Jump to content
yeehaaaaa....!!!

Internet Download Manager

Recommended Posts

forum putera.com seperti forum2 lain sememang dibina utk berkongsi pengetahuan.. bergantung kepada korang utk share atau simpan dalam hati...

kalau ada yang baik jadikanlah teladan, yang buruk pula jadikan sempadan

forum putera.com seperti forum2 lain sememang dibina utk berkongsi pengetahuan.. bergantung kepada korang utk share atau simpan dalam hati...

kalau ada yang baik jadikanlah teladan, yang buruk pula jadikan sempadan

ya, dan dengan ilmu yg kita ada tu, kita sebarkan kepada mmber yg lain. Dan dengan cara itu, kita akan dihormati, dihormati disebabkan ilmu yg kita dan dikongsi bersama, bukannya mengharapkan dihormati semata-mata kerana umur lebih tua, punya harta bertimbun, punya pengalaman banyak dan tak lupa sembang yg bergegar! wink.gif

hemmm, tanya sikit leh tak power, no offense....

boleh kasi tau aku no ID keahlian IEEE kau or at least IEM, memandangkan kau berani mendakwa ilmu kau bernilai tinggi, so semestinya kau pernah present Technical Paper kat IEM or IEEE eK. best la kau, aku IEEE pun tak register lagi, so, ilmu aku tak diiktiraf oleh badan dunia, and dalam erti kata lain, pendapat aku tidak ade nilai.

memandangkan kau berani mendakwa ilmu kau bernilai tinggi

Bila pulak aku kata ilmu aku bernilai tinggi nie..

boleh ko qoute tak.

dan aku tak ade semua apa yang ko minta tu... sijil IT pun aku takder..

kalu ade pun aku kata 'Fakta Yang Mahal Aku'

Yang nie ker? rolleyes.gif

Edited by Power

ok, ni statement kau;

ok..ok.. orang Yaman mengaku kalah jer laa.. no fact. 

Kalu aku lawan .. banyak pulak fakta yang mahal2 aku TERPAKSA

aku keluarkan. Ramai yang duk tunggu nak menangguk buah tu...

aku keluarkan.

Nak tanya sket ni. Apa maksud ko terpaksa keluarkan fakta2 yg mahal tu? Adakah ko terpaksa memberi ilmu pengetahuan tu? Kalau camtu maknanya ilmu yg ko bagi tu tak ikhlas la kan? huh.gif

Maknanya ko dah terpesong dari apa yg ko cakap kat sini

(Jgn pi edit balik dah le biggrin.gif )

Ramai yang duk tunggu nak menangguk buah tu...

Aku kurang paham maksud ayat ni. Mengikut apa yg aku faham, "menangguk buah" tu merujuk kepada ramai yg tunggu ilmu ko yg mahal yg ko simpan tu. Atau kalau ada maksud lain, buat la bold ke, kaler lain ke, atau tanda " " ke, kat tempat² yg perlu supaya orang lain senang nak tangkap maksud yg ko cuba sampaikan. Kalau ayat tu straight je tanpa intonasi, susah nak faham maksudnya dan mungkin boleh disalahanggap. For instance, menyanyikan lagu tanpa irama/melodi. Mesti tak besh bunyinya kan?

(Aku pun mungkin dah tersalah anggap maksud ko tu ph34r.gif )

No offense k, just my humble opinion. smile.gif

Edited by IjanKyo

lerr...ni dah jadi tempat ape nie... kalau nak kongsi ilmu tu kenela ikhlas... jgn dipaksa2 utk memberi ilmu... "sesungguhnyer terdapat 3 golongan yg tidak akan dpt masuk ke syurga... pertama, golongan yg membeza-bezakan brg yg telah diterimanye, kedua,golongan yg tidak jujur dlm perniagaan dan ketiga golongan yg berpakaian sehingga ke tanah"

Ooooooooooooo

Crimson, ko menangguk di air yang keruh ya.

Alamak... janganlah marah sedare Phoenix.

Ape kate kite berdamai jer... kan senang.

Lagipun, berdamai nih kan perkare baik dalam islam.

Alright, no offense. cool.gif

ok..ok.. orang Yaman mengaku kalah jer laa.. no fact. biggrin.gifbiggrin.gif

aku keluarkan. Ramai yang duk tunggu nak menangguk buah tu...

Yooooooooooooooooo...................

Asalamualaikum Encik Power atau Kuasa dalam bahasa Melayunya

Berdasarkan pemahaman saya dengan ayat dan tatabahasa melayu yang sebenar, maksud encik menangguk buah itu bermaksud mengambil kesempatan.

Dan dari kata-kata atau lebih tepatnya, hasil 'taip'an encik Kuasa diatas keyboard komputer encik... saya percaya menangguk buah itu ditujukan kepada saya. Maafkan saya kalau apa yang saya katakan ini tidak benar atau sekurang-kurangnya kurang benar, tetapi izinkan saya meng'komen' sedikit berkenaannya.

OK... semenjak aku masuk or daftar dekat putera nih... selalu gak aku masuk tajuk berkenaan komputer and perkakasannya. Dan dari situ aku perhatikan, hampir semua topic mesti ade mus3na dengan Power gaduh. Dan dari situ juga aku perhatikan, pergaduhan atau lebih tepatnya perselisihan faham mereka itu semuanya dalam bentuk ILMIAH. Bukan cakap kosong sajer.

Jadi, sudah tentu banyak ilmu yang boleh diperolehi hasil perselisihan faham anda berdua yang penuh dengan isi dan ilmu tersirat. Harap encik 'kuasa' dan encik Mus3na tidak ambil hati atau jantung dengan apa yang saya utarakan sebentar ini.

Sekian.

no aku tak amik ATi, cuma aku dah bosan ngan org yg tak bercakap berdasarkan fakta, dan bila org lain beri fakta dia nafikan. Thats all, aku nak bangsa korang maju, kalau korang taknak than no, hal, bangsa aku memang dah maju. bangsa aku dah lama mampu buat bom nuclear, tapi bangsa korang, masih lagi cakap2 kosong..... kalau korang taknak bangun, aku tak leh bantu.............

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????

Ko bangsa ape mus?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????

no aku tak amik ATi, cuma aku dah bosan ngan org yg tak bercakap berdasarkan fakta, dan bila org lain beri fakta dia nafikan. Thats all, aku nak bangsa korang maju, kalau korang taknak than no, hal, bangsa aku memang dah maju. bangsa aku dah lama mampu buat bom nuclear, tapi bangsa korang, masih lagi cakap2 kosong..... kalau korang taknak bangun, aku tak leh bantu.............

ko bangsa aper?????????

lagi satu aku minta MODERATOR untuk CLOSe topic nie sebab dah merapu ntah kemana.....sepatutnya nie untuk INTERNET DOWNLOAD MANAGER tapi dah jdi topik lain sad.gif

sory kalau aku cakap silap

lagi satu aku minta MODERATOR untuk CLOSe topic nie sebab dah merapu ntah kemana.....sepatutnya nie untuk INTERNET DOWNLOAD MANAGER tapi dah jdi topik lain sad.gif

sory kalau aku cakap silap

Uiiihhh. Macam kecam aku plak. Tapi... friend-friend tak kisahlah.

Anyway... aku rase aku dah tiga kali dah cadangkan topic nih diclose. Sebab takder ape dah nak dibincangkan. Tapi lepas mus3na ngan Power start bertempur kat sini yang aku rase elok ditangguhkan dulu ntuk close topic nih. Yelahkan... sembang dan tempur ilmiah, kan bagus tuh.

But... it's all up to moderator and administrator. Kalau nak tutup, tutup. Kalau taknak pun ok gak.

Aku kool aje.

Cehhhhhhh,

Ingat hebat sangat IDM nih. Baca dari first post sampai sekarang punya, IDM nih laju serupa cahaya. Tapi bila aku gune... bukan laju macam cahaya, tapi lagi lembab daripada siput. Chiit, dahlah tu... melembapkan komputer aku super siput pulak tuh. Nak load satu muka surat putera pun dekat 5 minit.

DAP takdak dahsyat sampai macam ni. Giler dasat. Tak tau nak komen apa dah. mad.gif

Mengarut aja pakai menda2 download manager nih

pakai je yang default.. yang siap sekali dengan IE tu.. kalau mozilla. yang siap skali ngan Mozilla..

Cehhhhhhh,

Ingat hebat sangat IDM nih. Baca dari first post sampai sekarang punya, IDM nih laju serupa cahaya. Tapi bila aku gune... bukan laju macam cahaya, tapi lagi lembab daripada siput. Chiit, dahlah tu... melembapkan komputer aku super siput pulak tuh. Nak load satu muka surat putera pun dekat 5 minit.

DAP takdak dahsyat sampai macam ni. Giler dasat. Tak tau nak komen apa dah. 

errr....aku rasa ko punyer Pc ader prob atau connection ko tak elok kot? smile.gif

sebab aku guna laju jer tu yang best tu laugh.gif selain dari IDM aku suka guna DAP ver 5 punya yang baru punya x best sebab x berapa laju cam IDM,DAP ver 5 punya sama laju ngan IDM hehehe laugh.gif

mender ni masih trial ler, tp takder ler tempoh had penggunaan,

kalau beli n register, takder ler shareware reminder windows tu kuar,

ada d/load limit size list yg lbh byk dll.

tp utk kegunaan biasa bg aku dah memadai dgn unregistered trial version ni IMHO.