Jump to content
am_katakpoyo

Motorsikal

Recommended Posts

TZM mmg cantik, tp maintenence MAHAL! :)

nak murah sikit pakai la RX-Z ja, pun tangkap leleh gak cutting dia :lol:

tp panas beb, sbb pencurik selalu peratikan anda. :P

RXZ cutting memang meleleh..tapi cornering ngan speed hampeh la..harap jer meter 180KM/H tapi hakikatnya kalau standard leh cecah 150 km/h...amik la TZM pakai PVS..leh max speed ikut meter dia 240km/h...

P/S- aku hairan la apsal polis kejar mat rempit KL senang sangat nak tangkap...kalau mat rempit pakai RXZ..huhuhu...sebab apa2..RXZ ni handling tak best..

sebab tak cukup terer lagi la bukan pasal handling.Slalu aku kuar jarang org yg race kena tangkap tapi kebykan org yg tgk dan lari dari polis yg kena.Nasib baik aku slalu pegi naik keta.

sebab tak cukup terer lagi la bukan pasal handling.Slalu aku kuar jarang org yg race kena tangkap tapi kebykan org yg tgk dan lari dari polis yg kena.Nasib baik aku slalu pegi naik keta.

jangan ko tolong langar mat rempit udah ler...cian dier..huihuihui

RXZ cutting memang meleleh..tapi cornering ngan speed hampeh la..harap jer meter 180KM/H tapi hakikatnya kalau standard leh cecah 150 km/h...amik la TZM pakai PVS..leh max speed ikut meter dia 240km/h...

P/S- aku hairan la apsal polis kejar mat rempit KL senang sangat nak tangkap...kalau mat rempit pakai RXZ..huhuhu...sebab apa2..RXZ ni handling tak best..

siape kate RXZ standard tak boleh pergi 180km/h.aku try motor baru aku dulu boleh sampai tahap tu.pickup tak adelah bagus sangat tapi kalu bawak long boleh cecah 180km/h tu.tapi sayang skrg ianye hanye tinggal dlm kenangan saje. :(

siape kate RXZ standard tak boleh pergi 180km/h.aku try motor baru aku dulu boleh sampai tahap tu.pickup tak adelah bagus sangat tapi kalu bawak long boleh cecah 180km/h tu.tapi sayang skrg ianye hanye tinggal dlm kenangan saje. :(

RXZ dulu dengan RXZ sekarang memang laju yang lama..mungkin barang dalam punya kualiti kot..

same jer quality dia :) , yg penting sekali `setting kene betul baru boleh pegi 180km (sprocket kecik, karburator, tayar dll), tp takat yg aku penah buat 168km jer, lebeh pada tu aku tak berani la (sbb nak idup lama :) ) 168km pada 10K rpm (garisan merah) motor akan kehilangan kuasa.

Yups barang tak sama kuality,dulu ex5 100% made in Japan,Pastu barang je made in japan pasang kat mesia.Tp lepas tu barang made in taiwan dan sekarang tak silap aku barang made in thailand je.Tp kalo korang pegi kat kedai spare part barang byk made in China walaupun ade tulis made in Japan.Kilang kat mesia pun ada buat gak spare part moto.Kat penang kalo korang beli barang yg ada tulis made in Japan maknanya korang kena tipu la tue.(Abg aku baru je kena minggu lepas hehehe)

Rxz bleh sampai 180km/j (standard) kalo kena cara setting mcm yg Yem cakap,lgpun kalo nak dapat meter 180km/j korang kena test kat jln lurus yg btl² panjang.

RXZ dulu dengan RXZ sekarang memang laju yang lama..mungkin barang dalam punya kualiti kot..

memanglah aku pakai yg versi lame sebelum keluar model baru ni.tu yg menjadi idaman perompak2 barang RXZ ni.motor aku tu pernah ganti 1 karburator baru sebab kena curi dulu.bengang betul aku mase tu. :angry: lepas je tukar karburator baru lalu aku test power.fuhhh boleh sampai 180km/h tu. :D

Assalamualaikum.......

Alang2 kat sini nyembang pasal moto, nak tny pendapat pakar2 kat sini. Aku baru beli LagendaZ 5bln lps. Mcamana kita nak tahu kita patut 'update' komponen moto kita? Mcm minyak itam dsyorkan tukar lps 5,000km. Macamana pula dengan komponen yang lain? Sprocket, tayar, plug etc...

Wassalam..

:angry: lepas je tukar karburator baru lalu aku test power.fuhhh boleh sampai 180km/h tu. :D

huh..mmg x nk idup lme nih..huhu :rolleyes:

akum.............

nak tanya... aku bercadang nak beli motorsikal TZM 150 YAMAHA... so nak tanya la apa pendapat korang ok x?

nak beli yg second dh r...

HARGA bleh dapat brapa?

kat mana dpt murah tp ok?(penang)

macam mana nak tau keadaan enjin bek ke x?

alat ganti senang dapat x bg mto ni?

blan 2 ni aku nk beli, nk wt airbrush n wt fiber bahagian belakang....

kt mna kedai fiber n makeup moto r?

ok x budak remaja umur aku(19) pakai moto TZM?

aku tengok macam cantik ja moto tu

ko dah beli blom TZM? aku tgk thread nie jer yang jalan, ko x login pon???? :rolleyes:

Assalamualaikum.......

Alang2 kat sini nyembang pasal moto, nak tny pendapat pakar2 kat sini. Aku baru beli LagendaZ 5bln lps. Mcamana kita nak tahu kita patut 'update' komponen moto kita? Mcm minyak itam dsyorkan tukar lps 5,000km. Macamana pula dengan komponen yang lain? Sprocket, tayar, plug etc...

Wassalam..

gile lagenda tukar minyak itam slps 5,000km. baca lar kat buku guide dia + kat bawah sit ada tempek sticker.

lebih kurang ayat ni "gunakan shell advance, dan tukar setiap 2,500km".

tak bergegar ker motor ko....

p/s: aku guna lagenda gak. aku jln jauh, sehari 100km lebih. so aku tukar minyak itam 2minggu sekali. sebulan RM 34 for minyak itam. hehehe. tayar 5 bulan sekali, tiub 2 bulan sekali walaupun tak bocor. sbb kekadang tiub boleh naik lemau.

Edited by xdsl

alang-alang ader thread motor kat cnih aku mengajukan soklan kan cie jer...

hamba hendak membeli motor nih...

motor 4 stroke.. sbb hamba maleh ler nak jaga motor 2 stroke...

soklan nyer adalah motor 4 stroke aper yg bagus utk dibeli masa skarang..

budget lebey kurang rm3000-rm5000.. kalo lebey pun x per, nak info motor...

kalo bleh tlg bagitau rega dier skali.... :)

peh...kaya betul ko....tukar minyak itam 2 minggu sekali...

aku rasa gaji die berbelas ribu kot.. tu yang tak terasa.. lagipun duit die jimat takyah bayar tol.. so duit tu pergi ke maintenance motor..

aku pun tak sanggup nak tukar 2 minggu skali.. kalo 2 bulan sekali ok.. tayar pun.. aku tukar tiub bocor jer.. :lol: lantak aa lemau ke ape..

aku rasa gaji die berbelas ribu kot.. tu yang tak terasa.. lagipun duit die jimat takyah bayar tol.. so duit tu pergi ke maintenance motor..

aku pun tak sanggup nak tukar 2 minggu skali.. kalo 2 bulan sekali ok.. tayar pun.. aku tukar tiub bocor jer.. :lol: lantak aa lemau ke ape..

Hak Hak hak.....skuter aku lagi la.....Minyak itam a.k.a pelincir tukar 3 minggu sekali....cepat kering sebab ekzos aku nye pasal...huhuhu....angkara ekzos double yang mengancam..... :lol:

alang-alang ader thread motor kat cnih aku mengajukan soklan kan cie jer...

hamba hendak membeli motor nih...

motor 4 stroke.. sbb hamba maleh ler nak jaga motor 2 stroke...

soklan nyer adalah motor 4 stroke aper yg bagus utk dibeli masa skarang..

budget lebey kurang rm3000-rm5000.. kalo lebey pun x per, nak info motor...

kalo bleh tlg bagitau rega dier skali.... :)

amik Yamaha 135 LC..best for 4stroke.

Sultanz...ko ni bukan malay kan??..cam orang afganistan jer.. :D

tu 6ribu dol bajet 3-5 ribanje...hahah asal afghanlak

xpon dia ade pakai minyak cni ke yg mlm leh dpt point :P

tu 6ribu dol bajet 3-5 ribanje...hahah asal afghanlak

xpon dia ade pakai minyak cni ke yg mlm leh dpt point :P

eh maser bila lak aku tukor kerakyatan nih.... naper aku dikatakan org afghan?? :unsure:

hehehe teman org perok ler tp dok kat penang n melayu tulen for sure ;)

aku ader gak tgk2 moto LC tuh tp x tau rega n thanks to thalz142 sbb bagitau rega...

ooo 6riban rega nyer... ader motor2 lain lagi?

Edited by sultanzz