Jump to content
izwan

Spm 2006

Recommended Posts

teknologi perubatan makmal 2 cm wat pemeriksaan kesihatan temasuk analisis darah n cecair badan menggunakan peralatan bioperubatan terkini bg m'hasilkan keputusan ujian yg tepat n blh dipercayai.

hasil analisis mkmal ni berguna sbg panduan untuk mnjalankan diagnosis, rawatan n pencegahan penyakit.

kiranye keje dlm mkmal la.

bidang ni sesuai bg pelajar yg berminat dlm aplikasi sains n mata pelajaran sains spt bio, kim ,mate n sains komputer.

wlupun aku x bape mnt mate tp aku ttp mnt kos nih..

n aku da cri in4mation abt kos nih.. :)

hurm..agak c0mplicated..anyway,thx!

kalau nak apply TESL, kena beli no pin asing ke kat BSN?

I mean, bukan sekali ngan UPU punye application? <_<

please kalu sesapa tau tawaran untuk TESL/BPG dah kuar ke belum...

Aku cari kat laman web www.moe.gov.my tapi xde ar...

:wacko:

please please..sesape tau :blink:

kan ke lm borg upu ade tesl nih...

tp tesl nih ko kna plih utk pilhn 1st-4th jer...

ko tgk la tul2..mmg ade

p/s:BPG tu ape?

Edited by pHantera

dah aku dh tgk n dh pohon pun upu on9....but aku keliru pasal asasi n diploma...so kirennye tahap dia same laa...thkx yekkk....pasal penerangan yg ko kasi tu....:)

tahap dia x same.... asasi ni mcm mtrix la... diploma still diploma..

kalo x silap aku la, asasi ni x de pengalamn keje, mcm diploma...

Edited by mysaza

try la tnya kt kaunslor kt sek ko..

nnt aku try tnya kt abg akuh..abg aku kaunslor gk..

kot2 dia tau..

amacam?? ade pape berita ke pasal TESL..?? please please.. kalu tau pape, msg aku ek?

xpun reply kat sini je..

say thanks to your abah..

;)

kan ke lm borg upu ade tesl nih...

tp tesl nih ko kna plih utk pilhn 1st-4th jer...

ko tgk la tul2..mmg ade

p/s:BPG tu ape?

aku nak apply yang program berkembar..

mmg ada kat borang upu..

tapi dengar-dengar TESL kena apply asing..

aku pun tak tau..

kaunselor sekolah pun xde cakap apepe..

BPG tu maksudnye Bahagian Pendidikan Guru..

hehe debaran makin terasa..ke mana kite agaknyer kengkawan.lmbt @cpt x pyh nk dirisaukn.hrp kowg pilih la pilihn yg ade pluang keje yg cerah.jgn salah pilih sdh merana jawabnya..huhu.gudluck 4 u all

ooyeke so mana lagi bagus?kalau kat uitm undang2 sume asasi....so x da choice...coz x da pun dia tulis diploma undang2?mcmc mana nie?mana yg da best? :ph34r:

actually when da results really came out did any1 noe?

hahhaha.. aku baru dapat info dari org kat lembaga...

result kuar 12 aribulan la...

so, sume prepare..

ak rsa btol jer...

klo esok 28hb tuh x munasabah la..

lgpn ari nih ak x rs b'dbr pn..mayb lmbt lg

March 12th..that's for sure..

ak rsa btol jer...

klo esok 28hb tuh x munasabah la..

lgpn ari nih ak x rs b'dbr pn..mayb lmbt lg

terer ar ko..x berdebar..

aku sampai demam lorrr...

:blush:

assalamualaikum...maaflah ganggu..lain pula yg aku dgr..actually aku dgr 28/2 gak..tp tu menakutkanla..so aku pun mencari and terus mencari..sampaila aku terbuka satu laman web ni yakni laman web buletin online mengatakan result SPM 2006 akan keluar bersamaan tarikh 13 march..wallahuallam..satu perkara lg yg meyakinkan aku ada sorang kawan ni yakni kwn kpd kwn aku katalah pihak UTM telah call jabatan pendidikan dan confirm 13 march ni keputusan SPM diumumkan..nthen..dgr kata 13 march bersesuaian, sbb nk tunggu bdk plkn ni balik...so aku pun dgn yakin mengatakan 13 march baru result kuar..kita tgk je la..sorry kalau bahasa terkasar..

ada something aku lupa nk ckp..aku dpt sumber mengatakan result thn ni jatuh merudum..aku bkn dpt dr satu sumber jer..aku dpt dr tiga sumber yg berlainan..dgr kata "diorang" selaraskan pemarkahan..i mean mcm nila..slalu kalau markah 60 tu kira "B" kan dlm ujian biasa..and selalunya kalau exam besar yg membabitkan all da stdnt takleh jwb,maka 60 tu kira leh dpt "A"..tp dlm situasi thn ni "diorg tetapkan markah 60 ttp "B" walaupun sesusah mana soalan tu..wallahuallam...and ada sesuatu lg aku nk kata,bukan aku nk main politik dlm ni..tp my aunty ada ckp,my aunty kata benda ni suma politik jer..she said"yerla tak hairan kalau thn ni jatuh cz bukan ker next year stdnt kena jawab sains and math dlm english?? so thn ni maybe peratusan jatuh but the next year keputusan

meningkat..bukan apa "diorang nk jaga standart english tu sebenornya,well cuba pikir wktu stdnt use language without english,result ok je..tapi tiba2 using english kputusan merosot..so that's why tak heran kalau this year teruk sket"...itu yg my aunty kata la..tp kalau sumber dr aku ni tak btol harap dimaafkan la ye..aku cuma nk get ready je..well segalanya bertawakkal to ALLAH!!!:D

Edited by civ3

ada something aku lupa nk ckp..aku dpt sumber mengatakan result thn ni jatuh merudum..aku bkn dpt dr satu sumber jer..aku dpt dr tiga sumber yg berlainan..dgr kata "diorang" selaraskan pemarkahan..i mean mcm nila..slalu kalau markah 60 tu kira "B" kan dlm ujian biasa..and selalunya kalau exam besar yg membabitkan all da stdnt takleh jwb,maka 60 tu kira leh dpt "A"..tp dlm situasi thn ni "diorg tetapkan markah 60 ttp "B" walaupun sesusah mana soalan tu..wallahuallam...and ada sesuatu lg aku nk kata,bukan aku nk main politik dlm ni..tp my aunty ada ckp,my aunty kata benda ni suma politik jer..she said"yerla tak hairan kalau thn ni jatuh cz bukan ker next year stdnt kena jawab sains and math dlm english?? so thn ni maybe peratusan jatuh but the next year keputusan meningkat..bukan apa "diorang nk jaga standart english tu sebenornya,well cuba pikir wktu stdnt use language without english,result ok je..tapi tiba2 using english kputusan merosot..so that's why tak heran kalau this year teruk sket"...itu yg my aunty kata la..tp kalau sumber dr aku ni tak btol harap dimaafkan la ye..aku cuma nk get ready je..well segalanya bertawakkal to ALLAH!!! :D

aku SETUJU yang teramat sangat la dengan ape yang aunty ko kate...

orang dah pertikaikan dah pasal penggunaan bahasa Inggeris dalam subjek sains dan matematik membuatkan keputusan jatuh merudum..

so diorang nak cover balik nak tunjuk yang SPM 2007 takkan jadi ape yang seperti dijangkakan, so tahunni punye result djahanamkan...ish ish ish..ade ke patut..x patut.. <_<

TAPI, kite takleh nak anggar atau tangkap jarang macam tu je, well kita xde kuasa, so kena lah anggap sebab benda ni jadi adalah di sebabkan soklan yang polik keluar..contohnya macam kertas kimia 2...

bagi subjek BM yang dianggap senang oleh ramai pelajar, nak dimaklumkan graf utk subjek BM teramat la tinggi, bcos ramai boleh jawab...

INSYAALLAH, tak yah bimbang la..semua lulus cemerlang punye..(semua pengguna putera.com batch 89) ..Amin...

:rolleyes:

P/S: comment ini tiada kaitan antara yang hidup dan yang mati..tapi yang idup kalu terasa, sorry laer..ehehehe :blush:

Edited by kasyfi

spm senang la.. masuk u baru la korang tau susah

(my opinion)..xde pe yang susah kalau kita yakin dan usaha.. <_<

kepada pelajar2 yang mengambil SPM 2006

Just nk bagitahu ....

results akan kuar pada 12 hb March 2007 ...

-- C.o.n.f.o.r.m --

thanksss...

sufize,

aku dalam dilema!tak tau nak amek ape..tak tau nak pilih antara u yg dkt tp x de kos yg ske or u yg jaw0o0o0h..aku nak apply uitm..tp smue kos aku ske jawoh w0o!!thats why aku tanye mdcal lab techno tu ape..sbb kos tu kat shah alam.kire dekat la.hurm..kos tu menjamin mase dpn yg menguntungkan tak?hehe.. :P