Jump to content

Recommended Posts

bleach 61 dah kuar...huhuhuhu owh kire ichigo mewarisi ketereran bapak dia la..tapi masa aku baca manga yg si aizen nk benda yg tersimpan dlm bdn rukia kan..benda tuh bole mcm upkan lagi power..rasa ichigo dah unseal benda tuh kan..huhuhuhu biggrin.gif

bleach 61 dah kuar...huhuhuhu owh kire ichigo mewarisi ketereran bapak dia la..tapi masa aku baca manga yg si aizen nk benda yg tersimpan dlm bdn rukia kan..benda tuh bole mcm upkan lagi power..rasa ichigo dah unseal benda tuh kan..huhuhuhu biggrin.gif

Memang bapak dia antara shinigami terhebat dahulu bersama Yoruichi dan Uruhara.

Dia keciwa sebab tak dapat selamatkan bini dia... so dia bersumpah taknak jadi shinigami lagi.

Perihal benda dalam badan rukia.... itu lebih melibatkan alankar... to overpower alankar... supaya transformation alankar complete. Aku tak rasa langsung ada kaitan ichigo kuat dengan benda tue... kalau tak... rukia sure hebat gak.

owh..okok aku paham crimson mmg my mistake...lepas tgk episode 61 nih mmg betul la xde kaitan ngan ichigo pun pasal hougyoku tuh..kire ichigo dpt kuar kuasa terhebat tuh secara semulajadi la kan..tanpa using dat things yg uruhara cipta tuh kan..sorry again for my mistake maybe aku agak blur skit baca manga..tgk anime baru paham..wokeh thanks en.crimson kerana membetulkan kesilapan aku tuh.. biggrin.gif

Edited by HeaVen X

munkin sebab ichigo dah letih....tapi aku rasa pasal Aizen tuuh yang power giler (rasanya dialah yang paling power dalam soul society sebenarnya)...pasal dalam mangga, aizen dah pegang tahkta Hollow world (kiranya ketua laa)...kesemua angkar/ alankara...yang majoriti lebih power dari ichigo dan kesemua shinigami pun tunduk pada aizen....(tuk pengetahuan semua...makin besar hollow sebagai contoh minas grande adalah makin lemah dan makin kecil hollow, lebih kepada bentuk manusia(alangkar) adalah paling kuat)...(dalam manga, pihak2 tertinggi soul society bimbang kerana sekiranya wujud lebih dari 10 alangkar, sudak cukup untuk menghancurkan soul society...di mana nombor tersebut sudah hampir ataupun dah lepas , tak ingat plak)......

Edited by alucard

hahah.... lepas ni terpaksalah soul society bekerjasama ngan ichigo... tapi pakcik tua tuh power gak....

hahah.... lepas ni terpaksalah soul society bekerjasama ngan ichigo... tapi pakcik tua tuh power gak....

yup kalau dalam manga...soul society dah hantar Rukia (dah dapat power dia balik - baru tahu apa sebenarnya power Rukia ngan rupa pedangnya yang sebenar), Abarai Renji. Captain hitsugaya, Matsumoto, Ikkaku ngan Yumichika...tapi aku predict lepas nie mesti Byakuya nagn Zaraki Kenpachi pun join skali......ichigo plak aku rasa dia akan bertambah power (pasal sekarang Ichigo merasakan kalau dia guna full power, another side of ichigo (ichigo hollow) akan take over dia dan kawal ichigo sepenuhnya)...so mungkin ichigo akan bertambah power bila dia dan ichigo hollow bersatu hati )...aku rasa laa kan.... biggrin.gif

munkin sebab ichigo dah letih....tapi aku rasa pasal Aizen tuuh yang power giler (rasanya dialah yang paling power dalam soul society sebenarnya)...pasal dalam mangga, aizen dah pegang tahkta Hollow world (kiranya ketua laa)...kesemua angkar/ alankara...yang majoriti lebih power dari ichigo dan kesemua shinigami pun tunduk pada aizen....(tuk pengetahuan semua...makin besar hollow sebagai contoh minas grande adalah makin lemah dan makin kecil hollow, lebih kepada bentuk manusia(alangkar) adalah paling kuat)...(dalam manga, pihak2 tertinggi soul society bimbang kerana sekiranya wujud lebih dari 10 alangkar, sudak cukup untuk menghancurkan soul society...di mana nombor tersebut sudah hampir ataupun dah lepas , tak ingat plak)......

rasa dah lebih 10 x silap aizen ada ckp 20..masa uloiqola(mcm mana ntah nak eje nih) tunjuk masa Yamii lawan ngan uruhara ngan yuroichi.. tapi kire yg shinigami yg antar kat bumi kire semua dah sampai tahap bankai kan..huhuhuhu hebat tuh.. biggrin.gif

aku harap bapak ichigo join sekaki lawan nanti..hebat giler la bapak dia ek..sekali slash je..mcm aizen lak aku tgkkkk. laugh.gif

urmm..tapi pelik la apsal beberapa kawan2 ichigo yg x berkenaan bole nampak hollow2 tuh..hurmm..x kan diorank pun nih ada darah2 keturunan shinigami or kuasa luar biasa mcm chad ngan inoue...

Edited by HeaVen X

aku rase le...kengkawan Ichigo ni dpt nampak Hollow sbb diorang berkawan ngan Ichigo le...kalau ikut mmg betul pon...cube tgk Chad n Inoue...diorang punye kuasa pon bangkit sbb berkawan ngan Ichigo le...kira terkena 'aura' Ichigo le nih...

walaupon diorang nampak samar2 je tp tu pon dah cukup utk diorang menjadi mangsa kpd Hollow/Arrancar sbb diorang nih kire mempunyai Spritual Energy yg tinggi...

aku setuju gak ngan Alucard...aku rase Aizen skrg nih mmg paling power skali...

aku rase lg power dr Commander Soul Society...org tua Genryuu ape tah name die...

skrg nih kalau diorang nak serang Soul Society bile2 mase bley...cume aku rae Aizen ader rancangan yg lebey gempak lg kot....

aku tak sabar kalau Byakuya ngan Zaraki dtg(kalau le)...

mseti konfem gempak punye le...sbb skrg kapten taraf Hitsuyaga pon susah nak lawan ngan Arrancar tu....vice captain ape lagi...cume si Ikkaku tu je,tu pon die dah bley kira tahap kapten tu....tp die takmoh....

mcm mana lak ngan Vaizard yg jenis bole jadi half hollow half shinigami tuh? diorank nih lagi kuat ker? aku tgk ichigo jadi mcm tuh terus jadi power gile babeng.. smile.gif

aku rase le...kengkawan Ichigo ni dpt nampak Hollow sbb diorang berkawan ngan Ichigo le...kalau ikut mmg betul pon...cube tgk Chad n Inoue...diorang punye kuasa pon bangkit sbb berkawan ngan Ichigo le...kira terkena 'aura' Ichigo le nih...

walaupon diorang nampak samar2 je tp tu pon dah cukup utk diorang menjadi mangsa kpd Hollow/Arrancar sbb diorang nih kire mempunyai Spritual Energy yg tinggi...

aku setuju gak ngan Alucard...aku rase Aizen skrg nih mmg paling power skali...

aku rase lg power dr Commander Soul Society...org tua Genryuu ape tah name die...

skrg nih kalau diorang nak serang Soul Society bile2 mase bley...cume aku rae Aizen ader rancangan yg lebey gempak lg kot....

aku tak sabar kalau Byakuya ngan Zaraki dtg(kalau le)...

mseti konfem gempak punye le...sbb skrg kapten taraf Hitsuyaga pon susah nak lawan  ngan Arrancar tu....vice captain ape lagi...cume si Ikkaku tu je,tu pon die dah bley kira tahap kapten tu....tp die takmoh....

kokohkhokhokhohkohkoh laugh.gif

Kalo Aizen bukan paling power camner criter nak progress... kan... kan... kan???

Orang tua kerepot tue sure lagi power... tapi kalau 5 alankar pon Soul Society dah terduduk... apatah lagi 20??

Ha... tenkiu heavenX sebab peringatkan aku... satu group lagi... Vizer.

so far ada 4:

Alankar

Vizer

Soul Society

the hyper gila babeng great - Uruhara Shop

dah nak perang nie... cool.gif

yaya....lupe plak pasal Vaizard/Vizer...diorang nih pon dah lame tak kuar...

aku rase diorang nih pon kuat gak...tp motif diorang tatau lg...

hmm....kalau org tua tu lg power,naper die takleh kesan yg die berada dlm hypnosis?...

yg bley perasan sorang je....Unohana...tu pon samar2 je...

*UPDATE*

ch 208 LQ dr M7....

pergh!!!mmg kuat betul Arrancar2 kali nih.....Hitsuyaga akhirnye telah tewas kpd Shawlong yg telah me-releasekan zanpakutou nye...jd cam scorpion je ngan kuku cam Lady Deathstryke.... tongue.gif

Renji pon mengalami nasib yg same ngan Hitsuyaga...die kene tanduk ngan Ilforte yg bertukar jd kerbau.....

iruga : Oh~ crap!! *terkejut* zone spoiler...

tertekan topik ni la pula

tanpa membuang masa... iruga beredar secepat mungkin

dan meninggalkan sekeping nota.

user posted image