Jump to content
ne7za

Fifa05

Recommended Posts

weh..mcm mana nak tuka cotrol dlm fifa05?

aku dah jumpak kt dalam setting..tp xbley nak tukar la button dia..knapa ek??

biasa pas tekan enter..pastu masuk la button yg kita nak..

tp ni xbley pon??

tp ni xbley pon??

ari tu aku ade ar tuka...

tapi aku dah lupe cam ner tah..hikhikhik biggrin.gifbiggrin.gif

ko krodek2 la kt situ ...

lame2 jadi arr....

tp ni xbley pon??

main menu -> my fifa 2005 -> game settings -> controls -> guna mouse pointkan dekat huruf yang hendak ditukar dan klik -> masukkan alphabet yang diingini.

Aku pun ada soklan gak ni, ada tak tips untuk score bila dalam kawasan kotak penalti sebab setiap kali aku dah bawak player dr tepi masuk dalam kotak penalti dan shoot, samada keeper akan tangkap/ tahan @ bola itu melencong gila babeng punya. Aku tak reti ar nak control dia punya arah masa shoot. Ada tips x? dia bila nak shoot kena tekan arrow belah kanan ke , kiri,atas @ bawah dan dalam situsasi yang macam mana? Tolong bg tips skit. Aku selalu lepas banyak peluang dekat depan gol la. Pasal x bleh nak jaringkan gol la aku asyik kalah ngan kawan aku. So tolong la kpd sesapa yang pakar.

main menu -> my fifa 2005 -> game settings -> controls -> guna mouse pointkan dekat huruf yang hendak ditukar dan klik -> masukkan alphabet yang diingini.

Aku pun ada soklan gak ni, ada tak tips untuk score bila dalam kawasan kotak penalti sebab setiap kali aku dah bawak player dr tepi masuk dalam kotak penalti dan shoot, samada keeper akan tangkap/ tahan @ bola itu melencong gila babeng punya. Aku tak reti ar nak control dia punya arah masa shoot. Ada tips x? dia bila nak shoot kena tekan arrow belah kanan ke , kiri,atas @ bawah dan dalam situsasi yang macam mana? Tolong bg tips skit. Aku selalu lepas banyak peluang dekat depan gol la. Pasal x bleh nak jaringkan gol la aku asyik kalah ngan kawan aku. So tolong la kpd sesapa yang pakar.

aku pun kengadang jadi gak. tp bila main skg aku tekan arow kanan @ kiri then leh score. kdg2 tak jd gak.

aku pun kengadang jadi gak. tp bila main skg aku tekan arow kanan @ kiri then leh score. kdg2 tak jd gak.

maximesz ko punya control power nak sepak lak macam mana? Leh bgtau sket. Lagi satu arah arrow pada keyboard sama ke bila nak shoot, maksud aku kalau nak shoot kiri tekan kiri atau kalau nak shoot kiri tekan bawah? Ada tak tips² lain supaya senang sket aku jaringkan gol. Geram giler ngan kawan aku tu bila menang riak gila babeng.

ko gna keyboard ek. aku gna gamepad. tp aku rasa same jer. ko nak skor gol kiri tekan arow kiri, nak skor kanan tekan arow kanan. then tekan skali key shoot. camtu jer. aku rasa. tak tau la kalu org lain cara lain. aku pun penin ahahah tongue.gif

hmm masa korang bawak bola depan gol...

pastikan keeper kuar meluru kat korang, pastu tekan D sekali jek

arrow tu takyah ubah depan pun boleh

nanti bola akan leret masuk gol...

tu cara paling senang nak gol, even world class pun leh...

fifa kan senang jek

Nak tanya sket...

Apasal game fifa yg baru ako install taklah main...

Dari first screen kuar dia jadi slow gila...jadi sangkut2...Bila sampai tahap last nak loading kuar error...langsung kuar dekstop takleh main...

Bukan je Fifa 2005 ni...Fifa 06 demo yg baru d'load pun prob sama gak...

Ako cuba game lain lain ok lak...Ako ada install CallOf Duty..ok je...

Sebenarnya ako ada format balik komp ni...Sebelum ni install fifa ni takde masaalah...

Sapa2 ade prob mcm Ako?...

Nak tanya sket...

Apasal game fifa yg baru ako install taklah main...

Dari first screen kuar dia jadi slow gila...jadi sangkut2...Bila sampai tahap last nak loading kuar error...langsung kuar dekstop takleh main...

Bukan je Fifa 2005 ni...Fifa 06 demo yg baru d'load pun prob sama gak...

Ako cuba game lain lain ok lak...Ako ada install CallOf Duty..ok je...

Sebenarnya ako ada format balik komp ni...Sebelum ni install fifa ni takde masaalah...

Sapa2 ade prob mcm Ako?...

Ko dah update konyer driver untuk GC ko lum? Mungkin masalah driver kot. Ko guna gc ape?

cermin,

oooo cenggitu rupanyer. Ako ada satu lagi soklan. macam mana nak skip replay gol. Kekadang tu menyirat gak nak tunggu. Ada certain replay yang x bley nak di skip. Ada tak cara camna nak skip replay tu.

tq cermin & maximesz atas tips korang. Kalau ada lagi tips korang kasila.ok.

Ko dah update konyer driver untuk GC ko lum? Mungkin masalah driver kot. Ko guna gc ape?

cermin,

oooo cenggitu rupanyer. Ako ada satu lagi soklan. macam mana nak skip replay gol. Kekadang tu menyirat gak nak tunggu. Ada certain replay yang x bley nak di skip. Ada tak cara camna nak skip replay tu.

tq cermin & maximesz atas tips korang. Kalau ada lagi tips korang kasila.ok.

replay goal yg mana, multiplayer ke single?

klu single aku main tekan esc jek..

klu multi nak senang tekan nombor, ala nombor utk shorcut tukar view tu,

tu je la cara cpt utk skip mende2 yg tak berfaedah..

buleh menyelit tak? ni nk tnye ader tricks utk main fifa 2005 x? mcm skil gelecek ke? mcm2 la.. malu seh kne blasah 3-0 ngan newbie =P

setau aku la... klu nak wat skill kene tekan baten shift sekali

contoh: bila ko tekan baten arrow nak gerak kan player... tekan shift sekali nanti ada la sket gerakan menarik...

tapi tu utk main ngn AI yg amatur mungkin lepas kot..klu main ngn member dah kene tekel lak kot

khkhkhokhkohkohkokhokho

hmm masa korang bawak bola depan gol...

pastikan keeper kuar meluru kat korang, pastu tekan D sekali jek

arrow tu takyah ubah depan pun boleh

nanti bola akan leret masuk gol...

tu cara paling senang nak gol, even world class pun leh...

fifa kan senang jek

khokhokhohkohk kan besh klo aku dpt multiplayer ngn ko!

aku ni mmg kerek giler klo FIFA... khohkohkohkoh

segala skill silat seme kuar!

terer ek ko cerming...kalo ko nak saingan dasat...turun sini la...lawan bebudak aku...

tapi bukan fifa...we8... tongue.gif huhuhu...

btw, aku mmg xreti main game bola guna kebod nih, mmg tangan bersilang la...

masa main taim fifa dulu2 mmg aku main tgn silang sbb terpaksa pakei kebod...jenuh...

nasib skarang bleh pakai controller...

cuba multi over hamachi...lepas tak...test oi...