Jump to content
Sign in to follow this  
xdenama

Account Streamyx

Recommended Posts

aku ade sikit pertanyaan ni...

kalau kita pakai dailup 1515, kita boleh guna akaun kita tu kat mana-mana talian.

Soalannya ialah,

Boleh ke kita guna account streamyx kita kat lain-lain talian telefon selain talian tempat kita daftarkan akaun tu...

hmm >>"skang kite pakai line akaun member aku ni..akaun aku ade problem la"<<merujuk kepada apa yg membe ko cakap tu pada pemahaman aku macam account streamyx ni leh pindah2 komputer dan leh curi2 guna account org len gak laa ek..isk kalau org lain tau account streamyx kita ..fheuwhh rugi gak kita bayo org lain guna streamyx free

tipu!

ATM tu bukan account...tu alat utk mengeluarkan duit..

kalu aku bg no akaun dgn nama aku kat org lain pastu leh tak org tu nak kuar kan duit? xleh kan..kih kih kih....

back to the track guys...

aku ade sikit pertanyaan ni...

kalau kita pakai dailup 1515, kita boleh guna akaun kita tu kat mana-mana talian.

Soalannya ialah,

Boleh ke kita guna account streamyx kita kat lain-lain talian telefon selain talian tempat kita daftarkan akaun tu...

tak boleh... streamyx bukan macam dial up 1515 tu, sebab talian phone yang nak pakai streamyx kena set dulu kat jumper. kalo tak set, maka tak ada signal DSL untuk streamyx

tu la nko dzul lambat masuk,kan dah merepek2 dah

tapi kalu stimix wireless?

tak tau, sebab tak pernah pakai lagi... tapi basicnya, kalo pakai wireless, mesti pakai reciever dia kan... so aku rasa la... selagi reciever tu berada dalam kawasan liputan wireless tu, maka boleh la pakai.

cam na pulak kalau line yang satu lagi tu pun ada streamyx jugak, tapi nak pakai lain akaun punya, boleh ke?

tak jugak. kadang2 dapat, kedang kadang tak dapat. lagi satu, tmnet sekarang limitkan satu username boleh sekali masuk at one time

hohehohe... wire less ek... masa dok kat kepala batas dulu(kedah)

x der sorang pun yg berani pakai wireless streamyx walaupun terlampau kaya... sebab.. ada air port kat situ...

bila air plane turun,guna radio ke pesawat....

bukat takat streamyx... tv,radio fm,tepon bimbit...

semua no signell....

heheh...

cam na pulak kalau line yang satu lagi tu pun ada streamyx jugak, tapi nak pakai lain akaun punya, boleh ke?

buleh.tapi syaratnya acc tu takde org gune

ye ke aku dh try dh pakai akaun lain boleh connect tapi x leh suft

gini la senang..dulu tahun 2002 memang buleh.tapi TMNET dah update sistem.SO sepatutnya takleh.TAPI ade sesetengah acc yg masih lagi buleh online 2 org pada satu masa

ape maksud ko buleh connect tapi takleh surf??ko buleh connect gune acc org lain kat tempat ko.tapi takleh browse.tapi bile guna acc ko OK jerk.camtu ker??

takleh2

ko nak pindah ke curik akaun org ke

mmg takleh guna

leh surf ikut no yg kiter daftar jer

lainla WIFI

hmm >>"skang kite pakai line akaun member aku ni..akaun aku ade problem la"<<merujuk kepada apa yg membe ko cakap tu pada pemahaman aku macam account streamyx ni leh pindah2 komputer dan leh curi2 guna account org len gak laa ek..isk kalau org lain tau account streamyx kita ..fheuwhh rugi gak kita bayo org lain guna streamyx free

tu dkat kolej kot

Edited by Hackezkk

ni aku terangkan.... ikut pengalaman lah....

kalau nak guna stimix ni.... kena ada line dsl...

tu paling penting.... ko ada ac/guna org lain.. kalau tak de line dsl... tak guna....

kalau ada line dsl... lantak lah.... sapa punya ac... memang boleh guna...

tapi tm net dah set kan 1 ac untuk satu-satu masa...

kalau ada yg tak dapat log-in walaupun id ngan pass ok.. maksud nya ada org lain tengah guna....dan mungkin masalah lain...

tapi tak guna jugak ko curik ac org lain... ko tetap perlukan line dsl...

kecuali ko ni berniat jahat... asyik on9 guna ac org lain je...memang akan menyusahkan org yg ko guna ac tu...dia pasti tak dapat log-in... kecuali dia call care services untuk end session...

sebagai contoh ko ambik package 1mb... ko guna ac 512kb... lepas ko log-in ko akan dapat 512kb jugak... tak ke bodo nama nyer tu....

sebagai contoh ko ambik package 1mb... ko guna ac 512kb... lepas ko log-in ko akan dapat 512kb jugak... tak ke bodo nama nyer tu....

mmg bodo tp bayangkan org register account rm44 then rembat id org 1mb...hahah xsronok org tu?? bayar murah rm44 tp pakai id org...leh on 24jam..lg2 org pakai router tp xtuka username and password router tu mmg saje la tu nak bg org rembat id n pass streamyx dia

speed DSL tu berdasarkan PORT kat DSLAM.bukannya kira login name yg kita gune.harap maklum

mmg bodo tp bayangkan org register account rm44 then rembat id org 1mb...hahah xsronok org tu?? bayar murah rm44 tp pakai id org...leh on 24jam..lg2 org pakai router tp xtuka username and password router tu mmg saje la tu nak bg org rembat id n pass streamyx dia

betul ker??kalau tuan die repot, pastu tmnet cek session.pastu tiba2 sampai surat saman.sape yg bijak??tmnet ker korang?? tongue.gif

ko dah pernah try ke? try dulu baru baru blh keluarkan kenyataan mcm tu. Walaupun pun ko guna akaun atau id org lain, kdit masa ko akan berjalan seperti biasa. Thats mean ko akan dicharge jika menggunakan lebih dari 60 jam walaupun menggunakan id unlimited package

strimix kire usage ikut id ko on brape lame...kalo id tu x connect ke internet mcm mane usage dia nak kire??? tp aku xle nak cube la coz aku package rm66...aku try pakai id 1mb pon dpt 512k gak..kwsn umah aku blom di naik taraf speed ikut account..setau aku speed limit ikut account baru di buat kwsn klang valley jek...