Jump to content
Hackezkk

Tmnut Boleh

Recommended Posts

ejak iklan streamyx pertama muncul dan servis tu tak available di semua tempat, siap experienced lagi apa yg korang ngomel selama ni pasal speed slow (dan reply costumer support yg suruh flush dns la, dhcp renew/release le, apa la... cuma bukan aku guna di rumah..di tempat lain.. aku langgan jaring wireless boradband sebab memudahkan keja aku di kampus.

blank... baru diedit...

tak aku tak setuju, kronisme tak kira la ko nak justifikasi kan camana, tak patut jadi adat ... sorry kalau tersinggung tapi aku tak setuju kronisme jadi adat ... bab lain2 nak cakap lebih pun confirmn ko tak setuju dengan aku so ... we have to agree to disagree ...

aku dah agak kronisme akan diubah jadi patriotisme !

issue 3G tu aku tak fokus pasal company DIGI tu, tapi aku fokuskan pada j/kuasa & s/jaya dan policy mereka yang hidup dalam tu (nvm .... telenor pun dah nyatakan hasrat diorang so what else, nak jadikan the great debate pun dah over, ntah la we'll see sapa merge dengan sapa, and sapa punya price kat bursa akan naik atau turun) ...

bukan maksud aku kronisme tu sebagai adat, atau benda wajib, ataupun benda perlu. maksud aku, kalau kita sendiri yang terlibat. terus terang aku cakap, kalau aku ada satu projek, ada 2 kontraktor, A dan B.

A tu boleh buat, tapi prestasi ala kadar, tapi banyak pengalaman, dan sudah bertapak lama, dan yang pentingnya dia kawan aku.

B adalah satu syarikat yang aku tak berapa kenal. bila baca prospektus dia, memang nampak bombastik, dan dia pernah membuktikan kejayaan. tapi aku tak kenal pun.

dah tentu aku akan kasik kat A. orang akan cakap tu sebagai KRONISME. cuba ko sendiri secara jujur keluarkan statement, kalau ko ada satu projek, dan ada 3-4 syarikat, salah satunya kawan ko (atau nak lebih sedap sikit cerita, ada hubungan kekeluargaan). dah tentu akan pergi kat syarikat yang berkait rapat dengan ko. tu maksud aku kronisme(pada pandangan mata korang tu) akan wuud dalam kehidupan seharian ko jugak, kalau ko ditempatkan di pihak yang ko dok hentam. tapi kalau ko penuh yakin keluarkan kenyataan bahawa ko akan telus, tak memihak kepada yang ko kenal, tapi lebih menumpukan kepada sapa yang cekap, berpengalaman, memang aku tabik ko! :o

offtopic selingan: pelik jugak manusia bangsat ni. kejap ada kat SAN ANTONIO, kejap ada kat ITM :lol:

kalau betulla si bangsat ni memang student ITM (aku agak jela), memang rugi la pihak itm ada student macamni.

kenapa aku rasa nak tergelak nih ...........? :lol::lol: sorry ler aku tak leh tahan ..

well I have nothing to say and I will say no more .. apakah malangnya aku nih ... why me ...? why me ...?

aku harap dapat membaca thread nih kembali dlm masa 5 tahun akan datang ...kalau panjang umuq . B)

Maybe 3-4 tahun lagi ko akan paham....!!!

I quit....

# shutdown -h now

Maaf sikit lagi selingan (memandangkan ada orang hot dengan aku di thread ni dan fungsi PM dah dimansuhkan.. untuk aku saja ke atau orang lain sama aku tak tau la...)

Dah banyak kali dah aku dikata sebegini.. "maybe 5 years later you will know"... "10 years later when you work, m*l*y like u usually go nowhere but end up down the street homeless".. ada yang betul dan ada yang silap assumption. kalau ada yg aku silap .. tak kisahla.. di situlah kita belajar.. aku pernah cakap kat pinguspy yg mesti dia malu dengan ayat yg dia taip di putera.com ni pasal hacking... but that's what's makes us a human. semua dah besar..takkan masih tak berani nak hadapi/bertanggungjawab/tanggung malu atas segala mistakes yg kita pernah sebut/buat.

semua quote "aku dengar dari technician atau aku baru sembang dari technician" - tak reliable unless dah verify/final (ertinya dah official) ...

but I'll wait for something good from TMNEt

dah tentu aku akan kasik kat A. orang akan cakap tu sebagai KRONISME. cuba ko sendiri secara jujur keluarkan statement, kalau ko ada satu projek, dan ada 3-4 syarikat, salah satunya kawan ko (atau nak lebih sedap sikit cerita, ada hubungan kekeluargaan). dah tentu akan pergi kat syarikat yang berkait rapat dengan ko. tu maksud aku kronisme(pada pandangan mata korang tu) akan wuud dalam kehidupan seharian ko jugak, kalau ko ditempatkan di pihak yang ko dok hentam. tapi kalau ko penuh yakin keluarkan kenyataan bahawa ko akan telus, tak memihak kepada yang ko kenal, tapi lebih menumpukan kepada sapa yang cekap, berpengalaman, memang aku tabik ko!

Kalau dah involve company GLC (ertinya ada pengaruh G tu) kronisme bukan dalam private sector lagik, tu dah guna duit rakyat sebagai pembayar cukai, kalau company sendiri nak offer kaum kerabat sendiri la punya kisah tak yah bukak tender semua, just direct nego nak under table ke nak over the table ke aku tak kisah, tapi ingat lerrr tax payer ni kalau linkup GLC tersebut bail out dari gomen, makan duit sapa ? kalau duit mp gomen yang guna je takpe laa, tapi ada je effect dengan taxpayers ni. Kalau ada transparency takpe la at least kita rakyat yang bayar cukai ni tau flow duit kita ke mana.

bila GLC dan/atau G dah teruk dengan kronisme memang kroni2 ni yang jadi golongan elit at last jadi cam Filipina, we are heading that way, aku tak mau kena tuduh try OT lagi walaupun pasal DIGI tu aku selitkan as a figure of speach (yang tah camana bleh diperpanjangkan dalam topic ni) ...

so sambung tmnet

Edited by ed_thix

semua quote "aku dengar dari technician atau aku baru sembang dari technician" - tak reliable unless dah verify/final (ertinya dah official) ...

but I'll wait for something good from TMNEt

Aku pun harap gitulah hendaknya... aku siap dah tempah flight lagi nak balik minggu depan nak test sendiri dua ke tiga hari macam mana keupayaan speednya. Tapi cam kes aku guna streamyx sejak tiga ke empat tahun (lebih kurang la..) dulu lagi... memang mula2 saja OK.. pastu makin lama makin teruk jadinya. maybe sebab percambahan pengguna pada satu kawasan yang sama kot. Tapi kalau time baik, oklah.. time tak baik letih dengan customer support yg macam aku rasa "guna skrip" ni (asyik suruh buat benda yg sama.. yelah customer support la kan..).

Aku pun harap jadik lebih baik... sebab aku pun tak suka internet slow ni... banyak bazir masa aku (lebih2 kalau ada yg guna p2p dalam network, dial-up pun lagi laju)

p/s: jaring yang aku gunakan sekarang ni macam block torrent port saja aku perasan.. kalau aku nak guna (aku akui kekadang guna juga untuk download e-book/bahan2 bukan hiburan) kena carik port jauh sikit. tapi customer support dia memang baik.. aku pernah cakap dengan customer support (yg jaga telefon) pasal masalah wireless jaring (yg kekadang slow juga tanpa sebab) ..kalau dia tak dapat solve, dia akan pass to sorang mamat yg kenalkan diri sebagai engineer.. dan dlm talian, kedua-dua belah pihak akan sama-sama try troubleshoot (dia di bahagian dia.. aku di belah soma/router/pc aku).. memang memuaskan dan results pun membanggakan. Hidup wireless jaring (compared to tmnet yg aku contact la... just my humble opinion)

Yeah you right. Kalau ko tgk post aku terdahulu kat thread nih mesti ko perasan kenapa lepas 3 ~ 4 page baru aku nak reply. Firstly bila dah masuk ke bab DiGI dan 3G lagi aku tak bleh nak reply sebab aku nak kena pahamkan dulu isi kandungan thread.

Aku memang sembang secara tidak rasmi ngan technician tu sewaktu aku pergi setup network untuk satu perpustakaan desa, dan beliau pun ada kat sana kerana kena assign kerja untuk setup streamyx kat sini. Technician yang sepatutnya untuk setup streamyx tu takder so dia kena ganti tugas untuk sementara. Nak kata dia tak pakar, bab networking slamber rock jer terang kat aku.

Bab official biasalah, aku pun tak yakin dengan TMnet nih memandangkan dalam post aku pun aku pernah kata yang mereka lebih habiskan duit kepada promosi berbanding meningkatkan keupayaan perkhidmatan streamyx mereka kepada pelanggan. Nak kata line aku selalu drop atau connection aku slow, aku diantara pengguna streamyx yang bertuah kerana jarak rumah aku dengan exchange hanya radius 200 meter ja. Tapi bila bab TMNet membebel mengenai P2P dan Torrent yang disifatkan mereka sabagai "punca kesesakan" maka aku pun tak menyokong langsung kenyataan tersebut dengan hujah dan pendapat aku. Tak salah kan?

promosi tu kosnye puluh2 ribu rm...upgrade juta2 rm...

Hah ini satu kenyataan yang boleh diterima, tapi aku panjangkan skit pasal promosinya beribu-ribu tetapi dilakukan dengan berulang-ulang kali, upgrade walaupun juta-juta ringgit tapi hanya ntuk 5~6 tahun sekali. Betul tak braderz?

tul gak..hehe..tapi tak sampai juta2 kot promo tu...aku x sure kalu kat tv tu seminit brp ribu yg kene..kate kan rm seribu sekali iklan tu muncul..pastu sehari tu bape kali...kene kire nie..hehe...

ahhh...tmnet...alasan je sumer tuh...cakap kat aku sape yang guna broadband x guna p2p...kalo aku x guna p2p baik aku guna dial up. broadband skang ni pun sama je lagging ngan dial up. mentang2 dia monopoli nak ckp 'not against customer who uses p2p'.

“Many users are duped into purchasing what looks to be genuine software online, only to discover otherwise later on,”

benda online cemana nak kata 'looks to be genuine'? hadeh...cubalaa jgn bodohkan customer. ni masalah bandwith ke piracy ni?

buat la tmnet, buat. tgk pesaing ko naik nanti. baeekk punye. aku nak kluakan StreaMAX. tunggu aku ada modal rm 10 bilion la tapi. x lama tu...jap gi aku beli loteri...