Jump to content
najja

Saya Lagi Perlukan Keje....

Recommended Posts

sesape yang tau ade keje kosong kat area kuantan...tolongla bgtau...sy amat memerlukan pekerjaan.

sy dip sains komp...dah dekat 2 tahun grad...blum dapat keje yg betul2 keje...mmg betul org kate jangan memilih keje...so sy pernah la keje cashier,kerani...

skarang ni join skim latihan graduan...alaa...yg dapat elaun tu la.dah nak abis dah ni..skarang tengah praktikal..tinggal seminggu je kat sini...lepas tu menggaggur lagi aku...huhuhuhuh....untuk kesekian kalinyer...company ni ade kate kate klau perfomance ok...die nak serap keje terus...tapi sy tak yakin ngan perfomance sy...sbb sy praktikal ni dalam bidang web design...tu pun blaja mase klas SLG tu...mase 3 bulan blaja...apala sangat...tak sempat nak pro seme skali...sy ni slow skit...kene amik mase skit nak blaja...kat company ni tetiba suruh jadi grafik designer...terkejut gak sy...tapi sy tabahkan ati...buat jelah...yg ok...okla...yg tak ok rase cam bodoh sangat....

photoshop ngan illlustrator sy bolehla gune...tapi dalam proses lagi nak mengexpertkan diri...

so...tolongla sesape yg tau ade keje area kuantan...plz...tlg inform sy...

jobstreet.com adalah pilihan anda... try search dulu.

takpon join ftmsk.net ramai org2 CS kat sini...ada advertise kerja2 kosong kalau berminat...

// harap dapat membantu

sesape yang tau ade keje kosong kat area kuantan...tolongla bgtau...sy amat memerlukan pekerjaan.

sy dip sains komp...dah dekat 2 tahun grad...blum dapat keje yg betul2 keje...mmg betul org kate jangan memilih keje...so sy pernah la keje cashier,kerani...

skarang ni join skim latihan graduan...alaa...yg dapat elaun tu la.dah nak abis dah ni..skarang tengah praktikal..tinggal seminggu je kat sini...lepas tu menggaggur lagi aku...huhuhuhuh....untuk kesekian kalinyer...company ni ade kate kate klau perfomance ok...die nak serap keje terus...tapi sy tak yakin ngan perfomance sy...sbb sy praktikal ni dalam bidang web design...tu pun blaja mase klas SLG tu...mase 3 bulan blaja...apala sangat...tak sempat nak pro seme skali...sy ni slow skit...kene amik mase skit nak blaja...kat company ni tetiba suruh jadi grafik designer...terkejut gak sy...tapi sy tabahkan ati...buat jelah...yg ok...okla...yg tak ok rase cam bodoh sangat....

photoshop ngan illlustrator sy bolehla gune...tapi dalam proses lagi nak mengexpertkan diri...

so...tolongla sesape yg tau ade keje area kuantan...plz...tlg inform sy...

Aku rasa ko kena berhijrah ler keluar dari tempat ko tuh ! Kalau nak cari sekitar tempat ko susah saudaraku .

dah banyak dah apply kat kl....satu pun tak lekat lagi...huhuhuh

cuba dulu la kerja sebagai grafik designer tu..

kalau boleh kerja lebih setahun.

kerap sangat bertukar kerja ni ada kebarangkalian menyebabkan bad impression untuk resume anda.

orang akan tertanya-tanya mengapa anda kerap bertukar kerja.

anda mungkin akan memberikan alasan alasan yang baik tetapi, mereka tetap juga memikirkan kemungkinan kemungkinan yang lain.

dan salah satu sebab yang mungkin ialah : anda seorang yang bermasalah ataupun pencetus masalah, sebab itulah majikan anda tidak berminat untuk menyimpan anda lama-lama.

jika saya tidak mahu memilik pekerja yang bermasaalah, maka saya pun tidak akan mengambil anda bekerja.

jadi nasihat saya, kerjalah lama lama sikit untuk sesuatu bidang pekerjaan. ini akan menyebabkan anda memiliki kemahiran dalam bidang tersebut, dan dapat juga mewujudkan impression yang lebih baik untuk resume anda.

cuba perhatikan iklan iklan di suratkhabar, banyak majikan yang lebih berminat mengambil pekerja yang berpengalaman berbanding pekerja baru. ini akan menjimatkan masa dan kos untuk melatih anda memahirkan diri dengan pekerjaan tersebut.

kemahiran yang pelbagai akan menjadikan diri anda lebih versatile untuk mengharungi dunia yang semakin mencabar.

teruskan memburu kerja dan jangan bimbang; kerana seperti mana kematian sentiasa memburu anda, rezeki juga sedang memburu anda dan pasti tidak akan terlepas apa yang telah ditetapkan oleh Allah.

dah banyak dah apply kat kl....satu pun tak lekat lagi...huhuhuh

Camni ler ko datang kat sini ko buat kerja lain dulu ! ko kerjakat Giant Shah Alam dulu sebagai Cashier ke , storekeeper ke dulu cari tapak dulu .Then dalam masa yang sama ko cari ler kerja !! kat sekitar Shah Alam ataupun KL . Bukan apa dari pada ko melapuk duduk kat rumah better do something.

P/s aku pernah kerja pilih ubi kentang busuk masa cuti sekolah hujung tahun . Sedap kalo digoreng !! :lol:

Camni ler ko datang kat sini ko buat kerja lain dulu ! ko kerjakat Giant Shah Alam dulu sebagai Cashier ke , storekeeper ke dulu cari tapak dulu .Then dalam masa yang sama ko cari ler kerja !! kat sekitar Shah Alam ataupun KL . Bukan apa dari pada ko melapuk duduk kat rumah better do something.

P/s aku pernah kerja pilih ubi kentang busuk masa cuti sekolah hujung tahun . Sedap kalo digoreng !! :lol:

hehehe....camne nak pegi...shah alam banjir...

ada pengangkutan yang namanya rakit, sampan, perahu dan pelampung.

huhuu.. betul gaks apa yg ko ckp nih

tp bole membahayakan diri nih, kang lemas plaks.. :)

hehehe....camne nak pegi...shah alam banjir...

Hah betul gak ko cakap nih !! aku sangkut kat Shell tuk lama gak ingat nakgi tengok Rc racing kat Glenmarrie takdapat kantoi !

aik. tetiba jek lari topik kuekuekue...

aku pon sama cam najja la.. hehehe..

ko kena pi kl gak.. member aku baru abis jer teros dapat keje.. ada sorang lagi, tak abis lagi pon dah dapat..

tapi kalo ko dah nekad cam aku ni nak dok kat tempat tanah lahir gak ni, ko kena la proaktif sket.. start bukak bisnes kecik2 ke...

aik. tetiba jek lari topik kuekuekue...

aku pon sama cam najja la.. hehehe..

ko kena pi kl gak.. member aku baru abis jer teros dapat keje.. ada sorang lagi, tak abis lagi pon dah dapat..

tapi kalo ko dah nekad cam aku ni nak dok kat tempat tanah lahir gak ni, ko kena la proaktif sket.. start bukak bisnes kecik2 ke...

ooo...ade jugak member yang senasib...

sy dah abis dah praktikal..minggu lepas...mule2 die ade offer...die tanyer nak keje terus ke...sy kate tak kisah...sy tanyer ok ke keje sy sbb sy pun bukan bidang tu...die kate ok...pastu esiknyer die kate...die dah bincang ngan org atas die...die kate hold on dulu...so...sy rase cam tak dapat la...so start ari ni jadilah sy pengaggur semula..tgh cari keje sangat...

Hokkhohkohkhokhokhokhokh....

Kalo aku jd majikan, memang otomatik x ambik org mcm ko nih...

Ko jgn terasa plak. Dah aku majikan, suka hatila nak ambik ke tak...

Sbb ape, kalo aku majikan tp x nak ambik...??????

Sbb aku tak suka org yg tak berkeyakinan mcm ko nih...

Mcm aku, kalo aku dah bg offer sekali, aku x offer kali kedua...

Org yg berjaya, dia x tunggu peluang tp rebut peluang....

Dr segi posting ko klat atas ni pun, nampak sgt yg ko nih jenis xde pendirian...

Org offer pun, masih termangu-mangu lagi... sampai bila nak dpt dik oi...

Aku pun segan kalo nak rekomen ko keje kat tempat yg aku rasa berpotensi....

Terasa ke dik oi??? Harap2 terasa la ye.... So, cuba perbaiki diri tuh...

Especially dr segi keyakinan dan jgn tunggu peuang.... FAHAM???

Edited by suriasah_putera

Hokkhohkohkhokhokhokhokh....

Kalo aku jd majikan, memang otomatik x ambik org mcm ko nih...

Ko jgn terasa plak. Dah aku majikan, suka hatila nak ambik ke tak...

Sbb ape, kalo aku majikan tp x nak ambik...??????

Sbb aku tak suka org yg tak berkeyakinan mcm ko nih...

Mcm aku, kalo aku dah bg offer sekali, aku x offer kali kedua...

Org yg berjaya, dia x tunggu peluang tp rebut peluang....

Dr segi posting ko klat atas ni pun, nampak sgt yg ko nih jenis xde pendirian...

Org offer pun, masih termangu-mangu lagi... sampai bila nak dpt dik oi...

Aku pun segan kalo nak rekomen ko keje kat tempat yg aku rasa berpotensi....

Terasa ke dik oi??? Harap2 terasa la ye.... So, cuba perbaiki diri tuh...

Especially dr segi keyakinan dan jgn tunggu peuang.... FAHAM???

aduh...pedihnyer...

camne nak citer ek...sy dah tak kisah org nak kate ape...katelah...

mcam2 dah sy dengar...

sbb hanya org yg merasai jer paham ape yg dirase

org yg mendengar hanya boleh mendengar....

maybe sy takde pendirian...

but sy akan cube baiki...

assalamulaikum...

alamak ..aku baca topic najja dari 1st sampai last post ni cam nak mintak simpati lak :lol: kidding...aku area kuantan..tapi wat keje sendirik :D freelance..ko ambek sains comp lepas tu jadik GD as a pelatih....sains comp ni skop kerjaya dia apa erk?aku tgk bebudak sains comp merapu je dok apply keje tak kena dgn bidang belajo...nak apply keje yg takde kaitan ..tapi nak apply takpe gak kena ada minat bersungguh2 yakin lepas tu kena ada 'INITIATIVE' diri ...for ur information kat area gebeng, kuantan (industrial area)bersepahhhhhhh sepahhhhhh keje laaa pestime dgr org cakap kuantan takde keje...dari kerani am sampai laaa ke manager...cuma rajin dgn malas je :D

aduh...pedihnyer...

camne nak citer ek...sy dah tak kisah org nak kate ape...katelah...

mcam2 dah sy dengar...

sbb hanya org yg merasai jer paham ape yg dirase

org yg mendengar hanya boleh mendengar....

maybe sy takde pendirian...

but sy akan cube baiki...

assalamulaikum...

hihi.. nak nyebok skali....

hm, kalo aku jd bos pun, aku x nak amik ko kije...

bukan ape... kalo nak keje, kite kene tnjuk performance yg baik...

hm, kite x ley over confident n x ley x b'keyakinan...

kalo ko x yakin ngan kebolehan sendiri, camne org lain nak yakinkan diri die amik ko kije?

hm, aku tau la sket2 psal p'ngambilan pekerja ni...

coz aku blaja marketing...

salah satu modul tu ade sentuh bab2 cenggini...

hm, kalo nak improve ko nye diri, aku cadang ko bc buku2 psal yg b'kaitan...

aku cadangkan chicken soup... die ada byk series.. ko g je kdi buku... cari yg plg b'kenan...

byk lg buku2 yg menarik ley ko bace utk naikkan keyakinan tuh...

kalo malas baca, cakap sorang2 depan cermin ngan gy yg paling meyakinkan pon ley gak...

haha... wat ever la...

yg penting, yakin pada diri sendiri!!!!! :D

ntah confident la akak oiiiii..gurl kan? hurmmm ntah nak senang dpt kerja dtg Key Hell or Shah Alam or Subang..recommended kat Shah Alam most cni Malays so dtg cni kerja je pape duluuuuu..dari dok umah x buat apa..kat Shah Alam dah x banjir n Bukan 1 bandar nih banjir Giant pun byk bukan sc.13 je sec.18 sec.9 ada pilih nak Giant mana hahahaha..Kilang pun byk bole pilih2 lagi nak kilang mana...kilang roti? kilang toyota? kilang proton? kilang rokok? pilih jeeeeee..hehehehe kalo rasa nak sambung study lagi sambung la buat Master kalo dah ada degree..pastu apply jadi lecturer terus lagi bagussssssss.. :lol:

amacam ok? tgk Braderz tuh dari Sarawak dtg kerja kat SHah alam betul x? hahahahahaha.. joking je.. dia dtg belaja dari seberang sana tuh..so kerja pun mcm tuh berani amik risiko berani menghadapi cabaran..x lah terperuk kat negeri sendiri jeeeee...kang dikata org mcm Katak Dibawah Tempurung..pape pun beli la byk kaset yg bole memotivasikan diri akak kalo x mampu nak gi jumpa kauseling ker apa ker..jgn jadi inferior sgt ngan diri sendiri..kedang jadi bangga gak ngan diri..mana tau ngan akak kerja kat Key Ell nih sambil kerja2 tuh ada lak kerja yg dlm bidang yg akak amik nih..semua benda rezeki..Rezeki x akan dtg bergolek..Usaha Tangga Kejayaaaannn.. :lol:

a ah aku sanggup dtg dari seberang...dah 6 tahun dok sini..jarang balik sbb x sanggup mintak duit tambang...sedey nyer..

kalu kat giant tempat aku nie pun byk yg part-timer..yg keje tetap pun ade tapi 2/3 tahun naik pangkat jd supervisor tu..

keluar dari kepompong ko tu kalau nak dapatkan kerja. kalau nak ikutkan, aku pun nak keje kat tempat keje yang aku cuma boleh jalan kaki, atau kayuh basikal, ataupun naik perkhidmatan awam yang boleh ambil aku dari pintu pagar rumah, dan turunkan aku betul betul kat depan pintu masuk pejabat. tapi tu takkan berlaku, sebab sepanjang 8-9 tahun aku bekerja, aku tak penah dapat tempat kerja yang dalam lingkungan 10km radius dari rumah aku. tempat keje aku sekarang ni pun, aku kena melintas 2 sempadan negeri untuk sampai ke pejabat. senang cerita dari rumah sampai ke pejabat, 3 jenis negeri aku lalu. takda la jauh sangat pun. demi mencari sesuap nasi....

banyak keje kosong, dan untuk makluman ko, ko kena merantau.

Apa yg aku harapkan agar budak NAJJA nih dapat ambik semua nasihat drpd semua yg bg nasihat kat sini.

Kitorang bukan nak downkan ko atau x paham apa yg ko alami. Mcm aku sendiri pun dah merasa apa yg ko rasa. Nak kata aku belajar pandai, pernah gak aku dapat result 1.800 masa sem 3 kat Uni. Siap memember panggil bodoh lg. Hokhokhokhokhohkh. Tp, bg aku tuh semua dugaan, cabaran... mcm biasalah hidup....

Tp, xdelah aku duk berdiam diri dik oi. Aku cover balik kebodohan aku tuh. Bkn takat belajar jer. Serba-serbi la utk lengkapkan diri nih jd seorang yg berkualiti. Sekarang nih Alhamdulillah. Tak pernah menganggur lg sejak abis belajar. Rezeki kot. Umur aku pun bukan tua sgt pun. Nak kata grad pun, baru 3 tahun (Mac 2003). Sbb aku percaya bahawa Tuhan xkan mengubah nasib aku, kecuali aku ubah nasib aku sendiri. Pernah dengar dalil tu kan ?

Utk pengetahuan cik adik, aku nih pernah interview org masa kat company lama sekali ngan bos aku. Position utk System Administrator. Yg datang budak fresh graduate. Bila tanya soalan teknikal, dia mcm x konfiden nak jawab. Bila aku tanya soalan nih, "Looks like you don't have confident to answer that technical question". Budak tuh jawab," Yes I am. Hoh terus aku bagi jawapan mcm nih. " If you don't have confident, we also don't have confident to put you in this position".

Bg aku, x kisah la jawapan yg diberikan tuh betul atau salah. Yg salah boleh dibetulkan kan. Boleh dipolish balik. Maklum la kena faham gak sbb fresh graduate. Takde working experience sbb kengkadang apa yg kita belajar x sama waktu kita kerja. Apa yg penting confident level tuh kena ada. Barula berkeyakinan majikan nak ambik.

Harap dik NAJJA nih pikir secara positif ye dik. Kalo nak aku nyer nasihat lg, boleh la PM aku ye.

Adios.

cara suriasah_putera ckp sebijik mcm Mak aku ckppp..yg pasal confident tuh..Alhamdulillah ngan kata2 tuh dpt gak aku pass interview MAS hehehehe.. :lol:

ntah Najja yg penting percaya pada diri sendiri..orang x akan percaya/yakin pada ko kalo ko x percaya/yakin ngan diri sendiri.. :)