Jump to content
Sign in to follow this  
matalikola

Hd Mati

Recommended Posts

Assalamu,alaikum................

System ada masaalah...........kerana kerap sangat reboot (start/stop)-2x10x10x10 ......terus padam.........masa kite reboot atau start

lansung tak dapat baca HD.......macam mana nak kasi mnyawa kembali.........selain beli baru???????

Sekian.

System ada masaalah...........kerana kerap sangat reboot (start/stop)-2x10x10x10 ......terus padam.........masa kite reboot atau start

lansung tak dapat baca HD.......macam mana nak kasi mnyawa kembali.........selain beli baru???????

Sekian.

waalaikumussalam...

biasenyer hdd x bleh detect sbb kabel power/kabel IDE/ kabel SATA/ ape2 kabel penting yang bersambung ngannyer longgar

slalu gak kene kat umah, so watashi kasi ketat sama itu kabel... ok terus ^_^

cube check n ketatkan kabel yang sambung ngan hdd tu...

pastu reply balik kat sini ape jadi...

Edited by neko

Sekian.

Iyu tandanya HD rosak dan banyak bad sector.

Kalau dah ada sektor rosak, tak semua data boleh di'recover'... kena cuba byk kaedah jugak... kaedah² tu boleh dicari dlm Google... :hehe:

Kalau camtu takyah bukak thread camni kalau nak tanya kat google. Ataupun buat satu bot dalam putera untuk autoreply "Googlelah semua benda yang nak ditanya"

Aku ada reply kat satu thread camner nak buat Check Disk guna CD Windows XP. Klik Sini Satu lagi rajinkan diri menggunakan fungsi carian dalam putera nih.

Bila kita buka thread kita mengharaokan pertolongan orang kan..

Pertolongan yang boleh diberi:

1. cuba cari dalam google.

2. cuba guna fungsi carian

3. lain-lain cara

Sepatutnya kita berterima kasihla kepada mereka yang telah memberi respon tersebut.

Apa perasaan kita kalau tiada yang sudi respon, walaupun sedikit?

Bila kita buka thread kita mengharaokan pertolongan orang kan..

Pertolongan yang boleh diberi:

1. cuba cari dalam google.

2. cuba guna fungsi carian

3. lain-lain cara

Sepatutnya kita berterima kasihla kepada mereka yang telah memberi respon tersebut.

Apa perasaan kita kalau tiada yang sudi respon, walaupun sedikit?

...saya berasa berbesar hati...

...saya berasa berbesar hati...

Ok TK semua......nih baru nengok putra semula.....lama kena ikat kaki. Ok nanti saya akan cuba2 cari jalan untuk kasi HD tu nyawa..tak leh gak kite bedil kat laut......

TQ

Ok TK semua......nih baru nengok putra semula.....lama kena ikat kaki. Ok nanti saya akan cuba2 cari jalan untuk kasi HD tu nyawa..tak leh gak kite bedil kat laut......

TQ

kalu takleh gak jangan le bedil kat laut... hang kasi je kat aku.. heheh free le.... :lol::lol: