Jump to content
yuririka_rikku

Rp House

Recommended Posts

Aura-aura berwarna merah darah memancar keluar dari badan Kuja, serpihan-serpihan bangunan yang bertaburan mula terapung di udara akibat daripada daya kuasa Kuja yang umpama anti-graviti. Daya tekanan yang amat kuat memusat di seluruh badan Kuja dan...

"Tokk!..."

Tidus : Apesal lama2 sangat nak tunjuk kuasa kan dah kena.

Kuja : Adess.. main serang curi.. hampess ko. Grrr~

Kuja terus menyerang ke arah Tidus dengan berangnya, belum sempat dia sampai, 2 bilah pisau bersinar didepan matanya.. dan Kuja terus mengelak ke arah bertentangan sebelum terkena serangan hendap itu..

Kuja : tak guna, korang sume suka main serang hendap.. ini ke watak baik?

Rikku : Hehee ada ke orang kata watak2 baik tak ble main serang curi.. Yuna GO!

Satu serangan kilat dari arah belakang Kuja, Kuja cuba mengelak tetapi terlambat.. serangan tersebut tepat mengenai kepalanya dan menyebabkan Kuja terpelanting beberapa meter. Beberapa saat diperlukan oleh Kuja sebelum dia berjaya bangun semula tetapi Tidus pula di depan matanya.

Tidus : Yeah baby.. Slice n Dice..

Tidus mengatur cepat langkahnya untuk memulakan serangan slice n dice tersebut namun belum sempat dia melancarkan serangan tersebut.. Kuja telahpun menyerangnya dengan suatu daya kuasa bebentuk bebola cahaya yang berwarna merah darah. Tidus cuba menahan tetapi malangnya kuasa tersebut amat hebat dan kuat menyebabkan dia (Tidus) terpelanting jauh kebelakang sebelum merempuh dinding bangunan dan ...

Yuna dan Rikku terperanjat melihat keadaan tersebut dan kedua-duanya berlari ke arah Tidus untuk menyelamatkannya sebelum jatuh ke bawah. Kuja mengambil peluang tersebut mengatur semula nafasnya dengan baik dan melancarkan serangan bebola kuasa yang kedua dengan pantas ke arah Rikku dan Yuna. Rikku yang menyedari akan serangan kedua terus menolak Yuna ke tepi dan menahan serangan bebola dengan sendirinya.. malangnya.. dia pun tercampak.

Yuna : Rikku!!... sialan ko Kuja...

Kuja : Haahahaha hahaha..hahak huhuk cough* cough* emm hmm... Tiada gunanya ko melawan wahai cik adik.. rakan2 ko terlalu lemah untuk idup.. hahahaha adik baby aku lagi kuat dari korang sume..

Yuna : bila masa ko ada adik?..

Kuja : err...

"kring.. kring~"

Kuja : heh sape plak tepon ni? elop.. sapa kat sana?

"Kuja misi dah selesai.. berundur.."

Kuja : errkk.. aku belom abis main lagi.. tunggu sampai aku clearkan sume sampah kat sini.

"Berundur, ini arahan Dia"

Kuja : Dia.. tak guna.. yela2.. ahh tak guna hampess aku belum puas main .. ARGHHH!

Akibat terlampau tensen, Kuja terhancurkan hepon digengamnya..

Kuja : Arrk!! hepon aku... belum settle bayar gan organisasi lagi.. abisla kena potong gaji aku bulan ini.

Kuja terus menghilangkan dirinya dan Yuna pula segera menyelamatkan rakan-rakannya...

Bahagian Utara Ivalice, kawasan Kota Istana [50 minit sebelum tu]

Semua lindungi raja !! .. keadaan istana tersebut huru-hara dan beribu-ribu tentera tengah bertempur dengan musuh yang tidak diketahui.

"General apa yang sedang berlaku? Apa raksasa tersebut..besarnya.."

"Tuanku sila masuk ke dalam.. kami masih belum tahu mengenai raksasa tersebut.. keadaan di sini lebih merisaukan tuanku.."

"Apa maksud kamu general?"

"Tuanku..tuanku tak nampak ke.. tentera2 tuanku tengah kena belasah kat depan tu"

"err.. ya ke"

"Hampess.. baik aku jadi raja"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apesal hero2 sume kalah kat Kuja aje? belom msk watak jahat2 lain?.. sipakah dimaksudkan si Dia

tunggu sambungannya daripada niefeng, gamer dan forumer yg lain...

Edited by yuririka_rikku

wah dah habis ke bab Kuja tu. mencabar aku nok sambung kali ni. tapi takpo aku try continue esok. :D Edited by nie feng

Sambungan seterusnye:-

“General, ko kerahkan semue tentera simpanan kite utk bersiap sedia dibelakang sepanjang tembok istana ini sekarang.

“Menjunjung titah Tuanku. Emm abis tu macam mane pule dgn Tuanku?â€

“Macam mane ape lagi. Tak kan Beta nak cabut lari macam tu je. Kite berjuang sekali lah utk menjage kedaulatan istana Ivalice ni.â€

“Mintak maaf Tuanku. Patik mohon diri dulu.â€

Sejurus dari itu beribu2 lagi tentera dikerah utk bersiap sedia dibelakang tembok istana itu utk menghadapi sebarang kemungkinan yg akan berlaku.

Dalam mase yg same tentera2 istana yg bertempur diluar tembok telah banyak yg terkorban kerane musuh yg dihadapi itu bukan sebarangan musuh. Ianya dikenali sebagai Orb yg berupe seekor king kong yg tak berkepala. Semuanya ade 10 ekor.

Setelah pertempuran itu berlanjutan hampir satu jam keadaan semakin teruk kerana ramai tentera2 istana yg mati dilanyak oleh Orb itu. Saki baki tentera itu mulai ketakutan dan terus melarikan diri kedalam istana. Orb2 itu kelihatan masih belum puas dan terus menyerbu pule kearah istana. Orb2 itu cube memecah tembok batu istana dgn merempuh beberapae kali. Sementara itu Raja yg memerhati dari aras bumbung istana itu berase begitu cemas sekali apabila melihat keadaan itu. Perasaan itu turut dirasai juge oleh tentera2 simpanan yg telah bersiap sedia dibelakang tembok itu. Dinding tembok batu istana itu mulai meretak dan akan runtuh bile2 mase saje.

Dalam menhadapi keadaan cemas itu, tiba2 suasana disekitar istana Ivalice itu telah diselubungi oleh cuaca yg begitu sejuk sekali. Tentera2 yg berade disitu mulai menggeletar kesejukan. Raja yg berada diatas bumbung itu terkejut bile terlihat fenomena ganjil telah berlaku. Seekor demi seekor Orb2 itu telah membeku diseliputi ais apabila ade satu putaran angin kencang yg menyelubungi Orb2 itu.

Selang beberape minit angin itu mulai berhenti dan ternampak ade seseorang yg berambut panjang berdiri diatas salah satu dari 10 ekor Orb itu. Tak sampai seminit berdiri, org itu telah menghilangkan diri dgn begitu saje. Binatang2 Orb itu kelihatan mulai meretak dan terus hancur luruh keatas tanah. Raja dan semue tentera2 yg menyaksikan kejadian itu kelihatan tercengang dan sunyi sepi. Selang beberape minit barulah terdengar bunyi sorakan gembira kerane mereka semua telah terlepas dari malapetaka yg dahsyat itu.

“General, beta masih lagi tak percaye ape yg telah berlaku sekarang. adekah kite berada dlm mimpi skrg?â€

“Kite tak bermimpi Tuanku. Mungkin nasib kite hari ni bertuah sebab ade org telah menyelamatkan kite semuaâ€

“siapekah orang misteri tu yeaâ€

Selepas berlaku kejadian itu, di suatu tempat yg tak diketahui org, ade sebuah istana kristal yg begitu indah sekali. Rekabentuknye adelah begitu ganjil sekali. Ianya dibina diatas tasik yg begitu luas. Org2 yg berade disitu pun rupenye pelik2 belake. Tiba2 ade pesawat kecil yg mendarat didepan pintu masuk istana itu. Rupe2nye org yg muncul keluar dari pesawat itu ialah Kuja. Die pun melangkah masuk kedalam istana dgn gaye yg bongkak sekali. Kuja pun memasuki satu bilik yg begitu unik sekali. Di dalam bilik itu ade seseorang yg tengah duduk diatas kerusi berlian yg diapit 2 org kanan yg bertubuh besar. Rupenye raja di situ adelah seorang perempuan sungguh jelita sekali. Bibirnye merah merekah bak buah delima. Susuk tubuh dan pakaian sungguh mengiurkan sesiape yg memandang.

Kuja : ampun Tuanku, patik telah jalankan tugas patik seperti yg dirancangkan.

(Unkown) : ooo ko sudah berjaya laksanakan tugas yg beta bagi yea. Syabasss. Org itu pun menepuk tangannye beberapa kali.

Kuja : terima kasih Tuanku.

(Unkown) : ko tahu tak sebab ape beta suruh ko berundur tadi?

Kuja : tak tahu Tuanku. Kuja pun terase ade lain mcm je dgn mood org ni.

(Unkown) : sebab sebenarnye misi ko kali ni telah gagal bodoh, bahalul dan tolol. Dgn perasaan marah, org itu mengeluarkan jari telunjuk dan tiba2 keluar satu aliran elektrik berwarna ungu dan melancarkan kearah Kuja. Kuja pun tersentak keatas dan matanya terbeliak besar kerana kejutan elektrik itu. Selepas beberapa minit org itu melepaskan Kuja dan terus jatuh terlentang. Nafas Kuja pun tercungap2 dan menggelentar.

(Unkown) : inilah akibatnye kalu buat kerje main2. tengoklah sekarang ape dah jadi. Sin klon yg ko keluarkan itu telah mati dibunuh dan Orb2 yg ko hantar serang istana Ivalice pun terima nasib yang same juge. Semue tu angkara org misteri yg entah datang dari mane. aku suruh ko uruskan budak2 tu pun ko buat berlagak pulok. Mase ko habis banyak kat situ je. Beginilah aku bagi ko satu peluang lagi utk menebus kesilapan ko kali ni. Kalu gagal lagi, matilah ko jawabnye. Mule2 aku hendak ko siasat sape org misteri itu dulu. Selepas pade itu aku beritahu ko kemudian.

Kuja : Mintak maaf Tuanku. Kali ni patik tak kan kecewakan Tuanku lagi.

------------------------------------

Ape yg berlaku seterusnye? Tunggu sambungannye dari Rikku pulok….

Yuna : Rin bagaiman kecederaan mereka?

Rin : emm, susah nak cakap.. keadaan budak rambut tegak warna kuning tu masih dalam keadaan kritikal,

Tidus plak still ok.. tapi untuk Rikku.. dia.. dia

Yuna : Dia apa rin? apa terjadi pada dia...

Rin : dia.. dia....dah...

Yuna : dah.. maksud ko Rin... tidak.. ini tak mungkin ... Rikku...

Rikku : hey Yunie nak makan ais-krim nie tak?

Yuna : ehh?.. ais-krim?..

Rin : dia dah keluar dari wad.. siap makan lagi tu ha...

"Dong!!" *ouch* ouch* << suara Rin.

Brother : Rikku, Yuna.. syukur korang takde pape. Oh ya, Cid panggil.. dia ada kat bilik kawalan utama.

Mereka bertiga menuju ke bilik kawalan utama Selsius, pada masa itu Yuna terpandang ke arah sebuah tingkap cermin pesawat tersebut dan dapat melihat keindahan permandangan Spira yang begitu cantik dengan awan yang biru serta sinaran cahaya matahari yang memancar dengan terangnya. Walaupun begitu, hatinya resah dan tidak tenang, memikirkan keadaan Tidus, Cloud dan bandar Ivalice yang diserang dengan begitu teruk dan berasa tidak puas hati terhadap ketidak-upayaan mereka untuk menahan serangan dari musuh.

Cid : Hi Yuna, bagaimana keadaan korang sume?

Yuna : Ok aje.. tapi kami tak terdaya untuk menahan serangan kali ini, kuasa musuh terlalu berbeza dari

dulu.

Cid : emm.. begitu ke, jadi memang benarlah nie.

Rikku : benar? apo yang benor nie?

Cid : Setelah menganalisis data musuh yang diambil tadi, didapati bahawa wujudnya unsur2 kuasa baru

yang tak dikenal-pasti.. unsur tu tiada persamaan dengan unsur2 yang ada dekat Spira, malah unsur ni

sangat aktif dan mampu membiak dalam masa yang cepat.

Yuna : unsur baru? membiak? maksudnya virus?

Cid : err.. lebih kurang camtu.. pada masa kamu bertarung dengan lelaki tersebut.. dia ada melepaskan

daya tenaga berwarna merah darah dan inilah unsur kuasa baru tu. Daripada kajian sebentar tadi,

unsur ini mempunyai banyak tenaga-asing yang dapat membantu menguatkan perumahnya tetapi

akan memakan sesuatu yang berharga bagi semua orang hidup di Spira sebagai ganti.

Rikku : err.. Cid ello, aku tak paham apa yang ko bebelkan ni.. apa maksud ko benda berharga...

Yuna : Takkanlah pyreflies?

Cid : Yeaps.. sebab itula musuh yang korang lawan memang kuat abis.. tapi pada masa yang sama nyawa

dia menjadi pendek... lama2 kiot terus kalo dia pakai unsur tenaga tu. Tapi kami masih mengkaji

macam mana nak mempergunakan unsur tersebut dan juga mencari jalan untuk menghasilkan

penawar.

Rikku : dah2 pening plak kepala otak aku nie dah.. jom Yunie kita gi tengok Tidus..

Yuna : err... Cid?

Cid : pegi jela sebelum budak tu buat perangai lagi.

Yuna : Ok.

Macalania Woods

"Wah.. lawanya tempat nie"

"Lawa apa kebenda.. aku dah sejuk mengigil ni.. cepatlah mana nak pergi sebenarnya ni Sora"

Sora : Riku relakslah.. King Mickey yang serahkan tugasan ni.. jadi kita kenala check apa yang sebenarnya.

Riku : Abis tu apa kejenya kita mai sini.. bukan ke kita patut ke Midgard?

Sora : Hehehe... jalan2.. lagipun keyblade yang buka laluan sampai ke sini.. Jadi pasti ada sesuatu yang

akan berlaku.. wah.. tak saba..

"tang!!"

Sora : Ouch.. sakitla.. apesal aku kena ketuk plak ni.

Riku : ko macam best aje kalo ada masalah.. emm.. kita patut pergi ke depan tu.. lagipun nampak macam

ada Kiosk.. bolelah tanye..

Sora : ehh macam mane ko tau ada Kiosk kat situ..

Riku : lerr hang tengok la tu, besar2 lagi singboard dier "PAY & ASK" ..

Sora : Owh.. jomlah..

Sora dan Riku bergegas ke hadapan menuju ke arah sebuah bangunan berwarna biru laut dan mempunyai rupa bentuk yang agak bulat dan tidaklah seberapa besar, tetapi ukiran2 di bangunan tersebut menampakkan keunikan dan menyerlahkan bangunan tersebut.

Sora : ello, anybody here?

Owner : welcome2.. ada apa yang bole saya bantu...

Riku : Kami nak tanya sedikit benda.. bole..

Owner : .............. bole memang nie tempat untuk bertanya tapi sila bayar 100 gil untuk soalan pertama,

500 gil untuk soalan ke2, 1000gil untuk soalan ke3 dan gandaaan setiap 1000gil untuk soalan

yang seterusnya..

Sora : wah.. mahalnya.. siot btul.

Riku : Bayar jela Sora..

Sora : ehh apesal aku plak.. ish apola ko ni Riku harap jer bergaya.. duit makan minum, transport aku kena

bayarkan.. yela2

[100gil lesap]

Riku : Di mana terletaknya Midgard?

Owner : Owh Midgard, ehh tu jauh dari sini.

Sora : dekat mana?

Owner : sila tambah nilai anda untuk soalan berikutnya..

Sora : ehh.. ko blom jawab betul2 lagi.. ini tidak adil

Riku : Bayar jela.

[500 gil lesap]

Owner : Ia terletak di bahagian Timur Spira.

Sora : Timur Spira? Kat mano?

[1000gil lesap]

Owner : berdekatan dengan Portal Gate.

Sora : ehh... portal gate apa kejadahnya plak.

[2000gil lesap]

Owner : atau anda bole membeli map Spira nie, hanya berharga 250 gil sahaja.

Sora : LoL.. asal tak cakap awal2.. abis duit aku..

Owner : asal ko tak tanya nak beli map awal2.

Riku : Hahaha.. ya tak ya.. dahla Sora, beli jela map tu dan teruskan perjalanan.

Sora : Bestla bukan duit ko yang terbang.

Tiba-tiba mereka dihampiri oleh seorang lelaki Guado yang cedera parah, lelaki tersebut seperti nyawa2 ikan dan susah hendak bernafas. Lelaki Guado itu cuba memberitahu mereka sesuatu.. tetapi suaranya yang tergetar-getar membuatkan mereka susah untuk memahaminya tetapi yang pasti apa yang mereka dengar "RUN"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ok Nie Feng, ko plak.. hehehe :D

Edited by yuririka_rikku

wahh cepat juge ko reka dan sambung cerite ni.aku semalaman duk pikir sambungan ko seterusnye mcm mane.rase mcm nok buat skrip filem je. ok aku nok buat sambungan ko seterusnye.tungguuuu....

Sementara geng Triple "S" bermain WE di rumah...

Seifer: Wakakaka... Sephiroth memang asik kalah... Tak reti main... Wakakaa...

Sephiroth: Kau diam la...

Seymour: Sudah2... We jom kite pasang CCTV nak kat tempat2 diorang mane a tau ade mase sesuai kite leh nyibuk....

Seifer & Sephiroth: ...

Seymour: Jom!

Lalu Seymour pon teros mengambil tindakan untok meneroskan cadangan die itu dengan pantas lalu beredar.

3 jam selepas tu...

Seifer: Mane Seymour ni... Lame tol berak...

Sephiroth: Biarkan je baik kau focus... Selagi aku tak menang ko tak bole balik... Hehehe.

Sementare di Macalania Woods.

Seymour:... ... ... Celake korang... Nape tak ikot... Waaaaa....

Sephiroth : manala Seymour ni?

Seifer : ntah aku check kat toilet takde tadi.

"Kriing..Kriiing~"

Seifer : elop..

Seymour : wei.. hampess korang... mana korang sumer kata nak pasang cctv... (erkk cctv? bkn beso sgt ke)

Seifer : Yela kitaorang ngah tunggu ko la nie.. mana ko pegi dah?

Seymour : aku kat Macalania Woods dah nie.. hampess korang tak guna, otak udang.

Seifer : lol awat hang cepat sangat... ok2 kitaorang gerak nanti.

"Kriing..Kriiing~"

Seifer : apo lagi ko nak nie.. sey....

Unknown : dah cukup korang main.. masa untuk bertindak.

Seifer : bertindak?.. ba..baiklah.

Sephiroth : arahan baru?

Seifer : Yeaps.. masa untuk bertindak..

Sephiroth : hehehe... bagus..

dalam masa yang sama Seymour masih kat Macalania Woods dan terus menanti.. malangya hepon dia habis bateri.

Edited by yuririka_rikku

-----------------------------

Selepas lelaki berketurunan Guado itu berkate 2, 3 patah ayat, die pun menghembuskan nafas terakhir dan rebah didepan Rikku dan Sora. Rikku dan Sora pun terkedu seketika.

Rikku : alamak ape dah jadi ni. Ni yg buat aku tak sedap hati lagi ni.

Sora : Ko faham tak ape die sempat bagitahu tadi?

Rikku : yg aku faham cume die sebut ‘RUN’ pade ayat terakhir tu je. Ni mesti ade sesuatu tak kene pule berlaku dekat Makalania Woods ni. Tak kan ade….

Sora : ada apa? Ko janganlah buat aku suspen pulok.

Rikku : ahhh lupekan jelah. Ape kate kite pegi siasat. Mungkin kite akan tahu ape yg dah jadi kat sini.

Sora : abistu mcm mane dgn mission kite ni? Kan tak pasal2 kene syarah dek King Mickey nanti.

Rikku : alaah sekejap je. Aku tak buleh tengok kalu ade org kene bunuh mcm ni. Aku nak tahu ape puncenye. Kot2 ni ade kaitan dgn kejadian yg berlaku kat kota Ivalice hari tu. Tapi sebelum tu kite kene setelkan mayat org ni dulu.

Selepas tu diorang pun bergerak dan meninjau2 setiap pelusuk di Makalania Woods itu kot2 terjumpe sesuatu yg ganjil. Dalam pade itu diorang berdua tidak sedar ade seseorang yg telah mengekorinye dgn menyusuri diatas pokok2 besar yg bersinar2 itu. Dengan tiba2 Rikku dan Sora terbau sesuatu yg amat busuk dan meloyakan sekali. Dari manekah datang bau itu?

Besaid Island

Pada mase yg same Yuna dan Tidus telah pergi ke Besaid Island utk melihat keadaan Paine yg telah diselamatkan oleh Wakka ketika cedera teruk bertarung dgn sin klon di kota Ivalice hari tu. Setibanya Yuna dan Tidus dirumah Wakka, mereka ternampak Wakka sedang berlatih blitzball dgn team Aurochs yg lain dihalaman rumahnye.

Tidus : Hey, Wasup dude.

Wakka : Wah pasangan sejoli dah datang rupenye. Kenape tak beritahu dulu nak datang. Bulehlah kite orang boleh masak sedap2 utk korang semue. Mereka semue pun bersalaman dgn Tidus kerane sekian lame tidak bertemu.

Tidus : Wah nampaknye team korang semakin dahsyat skrg. Dengar kabar team korang asyik2 jadi juare je. Ni yg buat aku jeles ni. Selepas peristiwa hitam yg berlaku kat aku dulu tu, aku terus meninggal permainan feberet ini. Entah buleh ke tak aku bermain lagi.

Wakka : releks lah bro, kalu tak kerana ko dulu yg pagi inspirasi kat team Aurochs ni dulu, mungkin kami tak akan berjaye seperti skrg ni.

Tidus : ehh, buleh ke aku nak join training dgn korang sekali ni. terase gian pulok aku nak main blitzball ni.

Wakka : tak jadi masalah, jom tunjukkan skill ko yg hebat dulu tu.

Wakka pun membalingkan bola itu kepada Tidus. Baru saje Tidus hendak mule, tibe2 terdengar suare ganjil muncul dari belakangnye.

Yuna : amboi2, sempat lagi abg nak main biltzball ni. Tahu tak ape tujuan kite datang ni. Kan kite nak tengok Paine. lepas pade tu abg nak main, mainlah.

Tidus : Eh eh lupe pulak. Ok lah Wakka kejap lagi aku dtg.

Wakka : apelah Yuna ni, kacau daun betul lah. Paine ade kat dalam tu. Mungkin die tengah berehat kot. Kecederaan kepala die rasenye dah nak sembuh tu. Ko tak payahlah risau.

Tidus dan Yuna pun masuk ke dalam rumah Wakka itu utk melihat keadaan Paine skrg.

------------------------------

Ape yg berlaku seterusnye? Dan bagaimane pule keadaan Rikku dan Sora yg berade di Makalania Woods itu? Tunggu sambungan seterusnye dari Riku. :D

Edited by nie feng

Yuna : Paine ko ok?

Paine : .... yea.. takyah risau aku.. owh Tidus ko pun ada..

Tidus : Aku dipak..... chiing~ renungan maut dari Yuna..

Paine : Oh ya mana Rikku?

Yuna : Dia dengan Cid, tengah buat kajian sikit.

Paine : Kajian?

Yuna : Takpelah nanti kitaorang terangkan, yang penting ko rehat dulu... ehh.. wao

Yuna baru menyedari keadaan sekeliling dalam rumah Wakka, indah dan cantik. Barangan hasil buatan tangan tampak hebat dengan warna dinding rumah tersebut dan lebih kemas berbanding dulu malah lebih besar berbanding dengan dulu. Belum habis Yuna melihat seluruh dalam rumah itu, dia merasakan satu tepukan lembut pada bahunya dan menoleh untuk melihat siapakah gerangan orang yang ingin menegurnya itu.

Yuna : Lulu..

Lulu : Hi Yuna, Tidus, camne keadaan.. dengar kata kamu kalah teruk dalam perlawanan kali ini malah Bandar Ivalice turut musnah dengan teruknya.

Yuna tidak berkata apa-apa, dia tahu yang dia tidak terdaya untuk menghalang dan menentang musuh mereka kali ini. Dia hanya menundukkan kepalanya di hadapan Lulu sebagai tanda menunjukkan kekesalannya kerana tidak terdaya dan agak kecewa bercampur dengan malu.

Lulu : Hey hey.. jangan masam sampai macam tu sekali, jadi cuka plak karang.. relaks.. aku dah dapat rasakan kuasa musuh jauh berbeza dengan korang sume time tu.. Jadi Yuna ko tahu apa yang perlu ko buat sekarang..

Yuna : Apa yang perlu saya buat sekarang..

Tidus : Senyum dan bertenang, marilah Blitzball..

"Bussh... Debiiikk"

Tidus : Ouch.. ouch ok ok.. tak buat lawak lagi da.. sampai ati korang tumbuk muka aku yang hensem nie.. jatuh saham aku dah..

Lulu : Ko nak makan api dari aku tak?

Tidus : err.. ok2 aku diam jela... [Tidus pun blah pegi keluar mencari Wakka]

Lulu : Dah tiba masanya Yuna.

Yuna : Masanya?.. maksud ko?

Lulu : Kita perlukan kuasa para penjaga kepada Spira, spirit yang bertanggungjawab kepada keselamatan Spira, Pyreflies yang dapat menentang kuasa kejahatan.. merekalah Aeons..

Yuna : Aeons? bukan ke mereka dah tak wujud.. semenjak Yu-Yevon dihapuskan dulu...

Lulu : Hmmph.. jangan risau, walaupun Aeons dah dihapuskan bersama-sama dengan Yu-Yevon tapi masih ada cara untuk memanggil mereka ke dunia Spira. Malah masih banyak lagi penjaga-penjaga yang tidak diketahui hidup di dunia Spira ni.

Yuna : Owh.. ya ke, err tapi camne ko tau plak Lulu..

Lulu : err.. ntah semalam ada orang antar SMS kat aku..

Yuna : SMS?.. lol bole caya ke.

Lulu : ehh.. maksud aku Vision, aku bole nampak apa yang korang tak nampak.. dah2.. ko nak tau ke tak..

Yuna : Yela-yela, ape-ape ajela.. aku dengar je ni.

Lulu : Sebelum tu kita kena cari Kimahri, kerana dia tahu di mana terletaknya Portal Gate.

Yuna : Portal Gate? kita nak pergi ke dunia yang lain?

Lulu : Yeaps.. berjumpa dengan orang-orang yang sepatutnya nanti..

Yuna : Baiklah.

Macalania Woods

Sora : Riku tunggula ko laju sangat tu.. aku penat ni.. Riku..

Riku : diam jela, tutup mulut ko tu.. baik ko simpan tenaga untuk berlari dari bercakap macam nenek tua..

Sora : aku nenek tua, hampess ko.. ooo takpe aku tak tanggung hang punya costs dah..

Riku : Hey soryla bukan sengaja, janganle mare.. dahlah jom.. bau busuk ni semakin kuat.

Tiba-tiba Riku berhenti dari berlari dan terdiam apabila dia sampai di sebuah bangunan besar. Keadaan bangunan tersebut amat meloyakan, darah di mana-mana saja. Bau busuk menjadi semakin kuat.. Riku bergerak perlahan-lahan memasuki kawasan bangunan tersebut, dia memerhatikan keadaan sekeliling dengan tenang. Walaupun begitu, jantungya berdebar-debar dan berdengup dengan pantas tetapi dia cuba menenangkanya setenang umpama langkahnya.

Sora : Hey Riku, apa dah jadi nie.. derang main air sirap ke.. merah kat mana-mana aje..

Riku : Sirap kepala lutut ko.. aku buat ko jadi sirap karang.. nie darahla.. DARAH!

Sora : Owh.. darah, awat tak cakap awal-awal.. Ehh!! darah... ARGHHH!!!

"Ke-taaang"

Riku : Diamlah.. apsal ko nak jerit macam pompuan lak

Sora : Haahaha.. bukan tu ke selalu orang buat kalo nampak darah banyak camni..

Riku : Adess, hampess.. budak nie terlebih tengok drama la ni.

Sora : Whoa.. ada pintu kat sana.. jom tengok..ehh besarnya.. la ni baru tembok dia.. aku ingatkan menara apo.. awat tinggi sangat.

Mereka berdua melangkah ke arah pintu gerbang tersebut dengan berhati-hati, setiap inci persekitaran diawasi dengan ketat, dan mereka terus melangkah.. belum sempat mereka buka pintu...

" Kreeekkk...."

Sora : Whoah bunyi apa tu?

Riku : Ntahla... bunyi apa.. semacam aje..

Sora : Weh takut aku wei.. malaslah nak gi..

Riku : dah2 jom masuk.. [Riku terus memegang Sora dan mencampakkan dia terus ke pintu gerbang tersebut.. dan Sora merempuh ke dalam dengan keadaan yang sedikit berdarah]

Sora : Tak guna Riku, ko ingat aku nie batu ke, main lontar sana-sini..

Riku : Sekurang-kurang ko ada gunanya gak... Heheh..

Sora :R..i..k..u... apa da... dah .. ber..berla..berlaku nie..

Riku : Apo dia.. haa...

Mereka berdua dikejutakan dengan permandangan yang lebih meloyakan, berpuluh-puluh mayat Guado bergelimpangan di dalam kawasan bangunan tersebut dan dipenuhi dengan bau busuk bercampur bau darah..

Sora : Apa yang dah berlaku nie..

Riku : Hunus senjata ko Sora, pasti sesuatu menanti kita di sini dan..

Belum sempat Riku menghabiskan kata-katanya kepada Sora, satu cakaran tajam dapat dirasakan dari belakang.. Riku cuba mengelak tetapi pergerakkannya sedikit terlambat dan cakaran tersebut mengoyakkan bahagian belakang bajunya dan badanya tercalar sedikit..

Sora : Riku!! Ko ok.. menatang apa plak tu..

Riku : Aku ok.. sialan laju betul menatang nie..

Seekor binatang yang tingginya lebih kurang 4 meter, mempunyai gigi-gigi yang tajam serta matanya berwarna merah menyala dengan keoren-orenan. Mempunyai dua kaki seperti kaki kambing dan tanduk yang tajam seperti tanduk kerbau. Binatang itu terus menerpa ke arah Riku dan Sora.

Tindakan cepat Riku yang dapat menduga serangan bianatang tersebut, terus menahan dengan pedangya dan Sora mengambil peluang ini untuk menyerang binatang tersebut, tetapi malangnya daya kuasa tahan Riku jauh lebih lemah dari binatang tersebut dan menyebabkan dia teranjak kebelakang beberapa langkah dan menghilangkan terus peluang Sora untuk menyerang. Belum sempat Riku mengelak, kuku-kuku binatang tersebut dapat dirasakan menusuk ke dalam perutnya, namun serangan itu tidak menghentikan pergerakkan Riku untuk terus mengelak lagi.

Sora : Riku!!

Riku : Tak guna, abis perut aku dicucuknya.. sakit tul nie.. binatang nie besar tapi laju, nie tak bole jadi.. Sora!! guna haste-pot.

Sora : Okay.. tapi haste mahal la..

Riku : mahal pala lutut ko, ko nak kena bunuh kat sini..

Sora : yela2 abis duit aku terbang lagi dah nie.. takpe nanti aku pi mintak kat King Mickey Tee-Hee....

Riku sambut ni..

Riku : ok thanks.. sekarang masa untuk ko plak wahai menatang

Riku dan Sora membuka penutup botol yang berwarna biru-gelap itu dan kelihatan cahaya biru awan yang bersinar-sinar mengelilingi mereka berdua. Kelihatan seolah-olah mereka berdua terampung sedikit dari permukaan tanah.

Sora : Yeeha~.. macam nie baru best.. badan aku rasa ringan dah ni, yeha.. jom Riku kita kejekan mentang nie plak.

Riku : Ceh.. ko dah cakap line yang aku baru nak cakap...

Sora dan Riku menuju ke arah binatang tersebut, pergerakkan mereka kali lebih laju berbanding sebelumnya. Sora memulakan serangan dari depan manakala Riku bergerak ke arah kiri Sora dan mencari ruang untuk menyerang binatang tersebut sejurus selepas ia diserang oleh Sora. Pergerakkan lincah mereka berdua akibat daripada haste-pot memang amat memberansangkan.

Sora : Hey hey tengok sape di depan ko.. Riku sedia untuk serangan tu..

Riku : Hehe cakap aje bila, sah binatang tu akan mati dengan aman.

Sora : Ok baby, sedia, satu, dua dan Riku jom Eternal Session!!.

Riku : Yeah inilah yang dinanti-nantikan.. rasakan ko kali ..sah kiot.

[ Eternal Session, Sejenis serangan kerjasama paling kuat, best dan giler abis antara Riku dan Sora dalam Kingdom Heart 2]

Dalam sekeli mata sahaja, binatang tersebut telah terbelah kepada beberapa bahagian sebelum ia hilang di udara sebagai pyreflies.

Sora : Yeah nice work..

Riku : Hehehe.. mmg best main pancung camni. Urgh, tak guna luka tu semakin parah.. abislah darah aku kalo camni.

Mata luka pada perut Riku menjadi parah malah kelihatan seperti beracun, muka Riku mula pucat dan perjalanan darahnya menjadi tidak stabil. Tetapi..

Sora : Riku, amik nie antidote nie, nasib baik aku ada bawa satu, dua untuk time2 camni.. sah ko dah kena racun tu.. cepatlah makan ubat tu haa...

Riku : Heh.. bagus gak ko Sora.

Sora : Tee-Hee baru ko tau aku hebat.. dahla mision kita kat sini belom habis lagi dan.. dan...

Riku : Hey apesal Sora?

Sora : Wahsai.. banyaknya menatang tadi tu.. masa bila depa ada kat depan kita.

Berbelas-belas ekor binatang seperti yang sebelum muncul di depan Riku dan Sora tapi kali ini pelbagai bentuk dan rupa binatang-binatang tersebut.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apakah yang akan terjadi pada Riku dan Sora, siapakah yang mengekori mereka?

Bagaimana Yuna?dan Apakah maksud Lulu?

Haahahaha tunggu en. niefeng sambung :lol:

Edited by yuririka_rikku

Apakah yang akan terjadi pada Riku dan Sora, siapakah yang mengekori mereka?

Bagaimana Yuna?dan Apakah maksud Lulu?

Haahahaha tunggu en. niefeng sambung :lol:

:ph34r: sambungan seterusnye in progress....

Edited by nie feng

Sambungan seterusnya:-

------------------------------

Sora : ermm ramai betul yg datang kali ni. Rase2 ko lah, buleh tak kite gune lagi teknik Eternal Session tadi tu?

Rikku : aku rase tak sesuailah sebab ni bukan sekor mcm tadi tu. Lagi pun kalu kite buat teknik tu banyak kali kemungkinan haste-pot yg kite gune ni akan cepat habis. Tapi ko tak payah risau kite masih ade satu teknik lagi. Hehehe.

Sora : eh, teknik ape pulok yg ko maksudkan ni. Setahu aku tak ade lagi yg hebat selain Eternal Session tu. Ko ni ade2 sajelah.

Rikku : tulah ko tak tahu. yg ni paling latest aku berjaye cipte. Teknik tu ialah…..

Sora : teknik ape!!! Capat lah cakap. Dlm keadaan genting mcm ni sempat lagi ko buat suspen.

Rikku : teknik itu ialah langkah seribu. Hahaha tunggu ape lagi jomlah kite buat. kalu ko rase nok jadi bahan santapan menatang2 semue tu ko tunggulah sini.

“kkkooook…â€

Sora : ambik ko sebijik.{sambil mengekok kepale Rikku}. Kalu teknik tu nenek aku pun buleh buat. Dahlah, kalu layan ko lame2 nanti menatang tu “ngap†kite pulok.

Mereke berdua pun dgn pantas melarikan diri dari menatang2 pelik tu. Melihat keadaan itu, menatang2 pelik itu terus mengejar mereka berdua dari belakang. Walaupun kepantasan larian Rikku dan Sora disokong oleh Haste-pot tapi mereka masih belum lagi dapat meninggal jauh dari kejaran menatang pelik itu.

Sora : Rikku !!! jaga2. {sebatang dahan besar merintangi jalan hapir dirempuh Rikku kerana asyik melihat kebelakang. Rikku dgn pantas melompat dan berjaye melepasi dahan itu.

Rikku : fuhhhh, gile betullah dahan tu. Ni mesti pekerje2 majlis perbandaran suke curi tulang.

Sora : dey, sini mane ade majlis perbandaran. Majlis nenek ko adelah. kite ni nak lari kemane? Menatang2 tu masih lagi kat belakang kite ni. Aku takut Haste-pot kite tak dapat bertahan lame lagi ni. Kan ko pernah datang kat sini dulu. Mesti ko tahu kat mane tempat strategik utk berlindung.

Rikku : entahlah aku dah tak berape ingat doh. Kejap ehh aku cube nak ingatkan semule ni.emmmm…..

Sora : apelah nasib aku dapat kawan mcm ni.

Rikku : Haaaa… baru aku ingat, kat sini ade satu kolam yg luas dan ade sebatang pokok tumbuh ditengah kolam tu. Aku rase baik kite berlindung kat atas pokok tu buat sementara waktu. Mungkin menatang2 tu tak berani menyeberangi kolam itu. Tapi aku tak tahu kemane arah utk sampai ke situ.

Setelah 30 minit mereke berdua itu berlari mencari2 tempat itu, akhirnye mereke telah terjumpe kolam itu. Dgn pantas mereka terus terjun kedalam kolam itu dan berenang menuju kearah pokok itu. Tidak lame kemudian menatang2 itu pun sampai ke tempat itu dan terus membrek emergensi kerane ternampak kolam itu. Rikku Dan Sora pun telah sampai kat pokok itu dan terus memanjat keatas.

Rikku : kan aku dah kata, mesti si mangkuk2 tu tak berani punye.

Sora : abis tu sampai bile kite nak duduk kat….

Belum sempat Sora habis bercakap, tibe2 ade satu bebola2 berwarna hijau dilancarkan kearah mereka berdua. Dgn pantas mereka mengelak.

Rikku : wahh gile betullah, nasib baik tak kene. Ape kebende pulok mende tu.

Sora : Rikku, tengok tu.{sambil menunjukkan kearah menatang2 pelik itu. Rupe2nye bebola yg dilancarkan itu datang dari menatang2 tu. Nampaknye menatang2 tu sekali lagi hendak menyerang dgn bebola itu. Apekah yg akan berlaku seterusnye?

Besaid Island

Lulu : nampaknye aku kene turut serte sekali dlm misi kali ni. Tapi saye kene dgn Wakka dulu.

Yuna : Ko ni memang baguslah. Nilah dikatekan isteri solehah.

Lulu pun pergi ke pintu depan dan memanggil Wakka balik. Selepas pade itu Wakka dan Tidus masuk kedalam rumah.

Wakka : ade ape Ayang panggil. Dah siap masak ke?

Lulu : ape pulok siap masak. Ayang panggil sebab ade mende nak bagitau.

Tidus : Loh ingatkan dah buleh makan.

Lulu pun menceritakan misi yg hendak dilakukan seperti yg diberitahu kepade Yuna tadi.

Tidus : Wah baguslah kite dapat bersame sekali lagi dlm misi kali ni. Teringat pulok aku mase mule2 jumpe korang semue dekat Besaid Island ni.

Wakka : yelah tu. Mase tu pun nasib ko baik hanyut sampai kat sini. Kalu tak aku pun tak kenal ko.hahahaha.

Lulu : oh yaa, nanti buleh tak beritahu mak abang suruh jaga anak kite tu nanti.

Wakka : ok, nanti abang beritahu.

Paine : wehhh aku pun nok ikut gok. Aku tak nak duduk sini sorang2.

Yuna : kan ko tak sembuh lagi. Kalu ko tak nak duduk sini, ko buleh tinggal kat Celsius nanti.

Paine : alahh aku dah tak ade ape2 doh ni. Aku bosanlah kalu duduk saje2.

Yuna : emmm ok2 lah.

Malam tu mereka pun bermalam di rumah Wakka. Selepas makan malam Yuna dan Tidus keluar sekejap utk bersiar2 dan menikmati keindahan malam di Besaid Island tu. Mereka berdua pun duduk berehat ditepi tebing tinggi dan dari situ mereka dapat melihat keindahan pantai diwaktu malam. Suasane di situ begitu damai sekali dan disulami pule hembusan angin laut yg bersepoi2 bahasa.

Bersambung….

--------------------------

Ape yg akan berlaku seterusnye. mcm mane pule nasib Rikku dan Sora di Makalania Woods? Ok mase untuk Rikku utk menyambung pulok.

Edited by nie feng

Riku : Haahahaha.. siot betul menatang2 ni.. bikin susah aku aje..

Sora : Aihh dah tu ko yang nak pie cari pasal sangat tu apesal.. kan tak pasal2 kita dah jadi macam nie.. dan bengang aku plak dah nie.. biler mase mentang nie pandai tmebak orang dari jauh ni..

Riku : Ko tanye aku buat ape.. ko tanyela tukang tulis story ni.. hampess depa..

Sora : Ko cakap pesal ape plak dah nie.. kita kena fikirkan cara untuk lepaskan diri..

Sedang mereka sibuk bercakap-cakap sesama sendiri, beberapa bebola hijau telah pun di lepaskan ke arah mereka berdua dan agak terlewat untuk mereka berbuat apa-apa..

Riku : aa...aaaa....arghh...dia dah datang...

Sora : Apo yang ko duk be...bel..kan tu... WAHH!! tidakk... matilah kita kali ini.. tidak aku taknak.. aku belum puas makan nasi ayam lagi, tidaaakkk....

Tiba-tiba seorang lelaki menerpa ke arah depan mereka untuk menahan serangan tersebut. Keadaan persekitaran mula menjadi sejuk, permukaan air mula membeku dan membentuk laputan ais sedikit demi sedikit. Lelaki itu mengeluarkan pedangnya yang berwarna biru salji dan menghunus ke arah di mana bebola-bebola tersebut datang dan dengan tiba-tibanya semua bebola membeku sebelum dipancung oleh lelaki tersebut.

Sora : wao that cool.. hebatnya mamat tu.

Riku : Uhuhu.. mana tak hebat siap ada ais lagi tu haa.. Sora cepat amik peluang sekarang.. buat Ultima..

Sora : Lol ya tak yea baru aku ingat.. cover aku.. Ultima perlukan sedikit masa untuk charge up.. lagi2 goofy gan donald takde..

Sora dan Riku turun dari pokok dan Sora mengumpulkan segala daya tumpuannya dan mula membaca mantera yang diperlukan bagi mengaktifkan serangan magik bercampur skill yang paling hebat bagi menentang musuh yang ramai. Manakala Riku berjaga-jaga dan melindungi Sora daripada sebarang serangan sebelum Sora dapat mengaktifkan kuasanya dengan sepenuhnya. Lelaki misteri tersebut terus berlari menuju ke arah binatang-binatang buas dan dia manghayun pedangnya lagi sekali, sinaran cahaya gemerlap putih keluar dari pedangnya dan binatang-binatang tersebut mula membeku. Dia kemudiannya berdiri tegak seolah-olah mengetahui bahawa Sora telah bersedia untuk serangan seterusnya.

Sora melompat dari tengah kolam terus ke arah binatang-binatang yang beku itu dan serangan dalam sekelip mata berjaya menghancurkan kesemuanya. Kemudiannya..

Sora : wahaa.. aku pening.. pusing2 banyak sangat ni..

Riku : Yehaa.. sume dah abis.. ko mmg hebat Sora.

Sora : Tengok orangla.. kalo tka mana bole jadi Hero utama..

Riku : Cess kembang plak hidung mamat nie.. oh ya, alo brader lu sape?

Misteri : Aku?.. heh korang tak perlu tahu..

Sora : Yang siang2 ko pakai full-mask ni apesal.. ade virus anthraxs ke?

Riku : Woi mulut, nak kena cili ke.. kalo betul ade tak K.O kita ke nanti..

Misteri : aku pergi dulu.. korang pepandaila settlekan tempat nie...

Sora : wei.. natila dulu.. apepehal trimasla ko tolong kitaorang.

Misteri : Takpe, itu hal kecil aje.. aku kena pegi dulu..

Belum sempat lelaki tersebut mengundurkan dirinya, mereka didatangi oleh seseorang yang berambut putih panjang.

Unknown : Haa..ahahahah tak sangka.. tak sangka.. korang bole hapuskan sume binatang permainan aku ni.

Sora : ergh.. ko.. ko..

Mereka semua terpegun dan terkejut dengan kedatangan orang berambut putih panjang itu.

Mt. Gagazet

Yuna : Kimahri.. wah rindunya lama tak jumpa ko..

Tidus : Hemm.. emm.. aisk jangan lelebih plak Yuna..

Kimahri : Hahaha.. Yuna.

Lulu : Kimahri ko mesti tahu kenapa kitaorang sume ke sini kan.

Kimahri mengangguk tanda dia sudah tahu apa makna kehadiran Yuna dan yang lain-lain.

Wakka : Wah ko tengok Kimahri tu Tidus makin nampak smart dan toughla..

Tidus : Ko Gay ke? Puji laki lebih2 ni..

Lulu : Dah-dah karang dua-dua makan penampar aku karang.. Kita ada hal penting.. bukannya nak main-main kat sini. Kimahri tunjukkan jalannya.

Kimahri : Ada masalah..

Lulu : Masalah? ape maksud ko?

Kimahri : Kami telah diserang malam tadi oleh sekumpulan yang tidak dikenal-pasti.

Lulu : ehh.. macam mane bole jadi camni plak?

Tidus : Hey Wakka, ko perasaan tak Kimahri dah pandai bercakap sekarang ni.

Wakka : Tu kerja penulisla.. kalo tak susahla dier nak terangkan jalan citer nanti.

Rikku : Yuna, Tidus.. kamu sume.. ada masalah besar...

Yuna : Masalah ape plak?

Rikku : Tadi Cid dapat kesan.. ada sesuatu yang amat besar menuju ke sini dan terdapat beberapa ekor.

Lulu : Berapa besar?

Rikku : Tak tahu.. tapi yang pasti besar dari Kapal Celsius..

Semua orang tergaman mendengar berita tersebut dan apakah yang bakal dihadapi oleh mereka semua nanti.

-------------------------------------------------------------------------------------

Niefeng giliran mu plak :lol:

Edited by yuririka_rikku

:blink: aik apesal rikku ade pulok kat team Lulu pulok? pelik. :blink:

Naik kapal Celsius ke Mt. Gagazet. Lupa nak tulis pasal tu.

kan rikku tak dapat lepaskan diri lagi kat Macalania woods tu. tak faham kawe.

Laa ko dah salah paham dari mula rupanya Hahahaha... apola..

Riku tu adalah watak dari Kingdom Heart bukan Rikku dari FFX, patutla ko asyik tulis "double k" utk riku tu.. hehehe :)

Riku = kawan Sora dari siri KH

Rikku = kawan Yuna dari FFX.. Tee hee..

Edited by yuririka_rikku

Laa ko dah salah paham dari mula rupanya Hahahaha... apola..

Riku tu adalah watak dari Kingdom Heart bukan Rikku dari FFX, patutla ko asyik tulis "double k" utk riku tu.. hehehe :)

Riku = kawan Sora dari siri KH

Rikku = kawan Yuna dari FFX.. Tee hee..

ooo mcm tu ke. patutlah aku rase lain mcm je riku ngan rikku tu. tapi nasib aku tak buat silap dgn menyambung story ko tu. :lol: apesal ko tak bagitau awal2 kasi detail sikit ke. taklah penulis ke2 mcm aku tak menyimpang dari story ko ni.

p/s : aku mungkin dapat sambung story ko hari rabu depanlah sebab aku cuti sampai hari selasa depan.kalu ko rase nok sambung,sambunglah dulu. :D

Hahaha soryla tak habak ko plak.. takpe..aku ada masa aku sambung.. kalo tak aku tunggu ko aje.. gie mana cuti lelama? blk kmpg ka? huhuh rindu plak aku kat Johor tu.. lagi2 adik sedara Tee-Hee...

Hahaha soryla tak habak ko plak.. takpe..aku ada masa aku sambung.. kalo tak aku tunggu ko aje.. gie mana cuti lelama? blk kmpg ka? huhuh rindu plak aku kat Johor tu.. lagi2 adik sedara Tee-Hee...

sabtu minggu lepas aku kerje sebab nok ganti cuti hari isnin depan sebab hari selasa cuti nuzul quran. jadi aku dapat cuti 3 hari direct lah.huhuhu best. ko tak cuti ke hari selase ni?

Sambungan seterusnya:-

Yuna : Rikku, agak2 ko lame mane mereka akan sampai ke sini?

Rikku : yg aku dapat tengok kat sini mereka bergerak dgn kelajuan lingkungan 500 km/h. mungkin dalam satu jam suku lagi diorang sampai situ. kami akan cube sampai dulu dari mereka utk ambil korang semue. Tapi sebelum tu korang carilah tempat berlindung dulu, takut2 mereka terjumpe korang semue nanti.

Yuna : ok Rikku, ko pun kene hati2 juge. Harap kite akan selamat nanti.

Kimahri : mcm mane Yuna? ape yg dah jadi ni? Ape perlu kite buat dulu.

Yuna : Kimahri, ko kene bawak kami cari tempat berlindung dulu sementara Rikku dtg ambil kite nanti. Aku tak tahu kenape sejak akhir2 ni ade banyak bende2 aneh telah muncul.

Lulu : sebab itulah kite kene bertindak dgn cepat skrg. Yang penting skrg kite kene sampai ke Portal Gate tu dulu utk menemui sseorang yg boleh menolong kite utk mengatasi masalah ni.

Mereka semue pun terus bergerak mencari tempat perlindungan yg diketuai Kimahri. Cuace di Mt. Gagazet begitu sejuk sekali dan juge angin yg kuat menyebabkan mereke semue tidak dapat bergerak dgn pantas.

Macalania Woods

Selepas Riku dan Sora terlepas dari ancaman menatang2 pelik itu, tiba2 die dikejutkan pule oleh seorang yg berambut putih dan tinggi lampai yg muncul didepan mereka bertiga. Mereke terpaku seketika.

Sora : ergh…ko..ko ni Spiroth ke? Kan ko dah lame mampus dulu kene cincang dek Cloud dulu.

Unknown : hahaha terkejut ke? Aku sebenarnye bukan lagi Spiroth yg dah mampus dulu tu. Aku sebenarnye telah diubah suai oleh seseorang. dan buleh aku katekan ianye ialah sebahagian dari teknologi Cyborg. Kekuatan dan kebolehan aku sekarang adalah jauh lebih kuat dan hebat dari Spiroth yg dulu tu. Kini aku dikenali sebagai Sphinium.

Riku : Sphinium? abis tu ko datang sini nak tunjuk lagak hebat ko kat kite orang ni ke?

Sphinium : hahaha, sebenarnye kalu aku nak bunuh korang semue amat mudah sekali. Hanya 2 jari aku ni saje. Tapi itu bukan tujuan utama aku datang ke sini.

Sora : ciss, berlagak betul ko ni. Mentang2 dah hidup balik cakap besar pulok. Abis tu ape tujuan ko datang sini?

Sphinium : hahaha rilekslah dulu, janganlah nak melenting cepat sangat. Sebelum tu aku nak bongkarkan sesuatu yg korang tak tahu sebentar tadi.

Riku : nak bongkar ape? Ape yg kami tak tahu.

Sphinium : woiii org pakai topeng tu. Cukuplah tu ko nak berlakon lagi depan mereke berdue tu lagi. Rase menyampah pulok aku tengok ko ni.

Riku dan Sora merase hairan kenapa Sphinium tu mengejek org pakai topeng tu. Org bertopeng tu hanye mendiamkan diri je. Dgn tidak semena2 org bertopeng itu pun ketawa terbahak2 seperti org hilang akal. Sora Dan Riku terkejut melihat kelakuan aneh org bertopeng itu. Selepas org bertopeng habis ketawa, die pun dgn perlahan2 membuka topeng yg menutupi mukenye. Apabile topeng itu dibuke lalu dipalingkan kearah belakang dan merenung Sora dan Riku. Alangkah terkejutnye Riku dan Sora apabile melihat wajah sebenar org misteri itu.

Riku : eh ko ni sape sebenarnye? Ko pun bersubahat dgn die jugok ke?

Unknown : kalu korang nak tahu sayelah Kuja yg telah membuat kacau kat kota Ivalice hari tu. Hahaha.

Sora : Abistu kenape ko tolong kami tadi? Apekah tujuan ko buat mcm tu?

Sphinium : itu semue adalah rancangan kami berdue. Skrg korang berdue dah terperangkap dgn helah kami buat tadi. Sebenarnye menatang2 pelik yg kejar korang berdue tadi tu tidak wujud. Semue tu ialah ilusi yg aku hantar melalui telepati kedlm minda korang berdue tadi. Korang tak sedar yg kami telah mengekori dari mule2 lagi. Aksi Kuja yg menyelamatkan korang tadi pun ilusi yg aku buat jugak. Mcm mane, cantek tak taktik yg aku ciplak tu. Jangan marah yea. Hahahaha.

Sora : cisss, rupenye tipah tertipulah tadi. Membazir tenage aku je gune ultima tadi. Abistu ape tujuan korang buat kami mcm ni? Ape yg ko nak dari kami?

Sphinium : seperti aku beritahu tadi, kami datang bukan hendak membunuh korang berdue tapi kami mahu korang berdue menyertai kumpulan kami.

Riku : hahaha ko nak kami join kumpulan korang ke? Jangan haraplah kami akan buat mcm tu. Kami tak akan bersubahat kepade org hina mcm korang semue ni.

Kuja : dalam keadaan mcm ni pun masih nak buat keras kepale jugok ke? Korang berdue tak dengar ke ape dah jadi dgn Cloud, Yuna and the gang kat kota Ivalice hari tu? Mereke semue tu teruk kene penangan dari aku. Ke korang berdue nak terime nasib same mcm tu jugok?

Sora : kan aku dah cakap aku tak akan bersubahat dgn korang berdue. Tak faham bahase ke. Ke nak aku cakap bahase iban pulok.

Sphinium : ooo keras kepale lagi yea. Korang ingat, korang dapat lepaskan diri dgn mudah ke skrg?

Sora dan Riku pun berade dlm keadaan terdesak. Mereka pun tak tahu ape yg hendak dilakukan. Akhirnye mereka tiade pilihan lain, die terpakse menghadapi juge 2 org musuh yg hebat itu. Sora dan Riku telah mengambil keputusan utk menyerang Kuja dahulu. Sora dan Riku pun mengeluarkan senjata masing2 dan terus memulakan serangan pade Kuja. Kuja dgn sikap yg tenang menerima cabaran dari Sora dan Riku itu. Sphinium pule hanye berpeluk tubuh sahaje melihat pertempuran itu kerane die yakin Kuja dapat mengatasi serangan budak2 tu. Sora dan Riku memesatkan serangan keatas Kuja dgn gerakan pantas mengelilingi Kuja. Melihat keadaan itu Kuja pun cepat2 melompat keatas sambil menempis serangan2 itu dgn pedangnye. Dan bile Kuja berade diatas Kuja pun cepat2 mehujankan aura tikam2an kearah Sora dan Riku. Sora dan Riku pun menjadi kelam kabut utk mengelak dan menempis serangan2 Kuja itu. Pakaian dan badan Sora dan Riku pun koyak dan luka2 akibat tidak sempat mengelak beberapa tikaman2 itu. Kuja pun berjejak semula keatas tanah selepas melancarkan serangan tadi.

Kuja : amacam best tak serangan aku tadi. Nak teruskan lagi atau ikut je cakap kami.hahaha.

Sora : walau ape pun terjadi kami tak kan mengaku kalah dgn begitu saje.

Selepas Sora berkate2, mereka berdue pun cepat2 menyerang semula kearah Kuja. Sphinium yg memerhati pertarungan itu kelihatan menggiling2kan kepalanye. Setelah 15 minit pertarungan itu berlarutan, Sora dan Riku pun mengambil keputusan utk mencube teknik Eternal Session itu keatas Kuja. Belum sempat mereka hendak melancarkan Eternal Session, Kuja dgn pantas dulu melancarkan bebola aura berwarna merah kearah Sora dan Riku. Mereka tidak sempat utk mengelak lagi kerana bebola2 sudah dekat lantas terkena pada dada masing2 dan terus tercampak kebelakang. Dgn tiba2 sewaktu Sora dan Riku tercampak, terase ade 2 tapak tangan menampung mereka berdua dari terjatuh dari belakang mereka. Sora dan Riku telah tercedera dan tidak mehiraukan siape yg menyelamatkan mereka dari belakang itu. Kuja dan Sphinium tersentak kerane ternampak ade seseorang yg dtg dgn tiba2 telah menahan Sora dan Riku dari jatuh. Mereka tidak nampak dgn jelas rupa org itu sebab suasane dkt kawasan itu begitu suram sekali. Riku dan Sora pun duduk diatas tanah dan tiba2 mereka terase ade satu aliran tenaga begitu kuat mengalir masuk dari belakang. Racun yg berade dlm badan Sora dan Riku telah dikeluarkan semue dan mereka pun berase lega. Kuja pun terperanjat melihat keadaan itu lalu Kuja mencabut pedang yg tercacak diatas tanah dan melancarkan satu tetakan aura pedang berwarna merah yg begitu dahsyat sekali kearah mereka bertiga itu supaya dapat dihapuskan sekali gus.

Sphinium : Kuja, nanti dulu.

Kuja pun tidak mehiraukan kate2 Sphinium itu. Dgn tiba2 pedang Kuja itu terhenti diatas kerane ade 2 batang jari telah mengepit mate pedang itu. Kuja pun terbeliak besar melihat org misteri dgn pantas berade didepannye dan menahan serangan itu dgn mudah. Sora dan Riku terpegun melihat kejadian itu dihadapan mereka. Belum sempat Kuja hendak melepaskan pedang die itu, tiba2 ade satu aliran frost mengalir menyusuri pedang Kuja dan akhirnye sampai ke lengan Kuja. Terperanjat Kuja melihat lengan dan dan pedang die telah diseliputi ais. Belum sempat frost itu merebak kearah anggota lain, tiba2 ade satu sambaran angin menerpa dan menetak sehingga putus lengan Kuja lalu menolak Kuja ketepi. Rupa2nye Sphinium telah tampil kehadapan utk menyelamatkan Kuja. Org misteri itu pun melemparkan lengan dan pedang yg terlekat itu keatas tanah lalu hancur berkecai. Kuja pun megerang kesakitan kerane lengannye telah kudung. Spinium pun merenung org misteri itu dgn wajah yg begitu bengang sekali. Begitu juge dgn org misteri itu, die juga merenung Sphinium dgn wajah yg tak berperasaan. Rupe org misteri itu menakutkan sekali kerana matanya yg sebelah rosak dan kelihatan merah seperti saga dan ada satu tanda merah pada dahinye seperti devil. Suasana kawasan itu menjadi hening seketika.

Sphinium : {ooo inilah orgnye yg muncul kat kota Ivalice hari tu. nampaknye die ni bukan sebarangan org, kekuatan yg ditunjukannye sukar utk diduga. Kalu aku bertarung dgn die, belum tentu aku dapat tewaskannye dgn mudah. Lagi pun Kuja pula dah cedera teruk. Nampaknye keadaan tak menyebelahi aku.}

Sphinium pun mengangkat Kuja yg tercedara itu dan merenung sekali lagi kearah org misteri itu.

Sphinium : woiii, ko dengar sini. Satu hari nanti aku akan bertarung dgn ko semula. Ko tunggu jelah nanti.

Selepas Sphinium berkate2 kpd org misteri itu, lalu die pun menghilang diri bersame dgn Kuja. Akhirnye Sora Dan Riku telah terlepas dari cengkaman Sphinium itu.

Sora : Wahh dahsyatlah abg ni. kene gertak sekali terus mereka tu cabut lari.

Riku : terima kasihlah sebab menolong kami tadi. Buleh saye tanye sikit. Abg ni sape name?

Org misteri tidak menjawab pertanyaan itu. Tiba2 org misteri itu pergi dan meninggalkan mereka berdua dgn begitu sahaje.

-----------------------------

Apekah yg akan dilakukan Riku dan Sora seterusnye? Dan ape pulok yg akan terjadi seterusnye di Mt. Gagaszet? Rikku ape lagi, sambung jgn tak sambung. :lol:

:blink: eh tak ade org nok sambung doh ke? Rikku ko pun dah tak ade idea ke? :D

hahah rilek, nanti aku sambung cuma hari ni mmg ketandusan idea sbb kepala aku tgh duk pening2 lalat nih.

ko masih ketandusan idea ke. tapi takpo aku buleh sambung lagi utk hari ni.

Mt. Gagazet

Sementara itu Yuna dan kawan2 telah berkejar mencari tempat perlindungan kerana mereka telah diberitahu ade sesuatu yg mesteri akan datang ketempat itu. Setelah setelah sekian lame mereka berjalan meredah salji akhirnye mereka telah sampai di pintu sebuah gua. Mereka semue memasuki gua dgn langkah yg berhati2 kerane suasana di dalam tu begitu suram dan menyeramkan sekali.

Yuna : wahhh seramnye suasane dlm ni. lame betul aku tak datang kat tempat ni.

Kimahri : yelah tu, doh ade abe hensem sekarang mane nok ingat doh penjage ko dulu yg duk kat sini. Hari raya pun dok nampok batang hidung jugok.

Yuna : alaaa merajuk ke Kimahri. Sorrylah sebab lame tak jenguk ko kat sini. Bukan ape, sejak jadi ejen ni banyak pulok tugas dan overtime kene buat. Tu yg tak ade mase banyak nak enjoy.

Wakka : yea ke banyak keje.tak cayelah aku. Ni mesti keluar dating sokmo ngan Tidus.tu yg tak

Ma…

Kkoook…

Tidus : ambik ko sebijik. Ko pun ape kurangnye dulu. Mlm2 pun sempat lagi dating.

Wakka : adeeiii, sakitlah dol. Tu dulu, sekarang dating dlm rumah je.hahaha. lagi best.

Kimahri : dey, apelah korang ni, dlm gelap2 pun nok bergurau lagi.dah tua bangke pun perangai mcm budak lagi.

Mereka semue pun meneruskan lagi perjalanan utk mencari tempat perlindungan yg lebih selamat lagi. Dgn tiba2 “KBOOOMM†terdengar bunyi yg mengemparkan. Mereka semue pun terperanjat dan menjadi cemas.

Yuna : ahhh tak mungkin. Mende tu dah datang ke. Habislah kali ni. ape perlu kite buat.

Wakka : rilek2 jangan panik. Kite tak tahu ape mende tu lagi. Ape kate kite menyusup perlahan2 dan tengok ape yg dah terjadi.

Lulu : emm molek gok tu. Kalu tak susah jugok kite nak lepaskan diri nanti.

Kimahri : tak ape, tak jauh lagi kite akan dapat keluar dari gua ni.

Mereka pun meneruskan lagi perjalanan mereka didalam gua itu utk keluar melihat ape yg dah terjadi sekejap tadi. Sewaktu mereka berjalan2, tiba2 mereka ternampak ade cahaya lampu dari arah hadapan. Mereka semua pun cepat2 berlindung di belakang batu2 besar yg ade didalam gua itu. Setelah beberape minit, tiba2 muncul 3 lembaga hitam yg melalui laluan itu. Mereka tidak dapat melihat dgn jelas rupe lembaga itu kerana suasana yg gelap. Setelah lembaga itu telah berlalu beberape meter TIBA-TIBA….

------------------------

ok itu aje. kalu ko dah ade idea nanti bulehlah sambung. :D

Edited by nie feng