Jump to content
wadud

Memerlukan Pekerjaan

Recommended Posts

cian ko... sebenonye aku pn 1 u dgn ko.dkt je fakulti ko dgn aku.aku fakulti sains. aku pn da tnm anggr da lama. da mcm dugaan aku tempoh. dr cr keje smpi ke intrvw. mamak jual s/ kabar pn da kenal rapat dgn aku, web site mana yg aku x msk nk cr keje. ari2 aku on line cr keje.aku pn ada kabel bsr kt krjaan x dpt2 gak keje. aku pn x tau sampai bile nk sbr.english aku kira ok la. aku ni ada masalah sket ckp melayu ke english ke sume ada problem, yg aku boleh dok dlm lab ke, yg x jmpa org leh ler aku wat keje. last2 td aku g intrvw, itupn aku try search kat elx. aku da praktis kat ghumah nk ckp ape..

keke.. :D

abis tuh camner ko nyer interview..?dpt ker..?

yg aku bg ari tu kat ko..ko apply x..?

sabor..sabor..lebihkan sabor tuh..nanti dpt la tuh..janji jgn putus asa..

x pon,ko buat keje sementara dulu ke..cam jd pelayan restoran ker..amacam..?? :D

hehe..ekau samo tompek belajar ngan den ek..hehe..ekau base bape? sabo la..den pun sabo laie nih

makna nyer ko da ada ladang anggur ler cekarang.. cube le on line lg. mesti dpt. ko nyer xprnce pn cket lbh krg aku jer. nape still dok kolej? nk keje kerani kat takaful x? gaji x byk dlm 700. tp dia sll nk cr exec, ko sbr je dlm 2-3 bln msti dia serap ko.

try gi ibupejabat celcom....membe aku 5-6 org keje sane...bahagian customer service...kekdg call careline cam kenal jer suara sekor2...cakap english ok slalunyer diorg amik...gaji pokok dekat rm2k diorg bgtau

makna nyer ko da ada ladang anggur ler cekarang.. cube le on line lg. mesti dpt. ko nyer xprnce pn cket lbh krg aku jer. nape still dok kolej? nk keje kerani kat takaful x? gaji x byk dlm 700. tp dia sll nk cr exec, ko sbr je dlm 2-3 bln msti dia serap ko.

kerani takaful? ok gak kalu ada. den memang x kisah sangat pasal gaji janji dapek cari pengalaman kerja

try gi ibupejabat celcom....membe aku 5-6 org keje sane...bahagian customer service...kekdg call careline cam kenal jer suara sekor2...cakap english ok slalunyer diorg amik...gaji pokok dekat rm2k diorg bgtau

ye ke. kek area dokek um ni kek mano ibu pejabat dio ek?

ok kalau ko berkenan ler nak kerja takaful. ko g kat dataran takaful jln tun sambathan. g kar hr.. aku x ingat tgkat brp... pastu kau tanya pasal kerani sambilan... insyaalllah ada. kalau x de jgn marah aku lak

hehe..wokeh..insyaAllah..tq aaa..:-)

hehe..wokeh..insyaAllah..tq aaa..:-)

Askum wadud,

aku bersimpati dgn keadaan ko. Apa kata try mintak jadi cikgu. Apply dekat

KPM. Intake biasanya bulan 7 & bulan 11.

Kalau dari degree cuma ambil 6 bulan jer untuk dapat ijazah perguruan.

Dalam masa study, dapat elaun RM 1200 sebulan (kalu xsilap). Bila dah keluar,

starting gj RM 1800. Kalau duduk bandar boleh dapat elaun khas +- RM 150.

Dengar-2 gaji pokok kakitangan kerajaan pun nak dinaikan xlama lagi. Dari 1800 ->

RM2200 untuk peringkat ijazah.

Cuba-cuba lah nasib. Kalau dihantar ke luar bandar, sabah / sarawak tu bertahan ler 2-3 tahun,

pastu mintak le tukar ke tempat lain.

Cuma cadangan shj. anyway, semoga kita suma berjaya dalam apa bidang pekerjaan pun.

den memang berminat nak jd cikgu. ekau raso elok tgu sampai kpli kuar ke atau p sendiri ke KPM utk mohon? den x kisah sangat kalu kena hantar ke mano pun. janji jd cikgu ok la. leh tinggalkan ilmu yg bermanfaat utk bekalan di akhirat sana insyaAllah :)

Askum wadud,

aku bersimpati dgn keadaan ko. Apa kata try mintak jadi cikgu. Apply dekat

KPM. Intake biasanya bulan 7 & bulan 11.

Kalau dari degree cuma ambil 6 bulan jer untuk dapat ijazah perguruan.

Dalam masa study, dapat elaun RM 1200 sebulan (kalu xsilap). Bila dah keluar,

starting gj RM 1800. Kalau duduk bandar boleh dapat elaun khas +- RM 150.

Dengar-2 gaji pokok kakitangan kerajaan pun nak dinaikan xlama lagi. Dari 1800 ->

RM2200 untuk peringkat ijazah.

Cuba-cuba lah nasib. Kalau dihantar ke luar bandar, sabah / sarawak tu bertahan ler 2-3 tahun,

pastu mintak le tukar ke tempat lain.

Cuma cadangan shj. anyway, semoga kita suma berjaya dalam apa bidang pekerjaan pun.

Askum firefolk...

Saya just nak tanya biasanya borong kpli bile kuar kalau intake bulan 7 dan 11...

Rasa nyerr macam nak mohon gak....

ceh..semua pakat nak mohon cikgu skang ni..kena pastikan niat tu betul..baru nnt ilmu yg nak disampaikan berkesan dan diterima baik oleh pelajar.. :D

ceh..semua pakat nak mohon cikgu skang ni..kena pastikan niat tu betul..baru nnt ilmu yg nak disampaikan berkesan dan diterima baik oleh pelajar.. :D

Hehehe... wadud, ko ikhlas ke nak jadi cikgu nie. Aku taknak anak2 aku nanti bergurukan guru yang saje2 je kerje cikgu sebab takde pilihan lain. Anda pasti... kalau pasti, isikan borang permohonan secepat mungkin. hehehe. :P

kpli dah start inteview..pastu..aku dengar²..dak² u yang dapat kpli...akan diletakkan mengajar sekolah rendah..sekolah menengah diorang rezabkan utk bebudak upsi ngan maktab perguruan yg lenlain laa..

wadud..kalo ko takde keje laie..try la anto resume kt mane² ministry kt putrajaya tuh..dpt jadi pegawai sambilan pom jadi arr..kenkurang berisi gak poket tuh benbulan.. :lol:

Assalamualaikum wbt

Saya salah seorang daripada siswazah yang memerlukan pekerjaan. Sekiranya terdapat peluang pekerjaan, dapatlah kiranya tuan/puan mengiklankannya di sini. Kelayakan saya dapat dilihat seperti di bawah (secara ringkasnya). Segala bantuan dan pertolongan diucapkan ribuan terima kasih.

Nama Penuh: Roswadi Ahmad

Alamat Tetap: No. 2P, Kampung Sri Lalang, 86800 Mersing Johor

Alamat Semasa: Kolej Kediaman Kedua Belas UM, 50603 Kuala Lumpur

No. HP: 0173060359

Email: [email protected]

Jantina: Lelaki

Warganegara: Malaysia

Status: Bujang

Pendidikan Tertinggi: Ijazah Sarjana Muda Ekonomi (Universiti Malaya)

Pengkhususan: Ekonomi Pembangunan

CGPA: 2.53 (Kelas Dua Rendah)

Penguasaan Bahasa: Melayu (Baik) English (Sederhana)

Pengalaman Kerja: Pembantu Penyelia, Cleaner Supervisor dan Pembantu Projek

Objektif Kerja: Membantu organisasi dalam mempertingkatkan kekuatan ekonomi dengan menumpukan kepada aspek pembangunan ilmu

cuba ko masuk sini CARI KERJA ... semoga berjaya!!!

hehe..den memang ado niat nak p sana..nak p kek bahagian kpm..nak try tanya hehe :lol:

* pd mulanya den x suko jd cikgu sbb fikir den x sanggup nak hadapi karenah bebudak sekolah skang nih. tp fikir balik..dgn amalan yg x seberapa nih..baik den jd cikgu..sekurang2 nya bilo mati nnt ado laie pengaliran pahalo kek den.. :)

tak jamin dapatla ses00404, depends pada keperluan tenaga manusia... tp selalunya gov mmg nak pakai sambilan..nak cepatkan kerja..

trylaa anto..kalo dia panggil inteview..dapat..arituh jugak start keje..tp tuh kt tempat akula..tempat lain taktau plak... ;)

mmm..den ado antor dah kek kwsp..mintak latihan siswazah nye program..harap dapek la :D

Edited by wadud

untuk pengetahuan..den la ni berado kek UM kl..so, kalu bleh nak carik keje sekitar tu la (area pj/kl)..tp kalu dah ado keje kek tompek lain pun ok gak la..tambah kalu ado keje kek johor..laie la baguih..leh balik negeri terus hehe..so, den harap dapek la keje dalam maso terdokek nih..terima kasih di atas kerjasama dan usaha dan bantuan semua.. :)

untuk pengetahuan..den la ni berado kek UM kl..so, kalu bleh nak carik keje sekitar tu la (area pj/kl)..tp kalu dah ado keje kek tompek lain pun ok gak la..tambah kalu ado keje kek johor..laie la baguih..leh balik negeri terus hehe..so, den harap dapek la keje dalam maso terdokek nih..terima kasih di atas kerjasama dan usaha dan bantuan semua.. :)

Salam Ramadhan Wadud,

Org Mg? Wadud ngko pandai betul2 komputer tak?...or boleh buat marketing sikit2 i.e. pegi ofis2 kat KL/PJ/Bangi/Kajang dan promote IT Servis dan supply? ada kenderaan sendiri (at least Motosikal)? dan yang paling penting ada KEMAHUAN Utk Berjaya dan BERSUNGGUH-SUNGGUH. If ada...contact me A.S.A.P.

den nak carik keje yg permenent sikit la..paling kurang pun kontrak..gaji no hal nye..yg penting dapek experiance.. ;)

assalamualaikum wbt

xdo laie keje kosong yg ado kek pasaran?

Asalamualaikum En Wadud...nak mencelah skit,

Kalau dah terdesak sgt tu...buat je la MLM dulu...Dpt jugak site income.Yg penting masyukkkkkk.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...