Jump to content
Sign in to follow this  
anonymous

Aku Dan Adsense

Recommended Posts

Salam semua,

Aku rasa terpanggil utk berikan ceramah ringkas pasal adsense ni. Matlamat sesetengah orang utk cari duit ni bagus, itu aku tak nafikan tapi aku tak bersetuju dengan budaya klik mengklik. Korang tahu ke apa tujuan asal adsense ni?

Adsense ni adalah salah satu marketing tool yang boleh korang sebagai webmaster (korang run website koranglah webmaster) boleh guna untuk dapatkan revenue hasil daripada iklan yang korang letak. Aku tak tahu apa IT qualification yang korang ada sampai boleh ajak orang lain main klik-klik ikut sesuka hati.

Aku dalam web ni agak lama jugak tapi tak pernah cuba nak ambik kesempatan atas kelemahan yg ada pada satu-satu sistem (adsense contohnya). Korang nak menipu itu antara korang dengan adsense (dah ada policy) tapi sampai bila nak menipu?

Yang suruh tolong klik-klik tu aku tak anggap dia sebagai seorang webmaster yang beretika. Kita kalau nak cari untung biar berpada-pada. Aku percaya korang kat sini pun bukannya bergantung sepenuhnya pada adsense utk hidup. Korang pun aku tengok ada yg dah keje jadi knp nak harapkan kekayaan dari adsense dengan cara ni?

Buat sebagai part time sudah la, daftar, copy-paste, pastu biarkan la benda tu running sendiri, ada duit takde duit itu sebab web yang korang bina tu sendiri ontah hapo-hapo. Dah la kebanyakan guna tool yang free, hosting dah free,

software utk design tu pun tak payah cakap la semuanya free. Jadi tak payah suruh orang lain tolong klikkan atau memandai main klik macam dah takde keje lain lagi dah nak buat kat dunia ni.

Aku bukan nak jaga tepi kain orang, tapi sebab aku ni pengguna Google, kalau google BAN network Malaysia, satu sen pun tak guna korang tau dak! last-last kita kemana apa kemana.

Sikap tu kita kena ubah sket. As a Google user, ini adalah penting utk kepentingan semua orang, jangan guna utk kepentingan peribadi. Dari mana korang belajar main teknik kotor pun aku tak tau. Webmaster hebat mana yang ajar korang tu? cuba story sket?

ok lah, aku tak mau taip panjang-panjang, nak lagi panjang boleh je takde hal average typing speed aku 100WPM, nanti korang bosan lak nak baca.

cuma fokus aku ialah jangan suruh orang lain atau diri sendiri klik-klik-klik

kepala hutak dia lah main klik! esok kalau google BAN satu Malaysia, korang KLIK telor sendiri.

wassalam

Artikel ini tidak ditujukan kepada diri anda melainkan kalau diri sendiri yg terasa.

cuma fokus aku ialah jangan suruh orang lain atau diri sendiri klik-klik-klik

kepala hutak dia lah main klik! esok kalau google BAN satu Malaysia, korang KLIK telor sendiri.

Msia memang dah kena target, banyak gak affiliate sites tak trust IP Msia.

biasa la orang mesia kalau dah guna internet tak ingat dunia. tengok cam kes irc dulu, bila dah kena ban baru semua nak bising. Banner exchange clickbank pun ban jugak network malaysia.

Baru-baru ni kat USM hangat bincang pasal utk dapatkan hak backbone di Malasyia, las-last Singapore yg pegang. tapi aku pasti la tak semua orang malaysia yg gilakan duit ada yg betul-betul jujur tapi boleh ke kita jujur sepernuhnya bila cakap pasal duit.. duit tuuuu

emm..tima kasih en.anonymous atas nasihat kt budak2 adsense putera..kata2 anonymous tuh mmg btul..bak kate pepatah "kerana nyamuk seekor,satu rumah kene bakar"..huhuhuhu..banyak affiliate programs network yg ban m'sia(correct me if i'm wrong)..kesian kt publisher2 yg cari mkn kt situ..

dari gaya penulisan..en.anonymous nih mmg nampak banyak ilmu dan pengalaman..marilah join putera nih..curahkan ilmu kt ahli putera terutama bahagian adsense nih...yela..kiteorang nih masih newbies, kenkadang mata nih cepat kelabu nak duit banyak..tp guna cara yg salah..jadi jika sudi..en.anonymous tolong tunjukkan jalan..sekian,terima kasih.

Terima kasih anonymous.

Saya merayu kepada semua pengguna adsense Malaysia supaya menghormati TOS dan Polisi Google berkenaan perkara ni.

Jangan sampai Google ban Malaysia.

CommisionJunction, ClickBank, Linkshare.. semua2 tu periuk nasi besar jutawan2 Internet, sudah ban rakyat Malaysia - terima kasih kepada "usahawan-usahawan segera Malaysia" yang tamak haloba dan script kiddies yang nak show off.

Pengalaman saya mengendalikan program antarabangsa semasa dotcom bubbles dulu, memang ramai webmaster malaysia yang suka cheating. Yang sedihnya, tabiat2 tu masih diwarisi oleh webmaster dan 'webmaster' yg baru.

Tak tahulah bila mereka nak insaf.

Terima kasih anonymous.

Saya merayu kepada semua pengguna adsense Malaysia supaya menghormati TOS dan Polisi Google berkenaan perkara ni.

Jangan sampai Google ban Malaysia.

CommisionJunction, ClickBank, Linkshare.. semua2 tu periuk nasi besar jutawan2 Internet, sudah ban rakyat Malaysia - terima kasih kepada "usahawan-usahawan segera Malaysia" yang tamak haloba dan script kiddies yang nak show off.

Pengalaman saya mengendalikan program antarabangsa semasa dotcom bubbles dulu, memang ramai webmaster malaysia yang suka cheating. Yang sedihnya, tabiat2 tu masih diwarisi oleh webmaster dan 'webmaster' yg baru.

Tak tahulah bila mereka nak insaf.

En. shanai,

saya baru tahu rupa-rupanya mesia ni dah kena ban dgn Clickbank, lagi pun sebenarnya saya baru nak berkenalan dengan e-biz nih. saya hairan nape mesia ni tetiba tak de dlm byk list affiliates biz sedangkan negara mcm Fiji, Kiribati dll yang susah nak nampak dalam peta dunia boleh ada...so misteri nusantara dah terungkap!

so kengkawan tolong lah patuhi peraturan..jgn sampai kita di ban oleh Google, saya sendiri baru berjinak-jinak dengan Adsense. Saya mula daftar akhir November 2005 dan sekarang saya dah dapat almost USD50..

Ada sedikit tip untuk generate traffic cara murah ..join autosurf dan banner iklan kecik kat c***.com.my.....tapi nape putera takde ruang iklan camtu haaa??

so kengkawan tolong lah patuhi peraturan..jgn sampai kita di ban oleh Google, saya sendiri baru berjinak-jinak dengan Adsense.  Saya mula daftar akhir November 2005 dan sekarang saya dah dapat almost USD50..

Ada sedikit tip untuk generate traffic cara murah ..join autosurf dan banner iklan kecik kat c***.com.my.....tapi nape putera takde ruang iklan camtu haaa??

em, generate trafik guna autosurf mmg cadangan bagus, tapi, malangnya TOS dan Polisi Google tidak membenarkan kita guna cara cam autosurf untuk generate traffic untuk page kita yg nak letak adsense tu.

so, ada mase baca balik TOS dan polisi google ye.. kang kene ban sorang2 tak pe, jgn satu mesia kene ban nanti eheh(erk, ade kaitan ke? tongue.gif)

sedikit kisah sedih.. aku start join google adsense time 2002 kalo tak silap aku.. tapi stakat ari ni aku baru dapat dalam usd24 uhuuhhuhu(tu pun kekadang boring, gi klik la sekali dua kat cc, em, terklik tau, bukan sesaje eheh) bebaru ni je baru nak aktip lik nak generate income melalui google. sbb dulu google mana femes lagi time aku join dulu, yahoo lagi femes ngan lycos ngan altavista. lagipun time tu aku mana reti coding.. skrg ni baru nak blaja html editing, malas nak pakai dreamweaver.. kekadang pakai gak frontpage hehe.

sikit keluar tajuk, ade org leh bgtau aku tak mini sites tu ape? aiseh cam best je bunyi hehe.

betul tu..aku mintak tolong user2 kat net nie especially malaysia/daftarkan kat malaysia tolong jgn wat taktik cam tu..korang kalo dh berjaya dpt revenue dari ruang iklan tu kasi peluang kat user lain cam aku nie utk mencuba sbgai aktiviti sampingan selain menambah pengatahuan kat putera + net nie...

En anonymos -> saya rasa anda mungkin diperlukan di sini

En Admin -> kalo bleh kasi wat sticky/penting/bleh kasi user baca nie sbab kita x tahu adakah user lain yg running adsense nie masih wat cam nie...

Tolong, kalo nak klik sendiri baik jgn join adsense. x slh aku dier ler sumber yg leh trust pulangan utk dptkan pulangan dari menjual space kat web kita.

sekian.

Hum.. 100wpm!!! laju gila!! den 30wpm jer.. Adsense.. kalo nak buat hiasan x per la.. tapi kalo suruh click nie.. hum.. x tau la.. aper aper pun.. kalo nak duit tampa berkerja baik MATI jer... jangan menyusahkan orang lain...

camna ha kalo kes cam nih.....

member aku buat personal website and gune free web hosting cam tripod atau yahoo....

Adakah google still boleh accept cara camnih?

Mcmana dgn tax information?Kiter kena bagi webhosting tuh punyer tax information ker?