Jump to content
wadud

Taktik Paling Berjaya Cm4

Recommended Posts

best sangat ke taktik tu? bg link utk download tactic tu, den nak try hehe:-) tengok best ke tak..power sangat ke tidak:-)

den tak tau la..den tak penah main lg tu..tunggu member lain bg tau ek:-)

Hello kengkawan... sorilah lambat reply... baru balik opis... korang bole download tactic diablo tuh kat sinih....

diablo tactic

taktic diablo nie ader 2 version but both mujarab... lagi mujarab kalau kau beli so-called cheat players mcm orri freyr oskarsson dan put dia dalam position MC.

for FM2005, aku dah main gold demo dia... ader a lot of improvement dalam media interaction dengan relationship korang ngan manager lain (kau boleh carik gaduh mcm ferguson ngan wenger mcm tuh...)

but diablo tactic takleh pakai dalam FM2005... ahakss... sedih...

kalau den nak guna taktik tu ngan cm 00/01 boleh ke?

Assalamualaikum.......

Ada sesiapa tahu macamana nak post screenshot kat sini? Aku tak faham tentang IMG tu... pastu kena masukkan web address plak... blink.gif

Kalau ada yang tahu, harap tolong ajar aku yang tak seberapa ni...Sebab aku ada banyak screenshot CM/FM yang menarik untuk dikongsi...

Wassalam.......

Assalamualaikum......

Camner nak buat tu? kalau yng ko kata tu(paste link) maksudnya klik right mouse dan tekan paste, mmg tak boleh..

Aku memang tak tau langsung nak antar screenshot ni.... unsure.gif kalau boleh tolong terangkan satu-persatu langkah2 dia...

Maaf kalau menyusahkan...

den pun tak tau gak hehe..den skang ni hanya main cm 00/01..tu yg den tanya tu boleh tak tactic yg ramai kata hebat tu leh main ngan cm versi ni tak?

Assalamualaikum......

Taktik tu berkesan kat CM 0304-patch 4.14 ngan 4.15 jer.... ramai yang cakap taktik ni satu 'cheat' sebab taktik ni terlalu berkesan untuk mengalahkan mana2 pasukan dengan jaringan gol yang besar dengan menggunakan mana2 kelab pun, even national team..

Sebenarnya taktik ni mempergunakan sepenuhnya kelemahan enjin taktikal CM 0304 yang kononnya 'dipertingkatkan' selepas menggunakan patch 4.14 dan 4.15.. Asalnya taktik ni dicipta oleh seorang gamers kat satu laman web(sorry, dah lupa) dengan mengatakan taktik ni menggunakan potensi serangan ke tahap maksimum(3 mukasurat penjelasan dia! ph34r.gif ). Nama taktik tu 'PB'. Tapi taktik tu ada kelemahan apabila fullback dilihat USELESS!! Pastu ada sorang gamers(rasanya pencipta asal PB jugak) memperbaikinya sehingga ke tahap SEMPURNA dan di hantar ke cmfaq.com buat kali pertama... memang diakui taktik lagenda...

taktik ni menggunakan sepenuhnya kelemahan sistem pertahanan lawan terutamanya DC.. MC ni macam 'invincible player'.. sewaktu menyerang, defence langung tak sedar kehadiran dia, sebab:

1. DC biasanya bertindak sebagai man marking dan akan mengawal dua striker lawan.

2. Striker akan bertindak membuka laluan kepada MC masuk ke dalam penalty box yang kosong dan menarik perhatian DC supaya mengejar mereka ke tepi padang...

Kalau ada DC yang tersedar dengan kehadiran MC tu, tugas menjaringkan gol automatik ke arah striker yang kosong pulak...

Taktik ni menggunakan cara yang sama setiap kali menyerang, jadi mungkin rasa bosan skit bila dah lama guna(sebab aku rasa camtu tongue.gif ).. Nasihat aku, berpada-pada bila guna.... saper tak boring kalau margin gol asyik besar je.... takde challenge plak nanti..

P/S: Kalau pakai taktik ni, korang tumpukan pada defender je waktu nak beli player. Sbb sebarang attacking player boleh jadi 'star' lepas guna taktik ni.. so kalau taknak beli pon takper... Enjoy it.. cool.gif

Assalamualaikum......

Alhamdulillah....akhirnya aku berjaya juga.... Terima kasih putera.com..

Kat sini aku nak tanya pendapat korang... Patut ke aku buat satu topic baru khas untuk hantar screenshot atau hantar kat sini jer... Aku bercadang nak bukak 2 topic baru:-

1. CM0304/FM05 Screenshot Showoff... Hantar apa saja screenshot dari game berkenaan.. Mungkin korang ada sesuatu yang menarik/pelik untuk dikongsi..

2. CM0304/FM05 Player Forum... Hantar screenshot pemain2 yang korang rasa very promising, unfamous star atau apa saja berkaitan player.. Aku taknak campur dengan yang lagi satu supaya senang bila kita nak tahu senarai pemain.. lagipun bukan semua pakai broadband kan? Takut lambat lak bila nak load nanti.. smile.gif

Wassalam......

diablo.tac nie mmg hebat. aku pernah try main 3 musim berturut tanpa main tipu, hasilnya juara epl 3 tahun berturut2, uefa 2 semusim dan champion league 2 musim, cumer dapat 1 fa ngan 1 liga cup. tapi jaringan gol tak terkira banyaknyer, pernah atacking mid field aku score 50 lebih lagi banyak dari striker utk satu musim. macam tipu lak rasenyer. tapi mmg respek giler la tatic nih. cuber laa try. mesti korang dah tuker lepas tuh. hahaha

patch 4.14 ngan 4.15 tu utk cm4 2002-2003 atau 2003-2004? den nak gak main cm4 nih tapi tak tau la bila den nya pc nak siap..duit asyik takde je hehe:-) boleh tak sesapa yg penah guna taktik diablo tu postkan dia nya screnshoot utk taktik tu? pastu bg tau dia nya instruction skali sbb den nak try ubah and guna kat cm00-01. hehehe..boleh ek:-)

Edited by wadud

uik..gembira kan main nampak..releks2..hehehe

betui ka dah kuar yang baru, kalu yg original mmg dah kuar dah tapi takda jual lagi ..hari2 aku check kat kedai pc member aku tapi tadak la..tapi dlm minggu pertama atau kedua disember kompom ade yg lanun..hehe

Edited by BraDeRz

sekali lagi aku cakap... kat kl dah kuar 2 hari dah... aku dah separuh season... anyway aku amik west bromwich albion... skang nie no.3 dalam liga...

Assalamualaikum.......

Sephiroth, tunjukla performance ko dalam bentuk grafik, baru bersemangat orang yang tengok nak main.... smile.gif

Wadud, untuk ko, aku akan tunaikan permintaanmu.. tongue.gif

DIABLO POSITION

user posted image

TEAM INSTRUCTION

user posted image

GK INSTRUCTION

user posted image

DR

user posted image

DL

user posted image

P/S: Yang selebih tu aku akan hantar kemudian. Disket aku dah full..lagipun, aku dilarang ntuk post screenshot banyak2..... setakat 5 jer boleh..... sorry sad.gif

Edited by psycho_hellscream