Jump to content
Sign in to follow this  
mucilloz

Streamyx Bengong?

Recommended Posts

Ntah la aku pun konfius...alih2 dapat warning... bior la..

ok sambung pasal streamyx kang ade org cakap aku spam....

Streamyx sekarang tengah major upgrade suluruh malaysia..Sebab dalam seminggu dua ni Malaysia akan lunch dan pakai gateway sendiri.Sebab itu diorg tengah syok giller upgrade sane sini ni..Dc sana streamyx sini putus...sane problem....Ada yg naik 1.5Mbps pastu turun balik...Besa la tengah testing lagi.....Ni aku karang sendiri malas nak translate......

2.We wait until the end of this year Malaysia will have own gateway And it will be lunch at the end of this month. And all this year we "TUMPANG" of "SEWA" for our internet (GATEWAY) to Singpore.This i took from Berita Harian on Jumaat, 17 November 2006

Penyedia ISP diarah guna IPv6 tahun depan

KERAJAAN sudah mengarahkan penyedia perkhidmatan Internet (ISP) untuk menggunakan perkhidmatan Protokol Internet Versi 6 (IPv6) mulai tahun depan.

Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi, Datuk Seri Dr Lim Keng Yaik, berkata cadangan telah dibuat supaya perkhidmatan e-kerajaan melaksanakan IPv6 tahun berikutnya untuk membolehkan Malaysia berubah kepada negara berkeupayaan IPv6 pada 2010.

Pada masa sama, Dr Lim mengumumkan ibu sawat internet Malaysia yang bebas akan dilancarkan akhir bulan ini.

“Kali ini ia benar-benar bebas dan tidak akan timbul lagi isu peering. Saya berani jamin ia tidak akan gagal. Data yang dihantar kini tidak lagi keluar dari Malaysia,†katanya.

Beliau berkata, percubaan terdahulu untuk menubuhkan sebuah ibu sawat internet gagal kerana ia tidak bebas.

Dr Lim berkata, ada rungutan mengenai kapasiti dan kos lebar jalur internet di Malaysia.

“Malah, berita yang paling tidak menyenangkan ialah lalu lintas internet dari Malaysia untuk negara ini dihalakan melalui Singapura dan negara lain,†katanya.

“Ini mungkin tidak menjadi masalah dulu, tetapi selepas 10 tahun kewujudan internet di Malaysia, ini benar-benar tidak boleh diterima,†katanya.

Malaysia selama ni tumpang Singapore dengan Thailand.Pastu user malaysia main to**ent. Mana tak bising..Maka tahun depan Malaysia ade IBU SAWAT sendiri best OoOooooo..Broadband malaysia Meletup tahun depannn!...

wooo itu yg aku mauuuuu th depan tu bile yek

Edited by civ3

wooo itu yg aku mauuuuu th depan tu bile yek

tunggu akhir bulan ni...tak minggu ni minggu depan Malaysia pakai IBUSAWAT sendiri...Sebab itu streamyx semua tengah gille sekarang...Bersabar..Kesulitan amat dikesali...

Edited by civ3

tunggu akhir bulan ni...tak minggu ni minggu depan Malaysia pakai IBUSAWAT sendiri...Sebab itu streamyx semua tengah gille sekarang...Bersabar..Kesulitan amat dikesali...

Speed pon upgrade semua ker ? atau masih 512k or 1Mbsp ?

Speed pon upgrade semua ker ? atau masih 512k or 1Mbsp ?

AAaaa mcm ni la tanya soalan.....

Sekarang streamyx tengah upgrade system untuk persediaan IPV6 dan "memperbaiki mutu perkhidmatan" dan menunggu Gateway baru...dan semestinya telah di"warning" oleh Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi, Datuk Seri Dr Lim Keng Yaik ...

Speed dia akan upgrade ikut tempat dan kawasan ..... 512kbps mungkin naik 1Mbps...1Mbps mungkin naik 1.5Mbps...atau 2.0Mbps untuk home user...Coperate dengan Enterprise tak tahu lak..

AAaaa mcm ni la tanya soalan.....

Sekarang streamyx tengah upgrade system untuk persediaan IPV6 dan "memperbaiki mutu perkhidmatan" dan menunggu Gateway baru...dan semestinya telah di"warning" oleh Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi, Datuk Seri Dr Lim Keng Yaik ...

Speed dia akan upgrade ikut tempat dan kawasan ..... 512kbps mungkin naik 1Mbps...1Mbps mungkin naik 1.5Mbps...atau 2.0Mbps untuk home user...Coperate dengan Enterprise tak tahu lak..

Oooo camtu Thaks Killercode,Satu lagi, Ko cuba check kat Tempat aku bole, Pasir Puteh Kelantan dah upgrade dah ke belom

Oooo camtu Thaks Killercode,Satu lagi, Ko cuba check kat Tempat aku bole, Pasir Puteh Kelantan dah upgrade dah ke belom

Itu susah nak bikin..Sebab Pasir Puteh Kelantan..Diluar kawasan liputan..luar bidang kuasa...Nak cerita sulit....Salah dari segi prosuder kerja.

Nak tau upgrade tidak buat test dekat speedometer.....Kalau speed ko naik luar biasa.....maknanye dia upgrade...kalau idak tunggu je la... nak wat camne..ikut kawasan dan tempat..

Test sini

Hahaha!! korang dah kene sikit dah melenting! tulis macam macam pasai Tmnet... memang ler.. den dulu internet x leh guna 2 minggu... sabo jer.. kalo pi bising kat TmPoint buang mhx!asa pasai ... naper la den pakai No tel daerah lain? haha! kan dah kene! yer la.. time tuh daerah bandarbaru tengah upgrade, padahal bahagian jitra dah upgrade... memula nak maki jer awek TmPoint tuh.. bila teringat pasai no tel rumah mula dengan 916 bukan nya no daerah jitra 917, baru la den perasan.... ada area yang dok upgrade rupanya..

hasil nya? acc 1mb den dah jadi 1.5mb... woa.. thx!

siasat dulu sebelum maki hamun servis yang korang langgani...

Itu susah nak bikin..Sebab Pasir Puteh Kelantan..Diluar kawasan liputan..luar bidang kuasa...Nak cerita sulit....Salah dari segi prosuder kerja.

Nak tau upgrade tidak buat test dekat speedometer.....Kalau speed ko naik luar biasa.....maknanye dia upgrade...kalau idak tunggu je la... nak wat camne..ikut kawasan dan tempat..

Test sini

Da htest dah klau gna Acc 512k jadik 512,klau Test acc 1Mbps jadi 1260Kbps jadi 1Mbps dah meningkat tapi 512 tetap dgn speed asal.So camner ?

Da htest dah klau gna Acc 512k jadik 512,klau Test acc 1Mbps jadi 1260Kbps jadi 1Mbps dah meningkat tapi 512 tetap dgn speed asal.So camner ?

hahahha dia base on account...Jika account ko package 512kbps maka ko punya streamyx akan connect 512kbps la...walaupun kat port TELEKOM sudah set 1.5Mbps...sekarang dia connect ikut account...

Ko test pakai login id 1Mbps..speed naik 1260kbps...Dalam erti kata lain port sudah set 1.5Mbps... account ko masih 512kbps...kene upgrade package la..nampaknya....

'Ko test pakai login id 1Mbps..speed naik 1260kbps...Dalam erti kata lain port sudah set 1.5Mbps... account ko masih 512kbps...kene upgrade package la..nampaknya....'

tak paham lah knapa Acc 1Mbps RM88 tu jadi 512 plak.Maksud aku Acc Rm88 tu 1Mbps,aku try test speed dia 1.25Mbps.jadi speednya bertambah,so camner ?.Tapi klau aku login id 512k RM 44, speed jadik 512Kbps,tak up.So knapa ? sepatutnya speed 512k tu pon mest upgrade gak

umah aku dia caps speed pada 2mb..tp aku pakai akaun aku yg 512 dpt 512 la...kalo aku pakai akaun 1mb dpt lebih 1.5mb..akaun yg 2mb aku x try lg huuhuhu..

Acc 2Mbps tu Basic ke Enterprise

hahahha dia base on account...Jika account ko package 512kbps maka ko punya streamyx akan connect 512kbps la...walaupun kat port TELEKOM sudah set 1.5Mbps...sekarang dia connect ikut account...

yupp.skang ni sume speed yg modem detect mesti at least 512kb.Ade yg detect 1024, 1536,2048 dan max 8192 @ 8mb.So jgn la terkejut kalau modem korang detect sampai 8mb.Nanti bile connect, speed tu akan berdasarkan pakej yg korang mintak

*** camne korang buleh dapat 1260kbps??aku suspek mesti ade problem cable @ port kat TM.Sbb 1.2M ni tak wujud :huh:

yupp.skang ni sume speed yg modem detect mesti at least 512kb.Ade yg detect 1024, 1536,2048 dan max 8192 @ 8mb.So jgn la terkejut kalau modem korang detect sampai 8mb.Nanti bile connect, speed tu akan berdasarkan pakej yg korang mintak

*** camne korang buleh dapat 1260kbps??aku suspek mesti ade problem cable @ port kat TM.Sbb 1.2M ni tak wujud :huh:

Takder mungkin tempat aku ta kabes lagi upgrade.Sepatutnya 1.5Mbps dia upgrade.Xder salah pon

Takder mungkin tempat aku ta kabes lagi upgrade.Sepatutnya 1.5Mbps dia upgrade.Xder salah pon

Takde tmnet nak upgradenya..Yg naik speed tu bukan upgrade.Tapi die uncapped speed limit ikut DSLAM yg digunakan.

betul ka session boleh hang?tak penah lak aku kene camtu sekali..taupun acc ko ada orang guna tak???huhuhuhu :D

yup, pengalaman nie dah banyak kali aku hadapi,(Dulu masa aku keje, aku jaga 20 akaun streamyx company). Yang paling kelakar dan tesen skali, slalu kena kat bangunan TM sendiri kat Wisma TM sebelah Menara TM and Kolej Multimedia TM.(Mybe pasal bangunan lama so wiring pun lama gak lee)

kat router dier tulis Offline, biler aku nak restart router or cuba wat connection xleh. Buat manual keluar error 678. Masih xleh connect

So aku tpon 1300 88 9515, dier kata aku masih online, so minta lee matikan session tu. Aku pun trus bleh wat connection.... begitulah kisahnya

Kalo org tau acc xmungkin pasal tanya org streamyx no phone yg wat connection tu mmg no kat tmpt aku

ok sambung pasal streamyx kang ade org cakap aku spam....

Streamyx sekarang tengah major upgrade suluruh malaysia..Sebab dalam seminggu dua ni Malaysia akan lunch dan pakai gateway sendiri.Sebab itu diorg tengah syok giller upgrade sane sini ni..Dc sana streamyx sini putus...sane problem....Ada yg naik 1.5Mbps pastu turun balik...Besa la tengah testing lagi.....Ni aku karang sendiri malas nak translate......

2.We wait until the end of this year Malaysia will have own gateway And it will be lunch at the end of this month. And all this year we "TUMPANG" of "SEWA" for our internet (GATEWAY) to Singpore.This i took from Berita Harian on Jumaat, 17 November 2006

KERAJAAN sudah mengarahkan penyedia perkhidmatan Internet (ISP) untuk menggunakan perkhidmatan Protokol Internet Versi 6 (IPv6) mulai tahun depan.

Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi, Datuk Seri Dr Lim Keng Yaik, berkata cadangan telah dibuat supaya perkhidmatan e-kerajaan melaksanakan IPv6 tahun berikutnya untuk membolehkan Malaysia berubah kepada negara berkeupayaan IPv6 pada 2010.

Pada masa sama, Dr Lim mengumumkan ibu sawat internet Malaysia yang bebas akan dilancarkan akhir bulan ini.

�€œKali ini ia benar-benar bebas dan tidak akan timbul lagi isu peering. Saya berani jamin ia tidak akan gagal. Data yang dihantar kini tidak lagi keluar dari Malaysia,�€� katanya.

Beliau berkata, percubaan terdahulu untuk menubuhkan sebuah ibu sawat internet gagal kerana ia tidak bebas.

Dr Lim berkata, ada rungutan mengenai kapasiti dan kos lebar jalur internet di Malaysia.

�€œMalah, berita yang paling tidak menyenangkan ialah lalu lintas internet dari Malaysia untuk negara ini dihalakan melalui Singapura dan negara lain,�€� katanya.

�€œIni mungkin tidak menjadi masalah dulu, tetapi selepas 10 tahun kewujudan internet di Malaysia, ini benar-benar tidak boleh diterima,�€� katanya.

Malaysia selama ni tumpang Singapore dengan Thailand.Pastu user malaysia main to**ent. Mana tak bising..Maka tahun depan Malaysia ade IBU SAWAT sendiri best OoOooooo..Broadband malaysia Meletup tahun depannn!...

boleh aku tahu,berita ni dari mana sumbernya??

boleh dipercayai ke??

hehheeh

boleh dipercayai ke??

hehheeh

Laaaa..amende yg tak leh caya aku ambik dari berita harian kan dah ade aku tulis...

This i took from Berita Harian on Jumaat, 17 November 2006

link dah expired,aku save dalam pc

Download sini file yang aku save

Kalau tak caya cari suratkhabar berita harian minggu lepas hari isnin - jumaat (13 November 2006-17 November 2006) semak ruangan komputer.

Edited by killercode

boleh dipercayai ke??

hehheeh

Leeerr knapa tak caya ngan Killercode nie,ko tgok tu dlm berita harian,takkakn nak buat sendiri kot.Lagipon Killercode tu kerja TMnet dia taula

Leeerr knapa tak caya ngan Killercode nie,ko tgok tu dlm berita harian,takkakn nak buat sendiri kot.Lagipon Killercode tu kerja TMnet dia taula

ade link tak??

sbb aku nak baca sendiri

Kan aku dah cakap link dah expire...

http://www.bharian.com.my/m/BHarian/Monday...100948/Article/

Macam ni la ko pi cari surat khabar minggu lepas..

ade link tak??

sbb aku nak baca sendiri

Nak baca sendiri cari surat khabar minggu lepas.. Ko ingat aku kelentong ko ke..?

Kalau tak paham aku sendiri pun tak tahu apa nak cakap...

Edited by killercode

Baik lah mendangkan scorps masih tak puas hati dengan berita yg aku dapat.... aku copy dan paste dari atas sampai bawah..Minta maaf banyak2 scorps sebab link dah expire..Aku cuba cari keratan surat khabar kalau dapat ..Kalau tak caya lagi ko search kat google...Dalam putera.com pun ade link berita ni sayangnya dah expire....

Lihat Sini

Di petik dari Berita Harian Jumaat, 17 November 2006

“Untuk mempermudahkan penggunaan IPv6 selanjutnya, kerajaan menubuhkan pusat kecemerlangan IPv6 di Universiti Sains Malaysia (USM).

“Pusat itu akan membantu kerajaan dalam proses tranformasi itu,†kata Dr Lim pada upacara penyampaian Anugerah Teknologi Maklumat dan Komunikasi Kebangsaan anjuran Persatuan Industri Komputer dan Multimedia Malaysia (Pikom) di Kuala Lumpur, minggu lalu.

Pusat itu, katanya, akan menyediakan latihan bagi ahli profesional IPv6 dan menyelaraskan kegiatan seperti penyelidikan dan pembangunan dalam IPv6, program kesedaran dan kegiatan pensijilan.

“Kali ini ia benar-benar bebas dan tidak akan timbul lagi isu peering. Saya berani jamin ia tidak akan gagal. Data yang dihantar kini tidak lagi keluar dari Malaysia,†katanya.

“Malah, berita yang paling tidak menyenangkan ialah lalu lintas internet dari Malaysia untuk negara ini dihalakan melalui Singapura dan negara lain,†katanya.

“Ini mungkin tidak menjadi masalah dulu, tetapi selepas 10 tahun kewujudan internet di Malaysia, ini benar-benar tidak boleh diterima,†katanya.

Dr Lim berkata, dengan kandungan sebagai pendorong utama industri ini, kementerian itu merancang untuk memperkenalkan skim geran bagi penciptaan kandungan mudah alih dalam tempoh beberapa bulan lagi.

Sementara itu, Selangor memenangi Anugerah Pembangunan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (ICT) yang diberikan oleh Persatuan Industri Komputer dan Multimedia Malaysia (Pikom).

Anugerah itu diterima Menteri Besar Selangor, Datuk Seri Dr Mohd Khir Toyo, daripada Menteri Tenaga, Air dan Komunikasi, Datuk Seri Dr Lim Keng Yaik, pada majlis Anugerah ICT Kebangsaan dan Makan Malam 2006 Pikom di Kuala Lumpur, minggu lalu.

Anugerah lain yang disampaikan termasuk Produk Terbaik, Tokoh Ketua Pegawai Maklumat, Usahawan Teknologi Terbaik, Peruncit ICT Terbaik dan Penyedia Perkhidmatan ICT Terbaik bagi 2006.

Anugerah Produk Terbaik dimenangi aplikasi kawalan lalu lintas Inavigate Sdn Bhd, dan sistem maklumat tabung darah Knowledge Base Sdn Bhd.

Iris Corporation Bhd dinobatkan sebagai Usahawan Teknologi Terbaik, manakala anugerah Tokoh Ketua Pegawai Maklumat direbut oleh Kumpulan Wang Simpanan Pekerja (KWSP). PDA Expert Sdn Bhd memenangi anugerah Peruncit ICT Terbaik manakala Mesiniaga Bhd dinamakan Penyedia Perkhidmatan ICT Terbaik.

p/s minta maaf scorps masuk ni dah hampir 5 jam aku cari link tu tapi tak jumpe..Jika ko masih tak puas hati dengan penjelasan aku...minta maaf.. sekali lagi

Edited by killercode

hi killerkode aku sebenarnyer baru je langgan stimik nie aku amik pakej yg terbaru tuh rm77 = 1mb

sepatut nyer aku dapat modem ader jemama kan tapi yg nie x de jenama dier tulis ( tmnet )kat atas modem tuh alah yg kaler biru tuh mesti ang tau nyerk

hi killerkode aku sebenarnyer baru je langgan stimik nie aku amik pakej yg terbaru tuh rm77 = 1mb

sepatut nyer aku dapat modem ader jemama kan tapi yg nie x de jenama dier tulis ( tmnet )kat atas modem tuh alah yg kaler biru tuh mesti ang tau nyerk

AKU OFF TOPIC SAT

RM77 kontrak selama 2 tahun.Ingat 2 tahun baru buleh nak terminate.Bukan 1 setahun ya.

Tahun pertama modem ade warranty walaupun 10 kali atau lebih modem tu rosak akan diganti baru oleh TMNET.Tahun ke2 warranty habis.Maka berhati2 lah ye.

Jenama tak jenama itu kene rujuk sini

Biasalah modem yg dibekalkan oleh TMNET.Sedih je tengok design dia.Kadang2 cikai je.Dalam ati ko mesti cakap "modem streamyx ke ni"? Ko punye model apa.Sila rujuk kat sisi modem atau bawah modem.

"Terima kasih kerana menghubungi Pusat Perkhidmatan TMNET"