Jump to content
Sign in to follow this  
TonikCapGajah2013

Supreme Commander & Command & Conquer 3

Recommended Posts

dekat PC Fair Kuantan tentu ada jual..kan..kan... :D

hoh.. mimpi la..

pc fair kuantan tak da lah jual game.. cdr ada lla... hanpes pc fair kuantan

aku dah beli dah CnC 3.. dah ada kt kuantan.. ehehhe

sengal tol... aku beli yg cut version...

tak ada movie.. tapi leh je main.. kira ok la.. betul punya 2 DVD... parah...

btw running ultra setting pakai 7600GS no problem.. hehe tapi aku rasa grafik tumbuh tumbuhan ngn pokok tak cantik lgsung...

gameplay mmg boring... sejibik cam tiberian sun dulu...

mlm kang layan campaign.. :lol:

Edited by zer0Nehza

hoh.. mimpi la..

btw running ultra setting pakai 7600GS no problem.. hehe tapi aku rasa grafik tumbuh tumbuhan ngn pokok tak cantik lgsung...

itu yang aku cakap dulu.. ada lah boring sikit. ingatkan gamplay ada perubahan ketara.

best la korang dah boleh main yang full version.

cut version? camna tu? aku baru beli tadi.. tp dia tulis kane edition...

sama ka?

cut version tu tak ada movie time play campaign....

sam cam aku la.. kane edition....

perrhh...btul ke smpai 2 keping DVD game tu zeronehza? dah 2 keping pun die nak cut scene lagi? dah tu,yg full version punye brape keping DVD? :wacko:

aik.. biaq btoi 2 dvd? aku 1 dvd ja.. :blink:

hoh.. mimpi la..

Eh... ko biar btol betul punya 2 DVD... Kane 'Steelbook' Edition.... memang 2 DVD tapi satu untuk installation.. satu lagi extra cam the making, preview ngan director's cut etc...

Kalo beli original Tiberium Wars pon memang hanya dapat sekeping DVD jer.

==========================================

Aku beli dua-dua dah... C&C3 Tiberium Wars (original - Kane 'Steelbook' Edition) ngan Supreme Commander (Jack Sparrow jer :blush: ).

Pada aku... aku lebih prefer Tiberium Wars daripada Supreme Commander. Walaupon Tiberium Wars lebih kurang sama jer gameplay ngan game C&C yg lama... but action dia fast. Aku main Supreme Commander pening tunggu dekat sejam baru lawan. Gameplay Supreme Commander lembab sungguh... dengan map besar gila... aku boleh siap bancuh Teh la kalau nak tunggu army aku sampai ke hujung map yg satu lagi.

C&C 3 : Tiberium Wars... 5 minit lepas start dah bertempur... grafik sebenarnya pada aku agak biasa except effect superweapon GDI (Ion Cannon) dengan Scrin (mende cam Black Hole tuh) memang kaw-kaw la... 6800GS aku leh letak Ultra Setting ngan 4AA but aku hanya guna 1024 x 768 dengan High Setting dan 0 AA. Lancar skit :P

Anyway... aku prefer Tiberium Wars berbanding Supreme Commander. Tak tahula korang...

dah kuar ek...kat KL mana mau cari memandangkan Lowyat & seangkatan dah x jual Dvd2 game cap lanun..or area Shah Alam ka hahahaha..

kalo bole sesapa dok melaka yg tau area2 jual DVD game murah mana bole cari?? :lol:

dah kuar ek...kat KL mana mau cari memandangkan Lowyat & seangkatan dah x jual Dvd2 game cap lanun..or area Shah Alam ka hahahaha..

kalo bole sesapa dok melaka yg tau area2 jual DVD game murah mana bole cari?? :lol:

Kalo ko fans Pirates of the Carribean ko download jer versi Jack Sparrow nyer...

nak d/load tuh yg sakit aku ada kat umah weekend je...d/load pun mau makan 2-3hari..kalo bole nak beli je dvd tuh terus bole aku main kat Melaka hahahahaha.. :lol:

1 DVD je jack sparow aku. bukan dua.. korang salah faham..

aku difahamkan aku punya tu tak da movie...

aku main dua dua pon bosan...

mungkin gameplay dia sama tak ada perubahan..

supreme commander pon mmg busan gile... lembab...

CnC 3 tak seperti dijangkakan.. klo gameplay cam general aku minat ar... eheheh

btw aku akan start try main gak CnC ni ngn ultra setting! aritu main high je... :P

Setelah aku try kedua2nya(baru try sket2 la, game pun baru kuar) bagi aku, aku lebih suke CnC3 dari Supreme Commander. byk gak sebabnya, antaranya(x ikut susunan keutamaan):

i) interface (main menu n game console) CnC3 lebih sedap dipandang, ringan dan senang dipahami berbanding Supreme Commander

ii) CnC3 lebih ringan dari Supreme Commander bila tgh gameplay

iii) Movie CnC lebih gempak dari Supreme Commander

iv) Game tutorial CnC3 lebih mudah, tersusun dan mudah difahami berbanding Supreme Commander

Walau bgaimanapun, seperti yg kawan kiter ckp(aku luper lah pulak sapa), kedua2nya dari segi gameplay x byk berubah. Ada baik n buruk nya bila gameplay x byk berubah. Cth,baik bilamana sapa yg pernah main CnC n Red Alert akan lebih cepat biasa ngan console game(org panggil metaphor kot...??).buruk bilamana mungkin sesetengah kita rasa cam boring. terpulang lah pada memasing. Tp aku rasa jalan citer dier dah agak berubah la gak....

Tp kalau korang tanya aku, mana yg aku suker, aku lebih suker CnC3.

setuju ngan zero..

aku baru main 3 mission GDi dah start rasa boring.. ngan tadak movie, haram tak paham...

supreme commander lagi la.. complicated gila gameplay dia.. dah la tutorial takleh main...

DUNE tadak ka?

siud la korank bukan nak tulun aku...sesapa dok area KL info aku mana mau angkut dvd game murah...kat Shah Alam aku cari xde siud...n sesapa dok Melaka area Ayer Keroh habaq kat aku mana mau cari dvd CNC3 murah...agak2 area MMU tuh kedai mana murah..adoi siud la korank..main x ajak :lol:

siud la korank bukan nak tulun aku...sesapa dok area KL info aku mana mau angkut dvd game murah...kat Shah Alam aku cari xde siud...n sesapa dok Melaka area Ayer Keroh habaq kat aku mana mau cari dvd CNC3 murah...agak2 area MMU tuh kedai mana murah..adoi siud la korank..main x ajak :lol:

laa.. kat mines kan ada.. takpon kat bangi, warta

Erm..2 la skrg ni game byk pki 2 dvd dh, cth cam supreme commander,C&C3, Jade Empire special edition, Battles Station: Midway...

Yg 1dvd nih, die da cut movies, intro, tutorial, dll...

Nasib baik aku x bli C&C3 1 dvdnye..klu x, boring ar xder movie..xtau jln cite..

Nk bli yg 2dvd x mampu..mahal oo rm28.. T_T

ooo... dah paham... patutla zero punya 1 dvd tapi takdak movie... aku nyer 1 dvd gak tapi complete sumer (mestila complete... kalo tak aku saman EA games :lol: )

Pasal DVD untuk installation/playing adalah DVD 9... size dia besar gedebak. DVD extra tue baru dvd biasa....

Since kedai tak jual DVD 9 versi Jack Sparrow... so diorang cut la movie ngan sound... :lol:

ooo... dah paham... patutla zero punya 1 dvd tapi takdak movie... aku nyer 1 dvd gak tapi complete sumer (mestila complete... kalo tak aku saman EA games :lol: )

Pasal DVD untuk installation/playing adalah DVD 9... size dia besar gedebak. DVD extra tue baru dvd biasa....

Since kedai tak jual DVD 9 versi Jack Sparrow... so diorang cut la movie ngan sound... :lol:

hahah nasib baik dah faham.... nk cakap terang2 tak leh sgt... :lol:

skang ni jek spero kureng lagi part nk c*plak guna dual layer dvd... huhuhuhu

Kat melaka ade kedai jual CD ngan DVD murah..try gi plaza Hang Tuah..kat sana heaven jual CD game...murah woo..sebab pirated..haha..xde duit la nak beli ori... Zero,ko beli ori ke [lanun]? ko beli kat belakang mega tu eh? haha..

weih... kalo boleh beli ori tuh beli la ori... berbaloi kalau game nie.

Even kalo dia nyer gameplay suxx pon (cam certain people cakap... pasal sebijik dengan C&C yg lama) ia masih ada nilai collection. Sebab masih salah satu franchise dalam C&C.

Tapi pada aku gameplay dia ok jer...

*Scrin Mothership!!!!!!!!!!!!!! Scrin Mothership fanclub... kohkhokhohkoh :lol:

dah ada dah yg 2 DVD kt tmpt aku...

semalam layan campaign GDI... pehh sekali layan ion cannon memang gempak giler effect ngn graphic dia....

terus rasa nk addicted la plak... ehehehe :lol:

dah ada dah yg 2 DVD kt tmpt aku...

semalam layan campaign GDI... pehh sekali layan ion cannon memang gempak giler effect ngn graphic dia....

terus rasa nk addicted la plak... ehehehe :lol:

Ko try layan Scrin nyer Rift lak... bleh tahan gak. NOD nyer nuke cam biasa jer... :ph34r: