Jump to content
Balthazor

Aku Ni Sedang Angau Ke?

Recommended Posts

Pendapat aku ler, kalau perkara yang amoi tu suruh ko buat adalah benda SALAH, cadangan aku, jangan buat. Takde guna. Terus terang cakap kat amoi tu, benda tu salah. Ko boleh tolong dia dengan cara alternatif lain.

mintak letterhead than tukar nama salah sisi undang2 ke? :huh: ............x tau plak............ok xpe SirPyan ko leh tolong aku x apa alternatif lain yg ada selain letterhead?.............

P:S............apa keje yg sesuai ngan kelulusan PMR dia tu?.........utk pengetahuan PMR dia lulus pun byk gred B/C/D........... :lol:

Ni abang Tasek nak beri pandangan skit. Apa-apa kita nak haruslah berlandaskan sifat waras dalam diri kita. Kata orang bila dah suka semuanya indah belaka. Ok macam ni pasal awek tu nasihatkan dia keje kat sini ajer. Tak perlu lah menyeberang tambak johor tu.

ok macam dia amoi CINA..........katalah aku soh belajar........apa bro tasek rasa sesuai utk dia?..........

dan apa badan yg boleh tolong dia belajar maksud aku dari segi kewangan?

ok macam dia amoi CINA..........katalah aku soh belajar........apa bro tasek rasa sesuai utk dia?..........

kalu die ade PMR je, boleh lah try mintak ekskutif memasaran.kire mcm direct sellinglah.org cantek mesti laku punye barang.lagi banyak elaun tambahan dapat.

kalu nok kasi belajar pun ok jugak.kalu tak nok kene yuran tinggi gi lah kat sekolah kerajaan.kalu nok mintak bantuan kewangan care mudah, pakcik Along pun boleh. :lol:

kalu die ade PMR je, boleh lah try mintak ekskutif memasaran.kire mcm direct sellinglah.org cantek mesti laku punye barang.lagi banyak elaun tambahan dapat.

direct selling tu bukan yg keje pi rumah ke rumah tu ke?............. :blink: .......lagi cadangan?

dump her. kalo die pegi sane, most probably kalo tak jadi SPG, jadi pelacur, atau pegi carik sugar daddy kat sana. kalo kat sini die takleh keje bagus pasal takde qualification, ko rase kalo kat singapore?

tukar isi kandungan surat is a serious offence. serious sampai masuk jel. and since ko open2 cakap kat sini, and since ako ade kaitan dengan kementerian pengajian tinggi, jangan nak ngengade pegi ambek risiko tak pasal2.

ko minat kat die, hanya kerana die dok kat kedai sebelah. tu je. pasal ko budak kecik lagi, otak ko tak mature. asal nampak awek slalu kat dalam opis ke, kat satu deret kedai ke, kat rumah jiran ke, asal awek tu baik je mesti ko jatuh hati. kalo minah tu ganti ngan pompuan lain ako gerenti ko jadi cam sama gak.

Edited by C-Fu

Alhamdullilah aku rasa ko dah mula nampak apa yang kitorang cuba sampaikan. Pasal belajar tu yap aku juga setuju dan salah satu perkara yang baik. Why???? sebab amoi tu masih muda....Ko pun aku rasa dari reaksi tulisan hang pun aku rasa masih terlalu muda....perjalanan hidup korang berdua masih terlalu jauh...jangan persiakan masa muda dengan benda yang tak relevan. OK aku rasa tanya awek ko tu..apa yang di minat...Kalau aku laa...aku pasti nampak apa kelebihan awek aku..apa keistimewaan dia...Ok let say katakan lah awek ko pandai dalam dandanan rambut...so boleh suruh masuk / belajar kelas dandanan....so kalau dah mahir boleh buka salon...bagi aku.. bukan orang lain jer yang pergi ke salon ko tu ...aku pun nak buat rambut kat situ...hehehhe...BTW itu salah satu contoh laa.

Ni mungkin kata-kata ni boleh menyingung kaum hawa...tapi realitinya...kita janganlah mudah cair dengan pujuk rayu ....Bukan apa kita sebagai seorang lelaki akan meminpin kaum hawa satu hari nanti..so ini satu latihan awal macam mana kita nak handle isteri kita..ini belum kahwin lagi..kalau dah kahwin macma mana..apa yang isteri nak semua kita..akhir kita juga yang sensara...So handle with care....Pikirkan masa depan terutama untuk diri ko dan buat keputusan berdasarkan rasional...dan yang paling penting jangan buat benda mendatangkan msalah kepada diri sendiri dan orang lain jugak....good luck :)

tukar isi kandungan surat is a serious offence. serious sampai masuk jel. and since ko open2 cakap kat sini, and since ako ade kaitan dengan kementerian pengajian tinggi, jangan nak ngengade pegi ambek risiko tak pasal2.

glupp :blink: .....kalau aku buat gak.......ish :( .........abis malu mak pak aku..........ada member aku ckap kena pakai VISA atau permit betul ke?

Alhamdullilah aku rasa ko dah mula nampak apa yang kitorang cuba sampaikan. Pasal belajar tu yap aku juga setuju dan salah satu perkara yang baik. Why???? sebab amoi tu masih muda....Ko pun aku rasa dari reaksi tulisan hang pun aku rasa masih terlalu muda....perjalanan hidup korang berdua masih terlalu jauh...jangan persiakan masa muda dengan benda yang tak relevan. OK aku rasa tanya awek ko tu..apa yang di minat...Kalau aku laa...aku pasti nampak apa kelebihan awek aku..apa keistimewaan dia...

mmg betul umur aku masih muda..........baru 11.12.2006 ni genap aku 20 thn.........kalo aku citer aku dah keje jadi technician PC selama 2 thn ko percaya x?............unur cam aku ni org pi belajar tapi aku dah keje.........sebelum tu apa badan atau NGO yg bleh bantu amoi tu utk belajar :( ?............ingat dia CINA bukan BUMIPUTERA cam aku.........adakah kemungkinan berlaku dikriminasi tu tinggi?.............

pegi KPT. pegi ke kaunter khidmat pelanggan. explain masalah ko. bawak die sekali.

Edited by C-Fu

dah buat kan ke letterhead tuh....?

ko ni saje carik nahas lerrh

belum...........aku belum wat apa2 lagi.........pasal aku pun ragu2 gak.......pasal melibatkan nama aku........tu pasal aku bukak thread ni mintak pandangan cam mana?.......nampaknya majoriti x mau aku terlibat dan x mau amoi tu pi Singapore.............

Dulu ko cakap dier ader pakai keta waja???? ermmm suspicious aku dibuatnya..dier nak keja sebagai aper kat sane????? kalau dia takder duit bleh la nak bayar waja tu????

Ape kata ko pegi jek dengan dia ker sigapore..ko pindah ke sana ngan dia sekali..so ko takkan ilang dier..sampai saner carik ler keja apa2 yg patut la..tapii kalau BI pon taktau camner nak keja kt singapore yg rata2 rakyatnya eksyen sgt nak ckap Singlish (singapore + English).

So ko pon dah 20 pandai mana yang buruk/baik.... kalau tak tau jugak aku pon tak leh nak tolong ler..pikir secara rasional.

ramai orang suka membuat sesuatu atas dasar "SUDAH SYOK" walaupun melanggar undang-undang samada undang-undang negara atau agama. lepastu kemudian hari baru nak menyesal apabila dah dikenakan tindakan.

fikir dulu sebelum buang

Dari ko tolong dier cari keje baik ko ajak dier masuk Islam. Pahala besar tu... :D

tah jiwang gak no nih...cinta manusia ni x kekal mana cinta ngn Allah kekal abadi

tah jiwang gak no nih...cinta manusia ni x kekal mana cinta ngn Allah kekal abadi

nak soh masuk islam tu bukan x boleh :D ..........tapi ada beberapa perkara memalukan :angry: ......aku x tau sapa ko bayangakn::::::::::

1) amoi tu citer kat aku masa lalu kat tangga kecemasan ada beberapa budak lelaki MELAYU sedang open seluar sambil buat perkara menjijikan....................

2)bulan puasa lepas amoi tu citer kat aku yg dia nampak sebuah GERAI MELAYU SELAMBA JUAL MAKANAN PADA BULAN RAMADHAN.........pastu aku cakap mungkin MELAYU tu anak susah atau ada anak cacat nak pakai duit...............nasib baik dia paham...... :(

3)Yg ni budak sekolah menengah perempuan 3 org aku nengok kat CCTV tertutup...........budak 3 orang tu mencurik SATU MINI SKIRT ATAS LUTUT.......ngan satu t-shirt biasa..............amoi tu tanya balik kat aku `Lu org islam mau buat apa dengan itu baju`?

Korang rasa apa perasaan aku masa tu?

Edited by [email protected]

Hik hik hik ... lepas baca punya baca ... aku hanya buleh buat kesimpulan sendiri tapi aku tak pasti la betoi ka dak ka. Hang sendiri pertimbang la

Kesimpulan aku adalah:

Hang syiok kau lat kat amoi tu tapi amoi tu rasa hang cuma kawan hat boleh mintak tolong saja. Kalau oranh kedah kata .. kawan hat boleh di perkuda.

Keduanya .. hang mudah sangat syiok kat orang sedangkan benda ni tak ada apa apa pun .. cam orang kata bertepuk kat dahi sendiri .. memang la bunyi .. tapi lain bunyinya .. keh keh keh ...

Kalau kes cam ni aku rasa kan the best ways to do is just kawan tapi tok sah lebih lebih, bukan tak mau tolong tapi tak upaya nak tolong. Jangan kerana dia elok hang sanggup buat apa sahaja ... diulang ... SEBAB DIA ELOK ... kalau hang tolong dia mesti hang rasa bangga punya tapi cuba dia tak elok .. hang nak tulung dia pun rasa terpaksa saja. Kadang kala hang pun kena gak buat juai mahai sikit .. dont be so cheap because Monkey love .. keh keh keh ...

Perasaan macam hang ni ramai yang rasai ... bukan hang sorang dan betoi kata c-fu tu kalau sat gi hang jumpa aweq elokkkkkkkk punya 8/10 point hang tengok hang naik stim ... aku gerenti hang jadi sama cam ni.

Kalau hang start kerja umoq 18 tahun .. hik hik hik .. aku start kerja umoq 16 tahun .. balik sekolah jam 2 petang terus masuk kerja sampai koi 10 malam 7 hari seminggu cuti tarak. But it means nothing to say that u are mature in relationships. Sometime love (or syiok sendiri) can make people make fool.

Dont be stupic stupic thing ... umoq cam aku ni pun yang dah berumah tangga dan beranak pinak kadang kala tengok aweq sempoi sempoi pun caiq gak .. hik hik hik .. nama pun jantan .. kan naaa ...

Bukan tak leh tolong .. tapi pada pada dah la .. sekali sekala wat la juai mahai sikit .. sebab semua orang ada harga diri .. kalau tak juai mahai tak tau pulak nilai diri tu berapa kan naaa....

So nasihat aku .. buat la apa yang patut hang buat ... yang nak susah pun hang .. yang nak sedap orang lain. Tapi aku rasa la kan .. kalau macam aweq yang hang cerita tu aku pun caiq hehehehhehe ... nama pun JANTAN.

nak soh masuk islam tu bukan x boleh :D ..........tapi ada beberapa perkara memalukan :angry: ......aku x tau sapa ko bayangakn::::::::::

1) amoi tu citer kat aku masa lalu kat tangga kecemasan ada beberapa budak lelaki MELAYU sedang open seluar sambil buat perkara menjijikan....................

2)bulan puasa lepas amoi tu citer kat aku yg dia nampak sebuah GERAI MELAYU SELAMBA JUAL MAKANAN PADA BULAN RAMADHAN.........pastu aku cakap mungkin MELAYU tu anak susah atau ada anak cacat nak pakai duit...............nasib baik dia paham...... :(

3)Yg ni budak sekolah menengah perempuan 3 org aku nengok kat CCTV tertutup...........budak 3 orang tu mencurik SATU MINI SKIRT ATAS LUTUT.......ngan satu t-shirt biasa..............amoi tu tanya balik kat aku `Lu org islam mau buat apa dengan itu baju`?

Korang rasa apa perasaan aku masa tu?

ermm susah gak kawan ngn org bkn islam eh camner nk tarik dorg masuk islam sdgkan org org islam sendri x mnunjukkan tauladan yg baik.....

rase2 krg krg nk jawp ape?

klu jwpn aku;

1)ahmoi, bdk kt tgga tu gila,buat repot sexual harassment

bengong lak tu teliponlah hospital sakit jiwa tgkp drg

2)gerai tu jual mknn mase bila?pg ke ptg ke?klu ptg dah tntu bazar ramadan ape salah nye pastu tnye blk ade ke org bli kt sana sape laki ke pompuan.klu xleh jwp dah ko ckp je drg tak paham lg islam camner xyah la ko tpu ank drg sakit memandgkan ko bukan kenal dia ngn ank dia dah sah2 dia ckp ko tpu dia lg x mnarik minat dia masuk islam.mane tau dia sengaja uji akal ko ke ttg islam ni

3)budak pompuan ni mmg xde duet nak bli pastu nak bergaya ngn barang curi dia tanya nk wat pe pakai baju tshirt??ko jawaplahh kat masia ni ramai dak pompuan suka pakai baju tshirt sebab sejuk angin masuk drg x suka pakai jubah panas kate dia drg lebih suka sejuk kat dunia dedah sana sini tp nk panas kat akhirat nnt

klu ko jawap camni mana tau dia sangkut kat islam langsung ko leh takle dia

Hik hik hik ... lepas baca punya baca ... aku hanya buleh buat kesimpulan sendiri tapi aku tak pasti la betoi ka dak ka. Hang sendiri pertimbang la

Kalau hang start kerja umoq 18 tahun .. hik hik hik .. aku start kerja umoq 16 tahun .. balik sekolah jam 2 petang terus masuk kerja sampai koi 10 malam 7 hari seminggu cuti tarak. But it means nothing to say that u are mature in relationships.

keje pada umur 16 thn?..........keje apa ko dapat?.......ko kena lalu temuduga x?

P:S.....jadi kesimpulanya amoi tu nak gunakan aku?........ok xpe aku xkan terlibat dalam kes letterhead ......tapi kurang2nya dia leh jadi kawan aku kan?.........ada masalah x?

P:S kalo korang nengok gaya amoi tu yg comel lagi macam bebudak mesti korang akan jadik x waras macam aku...... :( ........dah tu ari2 bertegur sapa ngan dia...........

Aku kerja kedai runcit ... kerja kedai runcit tak gaduh nak temuduga .. janji ada tenaga saja jalan ... FYI sebenarnya aku kerja sebelum umoq 16 tahun lagi .. macam macam kerja kuli kang aku buat janji aku dapat duit halal .. sebab aku bukan dari keluarga berada.

Mungkin amoi tu nak mempergunakan hang ... atau hang sendiri yang mempermudahkan atau meng"offer"kan diri untuk dipergunakan antara hang sedaq ataupun tidak. Kalau nak jadi kawan saja ok .. macam aku kata tadi la .. yang nak susah tu hang ... yang nak sedap tu orang .. kan naaaa ....

Hik hik ... hat tu aku mengaku awai awai ... mengkalau jumpa aweq sempoi baguih dok ada aku pun stimmm ... kena ayat sikit ja caiqqqqqqqqqqqqq ... apa ada pun bagi .. nama pun jantan .. jangan kata hang hat bujang .. aku hat ada bini pun mau hancoq ... bungkuih mak enon .. tapi sendiri mau ingat la

P:S kalo korang nengok gaya amoi tu yg comel lagi macam bebudak mesti korang akan jadik x waras macam aku...... :( ........dah tu ari2 bertegur sapa ngan dia...........

hahaha.. takpe aku paham perasaan hang... aku pon dulu sampai demam mikir nak ayat amoi tuh (bukan hang ponya amoi)... tapi aku masih waras lagi utk pikir apa yg patut aku buat pada usia yg masih budak2 lagi masa tuh utk tidak melakukan menda yg memalukan... haaaaa... selamattt..... :lol:

ko kawinlah dgn amoi tu brader.

lps tu buat keja bersama2 dlm bisnes ker.

ko suruh dia p amik kursus gunting rambut atau buka saloon rambut.atau buat kek.

amoi kat kg aku ada sorang buat mcm ni.gunting rambut.selalu penuh kedai dia.

sapa2 rambut ketiu boleh guna teknik rebonding, ha.ha.ha.ha.

aku rasa ni lah bisnes yg paling best utk dia.amoi cun gunting ramnbut. kalo buka kedai makan orang takut xhalal pulak sbb ingat milik cha ya nun.

ok brader. chow....

adoih x abih lagi...

ko dh trus terang lom kt amoi tu ko suka kt dia?? ckp jela trus terang.

selagi ko xckp,selagi tu la ko cmni :lol:

pasal letterhead tu mmg ko xyh wt nk wtpe, xyah ko susah kn diri ko :P

hahahahaa.. ko jerit kat dia "wo ai niii"... (huuu.. tah betul ker ejaan aku nih)...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...