Jump to content
k13

Cadangan Bengkel Antenna Home Made

Recommended Posts

Kepada Individu Yang X Berpuashati

Terlebih dahulu saya memohon maaf jika cadangan bengkel ini menyebabkan seseorang individu / syarikat kurang senang dengan wujudnya kelas ini.

Saya ada menerima mail yg menegur cara bengkel ini diadakan/dianjurkan , akan tetapi saya anggap mail tersebut membaiki kelemahan dan kekurangan yang ada pada diri . Mungkin cara salah dan saya mohon ditunjuk ajar dan ingin belajar. So saya terima dengan bebesar hati. Jika ada komen-2 lain yang lebih membina amat saya hargai.

Tujuan kelas ini diadakan bukan untuk menunjuk-2 kemahiran dan kepakaran , akan tetapi sekadar berkongsi pengalaman yang ada dan ingin dilaburkan supaya hasilnya akan diperolehi pada kehidupan seterusnya..... tiada agenda tersembunyi.

Idea ini tercetus disebabkan saya nampak kelemahan rakan-2 kita disini kurang pengetahuan tentang konsep tanpa wayar ini, jadi timbul lah pelbagai-2 masalah yg kadang-2 tu rasanya terlalu ASAS. Kadang-2 x tahu jenis cable yg sesuai atau dimana nak mendapatkan peralatan atau bahan nak membuat sesuatu antenna. Mungkin rakan-2 yg berkemampuan boleh la membeli melalui internet , walhal barang tersebut sudah tersedia dijual di Malaysia.

Rakan-2 disini mempunyai ilmu kelebihan tersendiri yang ada pada diri anda , yang x ada pada diri saya , jadi ingin lah diperbincangkan dan ditukar-2kan..

Akhir kata , saya memohon maaf sekali lagi jika ada yg x berpuas hati dengan penjelasan diatas.

Sekian. Terima Kasih.. :)

aku anggap nie sebagai perjumpaan, untuk bertukar2 pengalaman dan pengetahuan jerr... so sepatutnya tak ada timbul hal2 macam orang tak puas hati atau terasa k13 nie nak menunjuk-nunjuk...

aku memang tabik kat k13, bukan senang2 nak jumpa kesungguhan macam nie.. harap dapat jumpa nanti kat bengkel antenna, gamble jerr buat bengkel mengajar dengan zero kos. so far buat masa nie dia pun tak ada mintak apa2 sebagar balasan.....B)

makluk mana pulak yg x puas ati ni....?? salah ke kawan kita nak bt baik???? :( mana dia org bjar ni...bg aku lah benda ni sepatutnya digalakan lg, utk kita semua bkn nya utk sesetengah pihak yg nak cari keuntungan sahaja.maaf lah klu aku kata ni panasssss...hheheheh nak kata bodoh kan semuanya kat sini pandai lake....klu x mana th gunakan pc dan internet kan.

walaupun dah pandai x salah klu ilmu tu nak kongsi kat org lain pun...jgn ko ingat ko seorg je nak pandai kat dunia ni...cam aku ni,nak kata pandai tu x lah tp boleh lah...hehhehe aku pun minat nak bajar bt benda ni...

apa pun aku sokong k13 teruskan usahan anda yg murni tu jgn biarkan diri anda dibelengu masalah

wakakakakka...

p/s k13: aku dah hrt email utk sertai program ni...

ehh.. entah.. apesal lak tak puas hati nie ? dengki betul la... kalo nak buat.. cadangkan je laa.. takyah dengki orang lain nak buat.. busuk hati! :lol: hormat aa sket kat orang.. orang dah nak ajar free tu kira baik.. walaupun aku segan gak orang nak ajar free nieh.. kalo berani... tonjolkan aa diri.. sape2 yang berani nak sound2 blakang.. tak malu ! :angry:

takpe k13.. kitorang tetap sokong ngko ! yang nak belajar buat cara nak belajar.. yang nak mengajar.. buat cara nak mengajar.. aku nak belajar.. eheh..

aku harap sangat dapat datang ! rugi ooo... ;)

ala biase la hasad dengki tu....

kat maner- maner pun ada....

KAWAN-KAWAN MARI KITE TERUSKAN USAHA MURNI INI.....

K13 - jangan lupa mai utara no.... kami jugak mahukan ilmu dari kawan-kawan.

p/s. teringat pesen nabi s.a.w... tuntutlah ilmu walaupun sampai kenegeri cina. ehmmmphh buat kat utara dah la no.

Sapa ade vid cam leh tolong ambikk..aku nak gak datang..tapii kena tanya org rumah ader kenduri kawin sedara x ari tu.....ehh..

k13 berapa org?..tempat terhad atau unlimited?...jeng jeng jeng

Aku respek dgn kau, k13..

Dpt jugak akhirnya ko anjurkan satu bengkel utk bdk2 putera ni...

Benda baik camni xpayahla nk dengki mendengki, itu ilmu. Patut dikongsi bersama. Tul tak kawan2...

Hmmm.. aku xdapt nk mai la k13. Aku kat utara. Ada keja skit. Lgpn tgh bulan :)...

Xpe.. kalo ko wat kat utara aku mai. don wori!!!

Thanks k13 coz sanggup berkongsi ilmu dgn bdk2 putera...

Aku respek dgn kau, k13..

Dpt jugak akhirnya ko anjurkan satu bengkel utk bdk2 putera ni...

Benda baik camni xpayahla nk dengki mendengki, itu ilmu. Patut dikongsi bersama. Tul tak kawan2...

Hmmm.. aku xdapt nk mai la k13. Aku kat utara. Ada keja skit. Lgpn tgh bulan :)...

Xpe.. kalo ko wat kat utara aku mai. don wori!!!

Thanks k13 coz sanggup berkongsi ilmu dgn bdk2 putera...

aku rasa kalo ade orang sanggup support K13 perjalanan pergi balik ke utara dengan tempat tinggal.. takde hal kot.. baru brape sen.. ? eheh... betul tak K13 ? korang orang utara anjurkan.. kutip sorang singgit... then jemput K13 untuk pengajar jemputan khas ! K13 mesti suke and datang!

p/s: pandai2 je aku nie..

aku rasa kalo ade orang sanggup support K13 perjalanan pergi balik ke utara dengan tempat tinggal.. takde hal kot.. baru brape sen.. ? eheh... betul tak K13 ? korang orang utara anjurkan.. kutip sorang singgit... then jemput K13 untuk pengajar jemputan khas ! K13 mesti suke and datang!

p/s: pandai2 je aku nie..

aku yg duk kat Kelantan nie nak gi camner ? ??

aku yg duk kat Kelantan nie nak gi camner ? ??

:ph34r: itu yang aku kata.. ko kene jadi leader.. kumpul seberapa ramai yang bleh member2 dari kelantan.. kumpul.. then jemput K13 datang.. takkan nak harapkan K13 atur sume sensorang.. parah aaa ehehe.. :lol:

sapa2 yang rajin jadi leader tue boleh laa buat package percutian sambil belajar ke utara atau mana2 yang sesuai....

aku pun nak join kalau ada yang buat...

huhu..

emmm sapa lah yg suka berdengki nih?

bangang betul la..

tgk la omputih.. mereka bangga dapat rakyat yg leh belajar wat modi nih..

kita sepatutnya bangga jugak..

kerana ada org yg macam k13 nih..

dia sanggup nak berkongsi pendapat ngan member2 kat sini..

aku mmg tabik spring la kat k13..

pedulikan mereka..

kita bukan nak pergi buat maksiat..

huhu.. malah nak menuntut ilmu..

x salah la.. kan.. kan....

ok k13 aku akan cuba sedaya upaya untuk kesana..

huhu..

:ph34r: itu yang aku kata.. ko kene jadi leader.. kumpul seberapa ramai yang bleh member2 dari kelantan.. kumpul.. then jemput K13 datang.. takkan nak harapkan K13 atur sume sensorang.. parah aaa ehehe.. :lol:

Hampeh aku xdatang !!! :P:P

x pe rakan-2 nanti bila aku outstation ke negeri-2 aku info. Aku stop dah ke outststion coz nak masuk bulan puasa. Lepas raya aku plan nak ke Kuantan. So rakan-2 yg d negeri pahang boleh la buat plan.

So berkenaan Bengkel esok , bg yg mendaftar , sila tengok email anda esok pagi, aku confirmkan tempat dn alamat sekali lengkap sekali..

Sekian , terima kasih

x pe rakan-2 nanti bila aku outstation ke negeri-2 aku info. Aku stop dah ke outststion coz nak masuk bulan puasa. Lepas raya aku plan nak ke Kuantan. So rakan-2 yg d negeri pahang boleh la buat plan.

So berkenaan Bengkel esok , bg yg mendaftar , sila tengok email anda esok pagi, aku confirmkan tempat dn alamat sekali lengkap sekali..

Sekian , terima kasih

:ph34r: mane emailnyer ! ehehe..

aku bawak kamera.. dengan solder.. alat wireless aku just ade yang USB.. tapi lama punyer.. cam tak praktikal jer. laptop pun aku try gak bawak ( ofis punyer ).. ape ekk lagi.. :lol:

isk.. aku baru jerkk freekan masa aku untuk aktiviti nie..

biasa dia online malam2... tengah tunggu dia laa nie...

aku pun dah cancel janji dengan kakak aku nak ajar die bawak kete..

aku dah sediakan barang2 yang nak dibawa..

aku dah sediakan mineral water and notebook (buku nota bukan laptop) untuk 5 orang..

aku dah sediakan kamera..

aku..

ehehe...

*lagu Dealova versi... takpe aa.. K13... tangguh lenkali a..

aku tetap setia.. :lol: