Jump to content
nahrafqifahs

Belajar Gitar Secara Percuma!

Recommended Posts

Sebelum saya meneruskan pembelajaran pasal gitar nie, saya ingin tahu... ada sesiapa tak yang mahu belajar gitar?. Kalau ada nanti saya uploadkan topik-topik pembelajaran gitar dalam bahasa Melayu secara percuma! biggrin.gif

Nak buat portal belajar gitar ke? Hehe, best! aku ni langsung tak pandai main gitar, boleh org2 cam aku ni manfaatkan topik2 sedemikian biggrin.gif

a'ah aku berminat gak belajar guitar freeeeeeee nih..kasi la webnye abg yg bukak topic nih!! kawan aku most pandai main alat music..aku je bongok!!~ pasal music nih.. laugh.gif

yerlah.. kau upload skit. Senang jer main guitar ni.. aku boleh main tapi rythm jer lah. Lead aku hancur.

korg beli le gitar kapok sebijik..

pastu download tutorial gitar dari internet..

pi beli buku gitar test main..

agak2 dah pandai goreng gi beli gitar karen ngan amp..

layan la korang, blajar tapping skit..

dah power jgn luper aku..

aku x power.. main chord selow ckit.. bass leh la kot

aku pon pnh bljr maen gitar dulu masa staddi kat sepang

mmber aku ajar

tp tgn aku keras smacm jek cam x leh nk matching ngn kord2 tu

puas hayun tgn bia matc ngan streaming lagu tu tp x leh gak

last2 terus benti smpai leni

iuhuuh

puas aku cari topik nie kek forum nie.... akhirnya jumpa gak.. :D

baru2 nie aku ader beli 2 gitar kapok

1 khas tuk aku hempas2 ( latihan )

1 lg tuk aku wat show... ( main tuk awek aku aa he he )

dulu aku tau aaa jugak main gitar nie.. sesikit tp tak leh goreng aaa kalu goreng hangus.. tue pasal aku beli 2 gitar...

skrg nie minat aku membuak2 nak main gitar tak tau naper....

pasal sojak kocik lg aku minat main gitar nie... tp tak kesampaian pasal kalu aku beli gitar masa tue dah tentu kena penampar ngan bapak aku... he he

skrg dah besor...

aku nak belajar main gitar balik aaa...

korang2 yg tau website2 yg ajar main gitar nie yg basic dulu aaaa

cam kod2 dier pasal aku dah lupo dah memenda tue semua...

tolon listkan site2 tue yerr...

tak pon korang yg expert tue letak jer kod2 gitar tue kek topik nie

nati semua bleh belajar meh....

kui kui kui :lol:

eh topic lama.. ada balik? Tapi mana tutorials nya? haha.

Wah! beli dua guitar.. siap reserve satu utk awek. Best lah. Ok aku ni bukan terer main guitar tapi boleh lah. Bnyk juga lagu aku dah main.. from pop to rock.

Basic nak belajar main guitar ni kau kena tau cara pegang pick, pegang guitar (positioning), basic picking n strumming. Lepas tu baru belajar chord² biasa. Tu lah 1st aku belajar dulu. Aku belajar semua tu through guitar lessons (photocopy buku member haha). Tapi kalau ada masa/duit.. pergi class guitar.

bernas gak idea kor tue... duit aku ader tp masa takder limit sesangat... memang takder cukup tue ibadah harian jer....

aku malam td ku 1 pg ari kal kawan lama aku ... tanya pasa buku basic belajar gitar tue ler...

dah dpt dah.. nati aku wat baru bebudak yg baru belajar cam aku nie pon bleh aaa kongsi....

ok chau

p/s demam aku baru jer elok tp demam balik... uwaaaa pasal malam td aaa sejuk oooooo :o

bernas gak idea kor tue... duit aku ader tp masa takder limit sesangat... memang takder cukup tue ibadah harian jer....

aku malam td ku 1 pg ari kal kawan lama aku ... tanya pasa buku basic belajar gitar tue ler...

dah dpt dah.. nati aku wat baru bebudak yg baru belajar cam aku nie pon bleh aaa kongsi....

ok chau

p/s demam aku baru jer elok tp demam balik... uwaaaa pasal malam td aaa sejuk oooooo :o

mana org yg buka thread nih menghilang,mana page gitar yg dijanjikan tuh.Apa ler punya orang mcm nih.

Edited by Demon_slayer

nahrafqifahs............ooooo........nahrafqifahs

guitar pro tu mmg aku gune

untuk carik kord lagu band lain

n mengekordkan lagu aku

huhuhu

eh topic lama.. ada balik? Tapi mana tutorials nya? haha.

Wah! beli dua guitar.. siap reserve satu utk awek. Best lah. Ok aku ni bukan terer main guitar tapi boleh lah. Bnyk juga lagu aku dah main.. from pop to rock.

Basic nak belajar main guitar ni kau kena tau cara pegang pick, pegang guitar (positioning), basic picking n strumming. Lepas tu baru belajar chord² biasa. Tu lah 1st aku belajar dulu. Aku belajar semua tu through guitar lessons (photocopy buku member haha). Tapi kalau ada masa/duit.. pergi class guitar.

eyan....ajar ler cara basic Basic nak belajar main guitar ni cara pegang pick, pegang guitar (positioning), basic picking n strumming.

boleh gwer. Tapi nak ajar kat sini susah skit lah. Tuan punya thread ni pun tak kemana. Kata nak bagi topic² pembelajaran guitar tapi sampai skang takda. Takda sesiapa lagi yg reti main guitar ke? aiyaa