Jump to content
Sign in to follow this  
ahmades

Anime : The Melancholy Of Haruhi Suzumiya (end)

Recommended Posts

Waah!! kak Snow!! den pun suka nintendo WIi!! gempak siot....

controler blutooth beb!!! huahahaah!!! Wii idaman ku...

episod 12 yg disub oleh a.f.k dah boleh di download... :D

Waah!! kak Snow!! den pun suka nintendo WIi!! gempak siot....

controler blutooth beb!!! huahahaah!!! Wii idaman ku...

woh..ramai nyer peminat Wii!..tp agak2 bape harganya bila sampai malaysia?(ataupon dah sampai malaysia?)

episod 12 yg disub oleh a.f.k dah boleh di download... :D

woh..ramai nyer peminat Wii!..tp agak2 bape harganya bila sampai malaysia?(ataupon dah sampai malaysia?)

Wii... konsol target aku... sebab main media dier DVD, buakn HD-DVD @ Blu-Ray....

nampaknye Nintendo ambik 'pertaruhan selamat'.......

Erm..ader tak GTA nanti kat Wii?

macam xder je... sebab moto Nintendo kan 'family console'....

semakin pening aku nak tgk suzumiyanih..... upside down kpaler aku.... :P

aku heran . camne nak main wii tgk remote cam remote tv jek :P

kecik sangat

So... 2 ni lagi misteri yg blom terjawab (...sbb MHS lompat2 episod)

01. Kucing tu...

02. ...dan yg ini

hok yg ini akan di explain next episod..yg kucing tuh entahlah...

wooo.. epsd 12 superb... best konsert dia org... yuki siap boleh goreng gitar lagi tu... pedahal first time pegang... dan tengok buku panduan main gitar... hahahaaaa... 2 epsd remaining.... satu lagi anime yg akan abis kejap lagi... huuuuuuu :(

lagu dia pon dah kuar... best layan... intro filem yg sos brigade buat pon ade gak... hahahahaaa

Edited by tHe_bUgS 08Z

Wahh..aku dah tgk episod 12 tu.. best gak konsert diorang...... jadi kartun gak aku kat depan kompita hahahaa :lol:

wooo.. epsd 12 superb... best konsert dia org... yuki siap boleh goreng gitar lagi tu... pedahal first time pegang... dan tengok buku panduan main gitar... hahahaaaa... 2 epsd remaining.... satu lagi anime yg akan abis kejap lagi... huuuuuuu :(

lagu dia pon dah kuar... best layan... intro filem yg sos brigade buat pon ade gak... hahahahaaa

mmg best ah lagu dier...sedap giler...lagu intro filem sos brigade tuh mmg lawak ah..rasa nak gelak...sumbang betul.. :lol:

Ni hasilnya kalo ader banyak free time..

ROFLOLOX

Muahahaha! lawak gila.. den baru nak buat... cuma nak pakai Perfect grade... lagi best!!

Sekarang nih aku counting lagi dua episode jer lagi untuk aku tutup thread nih :(

muahahahaa... den sampai nak terkencing tengok video tuh.... lawak gila...

tapi... den pelik la...... camner dia leh dapatkan bangunan yang sama dalam anime tuh... atau anime tuh berdasarkan kepada sekolah yang sebenar??

dan... nie...lagi ler...

http://www.youtube.com/watch?v=SRBHItqLZ54

bunny costum!!!! gila ah!!

tapi... den pelik la...... camner dia leh dapatkan bangunan yang sama dalam anime tuh... atau anime tuh berdasarkan kepada sekolah yang sebenar??

bangunan skolah dalam anime tuh mmg merujuk bangunan skolah yg sebenar..dan samalah ngan jalan tuh..malah stesen keretapi pon sama..cuma nama diubah skit..

dan... nie...lagi ler...

arghh man in bunny costum..!!!! :lol::o *dies*

oi... jangan mati lagi... citer x abis lagi.. den pun lembik lutut nie.. nak tergelak terguling2!!!

lawak gila!! tapi apa2 pun.. best la diorang... memang FANS sejati!!(cuma gila2 sikit)

dan... nie...lagi ler...

sebenarnya bukan anime ni jer yg ambik gambaran latar belakang sebenar majoriti anime jepon ni memang menggunakan gambaran yg sebanar... sebabtu dia org boleh lukis detail giler... sampai kan tiang letrik yg berserabut wayar tuh pon dia org lukis gak... untuk mendapatkan feel yg sebenar... ni merupakan cth yg diadaptasikan kpd lukisan dlm anime...

berdasarkan komen ko tHe_bUgS 08Z, aku assume yang ko nih memang paham benar cerita dan adaptasi anime nih. Jadi satu pertanyaan untuk ko adalah, Haruhi Suzumiya tu apa motif sebenarnyanya dia tubuhkan kelab SOS tu? Sampai sekarang aku still blur-blur denga anime nih walaupon citernya agak kelakar. Pasaipa, kelab dia tu dianggotai oleh geng alien, time travaller dan esper sendiri padahal si Suzumiya tu tu sendiri yang nak pegi cari diorang.

Errr.... Suzumiya tu tak perasan ke kehadiran diorang tu kat dalam kelab tu?

dia tubuhkan kelab sos tu untuk carik alien, time traveler, esper dan perkara2 pelik... sebab suzumiya tak perasan adalah krn dia org sendiri yg merahsiakannya... dan hanya kyon saja yg diberi tahu pasal identiti dia org tu & kyon lak tak pasti sama ada nak bg tau suzumiya ker tak... tapi yag pasti dia tak akan bg tau... pasal dia org dta sebab nak menyiasat krn masing2 telah menerima isyarat yg anih lebih kurang 3 tahun lalu (boleh tengok epsd 5 untuk tahu lebih jelas)... stakat ni identiti suzumiya tuh tidak diketahui...

mengikut yuki - suzumiya adalah pusat segala data.

mengikut mikuru lak - suzumiya adalah origin of timequake.

mengikut koizumi lak - suzumiya adalah god.

tapi masing2 setuju identiti sebenar suzumiya tidak diketahui. dia org juga menyiasat kenapa suzumiya pilih kyon. dia org sertai kelab tuh adalah krn untuk memantau keadaan semasa suzumiya.

mudah jer.. antar surat blackmail kat Kyoto Animation kata nak Ep 15 tentang kematian suzumiya haruhi... muehehehe... idea jahat membara...