Jump to content
kwa655

U.f.o

Recommended Posts

kalau cam tu, habislah b1naryc0de, dah kena risik dek amerika..

Mungkin pihak America sangka b1naryc0de membawa code binary yang rahsia kot... hehehe. Tu yang diorang survey tuh...

yg penting ufo tak ujud...

Bende tu dah berlaku dari tahun 40an lagi...

Amerika gi gembar-gemburkan cerita tu pasal nak melindungi projek ketenteraan diorang....

Lagi satu yg dikata ufo ialah projek kaji cuaca buatan amerika......bende tu dari jauh nampak cam ufo. Klau tak sala tu pun diorang selindung.

wallahualam....

Klaulah betul ada alien.....teringin aku nak pergi kat planet diorang.

assalamualaikum...

kt mesia nih penyiasat ufo paling femes adalah Ahmad Jamaluddin dia ada byk info psl ufo nih baik mesia n luar negara, mesti dia ada alasan yg trsendiri mngenainya.. :)

yg penting ufo tak ujud...

Bende tu dah berlaku dari tahun 40an lagi...

Amerika gi gembar-gemburkan cerita tu pasal nak melindungi projek ketenteraan diorang....

Lagi satu yg dikata ufo ialah projek kaji cuaca buatan amerika......bende tu dari jauh nampak cam ufo. Klau tak sala tu pun diorang selindung.

wallahualam....

Klaulah betul ada alien.....teringin aku nak pergi kat planet diorang.

tp yg aku heran, pic piring terbang ufo muncul dan wujud sejak zaman taun 18 lebeh. sedangkan taun tuh kapal terbang pon terkapai2 nak terbang, takkan usa selamber jer cipta u.f.o.. taun tu?? dikatakan u.f.o terbang x pakai pertrol sebab x der paip + asap.. dier terbang mengunakan "magnet".. dan ramai saintis kater arus mangnet plg kuat didapati di "bermuda".. hanya dgn mengunakan magnet kelajuan boleh jg filer babat..

boleh gak la bukak cerita pasal kapal2 yg hilang dkt bermuda, mungkin dier lalu time x betul magnet tuh tolak or sedut..

lol dh compress jd 2 page lol...

org kata ufo nie dr kwsn AREA 51..mcm2 benda pelik ade kat sana

assalamualaikum...

aku penah baca dlm satu buku 'dialog ngan jin islam'

jin tu kata ufo tu sebenonya adlh jin jugak, yg mmpunyai teknologi lebih canggih dr manusia, dia bleh sumpah atas nama tuhan lagi utk mengiakan..

wallahua'lam :)

haha.. binary code, aku rase aku pernah mengalaminya kat tempat belajar aku.. aku nampak ngan mmber aku, aku ingat bulan, tapi bukan, sebab ader dua, satu besar, satu kecik.. yang kecik tu cam berlegar2 dekat2 ngan si sibesar tu..

adek bradik tuh

ufo nie tak tau la kesasihan nyer

sape2 nak ikut aku ke angkasa boleh

tapi tanggung sendiri sebab aku pown tak tau camner nak gi kat sane

assalamualaikum...

aku penah baca dlm satu buku 'dialog ngan jin islam'

jin tu kata ufo tu sebenonya adlh jin jugak, yg mmpunyai teknologi lebih canggih dr manusia, dia bleh sumpah atas nama tuhan lagi utk mengiakan..

wallahua'lam :)

haa...klu yg ni aku penah dengar cite cam ni...ustaz aku cite...

ustaz aku cite ufo tu adalah teknologi jin yg mcm ko kata derang memang mendahului teknologi manusia...

dan ustaz aku cakap dia ade fair ngan dajjal...MUNGKIN yg kat segitiga bermuda tu port diorang...sebab jin dicipta dari api dan klu ko tgk video ufo mmg speed piring terbang tu gila babat punya laju...cuba korang fikir bleh ke manusia bergerak sepantas cahaya...?

dan ade gak kajian mat salleh yg pki kamera infra merah kot xslap...derang nampak pergerakan macam cahaya yg sangat laju...mungkin itu makhluk alam ghoib...rajin2 aa tgk astro learning.

dan ustaz yg same cite kawannya bleh nampak jin.Allah buka hijab dia nmpk jin...cara kehidupan golongan jin...nampak jin kat umah dok sandar kat dinding atas rak buku sambil membaca buku...golongan jin cam manusia diperintahkan oleh Allah untuk beribadat kepadaNya cuma mereka diciptakan dari api...sprti yg kita ketahui...Al-Quran menceritakan meraka ada yang beriman dan ada yg kufur...boleh menyerupai dalam pelbagai bentuk dan lain2.belajar tauhid bleh la jumpe tajuk jin...

ustz aku cite klu yg jenis bleh nampak jin cam mmbr dia tu suma jenis berketurunan baik2...Wallahua'lam

assalamualaikum...

yup astro learning mmg melambak2 cita camtu :D

laa camne jin tu baca buku? ada tindakan fizikal ke?

yang aku baca satu buku pasal Dajjal, kata penulis terbabit teknologi alam jin lebih tinggi dari manusia, x silap aku dalam buku tu sebut sejak zaman para nabi lagi teknologi tu ada~~~

panjang cerita dan ulasan dari para ustad dan saintis dalam buku tu.... aku baca pon dekat 3 hari tanpa henti, 400 page lebih

agaknya ufo ni macam kereta le bagi diorang... hehehe

Edited by neko

bila aku tbaca thread ni, tlintas lak kt fikiran aku pasal cite yg dlu penah mainkt astro hbo. xsalah aku tajuk cite 2 "The Taken" kot. mmg la xlogik cite ni, tipu helah hollywood, tp cara diorg bt cite ni mmg bt kita rasa mcm real lak ufo ni.

assalamualaikum,

mgkn yg kita nmpk benda tu mgkn komet or hujan asteroid.mgkn gak belon ke.x pun meteor yg jatuh ke bumi.

klu psl UFO,sy pn x psti kebenarannya coz blum prnh nmpk lg. :ph34r:

assalamualaikum...

kalu skali lalu mungkin la meteor (komet ada jadual dia - mesti dh tau dulu dia nk melintas)

.. tapi cemana plak yg wat formation?

*ujan meteor la bukan ujan asteroid - mau hanco bumi kehkeh :P

meteor beso2 pasir je, asteroid mau beso bukit/gunung..

assalamualaikum...

kt mesia nih penyiasat ufo paling femes adalah Ahmad Jamaluddin dia ada byk info psl ufo nih baik mesia n luar negara, mesti dia ada alasan yg trsendiri mngenainya.. :)

heheeh...

Mr Ahmad banyak pakai teori logik.

Aku rasa, UFo ni xwujud.

sbb:

(1) Jin adalah benda ghaib (kita wajib percaya benda2 ghaib)

Yang wujud kat alam ini ialah. Malaikat, syaitan,jin,haiwan,manusia/insan,tumbuh2an.

UFO ada kat golongan mana?

kesan2 'UFO' kat AS tu mungkin diaorang nk promot tempat diaorang.. :D

bukan ke pernah kuar article mengatakan adanya pengaliran air dlm satu planet nih..kalau tak silap aku berita harian(dan aku pun tak sure planet mana,tp planet yg baru dijumpai)..bukan ke sekiranya ada "air" maka tak hairanlah sekiranya ada hidupan lain.air pntg dlm kehidupan.tanpa air manusia akan mati.tp tanpa makanan manusia mampu bertahan utk hidup lg..cuma dh termaktub yg tiada makhluk lain yg boleh melebihi dr manusia kerana hanya manusia sj yg dianugerahkan akal fikiran berbanding makhluk lain..cuma persoalannya benarkah ada makhluk lain yg mendiami planet tersebut? Wallahuallam..

assalamualaikum...

aku rasa xde kt planet lain makhluk lain... bumi ni dh perfect utk didiami - jarak dr matahari, tak sejuk dan tak panas... kalu ufo tu ada pon, kt bumi ni je markas dia.. jumpa ke tak jumpa je..

Siapa yang bijak dalam alam maya ni :- MANUSIA

Manusia adalah sebaik2 kejadian..

Ada akal..ada nafsu. Kalau akal kontrol nafsu, SELAMAT. kalau sebaliknya : HANCUR.

Apa yang kita lihat sekarang, nafsu yang kontrol akal..

----------------------

Rasanya..UFO adalah ciptaan manusia.

* Yang video UFO kat WTC tu, UFO pakai diesel ke sampai asap banyak :D, macam roket je..hehehe

wassalam..

ada org kata ufo ni tentera dajjal.betul ke?

ehmm

xtau la

ko dgr mana?

sape ada video ufo dr malaysia ha??

aku nak.

korang penah tgk video ufo kat sabah tu.

bentuk cam keranda.

byk citer aku dah pernah baca pasal UFO.. majoriti org jumpa kat amerika.. ape ufo ni dah takde tempat lain ke nak ronda..? asyik2 amerika jek..

hahahha.. amerika ni tak habis2 nak buat citer bohong.

nak ronda kat mesia buat ape. internet pon slow. kang berjangkit kang.

itu hanya 'cerita' je..

kalau tentera dajjal, dah lama kita dirosakkan :D

jangan ambil kisah sangat