Jump to content
Hafeez

Apa Maksud Ftp ! !

Recommended Posts

3 cara...

1 - kalu empunya hosting benarkan kita wat satu akaun client kat hosting diorang...

2 - sewa mana2 hosting provider, biasanya org guna cpanel. Kalu nak guna ftp pun bleh utk upload fail (lebih senang)...

3 - pandai2 lah [coklat ubat batuk] lah mana2 akaun client ftp, bleh lah guna username n password tu... :lol:

3 cara...

1 - kalu empunya hosting benarkan kita wat satu akaun client kat hosting diorang...

2 - sewa mana2 hosting provider, biasanya org guna cpanel. Kalu nak guna ftp pun bleh utk upload fail (lebih senang)...

3 - pandai2 lah [coklat ubat batuk] lah mana2 akaun client ftp, bleh lah guna username n password tu... :lol:

hosting provider tu kat site maner ? Cara nak [coklat ubat batuk] akaun tu camner ? B)

- Try kat Hosting Cap Ayam... B)

- manalah saya reti camne nak [coklat ubat batuk]...

Maafla,..tengku_haadi.Saya ingatkan awk reti :D Thanks !1 ada lagi x link hosting seperti capayamnie ?

Umm.. den was was ler...

nama cap ayam.... bukan x elok.. cuma.. ter lalu murah...

kalo personal web site.. ok ler.. kalo syarikat.. baik huna best harga.. ada RAID lebih bagus.. backup dude...

cuma.. lebuh penting lg... CMS lah paling power.... save bandwidh... cuma

HELL to configure

Umm.. den was was ler...

kalo personal web site.. ok ler.. kalo syarikat.. baik huna best harga.. ada RAID lebih bagus.. backup dude...

HELL to configure

Suka ati ngolah nak murah ke mahaml ke ,yg ko nak masuk campur aku punye topik nie apesal,buat serabut otak jea !! :angry::angry: .Pergi matilah ngko ! orag bincang dgn orag lain tetiba jer dier masuk campor,Klau nak menyampok tue biarlah berfaedah. :angry::angry:

Umm.. den was was ler...

HELL to configure

mulanya saya ingat RM 15 setahun, rupanya RM 15 utk 1 bulan. Maknanya Rm 180 setahun...

mulanya saya ingat RM 15 setahun, rupanya RM 15 utk 1 bulan. Maknanya Rm 180 setahun...

Klau yg free tue betol ke Dua tiga hari jah ??

Suka ati ngolah nak murah ke mahaml ke ,yg ko nak masuk campur aku punye topik nie apesal,buat serabut otak jea !! :angry::angry: .Pergi matilah ngko ! orag bincang dgn orag lain tetiba jer dier masuk campor,Klau nak menyampok tue biarlah berfaedah. :angry::angry:

<.< ko la member yang x reti baca rule...

macam la Forum ni ko punya.. dan suka hati den la nak masuk campur ker... nak tegur ker....

ko peduli apa?

dah den x nak Gaduh sama member...

cam den kata tadi...

Kalo murah sangat... baik buat Personal Website jer....

kalo web syarikat.. di syourkan... Hosting berkualiti...

huhu... bayangkan 1.2usd permonth!!!!! mySQL hosting!!!

OMG!!! gila ah!!! larat ker diorang nak jaga bandwidh?

cam den kata tadi... kalo murah sangat.. kialiti mesti serdahana... speed Upload x tau ler....

satu lg... kalo nak buat FTP server...

lebih bagus ada combo

FTP server software + DNS(free cth no-ip.com)=Senang ko nak akses server ko

naper kene ada DNS service.... lol...

ko leh ingat ker Ip ko setiap kali server(24/7) black out atau desconnect

jadi.. IP ko tuh dah ditukarkan kepada Sub domain....

kalo nak tau camner nak setup DNS.... banyak member yang mahir... den dah try...

JADI!! yess!! siap buat mysql server lg!!!!

har har...

Uh... kalo nak tanya den pun boleh.. kalo x nak tanya den x kisah..

Lg pun den bukan bagus sangat... tanya lah yang pakar!! C-Fu!!

*di edit bukan pasal nak jaga hati ko.. cuma ada ler... den tersilap taip*

Edited by lanminhazimteam

thread ni menarikla...

FTP tu adalah F-cK The Pimp la.. tu sebenarnya... :lol:

Korang tak perasan ke seperti ajar add math kat budak darjah 1? :lol:

kalo tak perasan, sila semak thread ni dari awal sampai habis dengan kadar sederhana.

atau lebih tepat lagi, seperti budak darjah satu ajar add math kat budak darjah satu.

ops, lari topik pulak. sorry aku takboleh tahan. dah tak terbendung lagi dah ni IPB Image

mujur saya budak darjah 2, bleh ajar skit. Sikit pun jadi lah... B)

<.< ko la member yang x reti baca rule...

macam la Forum ni ko punya.. dan suka hati den la nak masuk campur ker... nak tegur ker....

ko peduli apa?

dah den x nak Gaduh sama member...

cam den kata tadi...

Kalo murah sangat... baik buat Personal Website jer....

kalo web syarikat.. di syourkan... Hosting berkualiti...

huhu... bayangkan 1.2usd permonth!!!!! mySQL hosting!!!

OMG!!! gila ah!!! larat ker diorang nak jaga bandwidh?

cam den kata tadi... kalo murah sangat.. kialiti mesti serdahana... speed Upload x tau ler....

satu lg... kalo nak buat FTP server...

lebih bagus ada combo

FTP server software + DNS(free cth no-ip.com)=Senang ko nak akses server ko

naper kene ada DNS service.... lol...

ko leh ingat ker Ip ko setiap kali server(24/7) black out atau desconnect

jadi.. IP ko tuh dah ditukarkan kepada Sub domain....

kalo nak tau camner nak setup DNS.... banyak member yang mahir... den dah try...

JADI!! yess!! siap buat mysql server lg!!!!

har har...

Uh... kalo nak tanya den pun boleh.. kalo x nak tanya den x kisah..

Lg pun den bukan bagus sangat... tanya lah yang pakar!! C-Fu!!

*di edit bukan pasal nak jaga hati ko.. cuma ada ler... den tersilap taip*

fening gak nak faham. Otai gak ko ni ya, lanminhazimteam... :blink:

SILAP!! Bukan macam budak darjah satu tapi macam budak tadika yang mintak itu dan ini.... 24.gif

##EDITED sebab terlalu kasar :: 18+ for violence and madness language structure##

Ko nih... patutnya rasa bertuah sebab ada gak orang yang nak respons kat thread ko, bagi cadangan yang boleh diterima pakai. Ni tidak ko hambur teruih orang yang bagi cadangan kat ko. Apahal ko nih? Bodoh Sombong ka? Tak pon bodoh tahap tiang telepon? Dah la tak reti apa-apa pastu teruih hambur orang tak tentu pasal. Menang dasar bodoh sombong.

Edited by ahmades

Suka ati ngolah nak murah ke mahaml ke ,yg ko nak masuk campur aku punye topik nie apesal,buat serabut otak jea !! :angry::angry: .Pergi *atilah ngko ! orag bincang dgn orag lain tetiba jer dier masuk campor,Klau nak menyampok tue biarlah berfaedah. :angry::angry:

Wah! Emo nya budak ni.. Wah.."Lembut" nya bahasa ^^ Aku tak tahu nak cakap apa sebab sepanjang aku baca semua thread/post yg budak ni punya, aku rasa ni la klimaks dia..Penggunaan tanda seru yang berlebihan dan tidak releven dalam kebanyakan situasi/reaksi..^^ Jangan marah pada aku..Aku nak menegur sahaja secara ikhlas..Hafeez, baik ko ubah sikap dan cara ko *berkomunikasi ko kalau nak terus berforum dan sama-sama berbincang di sini..Ko rasa betul ke tindakan ko memaki hamun dan menyumpah orang tu? Ko tak pernah fikir ke..? Takkan tak ada *pertimbangan akal sampai macam tu sekali. Tanggung sendiri la! :ph34r:

Edited by aMer

ikh ikh ikh ikhh. harini baru 16/09/2006

kalau sampai 19/09/2006 ni ntah berapa banyak la kiraan post dia. tu satu hal. ntah apa pulak bahasa dia taip dalamni. tu belum lagi 19/10/2006 lagi. :lol:

hak elahhhhhh. WTF is wrong with u!!! Pasal itu pun nak makin hamun org ke? cepat terasa la kau ni.

p/s: skang ni aku nak merepek kat topic kau plak huhu

Edited by Eyan

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...