Jump to content
adikodin

Airsoft Gun/bb Gun..

Recommended Posts

mari tembak musang & anjing liar, kalu byk anjing liar berkeliaran kt depan umah elok le guna menda ni... hehee... kalu ada mangkuk-mangkuk hayun yg suka memekak depan umah pun sesuai gak tembak ngan benda ni... :lol:

Edited by dEaZiN

mari tembak musang & anjing liar, kalu byk anjing liar berkeliaran kt depan umah elok le guna menda ni... hehee... kalu ada mangkuk-mangkuk hayun yg suka memekak depan umah pun sesuai gak tembak ngan benda ni... :lol:

Kamu beli di mana ?

Kat Malaysia airsoft gun 1:1 memang dah diban. Yang mini ada lah . Aku rasa yang tip diwarnakan oren pon kena ban. kat rantau panjang Kelantan ada banyak sbb peniaga Siam ramai kat situ. kat negara diorang ada jual.

Ada sesiapa yang boleh tolong saya membeli bb gun di Thailand atau Rantau Panjang ?

Kamu boleh mengambil untung atau saya memberi kamu upah

.Kalau ada tolong pm saya .

aih..dulu ada la satu.. syok gak layan.. jiran dulu driver lori , selalu ulang alik ke padang besar ngantar barang.. nanti aku balik kampung..kalo sempat aku cuba carik menda nih..

Hi,

I have this air hand gun, P.728...use 6mm BB bullet...very powerful...laser pointing and bullet included..condition: new in box...2pc available...RM35 + RM5(Shipping)..Interested??Please PM me.

P/S: Do not shoot at any human or animal..but alien can :lol: :lol:

ades , ade lak kedai convenience dekat umah aku jual airsoft pistol rm37... cap ayam tapi tak terlampau ayam je aku tengok :P .

Ni je yg sya ade... Tapi dah abis peluru, skaang ni susah nak dpt brg ni kt m`sia...

mana le nak carik peluru... gian nak menembak lagi...

:angry:

berapa ratus atau ribu kamu beli senjata2 tiruan tu???saya ada lihat kat laman web antarabangsa,harga2 senjata di atas ni kalau x silap dlm lingkungan RM1000++~~

P/S:psss,senjata yg pertama tu mcm senapang dlm Resident Evil 4 je???

Edited by Athrun Zala 02

PENGIMPORTAN BARANG-BARANG LARANGAN

Barang-barang larangan merupakan barangan yang pengimportannya ke Malaysia adalah dilarang secara mutlak atau bersyarat. Barang-barang seperti di bawah dilarang pengimportannya secara mutlak ke Malaysia:

Barangan yang mengandungi imprint atau pengeluaran semula matawang, wang kertas, atau syiling semasa atau pada suatu ketika dikeluarkan di mana-mana negara.

Cetakan, lukisan, gambar foto, buku, kad, litografi, atau lain-lain ukiran, filem, pita video, cakera laser, slaid warna, disket komputer dan lain-lain media (termasuk filem belum proses) atau lain-lain barangan lucah.

Lambang atau alat yang bertujuan atau berkemungkinan digunakan secara yang boleh memudaratkan kepentingan negara atau untuk menggalakkan tujuan yang memudaratkan atau bertentangan dengan keamanan, kebajikan, atau ketenteraman negara.

Semua genus ikan Piranha.

Telur penyu.

Lenggai koko, buah rambutan, pulasan, longan dan nam-nam dari Filipina dan Indonesia.

Minuman yang memabukkan yang mengandungi plumbum atau kompaun plumbum yang melebihi 3.46 miligram se liter sama ada dalam bentuk kuprum atau sebatian kuprum.

Pisau belati dan pisau petik.

Broadcast receivers capable of receiving radio communication within the rangers (68 - 87) MHz and (108 - 174) MHz except those designed to receive meteorological broadcasts at sport frequencies.

Kalium arsenit

Kain yang mengandungi imprint mana-mana potongan ayat-ayat Quran.

Pen, pensel dan lain-lain barang yang menyerupai picagari.

Bahan-bahan kimia yang beracun iaitu crocidolit, Polybrominated Biphenil, Polychlorinated Biphenil, Polychlorinated Terphenil dan Tris(2,3-dibromoprofil) fosfat.

Pengimportan barang-barang berikut adalah dilarang kecuali diiring dengan lesen/permit import. Di antaranya termasuk :

Barangan dari Republik Persekutuan Yogoslavia (Serbia dan Montenegro).

Berlian dan barang-barang kemas bertatah berlian (kecuali dalam jumlah yang berpatutan sebagai barangan kemas untuk kegunaan sendiri yang diimport oleh pelawat/pelancong di dalam bagasinya).

Telur yang masih di dalam kulit.

Daging segar atau diawet, tulang, belulang, kulit, huf telapuk, tanduk, bahagian dalam (offals) atau mana-mana bahagian haiwan.

Daging ayam/itik.

Haiwan hidup - primat termasuk mawas, beruk, monyet, kandau, galago, potto dan sebagainya.

Bahan-bahan letupan.

Bunga api (termasuk mercun).

Senjata api tiruan termasuk senapang dan pistol mainan.

Bom tangan tiruan.

Senjata api dan amunisi selain daripada senjata api persendirian yang diimport oleh pengembara bona fide.

Baju kalis peluru, topi besi dan lain-lain pakaian yang dipakai untuk melindungi daripada serangan.

Tanih dan makhluk perosak termasuk serangga hidup, tikus, siput, dan organisma yang boleh menyebabkan penyakit tanaman.

Topi keledar (kecuali yang dipakai oleh penunggang motosikal dan pembonceng).

Mesin video tidak termasuk game watches dan permainan video yang digunakan dengan alat penerima televisyen.

Kenderaan bermotor.

Kobis bulat.

Kain batik sarung.

Beras dan padi termasuk tepung beras, rice polishing dan vermiseli beras.

Peralatan/kelengkapan yang disambungkan ke sistem atau rangkaian televisyen awam.

Peralatan radio komunikasi yang boleh digunakan untuk telekomunikasi di dalam jalur frekuensi kurang daripada 3000 GHz.

Sakarin dan garamnya.

Antena parabola untuk kegunaan di luar rumah.

Makhluk perosak dan organisma yang boleh mendatangkan bahaya kepada tanaman.

Ikan hidup.

Susu dan keluaran susu.

Minyak haiwan dan lemak.

Tanaman termasuk bahagian dan keluaran tanaman.

Pati dan jus daging.

Racun makhluk perosak kegunaan pertanian dan rumah.

Peralatan elektrik domestik yang menggunakan 50 volt atau 120 volt DC atau lebih seperti set hi-fi, seterika elektrik, pengadun makanan, pengering rambut, periuk nasi elektrik, televisyen, cerek elektrik, peti sejuk, mesin basuh, kipas meja, pembakar roti, pembersih hampagas, pemain video, pemanas air, bekas ubat nyamuk elektrik, dsb.

Bahan buangan yang berbahaya dan/atau beracun.

Karang laut hidup atau mati.

Peralatan/perkakas untuk membru bir di rumah.

Senarai di atas adalah tidak lengkap. Pegawai-pegawai Kastam yang bertugas boleh dihubungi sekiranya ada pertanyaan. Lesen Import boleh diperolehi daripada pihak berkuasa

boleh bg tau dk mcm mana nk buat lesen untuk mnympan snjata pnya??

aku nk beli airsoft dng cara yg btul ne..

tp klu xdpt jga, trpksa la aku beli yg seludup pnya..

boleh bg tau dk mcm mana nk buat lesen untuk mnympan snjata pnya??

aku nk beli airsoft dng cara yg btul ne..

tp klu xdpt jga, trpksa la aku beli yg seludup pnya..

masalahnya sekarang ialah x mungkin pihak berkuasa akan memberikan lesen utk menyimpan senjata2 tiruan berkenaan~~sekarang ni ada persatuan/pertubuhan utk peminat2 airsoft sedang berusaha untk mendapatkan lesen supaya senjata2 tiruan ini boleh dibawa masuk ke Malaysia sekarang~~

Ni je yg sya ade... Tapi dah abis peluru, skaang ni susah nak dpt brg ni kt m`sia...

mana le nak carik peluru... gian nak menembak lagi...

:angry:

mr.rifle 28.09.2008

ai dEaZiN, boleh bg tau tk kt mna awk beli airsoft rifle tu??

bg tau la..

aku tengah gila airsoft ne..

siap kumpul duit nk p beli kn US lg..

dh bnyk laman web aku cari suma xdk ship ke M'sia.

aku try search kt ebay, bnda tu mmg ada tp ship utk ke M'sia xdk..

ada kt US ja..

harap awk boleh bntu...

aih..dulu ada la satu.. syok gak layan.. jiran dulu driver lori , selalu ulang alik ke padang besar ngantar barang.. nanti aku balik kampung..kalo sempat aku cuba carik menda nih..

tumpang tnya, airsoft ko tu jnis gun ke rifle??

wei kdai kt pdg besar tu kn bnyk, so boleh bg tau dk kdai tu trltak kt mna??

klu da alamat skli pn bgus..

aku tngah gila airsoft ne..

geram btul tngk bdk2 mat salleh main..

ahahah..

ako pn ada gak...

tp peluru abis da...

lokasi pmbelian rantau panjang...

kt rantau pnjang pn ada juai jgk ka..

huh aku pn nk bli satu jgk..

tp rntau pnjang tu kn besar, so susah la ckit nk mndptknnya..

ko tau tak kt mna kdai yg kao bli airsost tu???

ada juai lg ka kt ctu...???

masalahnya sekarang ialah x mungkin pihak berkuasa akan memberikan lesen utk menyimpan senjata2 tiruan berkenaan~~sekarang ni ada persatuan/pertubuhan utk peminat2 airsoft sedang berusaha untk mendapatkan lesen supaya senjata2 tiruan ini boleh dibawa masuk ke Malaysia sekarang~~

mntk2 la trbuka lah pntu hati krjaan M'sia..

aku dh fedup dh tngk bdk2 mat salleh main airsoft kt ngara depa..

sesiapa yg boleh belikan kt aku airsoft rifle, sila msj aku....

aku sedang kegilaan airsoft ne..

Handforged_JP_Samurai_Sword_Foursquare_T

ako plak minat pedang samurai camni..mn ek nk dpt??replika pon jadik la...nak wat perhiasan jek...

kalau yg ni tanya abang foxydemon.dia ada replika pedang samurai ni.dia selalu online kat puteranime.com.ke kamu nak no tlf dia??PM saya~~~

dulu aku ader ar,pistol jenis glock..

skali tgk cam real..huhu tembak kera best...melompat-lompat kera tue

huhu

This morning..gua g golok beli 2 ketul airsoft gun....nak beli sniper..tak berani! berat tu..mcm real! hehehe

Next time aku nak pesan dgn "member" aku kat golok!

mr.rifle 30.09.2008

haloo tmpang tnya golok tu kt mna???

boleh tolong pesan kt aku skli yg jnis rifle pnya..

Edited by mr.rifle

sapa2 di luar sana buleh bg tau dk kt padang besar tu ada banyak roadblok tak???

aku ingat lepas raya ne nak p padang besar la nk p beli airsift M16 dng sniper..

duit cukup dah.. ada la dalam RM 1000..

sapa2 yg ada info tentang lokasi kedai kat padang besar boleh msj aku sbb padang besar tu kan besar, so susah la sikit aku nak mencarinya...

misi utama gua untuk mendptkan Airsoft jenis ne la..

Selagi tak dpt xtido ooo...

Edited by mr.rifle

salam...sy org baru..xtau plop ade gak yg minat bende ni..sy ade kwn..dok kelantan..die leh tolong belikan..sape nk beli?sy leh tolong..tp sy tolong je la...kalo kne tangkap xtau eh...

ko beli glock kt mna???

pistol tu pn sempoi jgk???

cr airsoft ke?kawan sy leh tolong