Jump to content
batagolek

Identiti Ariff Akmal Sedang Disiasat Polis !

Recommended Posts

user posted image

cuba lihat btol2 nama orang kt situ

konfiden ker ini nama ; Ariff Akmal...cuba tengok btol2...nie pun dah nak terkeluar mata guna teknik CSI, nak cungkil rahsia si mamat yg eventually BERJAYA jadik jutawan setelah jual ebook2 nie...

ini bukan Ariff Akmal, ini mamat cina ntah mana nie...

WONG SHAN HUEN ???

Aku dah tahu lama dah.. cuma malas nak buat spekulasi.

Sapa-sapa yg ada pengalaman bekerja dengan orang-orang ni, cukup dengan tengok cara dia design banner je dah kita boleh agak..

Nampaknya kita masih suka duduk bawah tempurung dari nak ambil tahu pasal orang lain. Itu yg selalu kena tipu tu..

Aku harap lepas ni tak perlu la nak buat boikot atau beremosi kat dalam ni selepas kita tahu perkara yg sebenar. Cuma aku mintak kita kikis dulu sikap 'kekampongan'. Jangan bila dah terhantuk baru terngadah.

Ni la Melayu! Dipijak dengan mudah disepak macam sampah..

Edited by puteranetwork

Ni la Melayu! Dipijak dengan mudah disepak macam sampah..

Peerggh......!!! laugh.gif

Hmm...kawe tak tau nak komplen pasal AKMAL ARIFF ni..cuma yang kawe perasan, model yang dia gunakan kat banner tu adalah pelakon filem lucah (Tera Patrick) dan bini kepada seorang vokalis rock ntahaperntah, kawe pong tak ingat dah.

Check Ni... sad.gif

perghhhh...

menarik nie...

camna tau dia sedang di siasat polis?

*kat senarai tu, dia akan letak nama sndrik ke?

mana la tau,kot2 c wong tu yang masukkan duit utk dia..

hehe

aku baru nak buka akaun maybank2u. jadi sapa2 yang penah buka maybank2u, dorang ada masukkan nama sndri dalam transaction history ke?

jom kita cari kebenaran...

kalau betoi dia ni tipu, leh kita buat hebahan umum secara besaran

kalau tak betul, baik kita close ja thread ni, takut free2 ja kena saman

Edited by abixpert

Rasanya ini bukan masalah melayu mudah lupa. Ini adalah kerana masalah sebenar manusia sejagat sebenarnya bermula sejak Adam lagi. Tak kira siapa pun, bila diberi amanah, dia akan mendustai semua amanah tersebut. Eksploit sana sini. Melayu kita cuma "Baling batu sorok tangan", beranilah... Nak sahut cabaran untuk lebih maju tu, cukup payah... Kalo kata menipu ni..adalah menjadi satu kemestian, hidup mesti kene tahu selok belok menipu...kalo idak, susah nak cari makan.

Jangan ingat Melayu sahaja yang lemah dan selalu buat honar. Semua bangsa manusia ini adalah dibimbangi setiap bayi yang hampir2 lahir ke dunia. Cuba cari dan baca dialog antara Allah dan Bayi sebelum dia dilahirkan.

Apakah kita cuma tahu Melayu mudah lupa sahaja. Apakah Cina dan India tak pernah lupa hinggakan tak nak balik India ke China ke langsung..

Slogan Melayu mudah lupa tu eloknya tak payah guna sahaja. Ia digunakan untuk orang yang bertujuan kepentingan politik tertentu sahaja. Ada lagi kot wording yang lebih elok dan sesuai.

Cuma satu saja yang kawe rasa kerdil sangat tinggal di Mesia ni...Orang lain pula yang megah di bumi kita. Dan kita pulak, asyik komplen yang bangsa kita lemah itu ini dan sukar dipercayai. Indon yang baru bertapak pun, sudah makin menghampiri kemampuan dan kekuatan Melayu kita di sini. Kalo kita tinggal kat area BM, Penang..tak ramai yang berani lagi nak main acah2 ngan Bangla.

Kita Melayu cuma berani "tunjuk telor" kat sesama Melayu sahaja. Bila bergaul ngan bangsa lain, hampeh belake... sad.gif Taring ada, tapi sudah tak ada bisa lagi.

Aku dah syak dah start dari cencurut mengkritik Ariff Akmal dan ebook dia. Hmmppp melayu kena tipu dengan melayu.

Itu la.. yang aku nak citer kat korang tue.. aku pelik gak camana benda Tsunamiwang tue.. Jadi aku test ler beli sebab aku nak tau isi kandungan dier... nasib baik ler duit yang aku gunakan untuk beli tue.. duit untuk daripada jual satu produk lama aku kat internet...

Takder la ralat sangat... that's why.. biler pertama kali aku baca... perh... hampeh isi kandunganya... tak sanggup lagi aku...

So skarang nie aku pon sendiri tgh menyiasat sapa dier Akmal Ariff nie.. insyaAllah .. tak lama lagi aku boleh dapat tau sapa dia... Kalau dapat nanti aku kasi tau korang...

So skarang nie aku pon sendiri tgh menyiasat sapa dier Akmal Ariff nie.. insyaAllah .. tak lama lagi aku boleh dapat tau sapa dia... Kalau dapat nanti aku kasi tau korang...

pasni cencurut jd FBI lak...syabas bro go for it man biggrin.gif

Edited by man5on

Hmm...kawe tak tau nak komplen pasal AKMAL ARIFF ni..cuma yang kawe perasan, model yang dia gunakan kat banner tu adalah pelakon filem lucah (Tera Patrick) dan bini kepada seorang vokalis rock ntahaperntah, kawe pong tak ingat dah.

Check Ni... sad.gif

Hmmmm...Nice....Oh my Tera.... tongue.gif

Check Ni... sad.gif

nih sure pernah tgk bende bukan2... tuh yang tau tuh.. hehe. kiddin' tongue.gif

Kita Melayu cuma berani "tunjuk telor" kat sesama Melayu sahaja. Bila bergaul ngan bangsa lain, hampeh belake... sad.gif Taring ada, tapi sudah tak ada bisa lagi.

Aku setuju.. aku nak tanya satu je:

Berapa ramai antara kita yang tahu skim-skim mudah (cepat kaya) ni memang boleh buatkan kita betul-betul kaya? Kaya cepat memang ya, tapi adakah bangsa kita akan turut sama kaya?

Sedar lah, mencari kekayaan bukan hanya untuk diri kita sorang. Tengok contoh orang putih, mereka akan memastikan kekayaan dapat dikongsi utk semua orang. Kita kat malaysia ni buat la macam mana sekalipun terutama sekali cara MLM, kaya la macam mana sekalipun, JUTAWAN la sekali mana punm DIAMOND apa pun. Jangan ingat korang takkan kena jual satu masa nanti.

Ingat tu JUTAWAN-JUTAWAN melayu semua! We still not a forerunner yet in Malaysia.

nih sure pernah tgk bende bukan2... tuh yang tau tuh.. hehe. kiddin'  tongue.gif

Huhuhu...kalau kawe tau la awal2 lagi kawe buat buku Tera Patrick. Itupun ada sorang kawan bitau. Memang lawa pun..minat jugak kalo tengok lama2... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

debit 60000...kredit byk gile...camne sesenangje kuar duit??mane dpt 60000 tu??musykil2...bkn sepatutnye byk ke acc debit ke kl kite masokkan duit or dpt duit??just tanye pendapat sbb xade acc maybank tongue.gif

nice cencurut psl bitau ebook tu...nice batagolek psl thread ni...xde kejayaan tanpa usaha yg berterusan dan bersungguh2...dan paling penting berserah kepada-Nya dgn segala usaha kita.

tp ade satu bende yg aku mmg respek gile psl ariff akmal...promosi die nak tarik pelanggan mmg hebat gile...sampai da byk gile org tertarik psl ebook die tu...tp yg slacknye ade spam kat email bapak aku..n bapak aku forward kan kat aku...seb baik aku xbeli...huhu

rupenye ramai gak terpedaya..kat email aku punya banyak sepam pasal mamat sekor nih..

pasal debit credit nih kalo salah betulkan ye aku x reti sgt..

kalo debit bank ( duit kuar ) credit bank ( duit masuk ) jadi byk la kut duit masuk..

kalo pengguna sebaliknye la..debit duit masuk credit duit kuar..kalo salah mintak ampun!!~ biggrin.gif

Herbslink

nih kalo bebetul nak buat duit..bole dipercayai la..nih bukan urus niaga tenet ek..kena ada org talk..sesapa ada join tau la kesahihannye... biggrin.gif

diorank punya business dah kat 3 negara SEA ( x termasuk Malaysia ) bayar duit korank balik pakai duit US..

mmg bole percaya la benda nih sebab benda nih slalu gak masuk paper..even jutawan melayu nih penah masuk magazine..usha je la web tuh aku pun x reti ckp..

entah le. pandangan aku ah kan. aku x perfect dan aku x terrer. aku ckp nih awal2 takut berbalik pada aku plak.

aku rasa problem kita ah kan

1. suka kerja bawah org lain (mmg ah gaji tinggi, tapi org guna kita ntuk dpt lebih dr itu).

2. tak support orang sendiri. kaye sorang jek.

3. aku rasa sedih kdg2 orang kita seleweng duit kerajaan, curi tulang. tau ke diorang tuh duit negara bangsa diorang sendiri.

aku yg aku maksudkan sesetengah jer ah, bkn sumer. apa yang aku nak sampaikan, ade sstgh org dari bangsa kita nih sanggup jual bangsa sendiri demi kepentingan diri

Edited by hdr088