Jump to content
abah72

Apa Business Yang Boleh Di Buat?

Recommended Posts

A'kum dan salam sejahtera kepada pembaca,

Saya nak tanya kepada yg arif, Perniagaan apakah yg sesuai di lakukan buat masa sekarang nie ya, bagaimana caranya, apa yg di perlukan?. Saya dah bosan la kerja makan gaji nie, banyak sangat peningnya. Lagi pun untuk persediaan hari tua (pencen).

Business CC rasanya, dah banyak sangat, dah tak kompetitif lagi, perniagaan kedai runcit, modal besar. Restoran, perlu tukang masak, kena ade resepi maut punya. Apa lagi yang ada ya?.

Kalau boleh nasihat , cadangan, pandangan yang bernas dapat lah disertakan dengan bahan-bahan rujukan seperti, tempat kursus, area perniagaan yg sesuai, kemahiran yg diperlukan, tips, petua dan sebagainya, semoga ilmu yg saudara/i paparkan dapat dikogsi untuk kebaikan bersama.

TQ.

w'salam...

rasanya elok anda nyatakan minat anda...kalau anda minat pd komputer...maka anda buatlah kerja yg berkaitan ngn komp...kalau anda minat berniaga buatlah kerja yg ada kaitan ngn perniagaan..tp kadang2 perniagaan dan komputer pun saling berkaitan...

lebih2 lg anda dah join forum nih...maka anda cubala jenguk2 ilmu yg ada kat forum nih...ilmu bisnes pun bleh dpt...lg satu kemahiran yg anda ada...kalau anda mahir dlm komputer...elok sgt la tu...

Apa kata kita share buat buku IT. Bukan ebook.

Master copy kita simpan. Salinan kita beri kat publisher untuk dicetak.

Dapat royalty pun dah cukup. biggrin.gif

Sekarang nie aku tengah usha. sapa nak join boleh kontak aku. kita buat bersama-sama.

Edited by OngBok

Apa kata kita share buat buku IT. Bukan ebook.

Master copy kita simpan. Salinan kita beri kat publisher untuk dicetak.

Dapat royalty pun dah cukup. biggrin.gif

Sekarang nie aku tengah usha. sapa nak join boleh kontak aku. kita buat bersama-sama.

aku nak join

kite try autosurf! dan byk lagi program.. just memerlukan PC dan internet..that all..its so easy.. biggrin.gif

hhmmm tak paham sangat la dengan dengan autosurf nie, boleh terangkan dengan lebih jelas lagi tak? or ade YM ke, boleh saya bertanya secara online...

w'salam...

rasanya elok anda nyatakan minat anda...kalau anda minat pd komputer...maka anda buatlah kerja yg berkaitan ngn komp...kalau anda minat berniaga buatlah kerja yg ada kaitan ngn perniagaan..tp kadang2 perniagaan dan komputer pun saling berkaitan...

lebih2 lg anda dah join forum nih...maka anda cubala jenguk2 ilmu yg ada kat forum nih...ilmu bisnes pun bleh dpt...lg satu kemahiran yg anda ada...kalau anda mahir dlm komputer...elok sgt la tu...

saya mulanya agak setuju dengan perniagaan dengan minat perlu seiring, tetapi dlm keadaan tertentu perlu juga melihat pada kehendak pasaran, dan sering juga kehendak pasaran berlainan dengan apa yg kita minat, maka mrk yg berjaya adalah mrk yg pandai mengambil kesempatan keatas kehendak pasaran. Sebab tu saya ada bertanya, apakah bisnes yg bagus buat masa sekarang, yang mampu memberikan pulangan dalam jangka masa panjang (boleh di buat sumber pendapatan untuk menyara keluarga). Nak mulakan perniagaan selalunya perlukan modal permulaan yg agak besar. Kalau tiada permintaan kan ke merugikan. Kiranya saya sedang buat servay le apakah perniagaan yg boleh saya ceburi. dlm servay nie banyak yg perlu diambil kira, tu yg tak tau tu...

e'eleh pinguspy.. abah72 tengah nak setup serius punye bisnes.. ko janganlah spoil dengan bende2 mengarut tue.. dry.gif

Biasanya kalo kita buat sesuatu kerana minat kita ia akan menghasilkan result yang lebih baik..

Jadi kene tanya:

1) Apa yang kita minat

2) Apa ilmu yang kita ada

3) Apa pengalaman yang kita ada

(Bayangkan kalo kita berniaga sesuatu yang kita tak minat dan bukan bidang kita.. Bukankah senang kita ditipu orang??)

Lepas tu baru tengok pasaran berdasarkan 3 perkara kat atas.. Daripada list pasaran tue amik yang masih kurang saingan..

Buat permulaan saya cadangkan bukak syarikat enterprise berbanding sdn bhd.. Dah kuat baru buat sdn bhd..

Lagi satu yang penting mestilah kreatif mencipta peluang bukan menunggu peluang..

Sekian.. Semoga berjaya smile.gif

harap2 ayam kampung aku ni dapat dijual sampai RM1000 keatas pada musim raya cina sok or raya haji...

ayam pun bisnes gak...

Ape pengalaman dan kemahiran yg kau ada, kalau ade senang nak cite...Tapi klu tak dea boleh gak, cuma nak tau perniagaan cam nae kau minat? Stockis/pengedar produk penjagaan kenderaan, bengkel servis kereta/motorsikal/komputer , Stockis/pengedar produk kesihatan ? wink.gif

Kalau abah72 nak letak biz ni sebagai Alternatif>>> the EComerce system really works... updated as for today...

System Really WORK!!

Tak perlu tunggu minat.... for me the motivation is RM$$.... generate first... then baru buat apa yg kita minat.... whatever it is ... the choice is still yours....

"The difference between great people and everyone else is that great people create their lives actively, while everyone else is created by their lives, passively waiting to see where life takes them next. The difference between the two is the difference between living fully and just existing."

Coool..

Saya nak tanya kepada yg arif, Perniagaan apakah yg sesuai di lakukan buat masa sekarang nie ya, bagaimana caranya, apa yg di perlukan?. Saya dah bosan la kerja makan gaji nie, banyak sangat peningnya. Lagi pun untuk persediaan hari tua (pencen).

Abah. kalau nak berhenti kerja dari kerjaan , fikir masak2.

Jangan sangka orang bekerja sendiri, berniaga nie senang.

ramai yang kecundang. tak ramai yang berjaya. biggrin.gif

aku sokong....baik buat part time je...kalau dah stabil nak berenti xpe la kerja tuh...tp part time ok laaa....lgpun benda2 nih x la ssh sgt...ada jgk yg pentingkan modal!

aku dalam fasa ke 2 tengah nak buat satu bisnes berkaitan dengan web forum (macam putera.com) tapi yg ni aku bercadang untuk supply kat sekolah, tapi bukan jual kat diorang, cuma aku akan kenakan service charge je, so that sekolah takyah nak risau pasal maintenance web serverlah,database server lah, firewall lah, semua tu aku sediakan, jadi sekolah tak perlu keuarkan kos banyak untuk forum tu...

sesapa yang berminat aku nak cari JV partner untuk buat bisnes ni..ada ke takde knowledge ICT tak penting yang penting buleh handle marketing strategy..pulangan nya maybe dalam setahun more than RM500k.(maybe more-terpulang pada marketing department)

modal rendah giler, aku cuma nak komitment je,.Serverside and all technical thing aku dah kau tim..so takde problem untuk start terus, esok pun bley start!

call aku kalu nak tau lebih lanjut

reza

[email protected]

may the source be with you..

aku nak berkongsi idea ngan korang..sebenarnya aku dah lama terfikir mende ni tapi takde gang la nak join!!!

apa kata korang kalu kita buat service utk sekolah2 'mencdkan' majalah tahunan sekolah.[aku tak tau ape ayat nak guna]..selama ni sekolah asyik buat gambar dan rakaman peristiwa sekolah didalam majalah sahaja,,jadi kita cadangkan mereka buat dalam bentuk cd...program dalam tu, kita pandai2 la create nampak canggih!![aku fail dalam bab it ni]...dgn kata lain,bila sekolah ade upacara ker,diorang panggilallah kita untuk kita rakamkan dan create cd tu nanti..

any komen>>>?

Abah. kalau nak berhenti kerja dari kerjaan , fikir masak2.

Jangan sangka orang bekerja sendiri, berniaga nie senang.

ramai yang kecundang. tak ramai yang berjaya. biggrin.gif

Hampi semua buku motivasi kata cam ni:

Takut susah takkan jadi senang

Takut miskin takkan jadi kaya

Kalau nak berjaya dan jadi kaya

Mesti nekad harungi segala rintangan

Kerja dgn kerajaan bertuankan "orang"

Kerja sendiri bertuankan "Tuhan"... mean tempat mengadu, meminta dan tawakal.

Bos....

Aku boleh bagi beberapa cadangan bisnes, cuma aku mau tau?

Ko nak ceburi bidang bisnes apa?

1. Retail?

2. Trading?

3. Servicing?

4. Kiosk?

5. Import&Export?

atau yang lain?

tolong bagitau aku... nanti aku guide... tak perlu bayar langsung... free guide dari aku...

Hanim 017-2077009

[email protected]