Jump to content
riduwan83

Pcmcia Card Dgn Usb Wireless Mana Elok..

Recommended Posts

aku nak tanya PCMCIA card dgn usb wireless mana lebih elok..? aku nak pakai kat pejabat..so aku tgk,usb wireless ni kita boleh msk kat pc biasa dan laptop dan PCMCIA hanya kat laptop sahaja....sapa pernah pakai ke kedua-duan benda ni...bg th lah mana lebih baik dr semua segi..?brten apa yg elok...

itu kepada kemampuan ko..dan juga kegunaan ko..selalu pakai laptop atau selalu pakai desktop sahaja..atau selalu guna kedua2? pada aku pcmcia dan usb sama function.... smile.gif

itu kepada kemampuan ko..dan juga kegunaan ko..selalu pakai laptop atau selalu pakai desktop sahaja..atau selalu guna kedua2? pada aku pcmcia dan usb sama function.... smile.gif

klu boleh aku nak pakai kedua-dua lah...klu usb dia kecil dan mudah bawak.. smile.gif dari segi capai wireless cam mana pulak?

bagi aku pcmcia lebih mobile.mungkin kejap2 nak gune dpn TV.pastu kat laman.biasenya USB jenis dongle.so kadang2 serabut gak.Tapi kalau utk opis USB takde problem sbb buat keje kat meja

bagi aku pcmcia lebih mobile.mungkin kejap2 nak gune dpn TV.pastu kat laman.biasenya USB jenis dongle.so kadang2 serabut gak.Tapi kalau utk opis USB takde problem sbb buat keje kat meja

aku dah pikir beli yg usb lg banyak kegunaan...lg pun dia 2 dlm 1.

aku dah pikir beli yg usb lg banyak kegunaan...lg pun dia 2 dlm 1.

Harap2 ko tak beli brand SMC...... aku dah terkena .... sakit atiiii....

nak jer aku masuk dalam lesung batu tumbuk sampai lumat....

Masalah dalam pencapaian signal tak konsistan... so beli biar yang baik nyer mahal sket tak pe janji puas ati...

Sekarang aku dah guner Netgear PCMCIA dan lagi satu Linksys....

Mahal tape janji wookey....

so dari segi speed tadak hal kan...kalau guna usb

sebab usb2.0 480Mbits/second....

so takkan ader bottleneck speed kan..betultak..??.....pasal max wifi speed pon skarang baru 108mbps

so lagi untung pakai USB pasal lebih portable dan flexibel betultak..??

GTG

aku nak tanya PCMCIA card dgn usb wireless mana lebih elok..? aku nak pakai kat pejabat..so aku tgk,usb wireless ni kita boleh msk kat pc biasa dan laptop dan  PCMCIA hanya kat laptop sahaja....sapa pernah pakai ke kedua-duan benda ni...bg th lah mana lebih baik dr semua segi..?brten apa yg elok...

dua-dua ok... tapi yg tak ok bagi saya adalah usb Dlink DWL-120... dah 2 bijik dah saya pakai tapi jangka hayatnya agak menyedihkan.. senang rosak kalau salu sangat pakai.. cucuk-tarik cucuk-tarik.. tiba2 rosak! blink.gif

dua-dua ok... tapi yg tak ok bagi saya adalah usb Dlink DWL-120...  dah 2 bijik dah saya pakai tapi jangka hayatnya agak menyedihkan..  senang rosak kalau salu sangat pakai.. cucuk-tarik cucuk-tarik.. tiba2 rosak!  blink.gif

heh.. heh..

aku pun sama gak, nasib baik dalam waranty lagi, aku hantar balik, pas tu dia kasi baru punya DWL-G122, kira untung pe, aku beli wireless "B" dia ganti ngan "G".

DWL-120 tu, masalahnya dia nye usb tu kecik sangat, DWL-G122 besar punya USB.

Tapi sekarang aku ada satu lagi netgear WG111T 108 mbs, lagi bagus dari DLINK

sekarang bagi barang Dlink bila hantar warranty..dia akan ganti dgn product dlink yg sama function tapi jenis the latest punyer.. smile.gif

klau aku le, aku rase pcmcia lebih efficient disamping tak mudah rosak dan tak senang kene curik dek rakan2 seuniv mahupun rakan2 sepejabat. koz aku gune desktop pc, hehehe so pci pcmcia adalah pilihan yang bijak. ada maklumat yang aku dapat mengatakan signal pci lebih kuat sket berbanding signal usb. maklumat ni aku tak dapat nak pastikan kesahihannya, cuma ntuk pengetahuan kongsi2 kot2 bergune nanti.

oh, anyway sape ada harga product pci pcmcia yang cambest? branded2 sket la, janji best wink.gif

Saya pakai Prolink Wireless USB Adapter 54Mbps 802.11g untuk masuk kat internet. Laju jugak. Malah pernah jatuh dari tingkat 2 pecah kepala tu, bila sambung balik ok aje. USB ni senang dan fleksibel.

Boleh pakai kat Laptop yang tak built in WIFI dan juga Dektop. Lagi pun senang pasang dan auto detect. heheheheh.

Harap2 ko tak beli brand SMC...... aku dah terkena .... sakit atiiii....

nak jer aku masuk dalam lesung batu tumbuk sampai lumat....

Masalah dalam pencapaian signal tak konsistan... so beli biar yang baik nyer mahal sket tak pe janji puas ati...

Sekarang aku dah guner Netgear PCMCIA dan lagi satu Linksys....

Mahal tape janji wookey....

Aku pon penah pakai PCMCIA Linksys, ok je, tade masalah.

Cam cilisos ckp, mahal tapi OK.

Aku pakai 3com pcmcia 11G dgn DLink Air Plus 11B .. signal lebih kurang sama aje ... cuma usb ni boleh kasi2 pinjam utk user pc...atau laptop jugak

ya tuan2 & puan2 sekelian....jgn lah beli wifi adapter xkiralah usb ker,pci ker,pcmcia ker....semuanye hampeh...ini berdsarkan kwn2 aku yg pakai pci smc.....signal cukup teruk...link quality low class...hehhehhehe....pendek kate...tp panjg x kate...jgnlah kite mmbeli smc product...murah,teruk pulak tu

jgn kata macam tue..sebenarnyer..bukan semua brand signal tak kuat..ko kena tgk pada miliwatt dia..semakin kuat miliwatt dia..maka semakin baik signal dia..

Saya pakai Prolink Wireless USB Adapter 54Mbps 802.11g untuk masuk kat internet. Laju jugak. Malah pernah jatuh dari tingkat 2 pecah kepala tu, bila sambung balik ok aje. USB ni senang dan fleksibel.

Boleh pakai kat Laptop yang tak built in WIFI dan juga Dektop. Lagi pun senang pasang dan auto detect. heheheheh.

boleh ku tanya,

berapa jauh signal wifi yg boleh didetect oleh usb wifi adapter tu??

maksud aku bila guna wifi router..

dua-dua ok... tapi yg tak ok bagi saya adalah usb Dlink DWL-120... dah 2 bijik dah saya pakai tapi jangka hayatnya agak menyedihkan.. senang rosak kalau salu sangat pakai.. cucuk-tarik cucuk-tarik.. tiba2 rosak! :blink:

Ya betul tu.. USB WiFi mmg tak tahan... maklumlah bende kecik dah tu panas gile kalo pakai lelame...pastu asik (cabut pasang)2 lelame K.O.. baik beli pci card nye siap R-SMA antena lg. tapi untuk laptop takde wifi leh le pakai usb / pc card bus (pcmcia).... kalo sesape ade penah pakai brand USB WiFi yg tahan kasi tau la.. leh beli nnt :D