Jump to content
yuririka_rikku

Rp House

Recommended Posts

Sinchan : Isy mana remote tv nie.. dah pukul lima nie kang terlepas pulak cite action kamen., sapa la pulak tuka cenel cite ff ni..

Shiro : ouk...ouk..

:D

Sambungan seterusnye:-

Tiba-tiba Wakka terberesin “ aaaacuuuummmâ€. Lantas 3 lembaga itu menoleh kebelakang semule dan terus menghampiri tempat persembunyian mereka.

Tidus : aduhlahh apesal bengap sangat ko beresin time2 mcm ni.kan dah datang bala pulok ni.

Wakka : aku dah cube tahan tadi tapi nak terkeluar jugok. Nok buat guano.

Tidus : oleh sebab ko buat pasal tadi baik ko tunjukkan diri kat diorang tu skrg. Kalu ade ape2 nanti aku bertindak lindungi ko nanti.

Wakka : aku pulok yg kene.aku bukanye sengaje tadi.tak adil langsung.

Belum sempat 3 lembage itu menghampiri batu itu, wakka pun melompat keluar dan berdiri didepan mereka. 3 lembage itu terperanjat dan dgn cepat mengeluarkan senjata dan diacukan kearah Wakka. Wakka pun mengangkat tangan dgn segera supaya mereka itu tidak menembaknye. Lembaga itu pun menghampiri dan terus merenung muke Wakka. Akhirnye 3 lembage itu dapat dilihat oleh Wakka. Mereka itu berpakaian baju zirah menutupi semue ruang tubuh dan muka.Tubuh badan mereka juga agak besar dan sasa.

Askar 1 : ape yg ko buat kat sini?ko hendak mengintip kami ke?

Wakka : ehhh mane ade.kawe ade kerjelah nok buat dlm gua ni.aku duk cari sarang burung layang2 tadi.tak ade mase aku nok ngintip ngko orang semue ni.aku sembunyi tu sebab terkejut ade bunyi meletup tadi.mane tahu kot2 ade raksasa.

Askar 1 : ye ke ko ni.ke ko cube klenton kami yea.mane ade org cari sarang burung layang2 kat gunung bersalji ni.ko tahu ape akibatnye kalu ko cube main2 dgn kami ni.

Wakka : mane ade klenton bos.kawe cakap betul lah ni.

Askar 1 : ooo yea ke, kalu mcm tu tunjukkan kat aku mane sarang burung yg ko dah kutip tu.kalu ko tipu kami jawabnye bersepailah kepale ko aku tembak nanti.

habis je askar tu bercakap tiba2 ade sambaran angin yg menerpa dari belakang askar2 tu dan belum sempat mereka tu berpaling ‘zhaaapppp’, maka mereka semue tu pun jatuh rebah dan menghembuskan nafas terakhir. Rupe2nye Tidus dan Kimahri telah bertindak menikam dan menetak terlebih dulu askar2 itu.selepas itu Yuna, Lulu, Paine pun keluar dari tempat persembunyian dan menghampiri mayat askar2 tu.

---------------------------

Ape yg akan berlaku seterusnya?tunggulah sambungannye nanti.

p/s : kalu ade sape2 rajin bolehlah sambung story ni dgn jalan cerite yg lebih gempaq lagi. :D

tak ade org nok sambung doh ke cerite ni?org yg mule2 start jalan cerite ni tak kan dah habis idea kot.

Sambungan seterusnye :-

Mereka semue pun berkumpul semule dan mengelilingi mayat askar2 itu.kini mereke semue telah terselamat dari ancaman musuh2 itu.

Wakka : nasiblah korang cepat bertindak tadi. Kalu tak habislah aku. Kan tak pasal Lulu pulak jadi jande.haha.

Lulu : ceeett, cakap ape macam tu. Abang dah tak sayang kat saye lagi ke?

Tidus : Jadilah tu berasmara kat sini pulak. Dah naik geli aku tengok. Balik rumah nantilah sambung.

Wakka : ahh ko pun ape kurangnye. Tengah berlawan pun sempat lagi berasmara dgn Yuna tu.

Kimahri : Dey, korang buleh diam tak. Kan aku sebat ngan kayu ni, baru korang padan muke. Korang ingat kite datang sini nak main2 ke? Sekarang ni kite fikir ape kite nok buat dengan mayat2 askar ni.

Tidus : sorry bro, aku tak buat bising lagi. Wakka nil lah buat pasal dulu. Hehe. Emmm pasal mayat ni ke. Ape kate kite ambil pakaian die ni lepas tu kite menyamar dan menyusup dalam pesawat yang diorang mendarat tadi. Buleh kite tahu latar belakang diorang yg cube menceroboh ni. ape kate korang semue?

Kimahri : bagus juge cadangan ko tu. Kalu mcm tu ko lah menyamar pakai pakaian tu. Aku memang tak suke nak pakai pakaian org ni sebab ko paham2 je lah.haha.

Tidus : ehh aku pulak yang kene. Ye lah aku paham sangat dgn ko tu. Ko tu spisis lain mane nak sesuai pakaian tu dgn badan matap ko tu.haha. Wakka, ko jangan banyak berdalih2 lagi. Ko kene pakai jugak pakaian yg satu lagi tu.

Wakka : Ko memang mcm tu. Selalu je dengki kat aku. Oklah aku pakailah ni.

Setelah selesai Tidus dan Wakka menyarungkan baju zirah itu, mereke semue pun bergerak semule menuju hujung pintu gua itu untuk meninjau ape dah jadi kat luar sane.

Setibenye mereke dipintu gua, mereke dapati diluar sedang dilanda ribut salji. Mereka tidak nampak dengan jelas ape yang ade didepan sane.

Wakka : wahh dahsyatnye ribut salji kat sini. Mcm mane ni Tidus, nak kite redah jugak ke? Tak nampak ape satu pun depan sane. Silap2 nanti jatuh dlm gaung pulak kan.

Tidus : Mcm nilah, kite berdue pergi dulu, tengok ape yang ade depan sane tu. Yg lain tunggu sinilah dulu. Ok bereh?

Kimahri : ok no problem. Korang pergilah dulu. Kalu ade ape2 yang tak kene korang hantarlah isyarat.

Tidus dan Wakka pun meneruskan perjalanan meredah ribut salji itu. Setelah 30 minit perjalanan mereke pun ternampak samar2 dalam kabus salji itu suatu objek yg begitu besar didepan. Mereka pun berhati2 berjalan menghampiri objek itu. Akhirnye objek itu semakin jelas dapat dilihat. Rupenye objek itu adelah sebuah pesawat pengangkut yg bentuknye agak pelik. Di bawah pesawat tu ade 2 orang askar sedang berkawal.

Wakka : mcm mane ni Tidus. Nak kite teruskan jugak ke pergi tempat diorang tu?

Tidus : Rileks lah beb, bukan mereke cam pun kite ni sape. Kitekan dah pakai baju ni. kite buat selambe jelah. Nanti bile sampai kat askar2 tu kite buat2lah borak lepastu kite hentamlah sampai pengsan. Haha. Bagus tak idea aku. Jom kite pergi.

Wakka : banyaklah ko punye bagus. Kalu kantoi tak ke naye kite nanti. Ishhh..

Mereka meneruskan perjalanan menghampiri 2 org askar itu. Tidus dan Wakka tersentak kerana melihat askar itu menoleh kearahnye. Namun begitu mereke terus memberanikan diri untuk menghampiri askar2 tu.

Askar 1 : Dey, korang buat ape datang balik sini? Korang dah jumpe ke orang yang tuan kite suruh carikan tu?

Wakka : Orang? Sape yang tuan suruh cari tu?

Askar 2 : apelah bongok sangat ko ni. abistu ko pergi tadi buat ape? Mengendap anak dara orang ke? Tuan suruh korang cari Kimahri lah bodoh. Paham tak lagi?

Alangkah terkejutnye Tidus dan Wakka apabila mendengar askar itu meberitahu kedatangan mereke kesitu adelah bertujuan untuk mencari Kimahri. Nampaknye Kimahri dalam bahaya. Mungkin diorang dah tahu hanye Kimahri saje yang tahu pasal Portal Gate tu.

Bersambung.....

Edited by nie feng