Jump to content
Phoenixwunin

Sembang² SPM dan lepasan SPM (part 1)

Recommended Posts

p/s: awin org georgetown ke? sekolah mana? biggrin.gif

wahahaha....musti awin ni girl...pasal tu kau pun ambil kesempatankan electroboy? maklumlah satu pulau... laugh.gif

Aku just nak tanya pendapat korang pasal SPM yang baru jer lepas ni........ Aku baru jer abis SPM aku ari ni...... Lega giler rolleyes.gif Epi biggrin.gif , sedih sad.gif  n memacam lagi ar prasaan aku.... So, aku arap SPM's students bleh ar kongsi prasaan tu ngan aku. Klo krg nk soalan ramalan pun bleh mntk kt aku gak.... cool.gif

hahahha..

kini kau tak bergelar lagi pelajar sekolah...

camner perasaan ko??

tak sedih ke???

hahahha..

kini kau tak bergelar lagi pelajar sekolah...

camner perasaan ko??

tak sedih ke???

aku kan perasaan aku laaa kan... sedih sobab dulu ramai awek suka kat aku tapi aku buat tak layan jer.... rugi betul......

sebabnyer aku minat kat sorang minah nie.... alih2 dia dah ader mambang da....

nak wat cam ner kan .... terima jelah.... sad.gif

aku iingat lagi setelah habis menjawab last paper,kami semua balik ke asrama kami..mengemaskan barang2 untuk berpisah..setelah 5 tahun bersama..suka duka bersama..hari tue,semua ibu bapa sudah menunggu di bawah asrama kami..dan selepas tue,kami semua berpisah..sedih..siap bergambar sesama..waaa....

balik umah..cover tido.. smile.gif

aku dulu serabut gile biler abis last paper spm 1998....actually seme paper serabut ..biasala last2 minute baru study laugh.gif tahniahla ko dah abis skolah...pasni samada form 6 or trus masuk matrik la ko...slamat berboring cuti pjg tu..haha

HAhahahahaha

Korang Wehhhhhhhhhh

bleh tak bagi idea ape PROJEK yang best2 aku nak wat.

boring giler

cadangan???

Blajar...

PROGRAMMING

PHOTOSHOP

AUTOCAD

WEB PROGRAMMING

hehehhe

aku ade paper tasawur ISlam sinin ni satu lagi hahah

belajarlah photoshop dan programming...kalau nak ambil IT, mende ni akan di ajar dahulu...

rilek-rilex juga, tapi at least study skit add math tu kerana mende ni kita akan study semula di IPT.... smile.gif

hehehe..setuji ngn civ3 nih..

addmath nanti ade lagik blaja kat ipt..

english pon same gak.

jgn ingat korang cuti,

dah merdeka.

buat la mende berfaedah..

keje ke..

huhuhuh

aku nak menghebatkan PHOTOSHOP N WEB PROGRAMMING aku dulu hahahhaha cuti2 nih......

addmat?

nampaknye tak jadi aku nak bakar buku hehhehe

pergi cari kerja part time mcm aku dulu hahahaha..dpt gak duit pastuh dpt gaji terus gerak genting sampai x tido 1 hari wakakakaka..dpt gak exp utk cari kerja bile dah grad nanti & dpt gak rasa dpt duit sendiri dari hasil titik peluh sendiri..hehehehe..x pun amik je kursus2 yg rasa elok diambil kursus speakin ker kursus computer ker x pun kalo byk duit tuh masuk je terus collage sambung terus study tuh hehehehe.. biggrin.gif nih kepada sesapa yg x kena PLKN la..kalo dah kena PLKN tuh gi la pack2 barang anda sebab nama2 dah kuar pun hehehehe..x pun ada yg dh dpt surat kan hehehehe.. biggrin.gif

aduii.... baru abis spm trus demam.... tkejut kot....hehehehe..

ape2 pon, LESEN MOTOR musti dpt cpt....

klo x, abis projek aku taun dpn....nk bisnes....

aduii.... baru abis spm trus demam.... tkejut kot....hehehehe..

Aikk...? baru abis spm trus demam? setau aku kebanyakan org (aku sendiri, member2 aku dulu dan ramai kenalan aku amik SPM tahun ni) dua ke tiga hari sebelum 1st paper baru semua start nak demam. maybe demam psikologi kot, takut kat spm. best la ko demam lepas spm, dapat konsentrasi penuh time exam. Lebih2 lagi exam korang tahun ni tak kena bulan pose, tak macam time aku dulu. Perut penuh sepatutnya leh jawab dengan lebih sempurna hueh hueh tongue.gif

bleh tak bagi idea ape PROJEK yang best2 aku nak wat.

boring giler

cadangan???

Blajar...

PROGRAMMING

PHOTOSHOP

AUTOCAD

WEB PROGRAMMING

... kalau nak blaja programming aku ada banyak e-book yg betul2 mantap utk start/beginner. autocad takde, photoshop aku ada la dua e-book yg boleh dibaca utk beginner. nak PM aku bagi e-mail address.

Aikk...? baru abis spm trus demam? setau aku kebanyakan org (aku sendiri, member2 aku dulu dan ramai kenalan aku amik SPM tahun ni) dua ke tiga hari sebelum 1st paper baru semua start nak demam. maybe demam psikologi kot, takut kat spm. best la ko demam lepas spm, dapat konsentrasi penuh time exam. Lebih2 lagi exam korang tahun ni tak kena bulan pose, tak macam time aku dulu. Perut penuh sepatutnya leh jawab dengan lebih sempurna hueh hueh tongue.gif

... kalau nak blaja programming aku ada banyak e-book yg betul2 mantap utk start/beginner. autocad takde, photoshop aku ada la dua e-book yg boleh dibaca utk beginner. nak PM aku bagi e-mail address.

hahahha..demam ka??? teringat plak mse SPM dulu..time tu paper IT..(buleh di anggap paper ker cz exam pakai computer)...mse tu lah nak demam..selsema...so jawab laa soklan dlm ke"selsemaaan itu..huhuhuhu

eh..electroboy..aku nak laaa e-book tu..buleh bg x..nanti ku PM ko ek...

dh lame x main programming nie....ingat2 lupe laa plakz..

tu lah aku ...asyik sangat dok main2 ngn autoCAD/CAM n PROTEL (PCB desingn s/ware.)..

selain tuh ramai la yg dok amik lesen keta masa nih..yela dah x byk tekanan kan & byk masa so amik lesen keta la kan..selain keje part time..mcm aku amik lesen keta pastuh baru aku cari keje pastuh nak dekat masuk U aku lepak2 hehehehe..jejalan ngan kekawan aku

first at all...

-tahniah kat semer yg dah abis SPM... merdeka la korang skg ni ek.. tongue.gif

-dah tu apalagi jgn dok goyang kaki.... cari kerja.... sok masuk U ker kolej ker bleh bayar sendiri.... bangga... laugh.gif

-okey gud luk dgn masa depan korang..... smile.gif

kalau ngadap PC 24 jam blaja ilmu lain cam programming ke, atau lain2 yg bukan berkaitan IT di internet.. takde masalah, sihat tu. Cuma jgn lelama sgt depan PC, seimbangkan jadual harian dgn mesin dan masyarakat sekeliling. Main PC games takde masalah kalau jadi rekreasi.

Tp mmg best la lepas SPM, tenang fikiran dan boleh dpt banyak input lain (kerja ke, blajar benda baru) pastu bila sambung ipt/matriks/form 6 haa... keras tangan nak start balik pegang pen dan menulis.

Nasihat aku utk adik2 lepasan SPM ni, jgn sia-siakan holiday 6 bulan ni. Yes, ekspressikan perasaan 'merdeka' korang, tp biarlah dengan cara berhemah. Gunakan peluang ni utk cari pengalaman (sesapa yg kena PLKN dah confirm busy cuti ni) seperti blaja skills/ilmu lain dengan cara bekerja atau belajar sendiri di rumah. Kalau tak pun tolonglah mak bapak dengan keja2 di rumah. Ingat, buat persediaan awal utk masuk IPT, tanya member2 yg senior (atau di sini pun ramai senior) pasal hal itu kerana sememangnya study di IPT amat berbeza dengan di sekolah.

p/s: awin org georgetown ke? sekolah mana? biggrin.gif

ade kwn2 aku brangan nk keje kt KL ngan JB....

giler ape, sijil spm pon lom dpt lg....

kwn aku dapat haper.......

gaji 1k

siot btollllllll

hoh.. berhati2.. masa itu emas.. time lps spm la kadang2 boleh mencorak idup korang..

masa cuti aku cadangkan baca buku berat2.. buku omputeh la bagus, baca la pasal apa2 pon yg korang minat.. nnt masuk alam lain kerja banyak dah nk belek alah buku omputeh tebal2 tu..

nk kerja?? bagus... tu mmg plan yg berlegar dlm kepala otak makhluk2 lpasan spm.. tp nawaitu kena betul. Nk carik pengalaman. jangan kata nk beli henset je. Nak2 lagi kpd yg nk meranmtau g kl atau jb kononya kerja kilang banyak gaji kaww.. memang pon..

tp tu la, nawaitu kena betul, ni tak, time cuti ni la nak kenal motor, okok, pil kuda.. ewww..~

tp ada mak bapak yg x bg kerja sbb takut budak2 syok pegang duit sendiri pastu x nk blajar.. bersepah, laki pompuan same je.. muahahhaha..

berniaga, bercucuk tanam, blajar komp. bagus tu..

yg penting tatkala korang masuk U ke, matriks ke, korang x kan menyesal pabila menoleh kebelakang cuti 5-6 bulan tu..

nk kerja?? bagus... tu mmg plan yg berlegar dlm kepala otak makhluk2 lpasan spm.. tp nawaitu kena betul. Nk carik pengalaman. jangan kata nk beli henset je.

aku fikirkan, mesti ramai budak lepasan spm yang mahu bekerja ini ingin membeli hp semata-mata... laugh.gif ramai member aku yang kerja beli hp cangih-manggih dengan duit gaji bekerja selama lebih kurang 4~5 bulan... laugh.gif

aku fikirkan, mesti ramai budak lepasan spm yang mahu bekerja ini ingin membeli hp semata-mata... laugh.gif ramai member aku yang kerja beli hp cangih-manggih dengan duit gaji bekerja selama lebih kurang 4~5 bulan... laugh.gif

huhuhuhuhu..aku x aku keje tungkus lumus semata2 nak power kan PC aku hahahahaha...best sungguh aku~ biggrin.gif

Ntah laaa...budak kecik darjah 4 pon dah pandai pakai hp zaman nie...siap bawak g skool lg....ni plak budak abis SPM..memacam laaa....

bg aku masa yg ada jangan laa di sia2 kan, rugi ooo...

so kpd adik2 yg baru abis SPM tu gune n rancang n guna laaa mse cuti nie sebaik2nya...

jangan terlalu taksub dengan idealogi n pemikiran bahawa korang semua skg "BEBAS" @ "MERDEKA"...bila lepas je SPM....

sedarilah bahawa diri anda semakin matang (ayat mudah org tua2..dah besar panjang /dah boleh jadi bapak budak) n semakin besar tanggungjawab yg harus di pikul anda semua terhadap kluarga, bangsa n agama.....

jadi perkemaskan diri anda dengan ilmu yg secukupnye....jadilah org yg bertanggungjawab...dan bersikap matang ..biar padan dengan umur anda...(jangan dk bersikap kebudak2kan lagi...)

ok.....tu je laugh.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...