Jump to content
coisox

Ping Pong Area Serdang/seri Kembangan

Recommended Posts

ahad ni aku nak gie main kat cheras ue3...sesapa nak join leh ler..dlm kul 11.30pg..sorang rm4 tak kira berapa jam main..aku tak terer sgt boleh ler setakat nak return bola spin korang dgn pimples bat aku..boleh le sparing dgn aku lwn otai2 kat sana.,.

:lol: aku rasa aku pernah main kat persint 8 tu..kat sebelah pasar ke?kalau korang nak tempat best main ping pong kat cheras bgn ue3(uncang emas 3) tkt 2..tempat tu khas utk pingpong je..mcm2 aksesori pp ada kat sana..kedai uncle ling pemain veteran pro malaysia.mungkin ada antara korang pernah main kat sana...aku time free gi sana menuntut ilmu..

Oh ye ke... aku selalu gi UE3 main boling. every Ahad aku gi sana. tapi tak pernah pegi tingkat selain 3 sebab tak tau apa yg ada kat sana. Cam mati je UE3 tu.

ahad ni aku nak gie main kat cheras ue3...sesapa nak join leh ler..dlm kul 11.30pg..sorang rm4 tak kira berapa jam main..aku tak terer sgt boleh ler setakat nak return bola spin korang dgn pimples bat aku..boleh le sparing dgn aku lwn otai2 kat sana.,.

uish!! cantek sungguh timing tu. 99% aku confirm turun ahad nie. tapi getah aku dah keras. kat situ ada jual getah? murah ke barang kat situ? aku nak sparing ngan kau je laa chicken, sebab lama benor aku dah tinggalkan ping pong. malas nak buang masa otai2 kat situ. takut serve pun dah tak kena. tapi lepas 2-3 kali turun aku rasa leh gain 70% skill aku semula.

Oh ye ke... aku selalu gi UE3 main boling. every Ahad aku gi sana. tapi tak pernah pegi tingkat selain 3 sebab tak tau apa yg ada kat sana. Cam mati je UE3 tu.

uish!! cantek sungguh timing tu. 99% aku confirm turun ahad nie. tapi getah aku dah keras. kat situ ada jual getah? murah ke barang kat situ? aku nak sparing ngan kau je laa chicken, sebab lama benor aku dah tinggalkan ping pong. malas nak buang masa otai2 kat situ. takut serve pun dah tak kena. tapi lepas 2-3 kali turun aku rasa leh gain 70% skill aku semula.

tmpt tu memg mati..x ramai org..brg kat sana boleh tahan la harga dia..aku pon baru kopak minggu lepas tukar rubber..brand palio double side rm70,cuma kat sana byk pilihan..kalau ko nak beli bat pistol pon ada kat sana...apa2 hal hari sabtu aku sms ko jadi ke tak..mana tau ada last minit punya hal lak..member lain tak nak join ke?leh gak main double...

Semalam Osman call aku. Dia jumpa pasal ping pong kat google so aku add nama dia kat list (refer to 1st page for player listing).

Dia tanya aku kat area KL/Selangor katne ada orang ajar main ping pong. Cara cakap macam serious nak jadi terrer. So Chicken, kat UE3 ada coach ke?

Lagi satu, korang bagi laa phone number supaya aku leh update 1 posting aku ngan senarai player yg lebih complete.

Edited by Coisox

Cheras Ue3 tu kat mne.... ada map tak? Aku kalo ada masa joint lah. Tu pun kalo aku tau tempat tu, tak familiar arrr...

Cheras Ue3 tu kat mne.... ada map tak? Aku kalo ada masa joint lah. Tu pun kalo aku tau tempat tu, tak familiar arrr...

Chicken selalu main kat situ every Ahad kul 11.30 pagi. Naik LRT pun boleh sebab tak jauh kalau jalan kaki. Ahad nie aku takleh turun sana sebab ada game kat EndahParade.

Chicken selalu main kat situ every Ahad kul 11.30 pagi. Naik LRT pun boleh sebab tak jauh kalau jalan kaki. Ahad nie aku takleh turun sana sebab ada game kat EndahParade.

sory la ari tu problem la..blh ada emergency case lak..last minit lak tu..kat ue3 ada coach..tp mahal..kalau tak silap 1jam rm30..sbb yg ajar tu pro player.tp kalau muka selamba mcm aku,join je otai2 kat sana dapat free lesson..kat sana byk main cara penhold..sapa main penhold dpt la tgk skill penhold..kalau nak belajar teknik main pp,kat kedai tu ada jual dvd jumpa auntie tu mintak dvd (donic basic trainning for tble tnnis.)..

Chicken, kau nie cina ke melayu? kat UE3 tu banyak cina ke melayu? kalau banyak cina, segan laa sebab mesti power gile2. :ph34r:

Tadi Osman call aku, dia terkilan sebab aku mention nama betul dia kat forum :lol: Dia suruh aku call dia Ndy. So aku dah tukar nama dia kat front page. So sesape yg call dia panggil laa dia Ndy :blush: Dia nak turun Ahad nie kat UE3. Chicken, kau sms laa kat dia sebab dia pun malu2 kucing cam aku gak. Cuma Ahad nie aku takleh turun sebab ada hal lain.

Edited by Coisox

kepada geng ping pong putera..den ingin mengucapkan selamat menyambut bulan ramadan...bulan pose ni ahad pagi aku x turun la main ping pong.. petang2 aku main kat cyberjaya je..coisok lepas raya nanti buat la friendly match antara geng putera..ahad tu aku x jumpa pun bro ndy..no fon dia lak ari tu x save...

kepada geng ping pong putera..den ingin mengucapkan selamat menyambut bulan ramadan...bulan pose ni ahad pagi aku x turun la main ping pong.. petang2 aku main kat cyberjaya je..coisok lepas raya nanti buat la friendly match antara geng putera..ahad tu aku x jumpa pun bro ndy..no fon dia lak ari tu x save...

Ok tu. Kita nak buat friendly katne? Kat UE3 dia kira sekali masuk kan? So boleh laa. Kalau nak buat kat Cyberjaya pun ok sebab UE3 tu jalam jem laa. Cyberjaya katne ada tempat main?

Ok tu. Kita nak buat friendly katne? Kat UE3 dia kira sekali masuk kan? So boleh laa. Kalau nak buat kat Cyberjaya pun ok sebab UE3 tu jalam jem laa. Cyberjaya katne ada tempat main?

cyberjaya aku tak pasti la,tapi kat sini ada arena of sport rasanya ada kot table...kat puterajaya ada la kat komplex sukan..ada table aku tgk,baru lagi..tempat pon best gak..

Ho ho... sorry lama tak update. Line 3G nie makin lama makin bengong laa. bilaa laa screamyx nak sampai umah aku nie.

actually, time bulan posa, aku kenal beberapa player ping pong. Diorang jumpa pasal aku kat google. diorang nie lecturer UPM fakulti Sains Komputer. So diorang ajak laa aku join diorang main kat fakulti malam2 lepas terawih. Cuma diorang takleh ajak ramai2 (fakulti laa katakan).

Tu yg aku dapat test power rubber Palio. Ok gak rubber nie. Value for money. Sesuai utk org yg suka main laju (attacker). Rubber nie Chicken yg recommend kat aku. Aku beli kat UE3. Pehtu, aku recommend tempat UE3 tu kat lecturer2 UPM tu. Diorang pun tukar rubber/beli blade kat UE3.

FYI, aku dah update nama and nombor contact diorang kat 1st post. Tapi kalau kita nak buat gathering, takleh main kat fakulti UPM sebab sana takleh ramai2. Nak masuk pun agak susah sebab kena lalu guard. Aku dulu ex student UPM fakulti Sains Komputer, so takde laa kekok sangat nak main kat sana.

Kalau nak buat gathering, aku suggest buat kat Putrajaya (sebab UE3 jam gile laa). Lagipun, masa aku tanya kat UE3, rate yg diorang bagi tau berubah2 laa. Time aku tanya, diorang kata RM4 per our. Time lecturer UPM tu tanya, RM6 for 2 hours. Lecturer yg lain plak tanya, lain plak jawapannya. :wacko:

selamat hari raya buat semua geng putera.com..wah dah bertambah member pingpong putera..cam ni bleh la buat friendly match...syok gak dapat join ko(coisok) main dgn lecture ko tu..aku bulan pose tak main..bat pon lama tak pegang..ingat ahad ni nak turun ue3 tapi rumah terbuka byk lak..coisok rubber pimple yg aku pakai tu utk fast attacking ok la..tapi bila defend bola naik tinggi sikit.member aku juruteknik kat komplex sukan puterajaya tu..hari2 main free..hebat gak dia main..nanti aku tanya dia berapa rate per hour kat sana...

selamat hari raya buat semua geng putera.com..wah dah bertambah member pingpong putera..cam ni bleh la buat friendly match...syok gak dapat join ko(coisok) main dgn lecture ko tu..aku bulan pose tak main..bat pon lama tak pegang..ingat ahad ni nak turun ue3 tapi rumah terbuka byk lak..coisok rubber pimple yg aku pakai tu utk fast attacking ok la..tapi bila defend bola naik tinggi sikit.member aku juruteknik kat komplex sukan puterajaya tu..hari2 main free..hebat gak dia main..nanti aku tanya dia berapa rate per hour kat sana...

Ho ho... tanya jgn tak tanya. Best buat gath nie. :rolleyes: kalau rate per entryu laghi best...

Geng... bila nak main pingpong lagi kat EU3 tu. Aku nie, bat dah ler takde.... main plak tak pandai sangat. Kalo ada nak main hari Ahad ker, bagitau aku ekk, bleh aku joint dan belajar daripada korang main pingpong nie... kalo main awal2 pagi okey gak.. kurang sikit jem. :D

Geng... bila nak main pingpong lagi kat EU3 tu. Aku nie, bat dah ler takde.... main plak tak pandai sangat. Kalo ada nak main hari Ahad ker, bagitau aku ekk, bleh aku joint dan belajar daripada korang main pingpong nie... kalo main awal2 pagi okey gak.. kurang sikit jem. :D

Kat UE3 ada jual semua produk ping pong. so kau datang berlenggang ngan duit je. :lol:

Kat UE3 ada jual semua produk ping pong. so kau datang berlenggang ngan duit je. :lol:

Salam bro..

aku raser cam kenai ko..heheh..kalau x silap aku pernah beli bola boling ko kat ioi mall. Aku pon minat gak main ping pong..tapi kat sini x der tempat nak main...jenuh aku carik...hari nie baru aku tau ader gak tempat main nyer. Aku main x der la pandai sangat..tapi bley la skit..hehehee. Kalau nak main kat UE3 tue bley la ajk aku skali.

ok gak tue bro...aku pon ari sabtu & ahad free la jugak...sesaper yg nak pie main ping pong tue...leh la ajk aku skali...hehehe.. :D

aku dah riki member aku yg keja kat complex sukan puterajaya,,dia ckp rate sana rm4 perjam...sabtu,ahad pon open..aku pernah main kat sana biasa main free je..tmpt ok..cuma sunday tu org biasa buat kenduri kawin kat sana so ramai org la..nak main pon x selesa...table kat sana baru..ada kat 4 table...

Nak tanya sikit... yang kat UE3 tu, kena booking dulu ker gelanggang sebelum main. Nak pegi jalan2 tengok esok dan beli bat kalo jumpe. Kalo takde aral melintang, aku nak joint minggu satu lagi. Minggu nie outstation plak... huhuhuh.

Nak tanya sikit... yang kat UE3 tu, kena booking dulu ker gelanggang sebelum main. Nak pegi jalan2 tengok esok dan beli bat kalo jumpe. Kalo takde aral melintang, aku nak joint minggu satu lagi. Minggu nie outstation plak... huhuhuh.

tak payah booking..tapi kalau nak buat friendly match elokla booking dulu...ahad ni mungkin aku turun sana kot,pagi dlm kul 11..lama tak main dgn uncle2 kat sana...beli la bat..aku baru beli blade stiga wrb rm140..ringan gak blade tu,kalau aku rekemen beli blade stiga atau butterfly,bg aku blade brand tu syok pakai.. pas tu aku rekemen beli blade kosong x rubber nanti leh tukar2 rubber leh pakai lama,ikut ko la bat dah siap rubber pon byk..mcm coisok ckp la ko siapkan duit je..kat ue3 tu pilihan byk.