Jump to content
Sign in to follow this  
paan

Server Too Busy

Recommended Posts

aku just nak tau jek...server putera dah pindah ke lebih besar...kenapa server boleh busy teruk sgt hari nie...aku cume nak tau ajek...

IPB Image

kalo ada salah dan silap...aku minta maaf... :)

Edited by paan_lee

bukan hari nih je dah berhari2 dah server asik busy je..aku lihat putera.com yg baru nih mcm x bole tampung user yg ramai online dlm 1 masa.. aku harap pihak admin dpt membaiki masalah nih.. :)

aku slalu jadi mangsa x dpt masuk..mcm tadi lah mmg asik busy je..nih baru la dpt masuk..hurmm..

psl putera.com dah update..sume serbu..server jd x tentu arah buat seketika kot :P

tapi x tahan siudddd...hari2 mcm nih..aku sedap2 tgh nak post je dia jadi ralat..harap admin betulkan la cepat2 :)

attack server putera? untuk apa? and lagi satu korang ingat admin admin putera ngan tuan tuan moderator nih cikai cikai punya orang ke?...mimos pun takut tau ngan diorang ni hehe..

yup..aku sokong ko darkwan...n satu lagi cadangan aku...selain spaming...thread2 yg lama atau yang tak masuk akal...patut di delete...

Edited by paan_lee

thread2 yg lama atau yang tak masuk akal...patut di delete...

herm, aku x brapa stuju sgt arr kalo didelete except x der ilmu/maklumat yg berguna dlm tue. coz mungkin user baru nak cari maklumat tentang tue x yah arr bukak topic baru sekaligus mengurangkan space yg digunakan. lagi satu, aku baca putera nyer space 400Gb ker. besar giler arr tue. x kan tokleh tampung kot.

huh, ader org attack putera, hackess maner, cam ner lak admin dpt tangakp, dpt surat ker etc ker, cam biasa jker putera nie. cuma banyak busy arr.

just my 2cent

aku tau la putera.com ni best. :D mmg patut server busy. :P:lol:

tambahan pulak org yg gi kt laman web ni mesti ketagih nyer nk masuk putera.com ni.

server load kut?

kengkadang bila jadik mcm tu... aku taip dah panjang giler gak artikel... tup~ tup~ "server too busy" ngaaa!! ternganga aku dibuatnya. Setelah menerima pengajaran tu... aku copy paste awal-awal dlm notepad. mana la tau jadik camtu lagi.

Tapi betul gak kat HeaVenX... seblum ni jrang jadik camtu... sejak2 update baru ni plak asyik busy.

IPB Image

ada kaitan ka yg aku bulatkan tu...??visitor nye ramai...makin famous forum kite niie...search engine pun join skali ya....smart la... :)

ada kaitan ka yg aku bulatkan tu...??visitor nye ramai...makin famous forum kite niie...search engine pun join skali ya....smart la... :)

Search engine memang selalu datang melawat tanpa dijemput. AskJeeves dengan Google.com tu sebab dia recognize program, kalau nak diikutkan ada banyak lagi hidden search engine & robot yg korang tak nampak dengan mata kasar (Ghaib la lebih kurang)..

huhuhu... putera semakin dikenali di kalangan rakyat Malaysia..

hehe... bila dah dapat server P4 3ghz,1gb ram dan 400gb HDD..

hehehe... ble la korang online reramai...

hum.. ingat nak buat tutorial cara2 nak setup streamyx arr...

untuk streamyx in a box jer..(ZXDSL 831)

leh buat opsyen.. connet guna router atau dailer...

untuk pengetahuan korang, bebaru ni (takda la baru sangat, tahun lepas pun)

kitorang bergotong royong tebas lalang, cangkul tanah, mesen rumput dan sebagainya. maksud aku, padam semua topik yang tak perlu. dalam tong sampah ada berbelas ribu (ye abang abang, kakak kakak dan adik adik, belas ribu) topik yang telahpun dibuang. samada topik penuh, ataupun sebahagian dari posting di dalam sesuatu topik.

seperti yang darkwan kata, anda boleh membantu mengurangkan kesan kesibukan putera.com dengan mengurangkan spam, topik sia sia, topik setakat untuk "ntahla aku pun taktau".

betul tu encik azuan...kami barisan moderator telah bekerjasama gotog-royong membersihkan forum pada 15 November 2005.....banyak topik "crap" terutamanya dari forum sembang yang banyak dibuang...selain itu admin turut:

1. update security hole pada skrip iklan yg baru sahaja dikenal pasti

2. reduce bilangan topic/post perpage,

3. set resource cap dalam IPB kepada 15%, so kalau server busy, dia akan minta user tunggu dan datang sekejap lagi

4. disable dulu skrip iklan

5. reduce saiz table dalam database (delete posting)

6. dan beberapa performance tuning lain dalam IPB

kesemua jumlah yang berjaya dipadamkan ada seribu lebih topic yg dipadamkan (merangkumi sekitar 25,000 posting).

Edited by civ3

member yg x aktive x nak padam ke...

rasanya tidak perlu dipadamkan sebab mungkin mereka hanya register di sini hanya sekadar untuk mendapatkan maklumat dan bukannya membuat posting.....yang perlu dipadamkan adalah topikĀ² "crap" dan juga "junk" post seperti posting smile semataĀ² untuk menambahkan nilai posting.

mau tanye ah. kt sini ade ADMIN,MODERATOR. slain tu, ade lagi ke? aku tengok azuan tu supervisor. ape mende tu? penolong admin?

mau tanye ah. kt sini ade ADMIN,MODERATOR. slain tu, ade lagi ke? aku tengok azuan tu supervisor. ape mende tu? penolong admin?

setakat ni mengikut apa yang aku tahu di putera.com ada 2 kategori:

ahli:

ahli baru

ahli

ahli rajin

group:

dalam perhatian

moderator

global moderator termasuk supervisor (dahulunya dikenali sebagai pemantau) dan juga staff

admin

Maaf kalo OT tapi kalo boleh tambah la ranking bagi ahli.Takkan sampai ahli rajin jer...

nak cerita pasal ranking, sila klik di SINI dan baca apa yang ditulis oleh userĀ² dalam tu....

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...