Jump to content
SnoWolf

Lagu Paling Sedih Pernah Korang Dengar

Recommended Posts

hahahaha...mcm mana ko nyanyi bole nagis..sadis tul.. :D apa kata2 dia sampai buat ko nagis tuh matrix?

Apola ekau ni... dah tentu la perkataan mengapa perpisahan yang kau minta yang sedeh... takkan la anak itik tok wi kot...

Lagu-lagu sedeh anime yang aku rasa sedeh didengar ialah lagu tajuk Hinata vs. Neji hasil nukilan Toshiro Masthuda (kalau nama aku eja tak betul maaflah). Tapi kebanyakkan lagu anime tak menceritakan suasana realiti kehidupan, sa tak nampaklah kesedihan itu.

Tapi kalau nak lagu sedeh-sedeh band mat saleh then kena cari lagu Yusoff Islam. Lagu dan lirik dia memang sedih dan ada satu lagu tu menceritakan tentang perjuangan dan kematian rakyat palestin (maaf tajuk tak ingat) dalam menentang Israel.

Nak lagi sedih dari Malaysia dengarkan lagu tema rancangan Bersamamu nyayian Jacklyn Victor. Sedih-sedih sangat. Dan satu lagu dendangan Adibah Noor dengan tajuk Yang Teristimewa, sedih giler pasal liriknya menceritakan kehilangan seorang anak kesayangan.

Cubalah dengar lagu tue, korang pasti menitiskan air mata kalau menghayati lirik lagu berkenaan.

aku tak tau tajuk dier tapi lirik camni

bukan ku minta lahir ke dunia

bukan ku minta cacat begini

bukan ku minta kasih dan manja

sape tau tajuk lagu tu

Tambahan skit, tajuk lagu tema Bersamamu ialah Wajah nyayian Jacklyn Victor. Whuihhh menyusuk klabu. lirik dia.

aku tak tau tajuk dier tapi lirik camni

bukan ku minta lahir ke dunia

bukan ku minta cacat begini

bukan ku minta kasih dan manja

sape tau tajuk lagu tu

revolvers-namun ku punya hati

lagu dia camni kan starting...

senyumku tak seghairahhhh

gerak gaya tidak selincahh

mataku tak seayu

kicau burung pon tak semerdu

namun ku punya hatiii..bla bla bla lalallala

kalau Pearl Harbor,background music dia tajuk Hans Zimmer-Love Theme ngan Enia-Piano theme mmg best giler.

Hans Zimmer tu movie composer atau lebih dikenali dgn pencipta sountrack yg paling top & terbaik skang kat Holywood..sumer movie top2 dia sapu...selain tu ade gak org lain yg bagus mcm Alan Silvestri

revolvers-namun ku punya hati

lagu dia camni kan starting...

senyumku tak seghairahhhh

gerak gaya tidak selincahh

mataku tak seayu

kicau burung pon tak semerdu

namun ku punya hatiii..bla bla bla lalallala

bukan tajuk dia ku cari damai ke?

errr apa ko repek lak antu..ku cari damai tu lagu nasyid kaa?lagu yg tu memang lagu revolvers lepas tu dinyayikan semula oleh kompolan iklim..tak silap aku dia pernah jadi theme song tok drama apo tah kat tv3..org tu dia cacat dari lahir lagik takde kaki..seingat aku ahh

Yeahhhh... aku selalu nyanyi lagu ni kalau naik motor pastu tetiba ujan lak kat tengah jalan..... terasa sadis tol..... pastu keta kat sebelah makin laju & buat suka hati.... :angry:

Lagu-lagu sedeh anime yang aku rasa sedeh didengar ialah lagu tajuk Hinata vs. Neji hasil nukilan Toshiro Masthuda (kalau nama aku eja tak betul maaflah). Tapi kebanyakkan lagu anime tak menceritakan suasana realiti kehidupan, sa tak nampaklah kesedihan itu.

Tapi kalau nak lagu sedeh-sedeh band mat saleh then kena cari lagu Yusoff Islam. Lagu dan lirik dia memang sedih dan ada satu lagu tu menceritakan tentang perjuangan dan kematian rakyat palestin (maaf tajuk tak ingat) dalam menentang Israel.

Nak lagi sedih dari Malaysia dengarkan lagu tema rancangan Bersamamu nyayian Jacklyn Victor. Sedih-sedih sangat. Dan satu lagu dendangan Adibah Noor dengan tajuk Yang Teristimewa, sedih giler pasal liriknya menceritakan kehilangan seorang anak kesayangan.

Cubalah dengar lagu tue, korang pasti menitiskan air mata kalau menghayati lirik lagu berkenaan.

aku dgr lagu2 Malaysia yg ko ckp tuh..aku x nak nagis punnnnn..aku dgr biasa jeeeeee..

hehehe...

ada makna la tuh...

Snowolf dah x perlu lagu2 sedey sekang dia perlu lagu cinta cintun betul x snowolf..mentang2 dia dah ada balak baru sekang hehehehehehe~

:lol:

errr apa ko repek lak antu..ku cari damai tu lagu nasyid kaa?lagu yg tu memang lagu revolvers lepas tu dinyayikan semula oleh kompolan iklim..tak silap aku dia pernah jadi theme song tok drama apo tah kat tv3..org tu dia cacat dari lahir lagik takde kaki..seingat aku ahh

aku ingat lagi citer tu, mase tu aku skolah rendah, yang dier jadik anak angkat sbb mak ngan bapak kandung tak suke kat dier, lepas tu mak ngan bapak bagi anak yang cacat ni pade pekerja diaorang

Ko tak menghayati la heaven X....huhuu...

Aku rasa Snowolf kena dengar jiwang.fm kalau dia dah ada balak baru. hahahaha :lol: Tapi dia carik lagu sedeh-sedeh nak tangkap jiwang la kot HAHAHAA :lol:

P/S:: Umah aku kat Pendang, kat Taman Mawar, weii snowolf tau tak kat maner Taman Mawar ??

errr tu citer mana lak tuu..aku rasa tu cite lain kot...tapi aku ada few song from indo band..band ni tak glamer kat mesia maybe malaysian pon takpernah dgr lagu band ni ..tapi lagu dia best giler...kalau sape2 yg rajin dan berminat nak dengar tu search aa katne2 then donlod..lagu ni takde kene mengena ngan topic actually :lol: ....kalau tak dapek then boleh tolong upload ..later

Seuries - Rocker Juga Manusia (best aku bagi 7star..peminat rock sure ske dgr)

DYGTA - Karna Aku Sayang Kamu acoustic version (lagu jiwang sape2 nak jamming lagu ok ..key dia senang)

setakat kasi title je??? upload la kasi kitorank dgrrrrrrrr...upload sekali laguuuuuuu Slank - Ku Tak Bisa tuhh.. :lol:

carik laa dulu kalau takde sangat baru aku TOLONG uploadkan..aku cuma suggest jerr..kalau aku upload sekali pon tak semestinya ada org minat nak dengo..thats why aku suggest bagi title je dulu...aku dah laa malas nak upload2 ni..usaha sendiri dulu yee :D

Snowolf dah x perlu lagu2 sedey sekang dia perlu lagu cinta cintun betul x snowolf..mentang2 dia dah ada balak baru sekang hehehehehehe~

:lol:

cilaka ko heav~

Mana ada~

carik laa dulu kalau takde sangat baru aku TOLONG uploadkan..aku cuma suggest jerr..kalau aku upload sekali pon tak semestinya ada org minat nak dengo..thats why aku suggest bagi title je dulu...aku dah laa malas nak upload2 ni..usaha sendiri dulu yee :D

kedeng siuddddd... <_<