Jump to content
Sign in to follow this  
corallinkz

Tm-net 1525 - Isdn

Recommended Posts

aku dlm perjalanan nak register tm net 1525 nie, tapi apa2 lu, aku nak tanya korang, menatang nie sama cam dial-up 1515 yg aku guna gak ke (konsepnya)-perlukah aku beli menda2 lain hardware utk pasang menatang nie...aku dengar menatang nie laju gak (ye laa lebih laju dari 56kbps), bleh dengar lagu, klip video kat winamp dengan lancar..pastu baper aa speed dier sbnarnya...

lagi satu dari segi ekonomi, korang rasa nie lagi ekonomi dari rm44 stemix ke sebaliknya....

lastly, kalo leh..bleh x korang terangkan secara panjang lebar menatang nie kalo korang kompius soalan aku kat atas nie...huhuhu>>>nie bkan soalan assigment yee..aku masih belajar di tingkatan..huhuhu

yang pastinya ia lebih laju dari tmnet 1515 tetapi masih jugak terlalu slow berbanding streamyx iaitu 512kbps (pakej 44 or 66 ) manakala 1525 punya speed 64 - 128kbps. semuanya ada dalam web tmnet. aku nyer cadangan, kalo area ko ada streamyxm better ambik streamyx.

aku dah cek dah stemix kat area aku..ade & memanag confirm ade..siap call lagi tuu...

civ3, apsal ko kata rugi..naper, ko dah penah guna ker...

aku tengah pertimbangkan skarang nie...anyway, aku slalunya guna internet buat kerja2 berat, download file berpuluh2 mb...lagi satu, korang leh tolong x 'ayat' mak/bapak aku...diorang nie cam kasi...tetiba x kasi..aku kena bagi sebab kukuh..dulu...baru dpt green light..huhuhu...

psstt..sambil aku pertimbangkan & bincang ngan parents aku, korang tau x ape lagi tm net offer lagi utk streamyx bulan2 akan dtg..alaaa, cam bulan nie..dia kasi modem free dll

huhuhuhuh..apa leh buat..tapi untung ape??..

free beb..tapi aku rasa lebih baikbeli sendiri kan..kan..kan

ko nak jual x apa2 modem utk stemix..cpeat skit

aku dah cek dah stemix kat area aku..ade & memanag confirm ade..siap call lagi tuu...

aku tengah pertimbangkan skarang nie...anyway, aku slalunya guna internet buat kerja2 berat, download file berpuluh2 mb...lagi satu, korang leh tolong x 'ayat' mak/bapak aku...diorang nie cam kasi...tetiba x kasi..aku kena bagi sebab kukuh..dulu...baru dpt green light..huhuhu...

aku tak pernah guna tapi member aku pernah guna.....yang aku kata rugi adalah dari segi speed.....better apply streamyx dari ISDN.....kalau kau nak download file berpuluh atau ratusan MB, it is better kau ambik streamyx...

aku tak pernah guna tapi member aku pernah guna.....yang aku kata rugi adalah dari segi speed.....better apply streamyx dari ISDN.....kalau kau nak download file berpuluh atau ratusan MB, it is better kau ambik streamyx...

ooo... sebenarnya klu nak ikut,teknologi isdn nii byk kelebihan nya jugak la....

cam boleh guna faks,boleh buat video confering...

cuma dia ni slow sikit dr streamyx...

aku ade info pasal isdn niii,...

nanti aku send kat sini..

apa lagi... ambik jer streamyx. .. dan dicadangkan ambik sekurang kurangnya pakej 66 sebab yang nie unlimited. pakej 44 hanya untuk 60 jam.kalo pakai isdn, ko kena plak kira ongkos bil multimedia & bil telefon ko lagi. pakai streamyx nie pun boleh gak hantar faks, sebab streamyx tak kacau line telefon, jadi line tefon tu boleh guna untuk faks. ko nak download plak, bukan setakat puluh2 mb, aku pernah download single file yang bersaiz 7GB.

betul cakap dzul tu ..kalau area cora dah ada stimix.. amik stimix je lah..

ISDN nih dah jadik alternatif kepada tpt tpt yang tak de internet. lagi pun mahal dia nye bayaran. aku pernah pakai kat office nih masa tak de stimix dulu . emm. jauh air kaki la ngan stimix.

dzul..rm 66? ...(aku dengar dpt modem free kan skarang)..huhuhu.. mungkin bagi ko murah laa..tapi kat umah aku nie, overall aku sorang ler yg paling banyak surf internet...ko guna speed baper masa ko download 7gb tu..besar gedabak gak tu...

anyway, kpd korang yg penah guna stimix nie, 1st month baper korang kena byr..dan masa bulan kedua pun ada advance payment gak ker...bleh bagi info pembayaran streamyx tak utk (rm 44, 66)...

tapi kalo ikut ekonomi ler, aku rasa rm44 laa...coz memandangkan aku sorang je yg guna + masih di bangku skolah lagi....huhuhhuhuhu

psychox, isdn nie mahal sgt ke? ke lebih sama cam 1515...

dzul..rm 66? ...(aku dengar dpt modem free kan skarang)..huhuhu.. mungkin bagi ko murah laa..tapi kat umah aku nie, overall aku sorang ler yg paling banyak surf internet...ko guna speed baper masa ko download 7gb tu..besar gedabak gak tu...

anyway, kpd korang yg penah guna stimix nie, 1st month baper korang kena byr..dan masa bulan kedua pun ada advance payment gak ker...bleh bagi info pembayaran streamyx tak utk (rm 44, 66)...

tapi kalo ikut ekonomi ler, aku rasa rm44 laa...coz memandangkan aku sorang je yg guna + masih di bangku skolah lagi....huhuhhuhuhu

free modem untuk pakej 88 jer kan?nie bukkan pasal mahal atau murah, tapi pasal jimat. kalo ambik pakej 44, ko hanya dapat pakai 60jam sahaja. kalo terlebih guna, ko kena cas 1 sen seminit. so, average penggunaakn adalah 2 jam sehari (mengambil kira sebulan = 30 hari).. ko just tambah rm22, ko boleh pakai unlimited lagi... tak kira la ko nak online sejam sehari ke, 5 jam ker.. or dalam kes majoriti pengguna kat sini, online hampit 24/7.

sped aku download, bergantung kepada keadaan.. kalo server file tu laju, dapat la full speed. paling laju aku pernah dapat dalam 110kbps(aku langgan pakej 88 @ 1mb). jadi kalo ikut full speed 110kbps tu, dalam sejam aku boleh download sebanyak lebih kurang 396MB sejam ( betul ker kiraan aku nie??)

dalam bil plak, hanya bil pertama tu jer ada keanehan sedikit... bil seterusnya, fixed ikut pakej yang ko langgan (untuk 66 dan 88 ler...) untuk pakej 44 plak, kalo ada penggunaan lebih, tambah la cas dia.... begitu jugak bagi yang tak bayar bil, maka lain la bil mereka (hehhee... aku sendirik pun terasa)

psychox, isdn nie mahal sgt ke? ke lebih sama cam 1515...

walaupun bukan untuk aku, tapi aku nak jugak jawab.. kalo x silap aku, isdn dicas sebanyak 4 sen seminit, berbanding 1515 dicas 2.5 sen seminit ( 1sen seminit untuk multimedia & 1.5 seminit untuk internet call)... ko refer la web tmnet

Prefer streamyx...detail visit to adrtechnology.com. Promote ni..

Kalo ko nak daftar la, tmnet skrg ada offer program streamyx member get member, jadi kedua-dua belah pihak ada untung sebab apabila orang yang kita perkenalkan tu daftar akaun streamyx dengan pelanggan yang dah daftar maka setiap seorang akan dapat rebet RM50 setiap bulan. Tapi tempoh promosi ni sampai bulan november 2005 jer, lepas tu kadar bayaran bulanan mengikut pakej yang ko daftar la plak.

Jadi join la dengan aku.....ye....

[email protected]

huhuhuh...mahal gak isdn dari 1515...smallvilve, ko pakai streamyx baper hinggit daaa...nanti aku pm ko yek...

apa lah ko ni...

stimix memang untung dari isdn..

kalau ko kedekut sangat baik pakai 1515. (minta maaf kalau tersinggung)

sekarang ni ko ambik free modem ko dah untung 100+++

bulan pertama rm88+rm75+rm88(caj bulan pertama)+(advance bulan kedua)(rm88)

jadi bulan kedua ko tan yah bayar lah....

kalau ko tak mampu nak bayar semua dalam satu bulan..

ko bayar 88+75+88 yang lain ko bagi tertunggak.

streamyx mak 1024

isdn mak 128 (betulkan kalau salah ye)

jadi streamyx 10 kali laju dari isdn.

kalau ko kurang guna streamyx ambik package 60 jam .. ++1minit =rm0.01 modem beli sendiri dalam rm 100+++

+rm75 lepas tu aktif sendiri.. register online dapat rebate rm50..

ko kira lah sendiri...

yang merana bulan pertama je... bulan kedua dan ketiga... relax je..

lagi satu aku ajar ko nak dapatkan pulang dan bayar internet free....

ko burn lah cd lagu ke mp3 ke.... ko jual ngan ko punya geng..

dapat jugak pakai cover ko punya bill... ( ni kalau dah nak economy sangat tapi tak digalak kan.. coz membantu cetak rompak)

huhuhuhuhuhu..timer kasih laaa useful_guy, btul gak kan beh gak aku jual mp3 cd kat kawan aku yek..

tapi sini aku nak tegur skit, aku bukannya kedekut...tapi budget, kat umah aku nie ko x tengok,mungkin ko org kl ker aper...laaa, tempat aku nie pelik skit..mungkin jarang tengok stemix kot...lagi2 family aku...huhuhuhu..tapi aku dah contact bro dzul tu...sedang dlm proses...ko nyer maklumat bagus...tapi naper ko kate 2nd month advence, amenda plak tu??

dan nie ayt aku x paham skit...

"bulan pertama rm88+rm75+rm88(caj bulan pertama)+(advance bulan kedua)(rm88)

jadi bulan kedua ko tan yah bayar lah....

kalau ko tak mampu nak bayar semua dalam satu bulan..

ko bayar 88+75+88 yang lain ko bagi tertunggak."

skarang nie aku guna dial-up ler...1515...sori yer tanya banyak2..huhuhuhuuh(maklumlah, baru nak guna stemix)

bil pertama macam nie :

Pendaftaran (75)+Bulan Pertama (88) + Advance bulan 2 (88)

*kalo silap tolong betulkan, yer la... dah 2 tahun lepas aku terima first bill

*anggap ko sambar pakej 88

secara detail macam nie la pengiraannya...

1. RM75 tu untuk yuran pendaftaran, tapi kalo tak silap aku, sekarang pendaftaran waived ke bulan 3, nie maknanya untuk bil bulan ke 3, bayaran pendaftaran akan dipulangkan.

2. Untuk bulan pertama, bayaran berdasarkan berapa hari ko guna streamyx sebelum tarikh pengebilan... (anggapkan tm kira sebulan bersamaan 30 hari). ko dapat streamyx pada 10 haribulan, dan tarikh pengebilan plak 24 haribulan. bermakna, ko hanya guna streamyx untuk 14 hari.. oleh itu cas bulan pertama ko = (88/30)*14

= 41

3. Cas advanced bulan ke 2 pula penuh, iaitu RM88

4. Oleh itu, jumlah yang perlu ko bayar untuk bil pertama (seperti contoh) ialah Rm75+41+88

= 204

Satu lagi perkara, kalo ko nak staff TM datang rumah ko set streamyx tu, ko kena baya RM50 cash masa dia lepas setting kat rumah ko. Satu lagi, sekarang nie bil streamyx dan telefon dah digabungkan, jadi akan tercatat kat bil telefon tu sewa = sewa telefon + streamyx

= rm24 + 88

= RM 112

*rasa buat kertas matematik SPM plak aku. ekkekeeeee tongue.gif

Edited by dzulcarnine

terima kasih..huhuhuhu, m3 ko baper masa spm...huhuhuhu, cam terer jer...

ok2, aku dah paham

dr nota yg aku amik dr kawan aku...

ISDN

ISDN (Rangkaian Digital Perkihdmatan Bersepadu) ialah cara menubuhkan penyambungan kelajuan sangat tinggi pada internet dengan menggunakan wayar telefon kuprum yang sedia ada. Tidak ada wayar telefon baru diperlukan untuk membolehkan anda menggunakan ISDN. Untuk membenarkan anda menggunakan ISDN syarikat telefon setempat perlu memasangkan suis digital ISDN khas. Dalam ISDN, semua maklumat dihantar antara komputer anda dan internet ialah digital.

Untuk menggunakan perkhidmatan ISDN, komputer memerlukan modem ISDN . Modem ISDN menghantar maklumat digital dari komputer anda menerusi talian telefon. Talian ISDN tidak menerima kuasa dari syarikat telefon tetapi menggunakan kuasa dari punca luar. Sekiranya gangguan kuasa atau bekalan kuasa terputus , talian ISDN tidak akan berfungsi.

Terdapat banyak variasi perkhidmatan ISDN tetapi yang paling biasa digunakan ialah BRI ( Basic Rate Interface ) atau Antaramuka Kadar Asas. Dengan BRI, talian telefon akan terbahagi kepada 3 saluran logik. BRI mempunyai 2 saluran 64kbps B (pembawa)

dan satu saluaran 16kbps D ( data ) . Biasanya ia dirujuk sebagai 2B+D

Saluran B digunakan untuk menghantar data anda dan boleh digunakan serentak. Contohnya anda boleh bercakap telefon melalui saluran B sementara melayari internet pada komputer melalui saluran B yang satu lagi. Saluran D digunakan untuk menghantar maklumat pengisyaratan bagi menghalakan data yang dihantar melalui saluran B.