Jump to content
slaughters

Majalah Pc

Recommended Posts

Majalah PC adalah majalah ICT yang terbaik dalam bahasa Melayu.

Nak buat camne, dah tak ada saingan. Isi kandungannya berpatutan dengan harganya.

Aku dah 3 tahun tak beli majalah PC, sebab tak sempat. laris macam goreang pisang.

Sapa yang ada koleksi pertama sampai sekarang dan berhajat nak jual,

bolehlah kontek aku.

TQ

Majalah PC (karangkraf) nie time dulu-dulu tiap bulan aku beli...

Bila dah kenal Putera.com dah slow skit... and skang langsung tak pernah beli... mostly info/ilmu yg aku nak aku sedut dari internet jer.

Majalah nie bagus... cuma kengkadang tue dia nyer info agak out dated skit lar... and penggunaan istilah dia banyak menyebabkan kekeliruan sebab dia direct-translate ke BM (walaupon istilah BM nya widely accepted... still rasa kekok). Tapi bab ilmu dia manfaat banyak.... cam Photoshop and so on tuh... tapi pada aku still better spend duit aku untuk CHIP, PC.com and ofcourse... Gameaxis ngan PC Gamer... kohkohkhokho :lol:

Anyway majalah nie seswai la untuk rakyat Malaysia yg baru menceburi bidang camnie... baru nak berjinak-jinak ngan komputer. Kalau dah agak mahir tue... maybe akan rasa agak kekok and kurang best kot ngan majalah nie... at least aku rasa camtue. Personal preference aku bukan pada majalah pc camnie...

tiap2 bln abh ak bli..

so ak tumpg ler sekaki...

leh lor + mklumt psl teknolgi skg ni

tp skg ni die jrg lak die bli

or die bli n simpn kt opis die..xnk bg ak bc ke?

Edited by pHantera

pergh..

aku godek2 topik nih..

dengar cerita putera.com nk join mpc..

bagus ah idea tuh..

blh ah tarik balik minat org ramai ..

termasuk ah aku.. ^_^

aku cadangkan memula

kite starting bahagian soal jawab dulu..

yer ah..

putera.com nih kan byk berkaitan soal jawab..

nanti lama2 join lak artikel ke..

tutorial ker...

macam mane..ok x?

pergh..

aku godek2 topik nih..

dengar cerita putera.com nk join mpc..

bagus ah idea tuh..

blh ah tarik balik minat org ramai ..

termasuk ah aku.. ^_^

aku cadangkan memula

kite starting bahagian soal jawab dulu..

yer ah..

putera.com nih kan byk berkaitan soal jawab..

nanti lama2 join lak artikel ke..

tutorial ker...

macam mane..ok x?

memang dalam perancangan camtu.. aku tak tau nak mule camner.. actually aku bz sket.. nak arrange pertemuan dengan En. Jalan bersama admin kita.. nengok a.. sket masa lagi.. aku harap dalam tahun ni gak berjaya adakan kerjasama dengan MPC.

a'kum dan salam sejahtera..... saya jadi tersenyum memanjang membaca semua kenyataan-kenyataan di atas... apa yang pasti semua perkara ada baik dan buruknya... kenapa selalu di ulang ayat "outdate".. dalam dunia IT ada outdate ke.. (betul kan saya kalau silap)... sekarang ni saya rasa majalah pc saja di malaysia dalam bahasa melayu (betulkan saya kalau silap).. dulu menjadi rujukan penting saya dalam mengenal ilmu IT.. di teruskan kepada anak saya untuk mendalami ilmu IT.. dengan majalah pc sahajalah anak saya yang berumur 11 tahun dapat bercerita pasal pc, os terbaru, game terbaru dan gajet terbaru.. terimakasih majalah pc... jangan ingat bila kita dah pandai majalah pc kita pandang dari jauh saje.. masih ramai yang memerlukannya lagi...

a'kum dan salam sejahtera..... saya jadi tersenyum memanjang membaca semua kenyataan-kenyataan di atas... apa yang pasti semua perkara ada baik dan buruknya... kenapa selalu di ulang ayat "outdate".. dalam dunia IT ada outdate ke.. (betul kan saya kalau silap)... sekarang ni saya rasa majalah pc saja di malaysia dalam bahasa melayu (betulkan saya kalau silap).. dulu menjadi rujukan penting saya dalam mengenal ilmu IT.. di teruskan kepada anak saya untuk mendalami ilmu IT.. dengan majalah pc sahajalah anak saya yang berumur 11 tahun dapat bercerita pasal pc, os terbaru, game terbaru dan gajet terbaru.. terimakasih majalah pc... jangan ingat bila kita dah pandai majalah pc kita pandang dari jauh saje.. masih ramai yang memerlukannya lagi...

/setuju

kalo nak ikut kan sebenar nyer ramai lagi yg masih lagi buta mengenai komputer nie

lagi2 di kawasan luar bandar

mungkin bagi kite ia hanya di anggap remeh

tp bg mereka di luar sana

ia merupana bahan/rujukan yg amat berguna skali

sekian, wassalam :)

Edited by SouthSider

aaa.. jangan lupe beli Majalah PC selalu..

aku harap Majalah PC dapat buat sket review tentang Portable Antivirus ciptaan Alternator

SALAM..

aku salah seorang pembaca malah pembeli tetap majalah ni tiap2 bulan... ok je... support la skit majalah melayu ni... CHIP pun aku bace & beli.. Hardware Mag pun aku bace & beli... Digital Camera Mag pun aku bace & beli... SETIAP BULAN... kalau nak compare denagan Majalah Pc, mmg la mag-mag yang lain ni lagi bagus... tp aku tetap setia ngan MPC.. ok je.. takde masalah... kalau tanak sokong MPC ni...jangan la kutuk... diam2 je dah la... support la skit magazine melayu ni... kitakan rakyat MALAYSIA...

Aku dah hubungi Pihak MPC, pihak diroang berminat untuk anjurkan satu pertemuan antara aku, mr. shanai, dengan Abixpert..

bagusler tu.. biar tambah berisi lagi majalah komp ni... mungkin aku akan start beli balik..

nak komen skit boleh... aku perasan diorang selalu kitar semula artikel.. kadang2 tu sebijik cam bulan2 sebelumnya..

pasai aku dah beberapa kali baca yg sama..aku berenti beli... aku x bmaksud nak condem.. aku support majalah komputer bahasa melayu ni.. kitakan rakyat MALAYSIA..

aku mmg suke baca majalah PC nh kekdg b'gilir2 ngan kengkwn aku beli .... keke ... slain dpt tingktkn pengetahuan pasal PC n dpt tgk gajet 2 yg baru ... tu yg best ... :D