Jump to content
Sign in to follow this  
psychoX

Rich Dad Poor Dad

Recommended Posts

user posted image

“Study hard and get good grades and you will find a high-paying job with great benefits,” <= ramai antara kita masih memakai falsafah nih.. termasuk la aku .. betul ke faslafah tu pada hari ini .. still relevan lagi ke ?

“The love of money is the root of all evil.” The other, “The lack of money is the root of all evil.”

kalau dalam islam plak…

kita tidak digalakkan meminta minta.. dan kalau kita kaya .. jgn berlagak sombong…

rasanya kita semua patut baca buku nih..

aku pun amat recommend dan harap semua warga putera agar dapat membeli dan membaca buku ni... very useful dan bermanfaat.Ok... wink.gif

Penulis ni ada buat video jugak tentang speach untuk buku ni... satu kali pegi ceramah je dah beribu RM keluar... but... dari cerita orang2 yang membaca dan mendengar ceramah dia ni... mmg teramat bagus lah... aku pun tak boleh nak nafikan cakap kenalan aku tu sebab dia bawak BMW dan aku bawak proton je... kalau dia cakap bagus tu... 80% tu boleh caya la...

A ah, aku dah baca buku ni smile.gif sbb tu la aku nyer mata terbuka smile.gif

buku ni mmg akan membuka minda sesiapa sahaja yang membacanya

aku masih ingat lagi takrifan dia pasal KEKAYAAN.

kata penulis buku tu lebih kurang camni...

"wealth is, if you stop working today, and only depends on your personal saving(just living without working or do any thing), how many days can you survive before you starts selling your car, your house, your etc etc etc..."

maksudnya berapa harikah anda dapat bertahan, jika anda berhenti kerja hari ini atau berhenti buat bisnes hari ini, just enjoy life je. BERAPA HARIKAH DAPAT ANDA SURVIVE?

haa.. seorang yang betul2 kaya, jawapan dia sudah tentulah "FOREVER"

so sekarang tanya diri anda, "jika saya berhenti kerja, berhenti buat bisnes, berhenti dari segala aktiviti mencari duit, berapa harikah dapat saya survive dengan hanya bergantung kepada wang simpanan saya?"

Jika jawapan anda "FOREVER", tahniah anda seorang yang KAYA. kalo jawapan anda kurang dari 7 hari... saya cadangkan anda mulailah menyimpan sebanyak mana yang anda mampu, tapi kalo tak de sumber pendapatan, cam ne ek nak simpan?

tepuk dada, tanya hati dan minda. nak tanya selera pun leh gak smile.gif

dalam buku rich dad poor dad tu ada macam2 bende yg hebat2 yg blh anda blaja smile.gif

aku ade simpan ebook buku tu.. sapa nak, PM aku ok smile.gif tapi buku tu dalam bahasa english la..

Aku pon dah bace buku nih...1st buku yg menyebabkan aku 'bnyk' bace buku...aku malas bace buku sebenarnya...cuma buku2 gini yg aku agak minat sikit...

Banyak series buku ni...Rich Dads cash flow quadrant, Rich Dad guide to investing...3 buku ni jer yg aku sempat bace setakat ni dr siri buku robert kiyosaki nih...

Ape pun, aku tak setuju psl dier 'condemn' org yg blaja tinggi2, tp takde duit...hehe...asyik bangkang jer aku...apepun memang buku Robert sgt sesuai dibaca...ayat dan term yg digunakan sgt senang difahami...cara pengolahannya pun best, mcm baca buku cerita...

Agaknye buku the millionaire in me karya Azizi Ali tu agak sesuai...jd ilmuan utk bangsa dan negara dan jd jutawan utk keselesaan diri...sekaligus

Edited by owner_ze

Aku pon dah bace buku nih...1st buku yg menyebabkan aku 'bnyk' bace buku...aku malas bace buku sebenarnya...cuma buku2 gini yg aku agak minat sikit...

Banyak series buku ni...Rich Dads cash flow quadrant, Rich Dad guide to investing...3 buku ni jer yg aku sempat bace setakat ni dr siri buku robert kiyosaki nih...

Ape pun, aku tak setuju psl dier 'condemn' org yg blaja tinggi2, tp takde duit...hehe...asyik bangkang jer aku...apepun memang buku Robert sgt sesuai dibaca...ayat dan term yg digunakan sgt senang difahami...cara pengolahannya pun best, mcm baca buku cerita...

Agaknye buku the millionaire in me karya Azizi Ali tu agak sesuai...jd ilmuan utk bangsa dan negara dan jd jutawan utk keselesaan diri...sekaligus

yg 3 siri tu ader ebook x?... kalau ader... [email protected]

Selain dari buku2 karangan Robert T. Kiyosaki....sapa2 yg berminat boleh gak try main game dia utk membiasakan diri dgn konsep mencapai financial independence.

Salah satu gamenya ialah CASHFLOW THE E-GAME : ...aku pernah beli cd game nih dari lelong dulu tongue.gif

Satu lagi board gamenya ialah CASHFLOW® 101 Board .... tak silap aku dalam RM200 lebih kat MPH

Dari game2 nih kita diajar kesilapan2 dalam membina kemewahan spt membeli hartanah atau membelanja duit utk bercuti dll. Lebih kurang mcm permainan Monopoly gak ler. Tapi setakat yg aku main lawan computer opponents tak pernah menang pun laugh.gif

untuk e book !! gi kat jiwang .org / download/ ebook cari rich dad , poor dad register dulu

Edited by hamlaww

aku dah baca rich dad poor dad dari web azhar..

baguih la c azhar nie

banyak ebook...

hehe

boleh jual plak tu walaupon kita donload fri dari site dia

'on' kan balik thread ni...yups...buku ni teramat bgus..tapi ingat, kalo setakat baca sekali jek, korg sume rugi...kalo boleh baca berulang-ulang kali supaya point2 yg korg tertinggal bila baca 1st time dulu dapat di qada balik;)

tapi ada tak ebook dalam bahasa melayu.... aku bahasa inggeris ni kureng skit... almaklum la, blajar tak tinggi mane pun... tp minat baca buku mcm ni...

kalo ada sape2 yang rajin... tulun buat dalam bahasa melayu bole tak... mngkin bukan tuk aku saje... tapi utk org yg tak paham bahasa inggeris ni...

dapat la pahala skit....

ermm...kalau nak tau, sy baca yg bahasa melayu n bahasa english skali..ada jual yg malay nyer kat MPH rm35 jek.. best gak la buku ni..

Assalamualaikum.

Saya pun dah baca buku ni lebih kurang 5/6 tahun lepas tapi tak habis.

Masa tu my first bro join mlm luxor secara part time. Dia yang introduce buku ni.

My hubby yang ketika tu my boifren pun saya recommend baca. Dia belajar tak tinggi sedangkan family saya paling busuk pun mesti ada degree.

Lepas baca buku ni confident level hubby saya up sikit coz dia meniaga n boleh dikatakan stabil dgn perniagaannya tu.

Sekarang pun income dia lebih banyak dan berganda dari my siblings.

Kira buku ni sumber inspirasi la.

Zaman sekarang confident level kena strong pada diri sendiri. Jgn cepat merasa rendah diri pada org lain. Jgn tengok apa yg kita takde yang orang ada tapi tengoklah apa yang kita ada yg org takde untuk majukan diri.

Tapi pendapat saya ilmu yang banyak masih relevan dan relevan sampai bila2 berbanding harta yang menggunung.

Bila ilmu penuh didada pembawakan diri, isi percakapan akan lebih luas lebih dari sekadar berbicara tentang satu perkara saja dan tentang duit,duit,duit saja. Mcmmana nk buat duit, nk spend duit, nk simpan duit n nk buat duit lagi.

Atas sebab itu, elok bila duit dah banyak diguna untuk menambah ilmu. Betul tak?

Hmm..my hubby baru beli buku Guide to Investing-What the Rich Invest In, That the Poor and Middle Class Do Not!

By Robert T.K jugak tapi tak baca lagi. He....