Jump to content
wanza

Ah Long....salah Siapa?

Recommended Posts

Isu Ah long menjadi semakin rumit dari masa ke masa...mari kita kupas isu ini bersama-sama.... :lol:

salah ko la

mereka dan keluarga mereka.... klo mereka dan keluarga mereka kaya2.. tak akan punya nak pinjam2 dari ah long ini.......

Isu Ah long menjadi semakin rumit dari masa ke masa...mari kita kupas isu ini bersama-sama.... :lol:

Woii!!! this is too much!!!

aku tau la ko ni dalam process learning lagi... tapi jgn la sampai bukak dua tiga thread pastu suruh org cracking brain fikir permasalahan yang ko bawak... satu-satu la beb!!

jgn sebab nak bagi naik ko punye post ko buat camnih lak... kalau betul ko jujur... bagi ko punye opinion dulu pastu baru org lain join... ini tak... taip dua tiga ayat pasal isu semasa (ada yg dah basi pon) pastu suruh org kupas...

patut la c-fu nampak hangin ngan ko....

Woii!!! this is too much!!!

aku tau la ko ni dalam process learning lagi... tapi jgn la sampai bukak dua tiga thread pastu suruh org cracking brain fikir permasalahan yang ko bawak... satu-satu la beb!!

jgn sebab nak bagi naik ko punye post ko buat camnih lak... kalau betul ko jujur... bagi ko punye opinion dulu pastu baru org lain join... ini tak... taip dua tiga ayat pasal isu semasa (ada yg dah basi pon) pastu suruh org kupas...

patut la c-fu nampak hangin ngan ko....

rileks2 matrix01, bawak2 bertenang dan bersabor.kan tak pasai2 ko kene warning dek mr.shanai.kan die kabo doh pasai ni kat SINI.kalu tak sanggup tengok kite lariiiiii. :lol: ikut je lah ape die tu nok buat.jadi ini adelah tugas mod2 utk membersihkan thread2 mcm ni.laughinglf1.gif

aku rasa ada sesetengah orang kat topik ni suka main cakap je....

hanya sekadar suka-suka untuk ambil tahu je...

pastu bukak topik baru sesedap rasa......

tak wat timbang tara apa kesan yang berlaku pada forum ni...

huhuhuh....jgan marah.... :P

hidup ni mesti kena pinjam duit ye? -_-

dr ko kupas isu ni baik kita kupas limau pastu mkn.wat pening je saalah org yg pinjam duet tula

rileks2 matrix01, bawak2 bertenang dan bersabor.kan tak pasai2 ko kene warning dek mr.shanai.kan die kabo doh pasai ni kat SINI.kalu tak sanggup tengok kite lariiiiii. :lol: ikut je lah ape die tu nok buat.jadi ini adelah tugas mod2 utk membersihkan thread2 mcm ni.laughinglf1.gif

alamak! sori tuan majistret!!! Ampon!!! En Shanai!! Sesungguhnya hamba terlupa malah terlebih emo pula...

secare terang-terangan pembuka topik nih saje2 je...

nk naikkan post kiriman sendiri..

pastu x bertanggungjawab plak tuh..

da bukak topik pastu tinggalkan camtu je..

*aku x marah ar..

cube beri pandangan kat pekwan ni aje..

aku nak mencelah...

salah siapa?

sistem perbankan.

memberi pinjaman kepada yang layak....?

aku penah kesempitan wang satu ketika dulu. aku call bank cap rimau dan cap bumi. kena keje 3 bulan, bg pay slip badan berkanun, swasta 8 bulan keje dlm kompany yg same. aku? baru tukar keje dari kompany swasta bumi ke non bumi. gaji aku kompany bumi tak bayar. ah long berlesen. sama gak......

ah long .... lu mau brapa...20ribu lalam sejam bleh kasiiiii.........

aku nak mencelah...

salah siapa?

sistem perbankan.

memberi pinjaman kepada yang layak....?

aku penah kesempitan wang satu ketika dulu. aku call bank cap rimau dan cap bumi. kena keje 3 bulan, bg pay slip badan berkanun, swasta 8 bulan keje dlm kompany yg same. aku? baru tukar keje dari kompany swasta bumi ke non bumi. gaji aku kompany bumi tak bayar. ah long berlesen. sama gak......

ah long .... lu mau brapa...20ribu lalam sejam bleh kasiiiii.........

saye setuju..btol ckp 'a_damanhuri77'

bank nih..xkesah ape jenis cap pun,bkn main susah lg nk bg pinjaman

tp ble ada kes org mati bunuh diri cos xbole byr utang along..dorg lak wat statement bole bg pinjaman bla3x..

klu dh prosedur byk sgt kene ikut..mmg le abg long jadik tumpuan..

tp xbole nak salahkan sebelah pihak jek..

tepuk dada,tnye iman laa.. :lol:

bank nih..xkesah ape jenis cap pun,bkn main susah lg nk bg pinjaman

tp ble ada kes org mati bunuh diri cos xbole byr utang along..dorg lak wat statement bole bg pinjaman bla3x..

bank2 ni ikut dasar @ polisi yang ditentukan bank negara gak.

dalam hal pinjam2 duit dari bank2, bank negara yg memainkan peranan.

contoh:

ada masa senang sangat nak dapat loan dari bank.

sebab apa?

dasar fiskal bank negara yang nak menyalurkan lebih banyak wang ke dalam ekonomi.

tapi apabila wang berlebihan, akan berlaku defisit dalam ekonomi, dan harga akan mula turun, dan seterusnya akan berlaku kekurangan supply yang akan meningkatkan harga.

sebab tu kalo susah sangat nak buat pinjaman kat bank, maksudnya bank negara nak kurangkan jumlah duit yg ada dalam pasaran.

benda ni akan sentiasa berlaku - silih berganti.

keadaan ekonomi yang terbaik adalah apabila Quantity of money supplied is equal to demand..

tapi mustahil..

sentiasa ada lebihan, dan kurangan..

Salah Angah tak bagi pinjam wang ..

Lagipun pinjam ah long ni mudah dan segera ..

Takde banyak halangan dan karenah birokrasi ...

Tu yang ramai pinjam tanpa memikirkan akibat dan kesan yang akan ditanggung

oleh mereka sekiranya mereka tidak dapat membayar balik wang mereka..

Teringat aku cite Lagu Ah Long dari Bukit Beruntung nyanyian Afdlin Shauki dalam cite Ah-Ha

Edited by hairulfadly