Jump to content
edot_jamil

Berminat Meniaga Dobi?ada Apa Apa Soalan Mengenai Dobi?

Recommended Posts

ade tak jual wangian yang pelbagai jenis bau? contohnye bau strawberry ke, lemonade ke, durian ke? hehe..ni boleh tarik minat customer..

mcm mane nak menghadapi kedai dobi yang baru dibuka berdekatan dgn kedai dobi sy?? mmg bagus ada persaingan sihat..harap2 x mengganggu market price...masalah sy:

1. Sy ni kedai kecil,dia kedai besar..mcm mane ek?

2. dia kemungkinan usahawan cina, sy usahawan melayu..kawasan majoriti cina

3. Dia ade mesin dry cleaning,sy xde..

4. Takut dier kcau market price..

5. tolong r sy...tq

yg penting skrg, sy xkan mengalah..skrg baru rasa best ckit berbisnes..hehe..ade "kawan" tuk bermain2..haha

Edited by odie

Hi there,

Sorry tumpang thread. Kalau thread owner tak setuju saya boleh delete thread ini.

Saya sudah berniaga dobi di kawasan saya selama 2 tahun setengah. Atas sebab2 personal, saya ingin menjual bisnes saya ini.

Saya mengalu-alukan tawaran membeli bisnes (lock-stock-barrel) ataupun untuk membeli mesin2 individually.

Equipment:

Washer Electrolux 13kg industrial

Stack dryer SpeedQueen - 2 x 10kg

Dryer 13kg Etika Laundry

Heavy duty steam iron

Rack utk comforter ceiling mount x 2

Kalau berminat, sila telefon saya:

Azli - 016-3239629

[email protected]

Terima kasih.

Kenapa nak jual?

Bisnes nak tutup pasal tak boleh buat untung ke? atau ada sbb lain?

mesin masih ok ke?

berapa umur mesin?

Hi there,

Sorry tumpang thread. Kalau thread owner tak setuju saya boleh delete thread ini.

Saya sudah berniaga dobi di kawasan saya selama 2 tahun setengah. Atas sebab2 personal, saya ingin menjual bisnes saya ini.

Saya mengalu-alukan tawaran membeli bisnes (lock-stock-barrel) ataupun untuk membeli mesin2 individually.

Equipment:

Washer Electrolux 13kg industrial

Stack dryer SpeedQueen - 2 x 10kg

Dryer 13kg Etika Laundry

Heavy duty steam iron

Rack utk comforter ceiling mount x 2

Kalau berminat, sila telefon saya:

Azli - 016-3239629

[email protected]

Terima kasih.

Sebarang pertanyaan, sila rujuk kepada thread ini.

http://forum.lowyat.net/index.php?showtopic=731553

berapa kau nak jual?alasan nak jual? tak laku ke atau ada masalah yang lain?

kalau lokasi kedai sy ni, pindah mcm mane ek?? agak2 customer lama kekal tak?? ada effect tak?? tq

pindah dari main road ke lorong belakang ckit.

sewa dari rm2000 tuk half kedai ke rm2000 tuk satu kedai

kalau lokasi kedai sy ni, pindah mcm mane ek?? agak2 customer lama kekal tak?? ada effect tak?? tq

pindah dari main road ke lorong belakang ckit.

sewa dari rm2000 tuk half kedai ke rm2000 tuk satu kedai

kedai dah berapa lama beroperasi ?

genap setahun...

customer semua actually dtg dari restoran sebelah...apa kata survey???

hehehe

genap setahun...

customer semua actually dtg dari restoran sebelah...apa kata survey???

hehehe

Salam

Saya anak didik En. Jamil dr e-dot laundry station telah membuka kedai dobi dengan style "DobiBayu" di Bandar Baru UDA, Johor Bahru, Johor pada 2-8-2008. Ucapan terima kasih kepada E. Jamil dan semua warga e-dots yang telah banyak membantu kami. Alhamdulillah setakta ini sambutan amat menggalakkan.

Sajer nak tanya to those yang dah berdiri dgn jayanya. My questions are related to my recent experinces.

1. Kerenah Pelanggan - Complain quality gosok yg rendah. Walhal baju batik yang dihantar itu telah usang dan hampir reput. Untuk pengetahuan saya amat berhati2 ketika mengendalikan baju ini kerana khuatir ia akan rosak. Apabila digosok beberapa bahagian terutama di bahagian siku kainnya telah memberi dan tidak licin. Keadaan ini disedari oleh pelanggan yang kemudiannya meminta saya mengosok semula supaya bahagian itu licin. Tindakan segera telah saya ambil untuk memperbetulkan keadaan. Namun tidak berjaya. Persoalannya apa perlu saya buat? Saya tahu client always right dlm perniagaan. Perlukah saya memulangkan wang perkhidmatan kepada pelanggan itu dan meminta maaf?

2. Kaedah mengendalikan cucian biasa yang menjimatkan kos - saya dapati terdapat beberapa pelanggan yang menghantar baju sekitar 2 kilo. Apabila diasingkan mengikut warna terdapat beberapa helai baju sahaja yang boleh dibasuh menggunakan mesin. Selebihnya terpaksa saya menggunakan tangan takut rosak dan sebaginya. Adakah ia norm dlm industri ini baju pelanggan dicampurkan dgn baju pelanggan lain bagi menjimatkan kos dlm situasi seperti ini? Bagaimana pula cucian tangan? perlu ke kita charge customer?

3. Adab menerima baju - saya dapati kebanyakkan pelanggan agak keberatan untuk memberikan butiran diri mereka seperti nama penuh dan no telipon. Adakalanya mereka seolah-olah tidak senang dengan permintaan saya. bagaimana tuan-tuan menghadapi situasi seperti ini.

pls help...

rasanya dah dijelaskan berulang2 kali....sila baca thread ni dari awal !

rasanya nasihat di atas telah disampaikan berulang-ulang kali...

memang anda seorang yg sabar..

Satu lagi soklan

Dryer - mana lebih menjimatkan full load, half load atau small load. rasanya jika full laod haba tidak akan dapat circulate secara optimum. rasanyer lah.. any ideas?

satu soklan lagi

tagging yg lazim digunapakai. saya dapati ada kedai dobi menggunakan tali warna warni. ada yang menggunakan pin. kertas warna yang tidak lentur air distapelkan. mana yang bagus. plz need advice.

em... sunyi nyer ini rumah..

Akum,

Sudah 11 hari kami beroperasi, alhamdulillah sales ada peningkatan. Cuma setakat ini sales masih belum mencecah Rm100 sehari. purata adalah dlm lingkungan RM60-70 sehari. Rasanya terlalu awal untuk mendapatkan sambutan yang banyak. Pohon pandangan bagaimana saya boleh meningkatkan sales saya agar mengatasi threshold sebanyak Rm100 sehari.

Assamualaikum

Kepada sesiapa yang nak beli laundry chemical, packaging and Dry cleaning chemical untuk kegunaan perniagaan atau di rumah ie:-

Powder Detergent AAA = 25Kg = RM35.00

Softener [Pink] = 25Kg = RM48.00

Collar Spray = 25Kg = RM68.00

Perfume Lotion [AF] = 25Kg = RM78.00

Laundry Bag [20x24] = RM8.00/pkt

Ironing Bag [14x20] = RM15.00/Pkt

Frankolan Care 25L/Drum = RM760.00

nnnnnnnnnn banyak lagi chemical....

Untuk boleh hubungi saya

Fendi 012-6763467

mail [email protected]