Jump to content

Recommended Posts

:wub: hari tu dah tgk muvi nih. lawak giler. sepanjang muvi tu asik gelaks aje. meanri tp ramai org yang komen & kritik sebab kateynye filem takde jatidiri Melayu.Tapi pada aku terpulang pada sudut pandangan masing-masing. Selamat menonton..

:wub: hari tu dah tgk muvi nih. lawak giler. sepanjang muvi tu asik gelaks aje. meanri tp ramai org yang komen & kritik sebab kateynye filem takde jatidiri Melayu.Tapi pada aku terpulang pada sudut pandangan masing-masing. Selamat menonton..

dah tgk pon,biasa jer bagi aku,boring pon ade..

aku x tgk yg penuh ... cuma skit2 slot dlm tv tuh ... erm ... cm pelik je citer dier siap t'ampung2 mukhsin d udara ... :mellow:

erm,aku pun dah tgk..pada aku pun biasa je..cuma citer Yasmin Ahmad ni yg bagus dr segi dia garap citer so xde la dull sgt and dia pandai cari scene yg lawa² je..xde any X factor pun..huhu..

ari tu da msuk paper..

dorang ckp cite nie m'ngajar budak mengorat :P

tpi... cite nii dier tnjuk aktiviti dak2 kat kampung...

n cam zaman kite muda2 dlu laa...

woik.. ako x tua lgi arr.. tpi cara dorang mcam budak2 yang lahir tahun 80'an...

best betol.. suasana dalam cerita nii...

4 me..not bad le..

cite dy mmang kelakar..

start je hingga ending mmang nk glak je.. :lol:

pe2 pn tpulang kt dri masing2 le..

klu seribu ckp best tpi klu dri sndri tgk kta x best..ttp x best..tui x?

nk kta mgajar bdk2 ttg cinta 2 x la..

ssuai le klu 1 family nk tgok pn..

tapi..prsan x?3 beradik blakon lam 1 movie..

sy.aleya sy amani n sy.aryana..sume ank puan.fatimah

but..mmg best la tgk.. :rolleyes:

cam blik kt zaman bdk2 blik je..gn suasana kampung..

mmg best le...4 me.. :rolleyes:

o0o..klu korang da tgk aku nk tnye cket..

nape mukhsin terbang tu eh?? :lol:

sebab derektor daa soh... terbang... nak buat mcam manekan..

adoiii..... :ph34r::lol::ph34r:

o0o..klu korang da tgk aku nk tnye cket..

nape mukhsin terbang tu eh?? :lol:

Oo .. pasal terbang tu eh ..

Mukshin mimpi laa ..

* klik spoiler tu nak tengok naper ..

Edited by DarkWan

tak le.muvi ni best la.kalau kate ajar budak-budak bercinta tu - org fikiran sempit je kate gitu.sebab, semua org pernah lalui pengalaman camtu kan.mesti mase kecik-kecik dulu ade suke kat kawan-kawan kita yg cute.. :blush:

ape-ape pun kene pk positif la.. baru nampak postif.kalau pandang muvi tu dari sudut negatif.. mmg laa

Edited by figurae

huhuhu...DarkWan...link spoiler tu tak menjadi la..haha

kpd sesapa yg x tgk lg, g tgk dulu baru komen.

klu stkt tgk iklan je dah nak komen, budak kecik pn buleh.

pedulikan aper org kata...best ke xbest ke....

yg pntg g tgk dulu...

kpd sesapa yg x tgk lg, g tgk dulu baru komen.

klu stkt tgk iklan je dah nak komen, budak kecik pn buleh.

pedulikan aper org kata...best ke xbest ke....

yg pntg g tgk dulu...

betul tu.. nak tau best ke tak best g la beli tiket wayang di pawagam berhampiran dgn anda :rolleyes:

Aku taktau adakah ini satu pengalaman hidup sebenar seseorang individu (yasmin to be precise) atau hanya rekaan semata-mata. Jika rekaan, sememangnya ia satu rekaan yg amat berkesan, best dan realistik!

Satu lagi movie tempatan yg best, but sadly aku takleh bagi 4/5 bintang, three star would fit to this movie.

tema utama cinta. tapi bukan sekadar cite cinta pertama... ia dicampur pelbagai konflik kehidupan yg selalu org dewasa alami di kaca mata kanak-kanak, di dunia kanak-kanak. Bak kata sorang member aku "who wouldn't have a first love, of course everyone has it" dalam acuan bahasa dia sendiri lol.

Sepanjang cite ni korang akan dibawa ke alam kanak-kanak... gado kanak-kanak dan diselang seli dgn lawak spontan yg berlaku hampir sepanjang tempoh 90 minit movie ni. Tak putus gak la gelak kecik dari diri aku. Yang paling best adalah movie ni menunjukkan masyarakat Melayu yang sebenar dgn budaya mengumpatnya di sana sini... haha.. Yeah dah banyak movie camni yg aku tgk... walaupun kesan mukhsin tak sehebat filem seperti "Stand by Me", or "Jerry McGuire", but this film is worth my RM8.

Kesimpulan, movie cinta antara dua kekanak tak cukup umur dgn pelbagai adegan yg "maybe sekarang korang tgk rasa cam bangang/memalukan tapi korang buat gak time kecik-kecik dulu". Yeah exactly, maybe movie ni boleh bagi imbauan balik perkara-perkara melibatkan emosi kekanak korang waktu kecik dulu... walaupun aku ni jenis tak layan movie jiwang/cinta /series korea...tp movie ni quite watchable la. Selamat menonton =). Two thumbs for Yasmin Ahmad

Yasmin's Blog:

http://yasminthestoryteller.blogspot.com/2...nd-mukhsin.html

It happened to me before. Both ways. That is to say, I have had good friends who fell in love with me, and I fell unexpectedly in love with a buddy once.

Inspired from true story daa.. patut realistik sikit.

Edited by electroboy

kawan saya download dr site jiwang torrent ,

tak best laa citer dia ,biasa je

kalau tgk kat wayang baru rase best.tgk ramai-ramai.org jepun pun tgk muvi nih.siap gelak2 g walaupon tak paham bahasa kite.cume bace subtitle je.ape-ape terpulangla pada persepsi masing-masing.. :blush: lebih baik daripada citer2 lawak bodoh & kisah cinta yang tak logik & meleret2

kalau tgk kat wayang baru rase best.tgk ramai-ramai.org jepun pun tgk muvi nih.siap gelak2 g walaupon tak paham bahasa kite.cume bace subtitle je.ape-ape terpulangla pada persepsi masing-masing.. :blush: lebih baik daripada citer2 lawak bodoh & kisah cinta yang tak logik & meleret2

yups..

aku setuju...citer nie best kalau tgk kat wayang...baru rasa 'feelings' dia....bagi aku kalau tgk sensorang citer nie...benda lawak pun jadi tak lawak.. :wacko: btw macam 'figurae' kata 'terpulangla pada persepsi masing-masing'...bagi aku citer ni ketengahkan realiti...cara idup orang melayu..konflik keluarga...kehidupan kanak2...macam2 lagi la....so kepada sesiapa yang belum tgk...aku syorkan pegi tgk kat wayang.... :wacko:

yups..

aku setuju...citer nie best kalau tgk kat wayang...baru rasa 'feelings' dia....bagi aku kalau tgk sensorang citer nie...benda lawak pun jadi tak lawak.. :wacko: btw macam 'figurae' kata 'terpulangla pada persepsi masing-masing'...bagi aku citer ni ketengahkan realiti...cara idup orang melayu..konflik keluarga...kehidupan kanak2...macam2 lagi la....so kepada sesiapa yang belum tgk...aku syorkan pegi tgk kat wayang.... :wacko:

:rolleyes: realiti.. tu la perkataan yang paling tepat gambarkan filem yasmin ahmad.mmg realiti hidup kita seharian.sebab dalam muvi dia ni ade part yang pelakon tersasul or salah cakap.dalam kehidupan kita seharian pun mesti ade tersalah cakap kan. :lol: tu yang aku suke.satu lagi org yang buat citer realiti ni afdlin shauki.yang lain-lain tu cam tak logik je.