be acreditasi..ade org ckp JPA iktiraf pun kene..

kalau kat UM..IT ngan CS ni major dah diasing2 kan..

CS majoring die Artificial Intelligence, S.E,network

IT -> multimedia,MIS,lg satu lupa dah..

SO..pikir2 lah yer..

slm..minggu dpn ak ade tmuduga bg jurusan sarjana muda teknologi maklumat n komunikasi...jd blh bg tips sket tk nk tackle penemuduga tu..

kalau diorang tanye camni: "apakah yg anda phm ntang ICT ?"...apkah jwpn trbaik utk soklan ni??

slm..minggu dpn ak ade tmuduga bg jurusan sarjana muda teknologi maklumat n komunikasi...jd blh bg tips sket tk nk tackle penemuduga tu..

kalau diorang tanye camni: "apakah yg anda phm ntang ICT ?"...apkah jwpn trbaik utk soklan ni??

jawabla sendiri... :lol:

aku nak ambek degree komp, macam yang atas2 ne cakap, science comp. bagus, and uitm and usm.. hemm dah de dah tempat nak pilih.. hehe.. kenape aku kene pilih uitm or usm.. promote sikit, yang real la, jgn merapu pulak..huhu

aku dapat 4 or B4 for BI. <-Ala benda ni banyak menghafal je. bukannye terel pun aku nih. 2 hari lepas aku pegi Cosmopoint kat melaka. adoiiii... cosmopoint punya kolej memang kecik ke ha? aku tgk kat sana, sesak gila la. yuran pengajian lebih mahal dari mmu. MMU diploma IT for 2 years 3 month lebih kurang 13 ribu stengah kalo cosmopoint 3 tahun lebih kurang 18 ribu setengah (Free Asrama). Cosmpoint kat melaka ni tak banyak kemudahan la aku tgk. Tempat dia tak stretegik bagi laluan bas atau kenderaan besar. BIasa lakan melaka jalan ada yang sempit2. Aku tak nak compare benda ni nanti ada yang marah. Tapi apa yang bagusnya cosmopoint ni, diaorang buat dwibahasa untuk pelajar2 kat sana. Contohnya, kalau ada buat presentation, kita boleh pakai english atau BM. Cosmopoint ke MMU? ni le yang aku pening ni...

tu kan cawangan nyer... mestilah kecik...

lainlah kalau HQ nyer...

anyway, cosmopoint adlh yg terbaik...

coz, i'm student kat cosmo...

MMU ni yuran memang mahal, kemudahan dia tak terhingga, lecture dia ada cun2, awek ramai, muahahaha, Biasala... fisrt private university in Malaysia. Hidup MMU! Hidup MMU! hohohoho

sape kata tak laku ? kelakar betul.. :lol:

tak laku?? mana la ko dengar ni... hahahaha

kami kat sini (UTeM) punya la derang kejarkan nak dapatkan approval utk tukar dari ijazah teknologi maklumat dan komunikasi kepada ijazah sains komputer dari JPA... at last dapat... dan aku akan grad dengan ijazah sains komputer... setau aku IT lagi tak laku.. orang nak sains komputer....

well correct me if im wrong k...

amboi sedap2 mulut cili je kata IT tak laku. Neh biar aku citer. kau nak jadi apa? nak jadi pengutip sampah? (sowi). IT tak laku kalau kau kata tak laku. muahahahaha

tak laku?? mana la ko dengar ni... hahahaha

kami kat sini (UTeM) punya la derang kejarkan nak dapatkan approval utk tukar dari ijazah teknologi maklumat dan komunikasi kepada ijazah sains komputer dari JPA... at last dapat... dan aku akan grad dengan ijazah sains komputer... setau aku IT lagi tak laku.. orang nak sains komputer....

well correct me if im wrong k...

rasenye bukan sebab degree IT tu tak laku..tapi yang punye diri tu tak laku..

kalau tak laku, rasenye tak offer dgree IT tu...

kui..kui...kui...

Entah, camne le kata x laku .. belajar tinggi2 .. tulis cam nak dah nak grad .. bezakan modul IT ngan CS pun tak berapa tawu .. isk isk .. graduan IPTA .. pe nak jadi nih ..

Walaupun aku dikira tahun satu, tapi sekurang-kurangnya aku tahu gak x banyak beza menda tuh x kira la IT ke CS .. major je yang lain .. tu pun kalau x berorientasikan peperiksaan ... kalu semata-mata kerana exam, x guna amek mana2 course pun, jadi la hampeh lepas grad nanti ..

P/s: Al la la la la ..