Jump to content
abubakar

Mencari Peluang Pekerjaan

Recommended Posts

Assalamualaikum.

Doa semua ahli2 Putera dalam lindungan Allah. Saya adalah ahli baru. Mohon bantuan kawan-kawan jika ada peluang pekerjaan di bahagian Pentadbiran Pejabat di kawasan Cheras/KL.

Dah byk syarikat saya cuba tetapi belum berhasil. Tujuan saya mencari peluang ini sebab syarikat sy bekerja sekarang berpindah lokasi dan saya terpaksa berulang alik dari KL ke tempat kerja setiap hari. Banyak kos dan masa diperuntukkan untuk penggangkutan. Saya rpengalaman lebih 10 tahun dalam pentadbiran dan kewangan. Kalau ada peluang hubungilah saya. Saya tak kisah kerja kerani ataupun pembantu pentadbiran, yang penting saya dapat menyara keluarga saya.

Opss lupa nak bg tau. Saya nie perempuan.

Edited by abubakar

ibu tunggal ke ? ermm.. aku pun doakan agar "abubakar" dapat kerja cepat.. sabar yer..

ADA LA NAME DIA SITI ABU BAKAR BT .... :P

aku pun doakan agar "abubakar" dapat kerja cepat.. sabar eh..

Assalamualaikum,

Expected gaji berapa ye kak ?

Saya ada kerja kosong untuk bahagian billing.

Kerja, secara online

Bukan MLM ye. Kami cuma kekurangan pekerja untuk billing department.

Keterangan lanjut tentang syarikat : http://www.fivio.com

Email saya : admin [kat] fivio.com

Terima Kasih,

Edited by fivioent

oooo korang gelakkan saya guna nama abu bakar yer...... sebenarnya abu bakar tu abah saya. Saya saja guna nama dia manalah tau dapat keberkatannya....

Nak tanya Fivio tu kat mana?

Edited by abubakar

Assalamualaikum,

Fivio ni located kat Taman Tun Dr. Ismail.

Tapi boleh berkerja di rumah.

Scope kerja :

Billing management.

Maknanya, notify kat client pasal invoices. Call client untuk pembayaran. Benda benda berkaitan dengan billing ^_^.

Sebeanrya perkerjaan ini afdalnya buat kat ofis. Tetapi, cik/puan nak buat kat rumah pasal nak tanggung keluarga. Maka, saya pun kasi la atas kehendak Allah s.w.t.

email saya : admin kat fivio.com

Salam,

Terima Kasih,

oooo korang gelakkan saya guna nama abu bakar yer...... sebenarnya abu bakar tu abah saya. Saya saja guna nama dia manalah tau dapat keberkatannya....

Nak tanya Fivio tu kat mana?

klu mcm tu sy pon nak guna nama abubakar lah, minta2 dapat la keje ngan segera.. aminn

Assalamualaikum,

Jangan risau bukannya MLM.

Saya ada cakap kat post saya.

"Sebeanrya perkerjaan ini afdalnya buat kat ofis. Tetapi, cik/puan nak buat kat rumah pasal nak tanggung keluarga. Maka, saya pun kasi la atas kehendak Allah s.w.t."

Business sendiri ? Ya, alhamdulilah business sendiri.

Terima Kasih,

offtopic sikit:

fivioent, banyak kali jugak aku tengok ko promote kompeni ni. bila aku baca "keje secara online", pun macam menarik je. anyway, UGPM.

ada jawatan kosong di taman seri bahtera cheras, Contact Person 012-2577598 (En Juhann)

cubalah, insyallah dapat..

Assalamualaikum.

Doa semua ahli2 Putera dalam lindungan Allah. Saya adalah ahli baru. Mohon bantuan kawan-kawan jika ada peluang pekerjaan di bahagian Pentadbiran Pejabat di kawasan Cheras/KL.

Dah byk syarikat saya cuba tetapi belum berhasil. Tujuan saya mencari peluang ini sebab syarikat sy bekerja sekarang berpindah lokasi dan saya terpaksa berulang alik dari KL ke tempat kerja setiap hari. Banyak kos dan masa diperuntukkan untuk penggangkutan. Saya rpengalaman lebih 10 tahun dalam pentadbiran dan kewangan. Kalau ada peluang hubungilah saya. Saya tak kisah kerja kerani ataupun pembantu pentadbiran, yang penting saya dapat menyara keluarga saya.

Opss lupa nak bg tau. Saya nie perempuan.

Assalamualaikum,

Kami bukannya kerja secara online.

Tapi atas dasar abubakar nak jaga keluarga, maka kami kasi kelonggaran la disitu.

Fivio ni bukan MLM.

1. Syarikat webhosting dan server hosting

2. Mempunyai 30 ++ server dalam rack di cyberjaya.

3. Sudah hampir 4 tahun dalam operasi.

Terima Kasih,

kalau nak wat

latihan industri kat situ boleh tak???

camne nak mintak????

coz sy dlm bidang sains komp....

lg satu fivio ni kat mane

lokasi die????

Edited by sir_acab

woooo itu macam ka, ingatkan ada keje secara online. buat penat aku je PM ko 9.gif

:rolleyes: ehehe... azuan nie.. laju je.. anyway fivioent... ade kerja part time tak ? :lol: or fulltime :lol:

Oooo fivio.com

aku ada sewa hosting dengan diaorg nie, OK lah murah juga hosting nye.

aku nak apply jugak bleh?

Edited by mrbr_2001

ko ni yang bernama 'abubakar' grad ape?...cmne nk tau ko cri keje ape... ko dah search kt internet x?

offtopic: fivio ader 30++ server????waaa...server aper byk sgt????

Edited by jmalaya

ko ni yang bernama 'abubakar' grad ape?...cmne nk tau ko cri keje ape... ko dah search kt internet x?

offtopic: fivio ader 30++ server????waaa...server aper byk sgt????

Cuba ko baca dari awal thread nie..okk ngamm

laaa cmner bleh x perasan ni..time kasih le Mfal....keje bahagian pentadbiran pejabat ni x silap aku byk jugak tapi kje btul2 rajin je carik....ader aper2 info lain aku gtau plak...

Encik fivioent.Saya nak mintak kerja la kalo ade.Sebagai data entry ke..ape ape yang bleh berdasarkan komputer.Saya ade la sijil mlvk tahap 3 ngan sijil hardware maintenance.Saya dah lama menganggur nih.Mak bapak pun dah bising.Hehehe.Susah jadi lelaki nih...nanti kene plak sara binik