Jump to content
Sign in to follow this  
highwayrider

Lamborghini Trangsform

Recommended Posts

http://download.apv.com.my/client/max_temp.mov

please open with quicktime 7 or later

ini adalah projek freelance aku untuk opening KL Autoshow 2006, aku mengambil masa dalam 2 minggu for the project to finish... satu minggu untuk modeling, animate, rendering dan satu minggu lagi untuk revision daripada client..

sebenarnya aku kurang berpuas hati kerana dateline yang diberi adalah sangat ketat, so tak dapatlah aku buat sedetail yang mungkin..apa-apahal untuk kl autoshow akan datang aku dah start bit by bit dari sekarang supaya hasilnya lebih ganaz sikit..

ooh ya...music dan sfx aku dah ubah untuk tujuan priview ini...oklah...majubeb...

ni ade yg bebetul ker nih?

kalau ade yg betul2 kete bleh jadi jet camtu,bungkuih la boeing hehehe....

...hebat animation tu...kalau 2 minggu masa nak buat kualiti baik camtu,bagi 4 minggu dah tentu excellent.

highwayrider,baik nko buat siri 3d animation terus hantar kat tv.

Perkhhh... apa² pun welcome to the club, er i mean welcome to putera.com comunity! :D

thanks for the c & c guys...

lanminhazimteam, bagus jugak idea tuh... maybe suatu hari nanti bila kita semua dah bersedia boleh buat game versi malaysia..'fast & techno"

kembara, hal tersebut masih dalam proses...harap-haraplah menjadi kenyataan.

anyway...thank for all to have a look and place your comment...

Well nak cakap baguih susah gak rasanya..... :( munkin aku dah terbiasa dan terpengaruh dengan animasi yang lebih baik dari ini .. biasa sahaja bagi aku ... jalan cerita yg baik dapat menghasilkan satu animasi yang menarik .. dalam kes ko nih aku boleh katakan cam Siti nurhaliza bersuarakan M daud kilau .. tak berapa cantik tapi tak menarik langsung dan serba tak kena ... :):) ko kena lebih creatif lagi dari segi pengolahan jalan cerita .. CG yg tak kena tempat bukan segala - galanya . Ko nak tunjuk ko punya CG skill ko ker atau mesej disebaliknyer ..

PS: Aku lebih suka melihat animasi dalam keadaan senyap dan bisu .....

Well nak cakap baguih susah gak rasanya..... :( munkin aku dah terbiasa dan terpengaruh dengan animasi yang lebih baik dari ini .. biasa sahaja bagi aku ... jalan cerita yg baik dapat menghasilkan satu animasi yang menarik .. dalam kes ko nih aku boleh katakan cam Siti nurhaliza bersuarakan M daud kilau .. tak berapa cantik tapi tak menarik langsung dan serba tak kena ... :):) ko kena lebih creatif lagi dari segi pengolahan jalan cerita .. CG yg tak kena tempat bukan segala - galanya . Ko nak tunjuk ko punya CG skill ko ker atau mesej disebaliknyer ..

PS: Aku lebih suka melihat animasi dalam keadaan senyap dan bisu .....

sorry hamlaw... jalan cerita memang straight dari client story board...ikut sebijik...pada aku tak baguih punn...tapi, aku tak boleh buat suka-suka...cuma cara kereta tu bertukar ajer yg aku propose ... cuma aku nak tunjukkan macammana dengan effort 2 minggu boleh buat $$$$$$...(bahagi 3 orang..aku...sorang marketing guy...sorang vfx editor) tu ajer... dah namanya freelance...cukuplaa tuu...nak dapat banyak maner lagi... asyik ah beng dgn ah leck ajer yg menang pitch...memanglaa kita dah terbiasa tengok work mereka yg gempak-gempak tu... tetapi sesekali dapat buat best juga...dapat tukar work kepada $$$$$$ lagi best....Tengok ajer animasi besh-besh maner dapat duit beb!

annamir,,...thanks...nice to be here and to know you...

..:: Welcome To My Life ::.. maksud ko yang ini ker...dont worry ...still WIP...

Edited by highwayrider