Jump to content
izwan

Spm 2006

Recommended Posts

farmasi 2 lebih kepada ubat-ubatan..so..sape yg power giler kimia...ambik yg ni ar..

ak pn minat giler kim nih..

tp xde la power sgt..xpenh la dpt A1 nih

hrp2 spm ak dpt A1 kim wlupn soklan ari tuh ntah ape2..

sape2 tau psl farmasi nih plz r post kt cni

adus la berdebar punye berdebar rupe nye lambat lg ingatkn arini wat penat jer aku debar :wacko: .... leh la rilek2 lg. aku nak masuk SPA @ jd cikgu ( sbb mak aku suruh jd cikgu hampeh! ) @ form 6 @ masuk u. sape yg nak gi jeponz tu leh apply biasiswa kat web JPA je dorang suupport pastu doran akn auto pilih course kepada korang, x leh gatai2 tgn nak pilih sendiri... aku rase je la ... tp borang application tu x kuar lg :lol: so wis u luk guys

Edited by Joe*labi*89

aku SETUJU yang teramat sangat la dengan ape yang aunty ko kate...

orang dah pertikaikan dah pasal penggunaan bahasa Inggeris dalam subjek sains dan matematik membuatkan keputusan jatuh merudum..

so diorang nak cover balik nak tunjuk yang SPM 2007 takkan jadi ape yang seperti dijangkakan, so tahunni punye result djahanamkan...ish ish ish..ade ke patut..x patut.. <_<

TAPI, kite takleh nak anggar atau tangkap jarang macam tu je, well kita xde kuasa, so kena lah anggap sebab benda ni jadi adalah di sebabkan soklan yang polik keluar..contohnya macam kertas kimia 2...

bagi subjek BM yang dianggap senang oleh ramai pelajar, nak dimaklumkan graf utk subjek BM teramat la tinggi, bcos ramai boleh jawab...

INSYAALLAH, tak yah bimbang la..semua lulus cemerlang punye..(semua pengguna putera.com batch 89) ..Amin...

:rolleyes:

P/S: comment ini tiada kaitan antara yang hidup dan yang mati..tapi yang idup kalu terasa, sorry laer..ehehehe :blush:

]Eheh btol apa yg kau kata tuhh..tp aku bkn pertikaikan apa2 and bkn nk tangkap jarang tak tentu pasal..the problem is,apa yg aku dgr bkn dari sumber yg "dhaif"..tp sumber yg "sahih"..manala tau sume tu btol kan??? actually aku pun tak harap sume tu jd cz nnt result aku yg teruk gak..so kita doalah sama2 agar perkara mcm tu tak terjadi..bukan niat aku nk menakutkan sesapa,aku sndiri pun takut..tp Alhamdulillah skrg aku terima segalanya..apa nk jadi,jadila..takdir Allah..aku cuma nk kengkawan sume get ready je..well, apa2 pun aku harap kau jgn amik ringan dlm kputusan SPM thn ni..don't be confident sgt melainkan kau yakin waktu kau buat paper haritu kau leh jwb btol2..apa2 pun all da best!!!

skrg aku bertawakkal..usaha sudah..doa pun sudah..kalau Allah nk beri kita kjayaan insyaALLAH Allah akan beri...apa2 pun keyakinan terhadap Allah tu pntg..tambah2an disaluti kemanisan doa ibu bapa kita and guru2 kita..insyaAllah,kita sume akan berjaya!!!

P/S: well,what u say.aku pun nk cakap gak la,if someone terasa harap dimaafkanlah..kalau bahasa aku kasar, keterlanjuran aku berleter,dan kalau kenyataan ni tak btol aku harap sgt2 korang sume maafkan aku..aku pun insan biasa gak..wassalam

Edited by misstersya

farmasi 2 lebih kepada ubat-ubatan..so..sape yg power giler kimia...ambik yg ni ar..

aku minat kimia tp aku tak minat jurusan faramasi..aku berminat nk bedah org..hehe so aku ingt nk amik medik(Perubatan)..kalau dpt UPU seronok sesgt..aku ingt nk g USIM.USM.UM or UIA..tp tue sume kena pndai...ishh takotnya!!!!! :wacko:

Edited by misstersya

farmasi tu blaja ape?parents aku soh amek tu..

aku nk terangkan aku malas..yerla pnjg sgt kalau nk cita bab farmasi ni..kau buka laman web ni and kau baca ye..mudah2an kau dpt tahu bidang farmasi ni dari laman web yg aku kasi..http://www.prn2.usm.my/mainsite/bulletin/kosmik/1997/kosmik9.html

Edited by misstersya

adus la berdebar punye berdebar rupe nye lambat lg ingatkn arini wat penat jer aku debar :wacko: .... leh la rilek2 lg. aku nak masuk SPA @ jd cikgu ( sbb mak aku suruh jd cikgu hampeh! ) @ form 6 @ masuk u. sape yg nak gi jeponz tu leh apply biasiswa kat web JPA je dorang suupport pastu doran akn auto pilih course kepada korang, x leh gatai2 tgn nak pilih sendiri... aku rase je la ... tp borang application tu x kuar lg :lol: so wis u luk guys

setahu akula kalau JPA or anything else kalau nk support stdnt ke luar negara,they choose result yg betul2 extreme sume A's..maybe kalau tak ramai yg dpt straight A,peraturan tu akan dilonggarkan sedikit... :rolleyes:

]Eheh btol apa yg kau kata tuhh..tp aku bkn pertikaikan apa2 and bkn nk tangkap jarang tak tentu pasal..the problem is,apa yg aku dgr bkn dari sumber yg "dhaif"..tp sumber yg "sahih"..manala tau sume tu btol kan??? actually aku pun tak harap sume tu jd cz nnt result aku yg teruk gak..so kita doalah sama2 agar perkara mcm tu tak terjadi..bukan niat aku nk menakutkan sesapa,aku sndiri pun takut..tp Alhamdulillah skrg aku terima segalanya..apa nk jadi,jadila..takdir Allah..aku cuma nk kengkawan sume get ready je..well, apa2 pun aku harap kau jgn amik ringan dlm kputusan SPM thn ni..don't be confident sgt melainkan kau yakin waktu kau buat paper haritu kau leh jwb btol2..apa2 pun all da best!!!

skrg aku bertawakkal..usaha sudah..doa pun sudah..kalau Allah nk beri kita kjayaan insyaALLAH Allah akan beri...apa2 pun keyakinan terhadap Allah tu pntg..tambah2an disaluti kemanisan doa ibu bapa kita and guru2 kita..insyaAllah,kita sume akan berjaya!!!

tkutnyer ak...

wlupn ak dh bt btol2(stkt t'mmpu la) spm ari tuh

tp sume paper ak x puas ati xcept mode math ngn +math...

skg nih ak hnya leh tawakkal jer..

ari nih da 28 hb..

so kluar blom result tuh?

dgr cite result masok balik..hehehe :P

aaaahahaha..masuk balik la pulak...ehehe

kuar 12 aribulan la,,

budak plkn balik 11

P/S: well,what u say.aku pun nk cakap gak la,if someone terasa harap dimaafkanlah..kalau bahasa aku kasar, keterlanjuran aku berleter,dan kalau kenyataan ni tak btol aku harap sgt2 korang sume maafkan aku..aku pun insan biasa gak..wassalam

hey misstersya...ehehe..skali lagi aku setuju dengan ko..

and aku percaya ko dapat berita tu daripada sumber yang sahih...

dah no need to be worried...kita dah usaha dan buat ape yang patut..so tawakal je lar..

ko nak amik Medik ek?

aku memang termimpi2 nak jadi Doc sejak mak aku lahirkan aku lagi... :rolleyes:

al-tetapinye, ehehe, aku xde confidence nak merealisasikannye..

so, aku tabik kat ko la sebab pilih course ni..Best of luck bebeh!!

semoga kite semua berjaya dengan pilihan yang dibuat...

kalo farmasi, kena hafal name ubat... name2 ubat tu dibukukan spt kamus.... bayangkan... ni aku dengar ceramah semasa penerangan ptpl... aku x tahu btol ke tidakk

[/quote

kalu kejuruteraan kimia pulak camne ek? :unsure:

a'kum sayer nak tanyer biler tarikh spm kuar ehh

salam... kalo bleh bg salam penuh yerk... assalamualaikum

ade org bg tau 12/3 ni... 13/3

x tahu yg mane btol...

tunggu brite dr newspaper je la...

oitz....i`m da new one here...

erm bleh tak sesape ar yang baik ati,bg ak info sket.....tolong ar....ak tak tau pape ni....

APE BEZA ASASI N DIPLOMA?????...AND THEN MANE YANG LAGI BAGUS ???......

tolong yer....coz ak tak prepare pape pun knowledge about this................

aku pun nak tanya skit..apa beza pengurusan perniagaan ngan pengajian perniagaan??ker 2-2 ni benda yg sama

ntah r....

ko nak ambik course ni ke???

kalo uitm, rmai sesangat yg ambik bidang ni... ntah la bleh keje ke x...

rasa macam nak amik pasal aku minat blaja ekonomi2 ni..so mmg aku berminat.Tapi aku minat gak pasal teknologi maklumat niii but aku dgr ramai dah org yg amik benda ni.hmmm sapa tau apa beza asasi undang-undang uitm 2 semester(pengambilan julai sahaja) ngan asasi undang2 uitm 3 semester.Kalo amik komunikasi dan media(uitm) blaja apa yer kat lam tu??and peluang pekerjaan camner?

Edited by taiko2005

ak pn minat giler kim nih..

tp xde la power sgt..xpenh la dpt A1 nih

hrp2 spm ak dpt A1 kim wlupn soklan ari tuh ntah ape2..

sape2 tau psl farmasi nih plz r post kt cni

aku pn mnt gler ngan kimia..fevret sbjek akuh tuh..

tp syg..xpnh dpt A..

huhuhu.. <_<

ala korg nih..bkak je intenet tp xnk cri psl farmasi..

aku mls r nk post2...

byk sgt info ttg bdg farmasi nih..bek korg baca sndri...