Jump to content
najja

Saya Lagi Perlukan Keje....

Recommended Posts

a ah aku sanggup dtg dari tanah seberang...dah 6 tahun dok sini..jarang balik sbb x sanggup mintak duit tambang...sedey nyer..

kalu kat giant tempat aku nie pun byk yg part-timer..yg keje tetap pun ade tapi 2/3 tahun naik pangkat jd supervisor tu..

:blink: ko datang dari tanah seberang?????? :o ko pendatang indonesia tu ke?ko ada permit tak masuk sini :blink::lol: kalau takde aku nak repot bapak polisi..jaga ko :lol: (kidding)

niaga je!...tak ya carik keje krjan,..kompeni...

ko keje dgn org..masa mula t/duga tu ko dah kene buli....

dpt terus keje?...hai nasib le...

niaga senang.... tak dengar leteran pegawai atasan...

keje sendiri/niaga senang ati....klu kurang usaha kurang le masuk ,...klu nak lebih keje lebih!

ko nak relek ke..tank relek ke...keja sampai 1/2 nyawa ke..nyawa2 ikan ke..tepulang

Puas ati! Baik buruk,....banyak,sikit..,kurang, lebih...begantung pada diri sendiri.

skrg org keje krjn pun buat niaga....pa hal?Haahh... jwb sendiri!

Nak niaga,... ko cariklah apa yg org kat tpt ko mau...(basic niaga....jual apa org cari!)

jual air kosong ke! air milo ke, pisang goreng, apam balik ke,..kue tiau ke..tah apa2 yg org tpt ko suka & carik!

Segan?....Tak biasa?.... tengok duit masuk dulu! he..he.. seronok!.. jutawan senyap oooooo...

Aaa..sini le ko blh uji ko punya kompiden! uji ko punya batu geliga(kata Alym Tan Sri P. Ramlee) ,ko blh belajar ttg hidup...panjang ke pendek masa hidup....tengok org2 / manusia...org krjn..org kompeni semua jumpe ko... beli brg jualan ko le...

Tah...blh pakai ke nasihat ni...ko nak guna..guna..tak nak buang jauh!

NAJJA!!! oh NAJJA!!

aku pun jual air!!!

Kalau aku jadi ko Najja aku akan berbisnes sendiri. Dah sampai masanya ko buka bisnes sendiri kalau ko tanak menganggur.

Aku terbaca pada psting pertama ko so impression pertama aku kat ko adalah ko adalah seorang yang tabah. Kalau orang lain kata ko ni tak konfiden maka aku kata ko adalah seorang yang tabah. Ko amik Dip. Sains Komputer dan bila bekerja, tetiba diberikan posisi yang lain daripada apa yang dibelajar. Dan ko amik posisi tu sebagai cabaran untuk ko dan biasalah, bila posisi baru nih ramai yang akan kurang konfiden tetapi bila dah lama berkerja dan memahami situasi posisi berkenaan, konfiden ini beransur-ransur datang dan semakin menebal.

Najja, tak rugi kalau ko bekerja kat kompeni tu dalam setahu-dua lagi, berkerjalah kat syarikat tu dengan niat menimba ilmu sebanyak mungkin sebelum keluar untuk menceburi kerja yang lain. Aku paham yang ko mungkin merasakan yang ko tak sesuai atau kurang yakin dengan bidang grafik disebabkan apa yang yang ko pelajari di Universiti dan tidak menepati field pengajian ko. Ko tak perlukan konfiden bila nak memohon kerja lain, ko hanya perlukan pengalaman. Pengalaman penting daripada konfiden sebab sekira adanya pengalaman, otomatikly wujudlah konfiden didalam diri.

Mungkin dengan pengalaman tu ko boleh berbisnes sendiri dengan menggabungkan pengalaman ko dengan bidang yang dipelajari ko. Bagi aku majikan yang tanak hire orang yang tak konfiden memang satu kerugian besar kerana menilai seseorang melalui ujian temuduga, bukannya dari perpektif kualiti kerja yang akan dilakukan oleh pekerja tersebut. Kalau kat syarikat tempat aku bekerja, proses temuduga bukannya si temuduga tu bertanya blablabla kat si fulan, tapi proses temuduga yang mana masalah sebenar diberikan oleh penemuduga, kemudian dinilai hasil kerja mereka samada layak atau tidak mengisi kekosongan jawatan.

Berusahalan Najja dalam menambah ilmu dan pengalaman. Kerana benda-benda tu akan akan menghapuskan terus perasaan tidak konfiden. Dan ingatlah, konfiden tu hanya akan datang dari mereka yang berpengalaman.

hah!...kan tul tu.. aku dah kate...bnyk sgt songgg..gehh nye..baik ko buat keje sdrk je..

tp..klu ko nak gak keje...ni ada satu crite.....crite tul ni..ubah suai kit....

crite nye mcm ni....crite kwn aku.....

dia ni keje kat satu kompeni...keje nye mcm budak pjbt le...SRP je (dulu Sijil Rendah Pljrn)..

... kwn ni senang disuruh ke sana..kemari...ke hulu kehilir...nak pendekkan crite...satu masa...kompeni tu tak cukup staf perakaunan..(staf dia lari le tu...atau bnyk kerenah).. ketua nye ajar budak SRP tu buat keje kira mengira, rekod merekod.... lbh krg mcm tu le!

skrg ni budak SRP tu...fuiih!!.. akaun online..kompiter online??!! nak kate lulusan SPM...lulusan Uni pon blm tentu blh celen nye..

hah..tu je lah crite nye!!!

Dpt ape2 tak dr crite tu....ke?Klu dpt...ha..bgs!!...klu tak dpt pe2...tunggu le aku arah samb crite tu...bajet krjn utk buat felem-felem ni mmg bnyk!

NAJJA 0hh NAJJA..

stedi Najja..rock stedi!!!!

thanks ahmades...

ade jugak nak bagi support...but anyway thanks la untuk seme yg bagi komen yg membina...walaupun ade pedih skit...tapi tu seme dugaan org kate kan...kite kene terima...

panas plak topik ni...tak sangka...

dengar isi hati sy plak...yek...

citer lebih kurang jer...sy bukan taknak bisnes...nak bisnes kene modal...nak pinjam hutang banyak lagi ni...

pinjaman mase blaja dah nak kene bayar...sy nak keje nak kumpul duit nak further study...klau takleh full time nak buat pjj jer...

pasal kuar dari kepompong...bukan tak nak...my father baru meninggal...so sian nak tinggal mak...

lepas sy grad dulu...bukan takpenah keje...penah...sy penah keje cuci tandas...tapi sy tak kisah...

so...ade yg nak komen???

citer lebih kurang jer...sy bukan taknak bisnes...nak bisnes kene modal...nak pinjam hutang banyak lagi ni...

pinjaman mase blaja dah nak kene bayar...sy nak keje nak kumpul duit nak further study...klau takleh full time nak buat pjj jer...

Ohooo Najja..

Kalau ko nak berkerja untuk tujuan nak kumpul dana untuk sambung pengajian, then teruskanlah bekerja kat srarikat grafik tu. Tak rugi apa-apa tapi banyak pula pengalaman yang ko akan dapat yang mana budak yang mengaji universiti pun belum tentu dapat.

pasal kuar dari kepompong...bukan tak nak...my father baru meninggal...so sian nak tinggal mak...

...................

so...ade yg nak komen???

MAWI pun sedih tinggalkan emaknya sewaktu masuk AF3, tapi sekarang dah jadi jutawan dan terus membalas jasa emaknya. Yang mana satu yang ko pilih, kesian kat emak sampai tak sanggup pergi jauh-jauh ATAU kesian kat diri sendiri yang kemudiannya akan berjaya lalu balik membantu meringankan beban emak ko. Pilihan ditangan ko. Najja bukan masanya kita nak kesiankan kat emak kita pasal ayah sudah meninggal kerana yang pergi tetap akan pergi, yang hidup ni perlu teruskan perjuangan hidup selagi tak sampai mati.

thanks ahmades...

ade jugak nak bagi support...but anyway thanks la untuk seme yg bagi komen yg membina...walaupun ade pedih skit...tapi tu seme dugaan org kate kan...kite kene terima...

panas plak topik ni...tak sangka...

lepas sy grad dulu...bukan takpenah keje...penah...sy penah keje cuci tandas...tapi sy tak kisah...

so...ade yg nak komen???

aiikk!!...nama aku ko tak sebut pon ucap TK...he..he.

anyway... ucapan takziah tuk Najja..tabahkan hati..

tenang2 kan dulu perasaan ko tu...ambik masa kit pon tak pa...

hah!..dah ok,.. ko pasang tekad mati( kire putasan nekad le tu..tak le ubah2 gi) nak ubah nasib ko/pameli ko

buat le pa2 je yg ko rase tul....biz ke...keje ke...pa ke..

tak de org lain yg dpat ubah hidup ko kecuali ko sdrk... org lain cth cam ku ni..bebel je..hah! tu je..

* dah dpt duit keje jgn plk beli reload kad phone utk sms..jgn lupa ngan further study.

Alhamdulillah....

Ingatkan lepas dr komen kitorg semua yg pedas nih, dik NAJJA dah x lawat lg dah forum nih... Sbb senyap jer...

Rupa2nya dik NAJJA perhatikan jugak ye... Bagus...

Harap dik NAJJA sematkan dalam hati... Jgn putus asa... dan teruskan sampai berkeyakinan....

Sbb, tuhan xkan mengubah nasib kita kecuali diri kita sendiri kan ??? Dan setiap perubahan tuh perlukan pengorbanan.... InsyaAllah...

owh bapak baru meninggal..ucapan takziah aku kepada kak najja..

apa kata kak jadi tutor ker kat kolej yg ada kat kuantan tuh..rasa ada kolej sana kan..Good Luck kak semoga niat murni akak tuh akan berjayaaaa... :)

akum....pd pandangan aku la sekarang ni mg susah nak cr keja...walaupun degree holder dah ada dlm tgn nak keja belum tentu dapat, kita tgk je byk syarikat ca ya nun alif yg punya, org2 kita especially bumiputra baru nak mula ada kompani kecik..jadi persaingan mintak jerja dgn anak2 ca ya nun alif ni mmg tinggi..tak heran le kalau dah 2 tahun gred pun tp lom dapt keja yg sesuai....aku nak cadangkan pd lepasan degree holder ni, buat pinjaman kt mak n bapak, bank rakyat ker buka business.....jgn risau pasal untung,,,bl dah ada busines mesti ada untung,,,cuma byk sikit jer.yg penting kena mula dulu..ambil contoh cam wife aku,,dia gred dr uia la ni dah bukak cyber cafe..alhamdulillah dgn kesungguhan dekat2 10 bulan bisnes jln dgn baik...wife aku rancang nak bukak bisnes lain pulak tahun depan, nak kembangkan lg bisnes dia....yg penting langkah pertama tu dulu...kalau pandai ckp sekali pun ttp langkah pertama tak mula jugak, tak dak guna....dr itu jgn ragu2 buat pinjaman sikit utk memulakan business...tu jer aku nak kongsikan pengalam aku kt korang semuar....

bye..salam

NAJJA KO JGN SEDIH SANGAT.KALAU BETUL KO NAK KEJE,KO CARILA YANG HALAL JGN PK NAK CEPAT DAPAT DUIT JER TAU. :ph34r: MYBE SEBAGAI ABG NAK TGK NAJJA BERJAYA DAPAT KERJA.

BIASALA SEKARANG NIH SUSAH CARI KERJA

NAJJA KO JGN SEDIH SANGAT.KALAU BETUL KO NAK KEJE,KO CARILA YANG HALAL JGN PK NAK CEPAT DAPAT DUIT JER TAU. :ph34r: MYBE SEBAGAI ABG NAK TGK NAJJA BERJAYA DAPAT KERJA.

BIASALA SEKARANG NIH SUSAH CARI KERJA

AKUM AKU ADA BERITA BAIK KEPADA ORANG LEMBAH KLANG SEDANG MENCARI PEKERJAAN TETAP SAHAJA

SILA HANTARKAN SAMPUL SURAT 7 * 10 KEPADA

HALIMHAZLIN SDN BHD(597202)

lOT 6028 JALAN MASJID TOK MUDA

42200 KAPAR

SELANGOR

KEPADA YANG BERMINAT CEPAT2LAH HANTARKAN SAMPUL ANDA KE ALAMAT YANG DIBERIKAN.

KERJA DIA SEBAGAI MAINTAINCE COMPUTER OR CRROM

AKU JUST BLE BANTU SIKIT JER YANG SELEBIHNYA TERLETAK PADA KORANG.!!!!OK GUYS

haa.. ok gak tu ..

cari pengalaman dulu kata orang..kepada yang tengah cari kerja tu ..

.. cibuk2 lah diri korang..

wahh .. bagi aku tawaran untuk dapat sebagai designer ni bukan senang ..

aku paling minat wat design walaupun sekarang baru masuk belajar balik..

...aku nak tanya pendapat korang sikit lah .. kat mana agaknya boleh wat kerja

part time erk .. dalam 3 bulan jer .. kelayakan mcse2003.. aku tak tau ada company

akan ambil pekerja just for 3 month ...so korang ada suggestion tak ..

Bukan apa, nak improve skill sambil isi cuti sem ..

terima kasih..

sesape yang tau ade keje kosong kat area kuantan...tolongla bgtau...sy amat memerlukan pekerjaan.

sy dip sains komp...dah dekat 2 tahun grad...blum dapat keje yg betul2 keje...mmg betul org kate jangan memilih keje...so sy pernah la keje cashier,kerani...

skarang ni join skim latihan graduan...alaa...yg dapat elaun tu la.dah nak abis dah ni..skarang tengah praktikal..tinggal seminggu je kat sini...lepas tu menggaggur lagi aku...huhuhuhuh....untuk kesekian kalinyer...company ni ade kate kate klau perfomance ok...die nak serap keje terus...tapi sy tak yakin ngan perfomance sy...sbb sy praktikal ni dalam bidang web design...tu pun blaja mase klas SLG tu...mase 3 bulan blaja...apala sangat...tak sempat nak pro seme skali...sy ni slow skit...kene amik mase skit nak blaja...kat company ni tetiba suruh jadi grafik designer...terkejut gak sy...tapi sy tabahkan ati...buat jelah...yg ok...okla...yg tak ok rase cam bodoh sangat....

photoshop ngan illlustrator sy bolehla gune...tapi dalam proses lagi nak mengexpertkan diri...

so...tolongla sesape yg tau ade keje area kuantan...plz...tlg inform sy...

Ko ni mesti pompuankn..Sebabnyer telah terbukti pompuan ni lambt pickup dlm bidang praktikal..Tp bhgn menghafal no satu..Pastu bile suruh tunjuk 'router' yg mane satu pn tak tau...mls nk amek tau kalo lecturer tk ajar... B)

halamak.. lu post takat nak 'bancuh' jer ke :)

najja, kalo dah takmo kuar tu.. keje la dulu kat situ.. pastu dalam masa sama rancang btol2 macamana nak capai impian tu... ingat, keyword aku adalah, rancang btol2.. rezeki Allah tu dimana-mana... banyakkan berdoa...

oit ahmades, laki ngan pompuan lain la :P

bagi aku, bagus la dia nak dok dekat ngan mak dia.

bab nak buat pjj tu, aku sokong sangat, najja...

Aku tk mksd nk "bancuh" sesape pn.. :lol: Sebabnyer yg gua hangin ngan dak pompuan specially CS ni la..da berlaku dpan mate aku.Sori ye Naja..ko jgn memilih sgt,kt memane pn same asal ko dpt timba pengalaman dlu.kalo ko tadak exp. camne org nk tau ko bley bt ke tdk??Aku kalo jd Bos pn tkt letak gaji beriban2 nk gajikn ko.Btl tk??Skrg ni pn aku keje bkn sama ngan kelayakan aku.. ;)

Hah lg satu...kalo setakat graphic & animation tk susah manela...yg penting ade org sanggup ajar ko.Aku dlu pn amek programming tp bile da blaja guna Photohop pehhh..tk ingat sistem yg aku bt.Graphic+system=marvellous.Ko blaja la pelan Naja.

Edited by Scary_Crow

aku bgtau pengalaman aku plak...psl keje nie jgn memilih maaa...mane2 tmpt keje pon klu ko pegi dgn syarat ko ade dip atau deg for sure ko pasti akn naik gak. utk pengetahuan korang yg x dpt keje lagik for fresh graduate...aeon jusco adlh sebuah syarikat yg mendokong saranan gov utk memberi peluang pekerjaan kat frsh grad either dip or dig. Diorang mmg x kesah utk amik freshgrad utk keje dgn diorang x kesah even field ape pon korang bljr. starting utk dip 1200 utk deg 1600. ok la tue...sape yg nak bagik kat freshgrad gaji bnyk camtue. sthn ko keje akn terus naik gred ke retail exe.

tapi mmg tough keje kat bhgian retailing nie..mmg tol2 tough..camnerpon korang try2 la cuba2 apply..yg aku tahu dia amik pengambilan setiap thn pd bln 4-6. ok la geng ;)

kepada saudara saudari yang masih mencari kerja tu dinasihatkan supaya mencuba apa juga kerja yang ada, sementara dapat kerja tetap.. ini kerana, kerja itu bukan sahaja untuk dapatkan duit nk tampong kehidupan harian jer, tapi untuk tambah pengalaman ..terutama pengalaman berurusan dengan manusia yg berbagai ragam kt malaysia ni.. sy pernah try bebrapa kerja di berpakai tempat tak kira kt gomen or swasta.. memang ada beza resanya bila berjumpa orang banding dgn sebelum pernah bekerja... skarnang aku smbung belajar balik.. (untuk sesiapa yg nk sgt kejer tu, sy bole rekemen saudara/saudari untuk bekerja dengan (southern bank mutual bhd / SBB MUTUAL), x perlu ada pengalam kerja dan apa2 bidang pun bole jer )keje kt area lembah klang la, nanti da lama keje bole la nk balik kampung plak....kalo ada yg berminat, jgn la segan2 sms sy 016-2567759.. insyaallah la dapat keje tu..

emm ni dah dapat keje ke lom lg ni? emm sy grad sains komp gak.. baru abis.. grad day pun tak lagi. huhu tak dapat nak lepak lelama kat umah.. dlu sy belajar kat kuantan, so banyak la kompeni komp yg sy redah utk buat survey market keje kat sana.. emm nampak mcm ok je.. emm mungkin belum rezeki najja lg kut..

pd sy klu najja nak proceed dgn apa yg najja belajar dlu, kena banyak lagi belajar sendiri.. komp teknologi sgt cepat.. at least ms interview tak la sakit sgt klu depa tnya ttg pkembangan it ni.. nk bersaing dgn graduan lelaki lg 1 hal.. but the most important thing yg sy dapat dlm survey tu is ENGLISH.. 95% company yg sy interview ms buat survey dlu sume ckp omputeh. ada tu requirement dia mandarin.. p la mik kelas tambahan klu rs english tak ok.. mandarin pun susah sgt sbnarnya.. CONFIDENT kena banyak, tp jgn over confident plak.. tunjuk sikit yg kita pmpuan ni pun terer gak.. blh buat keje, maju, pantas.. hehe

klu rs dah fade up dgn apa yg terjadi, apply degree n sambung study, klu tak de duit nak sambung belajar minta la biasiswa ke pinjaman ke.. yg penting apply dlu... bila dah dpt offer belajar, sertakan surat offer tu masa apply biasiswa/pinjaman...

klu tak mau jg.. jom terjunkan diri anda dlm bisness.. bisness internet paling best.. kalau tak sure cam ne nak buat online biz, kena la search n ask.. kita tanya pd yg pakar, apa kata mereka.. skang ni dah banyak sgt buku nk buat duit online,dlm BM pun ada.. tak caya p la lepak kat mbs ke popular ke emm satu lagi apa ek yg dekat dgn kenny rogers kat berjaya megamall kuantan tu.. dlu sy selalu lepak2 kat sana sy teori utk cr duit, ehehehe pastu kene la sbijik dgn pekerja kat situ.. tp tak pe, jgn serik.. lain kali dtg lagi huhuhu... tp klu tak mau kene sbijik mcm sy kene dlu jd la pekerja kat kedai buku tu.. sure tak kena nya.. hik hik

emm tp klu nk lupakan IT filed ni... rasanya banyak keje lagi kat luar tu..

apa pun Gud Luck!

rajin2 doa.. amalkan selawat fatih 10 kali tiap kali lepas solat fardu, so sehari 50 kali..

Pray Hard, work smat.. Allah will love u!

aduh...pedihnyer...

camne nak citer ek...sy dah tak kisah org nak kate ape...katelah...

mcam2 dah sy dengar...

sbb hanya org yg merasai jer paham ape yg dirase

org yg mendengar hanya boleh mendengar....

maybe sy takde pendirian...

but sy akan cube baiki...

assalamulaikum...

Bgsla Naja.Moga2 anda dpt pengajaran dr komen2 yg pedas ni.KUATKAN DIRI & CEPAT REBUT PELUANG. :D