Jump to content
chIkEbuM

Meh..ada Keje Kosong Ni..

Recommended Posts

syarikaT Kami sedanG mencarI......

1. Pereka Grafik

2. Pereka Web

3. Penulis / Wartawan

4. Sales Marketing

gaji memang lumayan..

Maklumat Syarikat :

• Status bumiputera dalam bidang IT dan Pengiklanan

• Boleh mula kerja dengan segera

• Pejabat di Batu Caves

hubungi kami di Selayang.com.my untuk keterangan lebih lanjut....

• Tarikh tutup permohonan : 31hb Januari 2007 ( Kemasukan Segera )

Edited by chIkEbuM

syarikaT Kami sedanG mencarI......

1. Pereka Grafik

2. Pereka Web

3. Penulis / Wartawan

4. Sales Marketing

gaji memang lumayan..

Maklumat Syarikat :

• Status bumiputera dalam bidang IT dan Pengiklanan

• Boleh mula kerja dengan segera

• Pejabat di Batu Caves

hubungi kami di Selayang.com.my untuk keterangan lebih lanjut....

• Tarikh tutup permohonan : 31hb Januari 2007 ( Kemasukan Segera )

lumayan ke? tgk kat site 1000 - 1500 je...kalo kat kl...gaji mcm tu tak cukup nak hidup...

Betul ke 1k - 1.5k tak cukup? aku rasa cukup bagi sapa2 yg pandai menguruskannya dgn betul. Tpi orait la new employed dpt sebanyak tu. Lagi satu maybe ada benefit lain tul tak

lumayan ke? tgk kat site 1000 - 1500 je...kalo kat kl...gaji mcm tu tak cukup nak hidup...

adjust perbelanjaan kite ikut pendapatan........jgn adjust pendapatan ikut perbelanjaan...........insyaallah cukup............

ok le tu starting 1000 - 1500, aku dulu start keje gaji 800 je.....tu pun aku keje gak......carik pengalaman dulu......

tak cukup...korang tgk laa skang...minyak naik...tol naik...parking naik...esok lusa tandas awam mau2 RM1...so kalo yg ade deg yg apply...gaji tak standard deg...so mcm mane?

Memang tak cukup. Tapi daripada takde kerja (gaji RM 0 sebulan) lagi teruk nak tampung minyak etc.

Sekurang kurang kalau kerja RM 1500, boleh la tampung sedikit sebanyak sementara cari kerja.

Nak gaji lumayan bleh buat kompeny sendirik yekkk....takyah mempertikaikan gaji

Paling penting ader kompeny sendirik bleh mewujudkan lagi peluang2 kerjaya kat org lain...

Cam ko neuroquila, aku rasa gaji dah tentu gaji lebat nyer....kan..pasal tu la ko nak mempertikaikan gaji lak...rate gaji yang ditawarkan tue sebenarnya sesuai bebudak yang baru nak bertapak dalam kehidupan seorang pekerja yakni dah abis belajar..

Mengenai kos hidup yang meningkat dari segi toll ker minyakk..itu semua datang dari rakyat ler...ye la rakyat yang menentukan tampuk pimpinan negara...so tepuk dada tanya kerajaan la...kalau pimpinan satu parti goyah tentu diroang gelabah kan...so pandai ler diorang nak dekat ngan rakyat...ye la macam election nak dekat nie..time nie la byk jalan kena tar baru...minyak tak naik tahun nie...pemimpin sibuk turun padang jumpa penduduk miskin..tetiap malam dalam buletin aku nengok lately news pasal pemimpin turun padang..ish ish dah melalut dah aku nie...

kalo aku ade company sendri...tayah laa aku nak sibok dlm topic nie...

mmg laaa...kadang2 syarikat mcm ni amik untung guna org bwh...sbb aku dah pena kena...gaji aku skang pon takde laa ok sgt...bole laa nak idup...yg aku cuma pertikaikan...kalo kelulusan org tu deg mcm mane....takkan gaji range dip...mcm tu tayah laa blaja tinggi2....takat spm dah laa...

yg ko melalut masuk politik sapa suruh...mungkin bg ku 1000 - 1500 tu cukup...BUKAK MATA LAA KAWAN! ni KL laa bukan KELANTAN...nak mkn ape RM1000 - 15000...nak byr umah sewa...kos penggangkutan...maintainance keta or moto...nak kasi mak bapak...then esok lusa kalo ko nak kawin...ko ingat cukup ke gaji mcm tu...

bg aku...range gaji mcm tu standard utk budak2 dip...bkn nak bezakan taraf dip dgn deg...tp kalo bab gaji mmg tak bole elakkan...kena laa ade perbezaan...kwn2 aku yg keje dlm bidang nie...starting from 1600 - 2200...tu br bole consider ok skit...

huhuh rileks la brader..ok ko ckp gaji tu standard utk bebudak dip kan.. so kalau budak tu blh guna gaji sbyk 1.5k utk hidup kat kl apa beza nya dgn yg ada degree? adakah minyak dan tol lbh mahal jika budak2 degree yg nak menggunakannya??? kalau ko dapat gaji sbyk rm10k pun kalau tak tau nak manage tak cukup gak beb. Aku rasa kebanyakkan majikan sekarang terutamanya swasta lebih gemar menilai rate gaji dgn ko punya skill. Kalau ada degree pun tapi nak install OS ambik masa 3 jam sbg contoh takkan ko nak bagi sampai 1.6 - 2k tul tak? Kebanyakkan derang mmg akan bagi new employee start rate dlm 1 - 1.5k.. Dlm masa 3 bulan prestasi kerja akan dinilai. Lepas confirm kalau derang tgk kerja korang memuaskan tentu gaji korang akan dinaikkan sedikit.

erkkk..apsal jadi isu nih?..nak keje ke x nak keje nih?....hahehehe..sape nak keje meh amik tindakan..yang nak pertikaikan pasal deg or dip...rentikan ler.....kene pk...keje x leh memilih..maybe platform ni leh naikkan ko satu hari nantie....thats all..

p/s: maybe sebab ramai budak deg yg pertikaikan tentang gaji la, jadinyer banyak pengangguran kat Mesia ni...apodaaaaa....!~~~

mmg laaa...kadang2 syarikat mcm ni amik untung guna org bwh...sbb aku dah pena kena...gaji aku skang pon takde laa ok sgt...bole laa nak idup...yg aku cuma pertikaikan...kalo kelulusan org tu deg mcm mane....takkan gaji range dip...mcm tu tayah laa blaja tinggi2....takat spm dah laa...

yg ko melalut masuk politik sapa suruh...mungkin bg ku 1000 - 1500 tu cukup...BUKAK MATA LAA KAWAN! ni KL laa bukan KELANTAN...nak mkn ape RM1000 - 15000...nak byr umah sewa...kos penggangkutan...maintainance keta or moto...nak kasi mak bapak...then esok lusa kalo ko nak kawin...ko ingat cukup ke gaji mcm tu...

bg aku...range gaji mcm tu standard utk budak2 dip...bkn nak bezakan taraf dip dgn deg...tp kalo bab gaji mmg tak bole elakkan...kena laa ade perbezaan...kwn2 aku yg keje dlm bidang nie...starting from 1600 - 2200...tu br bole consider ok skit...

Hoi neuro.. ntahh camner nak sebut pun xtau. Aku ni degree jugak. Mula2 keje sebagai programmer gaji RM1200 jer. Tapi yang penting pengalaman. Memang company untung banyak. Tapi kalau company berkembang ko pun berkembang sekali. Mcm aku buat satu sistem company untung RM 28,000 buta2 jer. Tapi aku xkisah. Dan sekarang aku ditawarkan gaji sehingga RM3800 kerana membawa banyak keuntungan kepada company. Buat baik dibalas baik. Ni kawan... kalau ko bagus sangat dgn degree ko kenape company ko pandang ko sebelah mata jer. Nampak sangat ko keje berkira!!!!

Hoi neuro.. ntahh camner nak sebut pun xtau. Aku ni degree jugak. Mula2 keje sebagai programmer gaji RM1200 jer. Tapi yang penting pengalaman. Memang company untung banyak. Tapi kalau company berkembang ko pun berkembang sekali. Mcm aku buat satu sistem company untung RM 28,000 buta2 jer. Tapi aku xkisah. Dan sekarang aku ditawarkan gaji sehingga RM3800 kerana membawa banyak keuntungan kepada company. Buat baik dibalas baik. Ni kawan... kalau ko bagus sangat dgn degree ko kenape company ko pandang ko sebelah mata jer. Nampak sangat ko keje berkira!!!!

entahnyer.. takkan mule2 nak keje terus dapat gaji dekat RM 4 ribu ? keje kene ikhlas.. buat baik akan dibalas baik.. insyaAllah.. :lol:

naik komuter ke,lrt ke senang..

masalah umah sewa nak bayar??carikla geng..duk ramai2..kalo setakat zaman bujang nih..leh ler duk ngan member2 lagi..kongsi2..pe masalah nye nak byar i2 ni..yang ni sbgi keje permulaan leh lar..

kasi mak bapak duit?masalah ke?orang tua asalkan kita ingat die sudah..tak menyusahkan die..jgnla demand sgt kalo dah tau keje gaji kecik..skang keje pun susah..mane ade lubang tu..keje je dulu..buat2 mcm keje lama..sambil2 tu carik gak keje lain..dari duk umah mengangkang je wat per..satu pe tak masuk..dari habis duit mak bapak..baik carik benda nak wat..

mmg ler zaman skang macam2 naik..tp kalo seorang yang matang...tak berfikir tntang kesusahan dulu..

yang penting niat..

aku just nyatakan pendapat je...leks laa...nak kasi mak bapak tu mmg laa tanggungjawab...tp dgn zaman politik wang and benda sumer naik bg aku susah skit laa nak idup...dan ko plak azlan...yg ko keje tu time bile? skang thn bape? bkn nak demand...tp kena gak pikir...

Betul tu kengkawan... Kerja kena ikhlas. Ilmu dan pengalaman lebih penting daripada gaji yang besar tapi otak yang kecil. Ni nak citer sikit. Aku dulu mula2 keje kerajaan sebagai Pegawai Sistem Maklumat F41 dengan gaji RM 1600 (Korang phm2 sendiri la betapa susahnye nak dpt keje kerajaan). Tetapi kerana mengejar cita2 nak jadi programmer aku sanggup berhenti. Gaji aku mula2 RM1200. Hasrat aku ingat nak belajar dan ambik pengalaman menguatkan aku untuk teruskan jugak. Sambil tu aku buat keje part time psl aku dah kawin. Ramai yang xsetuju dengan tindakan aku berhenti kerajaan semata-mata kerana nak mengejar cita2 terutama orang tua aku yang sememangnya bekas pesara kerajaan. Cuma yang menyokong bini aku jer. Tapi kerana aku keje ikhlas nak mendapatkan rezeki yang halal untuk isteri dan anak sekarang hidup aku senang dan boleh membuka perniagaan sendiri dengan gaji lebih RM4000 sebulan. Itu pun daripada pengalaman yang aku dapat daripada RM 1200 tu. Bagi aku keje dengan RM1200 memang sikit. Tapi itulah modal dan pelaburan aku untuk menjadi bos sekarang. Kalau ko xsedar jugak neoroq(camner nak sebut xtau) xtau la.

Ni neuroq(xtau camner nak sebut) aku grade UUM tahun 2004 dan sekarang tahun 2007. 3 tahun jer masa diambil untuk aku bersedia, bekerja dan berniaga sendiri. Bisness aku berdasarkan pengalaman aku iaitu buat sistem, portal dan design majalah. Aku bercakap ngan ko berdasarkan pengalaman bukan pakai air liok. Hak tui...

aku just nyatakan pendapat je...leks laa...nak kasi mak bapak tu mmg laa tanggungjawab...tp dgn zaman politik wang and benda sumer naik bg aku susah skit laa nak idup...dan ko plak azlan...yg ko keje tu time bile? skang thn bape? bkn nak demand...tp kena gak pikir...

Masalah skrang ko dah dapat ker keje pilihan ko...pasal gaji aku rasa takder masalah..selagi boleh tau berjimat selagi tu boleh hidupp..

Kalau ko nak tau aku bekerja dulu ngan gaji RM 1000..dah kawin dah...ader anak...time anak aku lahir gaji aku masih RM 1000...tapii aku still dapat gak hidup walafiat samapi la nie..bini aku tak keje...aku duduk area Kuala Lumpur juga..ini tahun 2005 punyer cerita.

Aku pon ader degree!!!!!!!!!!!!!! tapi hidup mesti terus..kalau ko rasa rate salary tue merunsingkan ko...aper kata ko takyah merumitkan tuan punya iklan...ok ngamm..dengan POST2 ko nie KO menyebabkan ramai pemohon berbelah bagi.. ADER PAHAM..

Kalau ko dah keje sila ler bagitau aper nama kompeny ko.,, dan kalau belum ko apply jek kat company2 international...itu pon kalau ko rasa ko lebih layak..

nasib aku tak jumpa pemohon keje cam ko...Skrang nie aku bukan sahaja buat interview utk org degree malah orgyang ader PHD aku interview dgn umur dah umur 50an pon ader..diroang nie semua title Doctor..setakat ko aku campak jek resume ko ke dalam tong sampah!!!

Masalah skrang ko dah dapat ker keje pilihan ko...pasal gaji aku rasa takder masalah..selagi boleh tau berjimat selagi tu boleh hidupp..

Kalau ko nak tau aku bekerja dulu ngan gaji RM 1000..dah kawin dah...ader anak...time anak aku lahir gaji aku masih RM 1000...tapii aku still dapat gak hidup walafiat samapi la nie..bini aku tak keje...aku duduk area Kuala Lumpur juga..ini tahun 2005 punyer cerita.

Aku pon ader degree!!!!!!!!!!!!!! tapi hidup mesti terus..kalau ko rasa rate salary tue merunsingkan ko...aper kata ko takyah merumitkan tuan punya iklan...ok ngamm..dengan POST2 ko nie KO menyebabkan ramai pemohon berbelah bagi.. ADER PAHAM..

Kalau ko dah keje sila ler bagitau aper nama kompeny ko.,, dan kalau belum ko apply jek kat company2 international...itu pon kalau ko rasa ko lebih layak..

nasib aku tak jumpa pemohon keje cam ko...Skrang nie aku bukan sahaja buat interview utk org degree malah orgyang ader PHD aku interview dgn umur dah umur 50an pon ader..diroang nie semua title Doctor..setakat ko aku campak jek resume ko ke dalam tong sampah!!!

huhu...marah beno barder nie...

ahh bdk2 degree byk bunyik lak ade kakak kat tpt aku degree tp keje xtau nk buat pastu gaji nk demand .Buang je bang dlm tong sampah bek amik dak2 dip yg ade pengalaman bg gaji lebey sian drg dr amik dak degree yg nk demand tp keje cam haram!!

Betul tu kengkawan... Kerja kena ikhlas. Ilmu dan pengalaman lebih penting daripada gaji yang besar tapi otak yang kecil. Ni nak citer sikit. Aku dulu mula2 keje kerajaan sebagai Pegawai Sistem Maklumat F41 dengan gaji RM 1600 (Korang phm2 sendiri la betapa susahnye nak dpt keje kerajaan). Tetapi kerana mengejar cita2 nak jadi programmer aku sanggup berhenti. Gaji aku mula2 RM1200. Hasrat aku ingat nak belajar dan ambik pengalaman menguatkan aku untuk teruskan jugak. Sambil tu aku buat keje part time psl aku dah kawin. Ramai yang xsetuju dengan tindakan aku berhenti kerajaan semata-mata kerana nak mengejar cita2 terutama orang tua aku yang sememangnya bekas pesara kerajaan. Cuma yang menyokong bini aku jer. Tapi kerana aku keje ikhlas nak mendapatkan rezeki yang halal untuk isteri dan anak sekarang hidup aku senang dan boleh membuka perniagaan sendiri dengan gaji lebih RM4000 sebulan. Itu pun daripada pengalaman yang aku dapat daripada RM 1200 tu. Bagi aku keje dengan RM1200 memang sikit. Tapi itulah modal dan pelaburan aku untuk menjadi bos sekarang. Kalau ko xsedar jugak neoroq(camner nak sebut xtau) xtau la.

Ni neuroq(xtau camner nak sebut) aku grade UUM tahun 2004 dan sekarang tahun 2007. 3 tahun jer masa diambil untuk aku bersedia, bekerja dan berniaga sendiri. Bisness aku berdasarkan pengalaman aku iaitu buat sistem, portal dan design majalah. Aku bercakap ngan ko berdasarkan pengalaman bukan pakai air liok. Hak tui...

salute la ngn lu bro

ni luahan perasaan.. orang yang sedang marah or tak puas hati sering terganggu pemikiranya menyebabkan otaknya gagal berfikir secara bijak and waras.. walaupun pada asalnya seorang yang sangat bijak..

pengalaman akan mengajar kita banyak erti nikmat kehidupan yang sebenar..

susah dahulu pendapatan.. susah kemudian.. hampes jer..

brape gaji ngko sebnarnyer nuurow ( aku pun tak reti nak sebut )

kalo rasa tak puas hati dengan range gaji yang ngko dapat.. blah aa, carik keje lain.. nanti ko keje tak ikhlas.. langsung ngko tak dapat nak blajar ape2..

berlagak giler interview org keje...ko ingat aku heran sgt ke dgn ko...ko ni keje ape? aku nak tanye skit...lg satu...ko zaman 2005...tu 2 thn lepas kwn...ceita dah basi...skang 2007...sumer naik...ni plak lg tol nak naik lg...org keje goverment tak kisah laa...lg satu...aku bukan nak ckp ape laa pasal iklan kosong tue...bg aku sesape yg rase cukup dgn gaji tu....then diaorg bole mintak...kalo pasal komen2 aku ni derang rase berbalah bahagi...so tepuk dada tanya diri sendiri...masing2 ade kemahuan masing2...and lg satu tak payah laa nak letak GAJI MMG LUMAYAN...KALO SETAKAT RM1000-1500 hidup kat bandar besar...aku rase tak sampai kategori lumayan...

Edited by neuroquila

berlagak giler interview org keje...ko ingat aku heran sgt ke dgn ko...ko ni keje ape? aku nak tanye skit...lg satu...ko zaman 2005...tu 2 thn lepas kwn...ceita dah basi...skang 2007...sumer naik...ni plak lg tol nak naik lg...org keje goverment tak kisah laa...lg satu...aku bukan nak ckp ape laa pasal iklan kosong tue...bg aku sesape yg rase cukup dgn gaji tu....then diaorg bole mintak...kalo pasal komen2 aku ni derang rase berbalah bahagi...so tepuk dada tanya diri sendiri...masing2 ade kemahuan masing2...and lg satu tak payah laa nak letak GAJI MMG LUMAYAN...KALO SETAKAT RM1000-1500 hidup kat bandar besar...aku rase tak sampai kategori lumayan...

nilah manusia yg x reti bersyukur for me mmg lumayan daripada org yg keje cleaner ke buat bangunan or despatch... benda ni sume rezeki dr Allah ko pahal x reti nak bersyukur. org cam ngko nih patot lahir kt afrika ke somalia hahaha ke jd endon dtg kl jual karpet baru ko tahu 1500 tu lumayan ke tak

nilah manusia yg x reti bersyukur for me mmg lumayan daripada org yg keje cleaner ke buat bangunan or despatch... benda ni sume rezeki dr Allah ko pahal x reti nak bersyukur. org cam ngko nih patot lahir kt afrika ke somalia hahaha ke jd endon dtg kl jual karpet baru ko tahu 1500 tu lumayan ke tak

dah aa weh.. aku rasa better close je thread nie.. kang timbul lak isu perkauman..

cikebum.. ko bukak thread lain aa.. thread ni ko close.. :lol: