Jump to content
Sign in to follow this  
slaughters

2 Network Kad Dalam 1 Pc

Recommended Posts

ermm.. aku nak tanya.. boleh ke dalam satu pc yang ade 2 network kad disambung ke switch yang sama ?

apa yang akan jadi dan kesan2 die ? boleh ke jadikan internet makin laju ? :lol:

kalo laju.. aku nak tambah nie.. kalo ade gangguan.. malas aa aku nak amik risiko..

camner plak kalo aku ade satu yang wired.. then satu yang wireless.. then sambung pada switch yang same gak.. ehehe..

*actually aku nak sambungkan yang wireless ni dalam bilik server... so aku boleh dapat link direct from server.. takyah lalu switch yang kene kongsi dengan ramai user kat ofis nie.. :lol:

Kesannya? Hmpp....

Tak taulah apa kesannya, jap aku nak test tengok apa kesannya.

Sebenarnya 2 network card dalam 1 pc adalah perkara normal.......

sebabnya 1 kad network tu mungkin untuk talian internet dan 1 kad lagi tu adalah

untuk rangkaian dalaman ( LAN )....kelajuan tu bergantung kepada jenis kad sama ada half duplex atau full duplex. Biasanya 10/100....

Kedua-duanya boleh sambung ke switch dan tak ada sebarang konflik seba masing-masing ada ip yang tersendiri....

emm betul tuh..

tapi klo nak buat 2 NIC tu nak disambungkan dalam satu LAN x da guna jugak..

mana boleh laju.. huhu..

sama ja bro..

*actually aku nak sambungkan yang wireless ni dalam bilik server... so aku boleh dapat link direct from server.. takyah lalu switch yang kene kongsi dengan ramai user kat ofis nie.. :lol:

Kalau nak pakai WIFI tu boleh juga kalau disambung terus kat server atau boleh juga kat switch tu..

kalau pakai switch oklah tapi kalau pakai HUB memang nanya lah...

talian akan slow sangat kalau pakai HUB.... tapi kalau switch tu bagus ...taklah menjejaskan speed internet

sangat....

Tapi WIFI pun kena lihat juga pada berapa AP kena pakai.....kalau ada bajet lebih beli 2-3 AP baru signal ok...

tapi kalau 1 dah ok .... tak kisah lah tu...

Aku rasa dia takde kesan .... Kalau nak tengok kesan ko beli high end switch yang boleh buat link aggregation. Kaedah ni dia kumpulkan beberapa port jadi satu link yang tunggal. For example, ko ada 4 port 100 Base ko link aggregate kan, jadi link ini akan jadi 400Mbps troughput yang menghubungkan kedua-dua switch. PC kita boleh buat link aggregation ke? tak pasti le aku.

Aku rasa dia takde kesan .... Kalau nak tengok kesan ko beli high end switch yang boleh buat link aggregation. Kaedah ni dia kumpulkan beberapa port jadi satu link yang tunggal. For example, ko ada 4 port 100 Base ko link aggregate kan, jadi link ini akan jadi 400Mbps troughput yang menghubungkan kedua-dua switch. PC kita boleh buat link aggregation ke? tak pasti le aku.

Kalau switch tu memang tiada sebarang masalah....sebab switch bijak dalam kendalikan rangkaian..

tapi kalau kawan kita pakai Hub talian tu slow la

2 nic dalam satu lan, akan jadi redundant network topology,

create 1. mac address instability, 2. multiple frame tranmission, 3. broadcast storm,

sbbnya,

pc (nic1, nic2), different mac address sent pada satu switch yang sama yang mana kalau tgk pada fizikal dalam osi layer 1, create looping, cuba guna athereal utk monitor dulu network macamana, atau ethercap..

at last ade orang buat kesimpulan.. ehehe.. kira takleh aa..

ermm.. aku tak try lagi yang wireless.. sebab tak beli lg AP... huhu..

at last ade orang buat kesimpulan.. ehehe.. kira takleh aa..

ermm.. aku tak try lagi yang wireless.. sebab tak beli lg AP... huhu..

slafter, ko leh try. Bukan susah pun. Tak sampe 5 minit pun. Ko leh nampak kesannya.

Tak cuba tak tahu...kawe penah try, tak ada apa2 pun perubahan. Ngabihkan boreh jo.

Tapi manatau ko punyer connection jadi laju gila babeng ka?

aku penah try sambung dua dua sekali

satu melalui wayar, satu melalui tanpa wayar

tapi 'tanpa wayar' yang aku guna nih dia akan pilih wayar kalo wayar berfungsi.. (maksudnya akan jalan satu jer la)

aku penah try sambung dua dua sekali

satu melalui wayar, satu melalui tanpa wayar

tapi 'tanpa wayar' yang aku guna nih dia akan pilih wayar kalo wayar berfungsi.. (maksudnya akan jalan satu jer la)

kalau gitu boleh jadikan berwayar dan tanpa wayar tu sebagai Bridge sepaya rangkaian tu dapat bersambung.

kalau gitu boleh jadikan berwayar dan tanpa wayar tu sebagai Bridge sepaya rangkaian tu dapat bersambung.

tak faha, aku..

:huh: explain skit?/