Jump to content
Sign in to follow this  
tolong_saye

Nasyid

Recommended Posts

Saya minat juga nasyid ini.Kumpulan nasyid yang saya minat ialah UNIC,Raihan,Saujana,Hijjaz,dan Brothers.Kamu tahu laman web lagu2 nasyid?

isk.takleh request nasyid ke..?

...jepun,inggeris,indon sumer aku dengar..kecuali lagu melayu except nasyids..bagi aku nasyid adalah lagu melayu paling best untuk di-enjoy mah..

kalu boleh,aku nak nasyid Untukmu Teman oleh Brothers...onegai..

wah nasyid lah pulak. hehe :D aku pun minat juga. erm....start nasyid dikormersial.

Rabbani, Raihan dan Hijjaz--> pelopor bagi muzik berunsurkan nasyid.

Brothers & Now SeeHeart-->ramai org sangka diorg nie nasyid tapi sebenarnya lebih ke arah world music. Aku paling suka lagu2 dari album kedua Brothers. Mmg penuh dgn semangat. ;)

Saujana, Mustika, UNIC, Mestica, InTeam, Far East, Devootess( betul ker ejaan dia nie), Amar & ramai lagi

-->nasyid generasi baru. dah macam ala-ala balada lak aku dgr.

Ttg laman web tuh aku kureng sikit tahu tapi kalo korang dah rindu sgt nak dgr korang leh pergi ker website nih

radioblogclub.com

pastu korang taipkan tajuk atau nama kumpulan nasyid. nanti adelah lagu yg korang le dgr.

p/s: teringat masa zaman aku kat uitm dulu. gi masuk pertandingan nasyid inter u kat um dan ukm. boleh tahan. sekarang nie ade satu kumpulan dari uitm shah alam. diorg guna nama durrani. (kurang menyerlah mungkin sebab kurang promosi.)

Duluuuuuuuuuuuu... masa kump. Raihan mula2 nyanyi lagu kat TV... time tu mmg minat ngan nasyid... pastu lagu kump. Saujana yg keluarga bahagia... aku minat lagu tu je... bukan kump Saujana :D Adik aku paling fanatik nasyid pastu join team Raihan plak tu.

Keluarga aku tubuhkan team nasyid kat kampung aku... adik aku jadi ketua/penyanyi/komposer, mak aku lak... manager/penaja dan aku lak... tukang support je T_T Maybe... aku tak berbakat kut. *sigh*

p/s: teringat masa zaman aku kat uitm dulu. gi masuk pertandingan nasyid inter u kat um dan ukm. boleh tahan. sekarang nie ade satu kumpulan dari uitm shah alam. diorg guna nama durrani. (kurang menyerlah mungkin sebab kurang promosi.)

Ada lagi ke tidak kump. tu... last aku nampak masa majlis perasmian kelab kitaorg kat fakulti... takde la berapa hebat sangat... boleh la.

Keluarga aku tubuhkan team nasyid kat kampung aku... adik aku jadi ketua/penyanyi/komposer, mak aku lak... manager/penaja dan aku lak... tukang support je T_T Maybe... aku tak berbakat kut. *sigh*

Ada lagi ke tidak kump. tu... last aku nampak masa majlis perasmian kelab kitaorg kat fakulti... takde la berapa hebat sangat... boleh la.

wah baguslah family ko camtu. sebenarnya aku paling minat nasyid yg basic. yg pakai gendang turki, kompang, pastu yg bongo...betul ker nama alat musik ni. ala alat percession. eh iruga ni san adik ko join team raihan ker. sbb aku dgr raihan ade ahli baru. lama dah tak follow dunia nasyid nie.

ntahlah. lagipun diorg nie bergabung dari kumpulan serpihan yg lain2. tak tahulah kalo si abg khairul yg mancho tapi lembut tu jadi pergi france sambung belajar dlm pengurusan perhotelan so durrani nie dah takleh nak jln. lagipun album diorg nie pun aku dgr 1st time dr member aku yg buat dgree kat uitm dlm tahun 2001.

aku cuma kenal abg khairul, ayie (vokal utama) dan yob(base voice). yg lagi dua org aku tak beberapa kenal. kenal pun masa aku aktif dlm persatuan karyawan seni islam (PAKAR) uitm dlm tahun 1999 to 2000.(aku cuma tahu nama timang2ngan diorg jer...nama penuh dah lupa haha)

p/s teringat masa aku jadi sound technician bidan terjun untuk kumpulan aliff/sofwan kat kolej seroja. masa tu sound tech biasa takde so aku kena buat. alah kerja dia mudah jer. sbb masa tu diorg nie guna minus one. so abg2 sofwan nie kata tekan jer nanti kuar lagu. okklah. sekali pasang kuar lagu rock. kui kui. rupa2nya side tape terbalik. tergelak siswi2 seroja. nasib baik ketua kumpulan masa tu abg roziman anggas cover balik. cuak aku. lepas tu aku terus resign jd sound tech. :lol:

thankx welcome to my life!Akan aku sedut banyak!Wah!!Serius aku cakap,thank you!!!!

lagu2 nasyid yg tema cintan-cintun aku x buleh trime...except yg kecintaan kepada the Creator and His messenger la ;)

biase ah..budak2 mahasiswa tu...takleh dipisahkan ngan mee cintan..

Laman web...

http://raihan.com.my

http://www.rabbani.com.my

http://www.hijjaz.com.my

eh iruga ni san adik ko join team raihan ker. sbb aku dgr raihan ade ahli baru. lama dah tak follow dunia nasyid nie.

Dia join team Raihan hanya sbg krew bertugas je kat Sabah dlm tahun 97-99 mcm tu la kot. Pastu dia berhenti sbb sambung belajar.

So... ko ni mmg aktif ngan nasyid la masa tu. Aku masih lagi teringat masa kat UiTM dulu... budaya nasyid style (fesyen) dah mcm satu trend kat sana. Aku pun skit2 je terpengaruh. Skrg ni aku tak tau perkembangan diaorang.

Laman web...

http://raihan.com.my

http://www.rabbani.com.my

http://www.hijjaz.com.my

Dia join team Raihan hanya sbg krew bertugas je kat Sabah dlm tahun 97-99 mcm tu la kot. Pastu dia berhenti sbb sambung belajar.

So... ko ni mmg aktif ngan nasyid la masa tu. Aku masih lagi teringat masa kat UiTM dulu... budaya nasyid style (fesyen) dah mcm satu trend kat sana. Aku pun skit2 je terpengaruh. Skrg ni aku tak tau perkembangan diaorang.

:) oo mcm tu citer nyer yer. oklah sekurang2nya ade pendedahan yg adik ko dpt dr dunia seni nasyid nie. masa aku kat uitm s.a aku cuma aktif setahun jer dlm dua sem. sbb lagipun masa tuh aku ingat nak concentrate study. lagipun aku tak beberapa pandai nak bahagiakan masa aku. so aku decide berenti join nasyid. yelah diorg kebanyakkan budak2 jurusan fakulti a. d dan fakulti persembahan kalo tak silap akulah. aku lak dari aliran engineering. uuu tak tahan aku nak practice mlm2 untuk nasyid. aku rasa jadi banyak kerja lak aku nak bahagikan nasyid ngan study aku. kalo aku nie pandai takpelah. bengap juga huhuhu.

p/s: hehe nostalgia tuh zaman kita tu iruga ni san. hehe :D

Ingatkn xder yg minat nsyd kt sni...aku salah sorg yg minat sesangat...d sbbkn minat sesangat aku ngan mmbe tubuhkn grup nsyd kt kolej..name grup kitorg CALIPH..dtubuhkn sejak taun 03.. tp kitorg bkonsepkn acapella..aku sbg backup vocal/3rd/bass... kitorg bln 5 aritu ader msk ptandingan nsyd peringkt n9..xder rezki..dpt no6 je...kt avatar 2 aku pki gmbr grup aku...aku depan skali.. tp 2 time 1st lineup 4org..2 org da kuar msk ahli br 3org jd 5..

nasyid yg selalu bulan pose tu.. yg kumpulan pompuan nyanyi tu.. apa ntah tajuk dia.. di bulan ramadhan ke apa.. aku suka tu.. saper ada.. haa... :D

nasyid yg selalu bulan pose tu.. yg kumpulan pompuan nyanyi tu.. apa ntah tajuk dia.. di bulan ramadhan ke apa.. aku suka tu.. saper ada.. haa... :D

yang mana satu ? kumpulan nasyid pompuan banyak juga zeronehza. emm kalo tak silap aku nama kumpulan tuh al mizan. kalo tak silaplah. tu kumpulan lama tuh. era 70 ker atau pun era 80 an. sbb pakaian diorg pun pakai selendang tapi jambul rambut masih nampak huhuhu. :lol:

ye kot?mmg kumpulan lama.. huhu ko ada x lagu tu?

alamak sorilah. aku takde simpanlah lagu tuh. cuba ko tanya sahabat putranian kita yg lain. mana tahu diorg adelak....sahabat2 sekelian ku dan zero nehza bertanya....siapa ade collection lagu al mizan. beritahulah pada zeronehza ok. :D